Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kicseréltem a magasságállító motort,a régi valóban nem működött,csak zizegett <_<

Az új működik,viszont sokkal kisebb intervallumban mozgatja a foncsort,mint a jobb oldali. Ez normális? Nálatok is így van?

Beakasztottad normálisan a vájatba a burkolat alatt?

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a magasságállító motort,a régi valóban nem működött,csak zizegett <_<

Az új működik,viszont sokkal kisebb intervallumban mozgatja a foncsort,mint a jobb oldali. Ez normális? Nálatok is így van?

Én is cseréltem már. Akkor mindkettő működött. Azóta egyik sem. A gond az, hogy (bár soha egy újjal se lett hozzáértve azóta) mindkettőnek eltört valahol a vezetéke. Ha mozgatom a kábelt akkor állítja. Egyszer majd ráveszem magam és kicserélem.

Link to comment
Megosztás:

nem ugyanaz a lábkiosztása.

báárr, akár jó is lehet. én astra F be raktam G kapcsolót, és ott a tmpitott fényt kellett átkötni, mert hiányzott egy láb róla.

szóval akár jó is lehet.....

Nekem meg van egy G Astra fényváltókarom, de a Corsába van beszerelve (meglepő módon semmit nem kellett átkötni hozzá) és nem adom senkinek. <_<

Link to comment
Megosztás:

Már jó ideje küzdök egy problémával, ami a p0340 kóddal jelentkezik, azaz a "Vezérműtengely helyzet-jeladó funkció-rendellenesség"...

Ami zavar, h csak időszakosan jelentkezik, eddig nem okozott működésbeli gondot. Tegnap éjjel viszont egy újraindítás után nem aludt el a motorkontroll lámpa, és a motor is csökkentett teljesítménnyel működött. Ma reggel viszont indítottam, kontroll lámpa elalszik, látszólag minden oké, de a fent írt hiba tárolva van. Szerintetek? Komolyan mondom ebbe őszülök bele... <_< Lehet, h magasabb hőmérsékleten nem stabil a működése a jeladónak? V kontakthibás lehet az áramköre?

Link to comment
Megosztás:

az x20xev nek 3 hibája van amivel mindenki szopik legalább egyszer:

vezérmütengely jeladó hibája

főtengely firdulatszám jeladó hibája

alapjárati motor.

cseréld ki, de csak gyárira. módositottak rajta, az utángyártottak nem tartósak...

Az lesz. Hol érdemes megvenni, és mennyibe kerül?

Link to comment
Megosztás:

Az lesz. Hol érdemes megvenni, és mennyibe kerül?

A nyáron vettem a csergőnél egyet, állítólag gyárit, N.O-ból hozva, belerakva megbolondult az autó, folyamatosan égett a motorkontroll, és jópár hibakódot bedobott, a többek között a folytószelepállásét is. Visszacseréltük a régire, helyre állt a rend, viszont néha dob egy lámpát. Az alkatrész vissza, állítólag hibás volt, még a pénzt is visszautalták. Azóta függőben van a dolog.

Link to comment
Megosztás:

A nyáron vettem a csergőnél egyet, állítólag gyárit, N.O-ból hozva, belerakva megbolondult az autó, folyamatosan égett a motorkontroll, és jópár hibakódot bedobott, a többek között a folytószelepállásét is. Visszacseréltük a régire, helyre állt a rend, viszont néha dob egy lámpát. Az alkatrész vissza, állítólag hibás volt, még a pénzt is visszautalták. Azóta függőben van a dolog.

ÉS egyáltalán... Kit érdemes megkeresni, aki tényleg ért is a szakmájához? Veszprémi vagyok... Vagy szánjak rá pár napot, és menjek el Wesszhez?

Link to comment
Megosztás:

az x20xev nek 3 hibája van amivel mindenki szopik legalább egyszer:

vezérmütengely jeladó hibája

főtengely firdulatszám jeladó hibája

alapjárati motor.

cseréld ki, de csak gyárira. módositottak rajta, az utángyártottak nem tartósak...

Ákos, az X16XEL-nél mire készüljünk? <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most már nagyon tele van mindenem (próbálok kultúráltan fogalmazni), hogy folyik a hűtővizem és nem tudok vele mit kezdeni. A termosztátból kijövő vastag gumicső tövében (is?) folyik. Egy rugós bilincs fogja. Próbálkoztam azzal, hogy áthelyeztem a bilincset a cső egy másik pontjára (ahol még nem vájta bele magát az anyagba), plusz kentem a csőre egy kis szigetelőanyagot és úgy dugtam vissza a termosztátra. Ez nem jött be. Ezután a rugós bilincs mellé raktam egy abab bilincset, hogy az is szorítsa. Ez sem jött be. Reggelre ugyanúgy mindig vizesnek látom azt az átkozott termosztátot. A baj az, hogy (bár remélem nem így van) a termosztát alatti vezérlés műanyag burkolatán folyik le, majd a lenti fogaskeréknél eltűnik a víz. Ezután a kerék felett van egy fém merevítő aminek kád szerű a kiképzése és ott gyűlik össze. Attól félek, hogy érinti a vezérlés egyes elemeit és károsítja...

Előfordulhat, hogy az a vastag gumicső ért el annyira, hogy akármit csinálok átengedi a vizet? Már csak erre tudok gondolni. Repedést sehol sem látok rajta.

Tudja valaki, hogy milyen néven tudok rákeresni erre a csőre?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most már nagyon tele van mindenem (próbálok kultúráltan fogalmazni), hogy folyik a hűtővizem és nem tudok vele mit kezdeni. A termosztátból kijövő vastag gumicső tövében (is?) folyik. Egy rugós bilincs fogja. Próbálkoztam azzal, hogy áthelyeztem a bilincset a cső egy másik pontjára (ahol még nem vájta bele magát az anyagba), plusz kentem a csőre egy kis szigetelőanyagot és úgy dugtam vissza a termosztátra. Ez nem jött be. Ezután a rugós bilincs mellé raktam egy abab bilincset, hogy az is szorítsa. Ez sem jött be. Reggelre ugyanúgy mindig vizesnek látom azt az átkozott termosztátot. A baj az, hogy (bár remélem nem így van) a termosztát alatti vezérlés műanyag burkolatán folyik le, majd a lenti fogaskeréknél eltűnik a víz. Ezután a kerék felett van egy fém merevítő aminek kád szerű a kiképzése és ott gyűlik össze. Attól félek, hogy érinti a vezérlés egyes elemeit és károsítja...

Előfordulhat, hogy az a vastag gumicső ért el annyira, hogy akármit csinálok átengedi a vizet? Már csak erre tudok gondolni. Repedést sehol sem látok rajta.

Tudja valaki, hogy milyen néven tudok rákeresni erre a csőre?

Itt nincs olyan?

Link to comment
Megosztás:

A nyáron vettem a csergőnél egyet, állítólag gyárit, N.O-ból hozva, belerakva megbolondult az autó, folyamatosan égett a motorkontroll, és jópár hibakódot bedobott, a többek között a folytószelepállásét is. Visszacseréltük a régire, helyre állt a rend, viszont néha dob egy lámpát. Az alkatrész vissza, állítólag hibás volt, még a pénzt is visszautalták. Azóta függőben van a dolog.

no, az volt az utángyártott, mint írtam az szar, vagyél gyárit.

néha hibás jelet ad a computernet, hogy mennyi a fordulatszáma a veztengelynek, és ezért gyujtja ki a lámpát.

sajnos az x20xev nek ez baja.

majd utána meg fog dögleni a főtengely jeladója is. én az 1.8 astra F be egyidőben kicseréltem mind a kettőt, és soha többet nem volt baj vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most már nagyon tele van mindenem (próbálok kultúráltan fogalmazni), hogy folyik a hűtővizem és nem tudok vele mit kezdeni. A termosztátból kijövő vastag gumicső tövében (is?) folyik. Egy rugós bilincs fogja. Próbálkoztam azzal, hogy áthelyeztem a bilincset a cső egy másik pontjára (ahol még nem vájta bele magát az anyagba), plusz kentem a csőre egy kis szigetelőanyagot és úgy dugtam vissza a termosztátra. Ez nem jött be. Ezután a rugós bilincs mellé raktam egy abab bilincset, hogy az is szorítsa. Ez sem jött be. Reggelre ugyanúgy mindig vizesnek látom azt az átkozott termosztátot. A baj az, hogy (bár remélem nem így van) a termosztát alatti vezérlés műanyag burkolatán folyik le, majd a lenti fogaskeréknél eltűnik a víz. Ezután a kerék felett van egy fém merevítő aminek kád szerű a kiképzése és ott gyűlik össze. Attól félek, hogy érinti a vezérlés egyes elemeit és károsítja...

Előfordulhat, hogy az a vastag gumicső ért el annyira, hogy akármit csinálok átengedi a vizet? Már csak erre tudok gondolni. Repedést sehol sem látok rajta.

Tudja valaki, hogy milyen néven tudok rákeresni erre a csőre?

Erre gondolsz:

V_zcs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A GM alkatrészszám rajta van, jelen esetben: 24413976, ez gondolom, minden motortípusnál ugyanaz.

Ezzel a csővel nekem is bajaim vannak, nálam a hűtőre csatlakozó részén könnyezik, a bilinccsel nem tudok utánamenni, akárhol, akárhogy húzom meg. Csere lesz. Van valami jelentősége, hogy "gyárit", vagy ugy.-t vesz belőle az ember?

Link to comment
Megosztás:

Erre gondolsz:

A GM alkatrészszám rajta van, jelen esetben: 24413976, ez gondolom, minden motortípusnál ugyanaz.

Ezzel a csővel nekem is bajaim vannak, nálam a hűtőre csatlakozó részén könnyezik, a bilinccsel nem tudok utánamenni, akárhol, akárhogy húzom meg. Csere lesz. Van valami jelentősége, hogy "gyárit", vagy ugy.-t vesz belőle az ember?

asszem más a klímás és nem klímásnak a csöve..

a képen látható gyári cső ára kb 7e

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.