Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

minden rendelt kulcs, meg van jelölve. azaz be van pontozva, pont azért, hogy lássa mindenki hogy az egy másolt kulcs.

De az gyári kulcsnak minősül attól még, nem?

Nekem 3 kulcsom van a Coupéhoz (mindhárom távirányítós), abból kettő utólag lett rendelve (ha úgy tetszik másolva, de a gyárból) hozzá, Tech2-vel rá lett programozva és így az is kiderült hogy csak a nálam levő 3 kulcs nyitja az autót, nincsenek esetlegesen másnál megbújt/elveszett kulcsok ráprogramozva az immora.

Link to comment
Megosztás:

Szia indisd el a motort és csavard le a hűtővíz tartály kupakját és nézd meg a tartályban hogy bugyborékol-e a víz ha igen tuti hogy hengerfejes ha nem, akkor nem hengerfejes. :lol:

Ez így nem teljesen igaz. Ha visszabugyog akkor már nagyon durván hf-es lehet!!

Ha nem bugyog vissza attól még lehet hf-es! :D

Link to comment
Megosztás:

srácok, velem lehet vitatkozni, csak kár. nem én váltom meg a világot...

én csak szóltam...

ennyi. ( testközelből láttam már embert sírni, hogy az 5 millás autóját nem fizeti ki a vbiztositó mert nem tudta leadni a 2 gyári kulcsát. csak 1 gyárit, és 1 utólag rendeltet. ennyi)

Nekem mindegy, nekem megvan mindkét kulcsom az autómhoz.

Link to comment
Megosztás:

srácok, velem lehet vitatkozni, csak kár. nem én váltom meg a világot...

én csak szóltam...

ennyi. ( testközelből láttam már embert sírni, hogy az 5 millás autóját nem fizeti ki a vbiztositó mert nem tudta leadni a 2 gyári kulcsát. csak 1 gyárit, és 1 utólag rendeltet. ennyi)

Nekem mindegy, nekem megvan mindkét kulcsom az autómhoz.

Szerződést kell áttanulmányozni.

Ismerek olyat, akinek ellopták a lakásból mind a két kulcsot. Be lett jelentve a biztosító felé. Ennyi.

Mondjuk találgatni, meg sültgalambra várni felesleges.

Link to comment
Megosztás:

srácok, velem lehet vitatkozni, csak kár. nem én váltom meg a világot...

én csak szóltam...

ennyi. ( testközelből láttam már embert sírni, hogy az 5 millás autóját nem fizeti ki a vbiztositó mert nem tudta leadni a 2 gyári kulcsát. csak 1 gyárit, és 1 utólag rendeltet. ennyi)

Nekem mindegy, nekem megvan mindkét kulcsom az autómhoz.

Ha ez nekem szólt (gyanítom hogy igen mert előtted én voltam az utolsó hozzászóló a témában), akkor én nem vitatkoztam, csak kérdeztem... :D

Minek is vitatkoznék, hiszen egyrészt nem értek hozzá (ezért kérdeztem), másrészt meg nem is vagyok érintett, mert nincsen cascom... :lol:

Link to comment
Megosztás:

OK. nekem mindegy.

mivel van még egy kulcs valakinél ami nyitja, és inditja, így bárki bármit mond, ha ellopják sírni fogsz...

nemrég utasitották el az autóm testvérét, nem fizettek rá. pedig ellopták, és be volt írva hogy 1 eredeti kulcs van hozzá....

Ezért kell elmenni egy olyan emberkéhez, akit ajánlottam. Csinál egy másik chipes kulcsot, és beprogramozza az immóba, hogy csak azt a kettőt fogadja el, ami nálad van. Így még mindig ki lehet nyitni az autót a harmadik kulccsal, de már elindítani nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell elmenni egy olyan emberkéhez, akit ajánlottam. Csinál egy másik chipes kulcsot, és beprogramozza az immóba, hogy csak azt a kettőt fogadja el, ami nálad van. Így még mindig ki lehet nyitni az autót a harmadik kulccsal, de már elindítani nem lehet.

De a Cascos témában ez sem segít.(ha mégis elviszik így sem fizet a biztosító). :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van ötlete, tapasztalata, hogy a vezető oldalon a kerékdobnál kiszakadt padlófilcet hogyan lehetne esztétikusan megjavítani?

Lehet erre a részre vásárolni valahol a más típusú és régebbi autókban is látható gumi anyagú védő borítást vagy hasonlót?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Halihó tegnap beszélgettünk itt a kulcsokról, valaki megtudná mondani milyen pontnak kell lennie a kulcson ami azt jelzi hogy nem gyári? mert találtam 2 kulcsot de az illető azt mondja a kulcs fém részén ahova bele van ütve egy háromjegyű szám ott az alatt egy tűhegynyi pontozás van amit nem tudok mire vélni, mert nem tudom hogy néz ki a gyári segítsen valaki elég sürgős lenne.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

okés okés bocsánat, te mit mondasz elfogja fogadni biztosító, mert mivel ezt a kulcsot ugyebár rá kell tanítani akkor kilehet törölni a régi kulcsot a forgalomból tehát csak kinyitni tudja vele maximum az illető ausztriából.. nem tudom biztosító hogy reagál erre

Link to comment
Megosztás:

nem fogja.

a helyzet, és a biztositó álláspontja:

2 gyári kulcsnak kell lenni. ha nincs akkor zárgarnitúrára köteleznek, különben nincs lopáskár biztositás.

látom nem hiszel nekem, kérdezd meg őket.

sok-sok-sok zárgarnitúrát cseréltünk már ilyen miatt. nincs mit tenni, a biztositó magát védi. és nem hisz neked. kitudja hogy nem a kereskedőnél maraddt a kulcs akitől vetted? és holnap viszi...

Link to comment
Megosztás:

nem fogja.

a helyzet, és a biztositó álláspontja:

2 gyári kulcsnak kell lenni. ha nincs akkor zárgarnitúrára köteleznek, különben nincs lopáskár biztositás.

látom nem hiszel nekem, kérdezd meg őket.

sok-sok-sok zárgarnitúrát cseréltünk már ilyen miatt. nincs mit tenni, a biztositó magát védi. és nem hisz neked. kitudja hogy nem a kereskedőnél maraddt a kulcs akitől vetted? és holnap viszi...

Hiszek neked, netán nem tudsz jó áron ilyen ebbe való zárgarnitúra szettet normális áron mert én ma kb 30 bontót stb-t hívtam fel sikertelenül.

Link to comment
Megosztás:

nem fogja.

a helyzet, és a biztositó álláspontja:

2 gyári kulcsnak kell lenni. ha nincs akkor zárgarnitúrára köteleznek, különben nincs lopáskár biztositás.

látom nem hiszel nekem, kérdezd meg őket.

sok-sok-sok zárgarnitúrát cseréltünk már ilyen miatt. nincs mit tenni, a biztositó magát védi. és nem hisz neked. kitudja hogy nem a kereskedőnél maraddt a kulcs akitől vetted? és holnap viszi...

vagy például ugy tudom elfogadni elfogadják a kulcsot csak mikor el lopják akkor kezdődik a hercehurca deha elfogadja biztosito megkötik szerződés 2 hónap mulva bejelentem elhagytam kulcsot és kértem gyárbol egy másikat? akkor mit fognak mondani?

Link to comment
Megosztás:

nem fogja.

a helyzet, és a biztositó álláspontja:

2 gyári kulcsnak kell lenni. ha nincs akkor zárgarnitúrára köteleznek, különben nincs lopáskár biztositás.

látom nem hiszel nekem, kérdezd meg őket.

sok-sok-sok zárgarnitúrát cseréltünk már ilyen miatt. nincs mit tenni, a biztositó magát védi. és nem hisz neked. kitudja hogy nem a kereskedőnél maraddt a kulcs akitől vetted? és holnap viszi...

A zárakat át lehet lamellázni, és akkor új kulccsal működnek. Ma beszéltem a haverommal, azt mondja, a távirányítót is le tudja tiltani. Ha ezt a műveletet számlával igazolja valaki, az se jó a biztosítónak?

Link to comment
Megosztás:

A zárakat át lehet lamellázni, és akkor új kulccsal működnek. Ma beszéltem a haverommal, azt mondja, a távirányítót is le tudja tiltani. Ha ezt a műveletet számlával igazolja valaki, az se jó a biztosítónak?

sajnos ezt nem tudom de azt hallottam hogy a2 gyári kulcson mind a 2 szám ugyan az tehát pl 556 van mind a kettőn és amit találtam azoknak a kulcsoknak más a száma.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.