Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ez valószínűleg igaz lehet, és akkor még nem beszéltünk arról hogy néhányan tovább súlyosbítják a problémát azzal hogy kifejlesztik magukban a több másodperces reakcióidőt... Sajna vannak olyanok akiknek a jelenség észlelésétől (azazhogy tudatosul bennük hogy tán fékezni kéne) a konkrét tett megvalósulásáig (amíg lenyomják a fékpedált) több idő telik el, mint amennyi alatt egy átlagember meggyújt egy cigarettát... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez valószínűleg igaz lehet, és akkor még nem beszéltünk arról hogy néhányan tovább súlyosbítják a problémát azzal hogy kifejlesztik magukban a több másodperces reakcióidőt... Sajna vannak olyanok akiknek a jelenség észlelésétől (azazhogy tudatosul bennük hogy tán fékezni kéne) a konkrét tett megvalósulásáig (amíg lenyomják a fékpedált) több idő telik el, mint amennyi alatt egy átlagember meggyújt egy cigarettát... :D

Igen, az evolúció tudja mit csinál, az embernek olyan izmokat adott, amihez elég a reakcióideje és azért nem tud 100-al futni. Csak az esze ne lenne olyan nagy, hogy mindig áthágja a szabályokat. Remélem értitek mit akartam mondani.

Link to comment
Megosztás:

A blokkolásgátló fékrendszer hátrányai

* Az ABS növeli a fékutat a következő útfelületeken:

o kockaköves út: amint a kerék az egyik kőről a másikra lép át, egy pillanatra a levegőbe kerül ahol állóra fékeződik. Ilyenkor az ABS teljesen elveszi a fékerőt, cserébe viszont amint a kerék ismét a kőhöz ér, nem fog blokkolni, így megmarad az irányíthatóság. A fékút ebben az esetben azonban megnő!

o frissen esett hó: ebben az esetben a blokkoló fékezés az első kerekek előtt egy hókupacot hoz létre, ami segíti az autó lassulását. ABS-szel szerelt jármű esetén nem keletkezik a kerekek előtt hókupac, így hosszabb lesz a fékút.

o sáros, iszapos, homokos, vagy kavicsos útszakasz: ilyenkor az ABS megzavarodik, folyamatosan leszabályoz, nehézkes lesz az autó irányítása, és nagyon nagy mértékben nőhet a fékút.

Magyarul csak a száraz egyenletes aszfalton előnyös az ABS!!

Link to comment
Megosztás:

A blokkolásgátló fékrendszer hátrányai

* Az ABS növeli a fékutat a következő útfelületeken:

o kockaköves út: amint a kerék az egyik kőről a másikra lép át, egy pillanatra a levegőbe kerül ahol állóra fékeződik. Ilyenkor az ABS teljesen elveszi a fékerőt, cserébe viszont amint a kerék ismét a kőhöz ér, nem fog blokkolni, így megmarad az irányíthatóság. A fékút ebben az esetben azonban megnő!

o frissen esett hó: ebben az esetben a blokkoló fékezés az első kerekek előtt egy hókupacot hoz létre, ami segíti az autó lassulását. ABS-szel szerelt jármű esetén nem keletkezik a kerekek előtt hókupac, így hosszabb lesz a fékút.

o sáros, iszapos, homokos, vagy kavicsos útszakasz: ilyenkor az ABS megzavarodik, folyamatosan leszabályoz, nehézkes lesz az autó irányítása, és nagyon nagy mértékben nőhet a fékút.

Magyarul csak a száraz egyenletes aszfalton előnyös az ABS!!

Ez valahogy így van...... Bár az utolsó mondattal nem igazán értek egyet!!!

Link to comment
Megosztás:

A blokkolásgátló fékrendszer hátrányai

* Az ABS növeli a fékutat a következő útfelületeken:

o kockaköves út:

o frissen esett hó:

o sáros, iszapos, homokos, vagy kavicsos útszakasz:

Magyarul csak a száraz egyenletes aszfalton előnyös az ABS!!

ezek közül melyiken mész gyorsan? vagy talán tükör jégen?

Nem véletlenül havas úton a blokkoló kerekekkel lesz nehézkes az autó irányítása?? Álló kerekekkel bemegy az árokba. és akkor ne legyen kanyar. Kiszállsz és azt mondod: "de frankó volt ez a hóék a gumi előtt" :D

a guruló kerék kormányozható az álló nem...........

szerintem meg víz alatt nem jó az ABS, mert a forgó kerékre feltekeredik a horgászok damilja :)

na ezt ti sem gondoljátok komolyan, életszerűtlen példákkal jöttök..............(iszap, homok :) )

Link to comment
Megosztás:

A blokkolásgátló fékrendszer hátrányai

* Az ABS növeli a fékutat a következő útfelületeken:

o kockaköves út: amint a kerék az egyik kőről a másikra lép át, egy pillanatra a levegőbe kerül ahol állóra fékeződik. Ilyenkor az ABS teljesen elveszi a fékerőt, cserébe viszont amint a kerék ismét a kőhöz ér, nem fog blokkolni, így megmarad az irányíthatóság. A fékút ebben az esetben azonban megnő!

o frissen esett hó: ebben az esetben a blokkoló fékezés az első kerekek előtt egy hókupacot hoz létre, ami segíti az autó lassulását. ABS-szel szerelt jármű esetén nem keletkezik a kerekek előtt hókupac, így hosszabb lesz a fékút.

o sáros, iszapos, homokos, vagy kavicsos útszakasz: ilyenkor az ABS megzavarodik, folyamatosan leszabályoz, nehézkes lesz az autó irányítása, és nagyon nagy mértékben nőhet a fékút.

Magyarul csak a száraz egyenletes aszfalton előnyös az ABS!!

Volt egy két vészhelyzetem,esőben is,meg macskakövön is(nálunk még van).Mindenki maga döntse el,hogy jó e,meg milyen úton,meg hol,mikor.Nem véletlen találták ki.Nekem nem kéne olyan gép,amibe nincs,teljesen mindegy milyen úton használom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Zolesh nemrég jelezte a problémáját, ami most nekem is előjött, íme a rövid leírás:

Z16XE motor. A motor nem tud felpörögni: üresben ha nyomok egy padlót jól veszi a fordulatot úgy 3500-ig majd szép lassan ejti vissza olyan 2500-ig és akkor is remeg a motor horkol és néha véletlenszerűen kigyullad sárga motor hibajelző is, de össze vissza. A motor hibakódot kiolvastuk op-commal P0500 b.e. kerék fordulatszám jeladó vagy kerékérzékelő nincs jelen, kvázi nincs sebességjel de viszont az ABS megy illetve a Km óra is müködik. Ha törölöm a hibakódot akkor néha visszaíródik. Nyomaték semmi, teljesen erőtlen a motor. Az Opcom szerint van sebbességadat. Map szenzor jó elvileg. Esetleg katalizátor eltömődés, vagy bal első kerékcsapágy csere? A múltkor már volt hasonló problémám, akkor egy rossz jeladós csapágy került beszerelésre ami ha jól emlékszem ilyesfajta hibákat produkált, azóta vettem egy újat kb fél éve lehet, hogy elromlott benne a jeladó?

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

ezek közül melyiken mész gyorsan? vagy talán tükör jégen?

Nem véletlenül havas úton a blokkoló kerekekkel lesz nehézkes az autó irányítása?? Álló kerekekkel bemegy az árokba. és akkor ne legyen kanyar. Kiszállsz és azt mondod: "de frankó volt ez a hóék a gumi előtt" :D

a guruló kerék kormányozható az álló nem...........

szerintem meg víz alatt nem jó az ABS, mert a forgó kerékre feltekeredik a horgászok damilja :)

na ezt ti sem gondoljátok komolyan, életszerűtlen példákkal jöttök..............(iszap, homok :) )

Más kérdés a hosszabb fékút és az hogy irányítható marad-e az autó.

A fentebbi leírás elég egyoldalú volt mert csak azt vette figyelembe hogy milyen típusú útfelületeken növeli meg a fékutat az aBS használata, de nem számol azzal hogy a fékút növekedése néha elhanyagolható veszteség cserébe azért hogy megmarad az autó irányíthatósága.

Úgyhogy részemről egyetértek veled. Azt gondolom hogy az egyetlen útfelület ahol gyakorlatilag semmiféle előnye nincsen az ABS-nek az enélkül szerelt autóval szemben, az a tükörjég, de ha ott megcsúszik az autó, akkor úgyis csak a Jóisten segíthet. :D

Link to comment
Megosztás:

Más kérdés a hosszabb fékút és az hogy irányítható marad-e az autó.

A fentebbi leírás elég egyoldalú volt mert csak azt vette figyelembe hogy milyen típusú útfelületeken növeli meg a fékutat az aBS használata, de nem számol azzal hogy a fékút növekedése néha elhanyagolható veszteség cserébe azért hogy megmarad az autó irányíthatósága.

Úgyhogy részemről egyetértek veled. Azt gondolom hogy az egyetlen útfelület ahol gyakorlatilag semmiféle előnye nincsen az ABS-nek az enélkül szerelt autóval szemben, az a tükörjég, de ha ott megcsúszik az autó, akkor úgyis csak a Jóisten segíthet. :)

Akkor részemről is egy kis magánvélemény ABS témában....

Nekem ettől az évtől van csak ABS-es autóm, úgyhogy ez az első telem...eddig csak ABS nélküli kocsit vezettem...eddigi tapasztalatom a következő:

1. szárazon praktikus...volt olyan eset amikor kb azon a 30 cm-esn múlott, hogy nem vasaltam ki valakit, pedig csak annyi volt, hogy xarul volt kivilágítva a kereszteződés, mire bejött a fényszóróm fényébe, már csak kb 1.5-2 m-em volt, egy sima satunál tuti legalább fellököm...

2. esős időben sem próbált a kocsi kitörni, amikor vészfékezés közelébe értem, hiszen az egyébként már blokkoló kerék tovább forgott, tehát irányítható volt a kocsi és nem utolsó sorban nem próbált meg keresztbe fordulni...

3. télen, hóban tökéletes, semmi gond, sőt még talán hamarabb áll meg...ha nincs alatta jég!!!

4. jégen viszont baromi idegesítő, mert csak darál és mintha nem is fékeznél...

egyébként a téli közlekedéshez hozzá tenném, hogy kb. ugyanazt a fékhatást el tudtam érni mint előtte ABS nélkül, ha ugyanazt a technikát használtam...konkrétan...a fék erőteljes de pulzáló használata szinte "rugdosása", hiszen azért idő kell az ABS nek is a beavatkozáshoz, így amikor gyorsan rá lépek még blokkolnak a kerekek, majd a amikor felengedem, gurul, így közben kialakul a kerék előtti kis kupac, ami tényleg segíthet...és ugyanez jégen is, szóval ott néha kell a blokkolás! de a lényeg tényleg jó találmány, mondjuk télre én akár kikapcsolhatóvá tenném... :D :)

Egyébként aki nem tudja az higgye el...az ABS kerekenként működik, tehát bármelyik megcsúszik nem veszi el az összestől a féket, hanem csak attól, amelyik csúszik, a többi fékez tovább..

Link to comment
Megosztás:

Na kellett nekem megszólalnom. ....................

Azt hiszem visszavonulok, és a háttérből figyelek.

Adios

sokan figyelnek a háttérből, neked legalább van véleményed, tessék továbbra is hozzászólni, ezért fórum a fórum

:-) Ha senki sem írna döglött lenne

Link to comment
Megosztás:

Üdv néktek,

szóval ABS? Többször jó, szvsz legyen, volt már párszor, hogy ha nem lett volna akkor lenne egy törött autóm.

Jeges, havas út, 35-40es sebesség. Sor előttem beállt, jóval előttem, elkezdek fékezni. Látom esélyem sincs megállni, jobbra buszöböl, ráfordul, ott megáll autók mellett. Emberek néznek, nézdmá Off A Vectra On busz?? :D :)

A másik esetnél egy szép nyári este Bokod és Környe között kiszaladt elém egy kis róka. 3-an utazunk, kb 80-al mehettem.

Satufék, ABS-nek hála és hogy szemből nem jött senki, balra kikerültem a kis hülyét, mert ő meg megállt a sávom közepén az ijedségtől.

Szóval kell ez a cucc! :)

Link to comment
Megosztás:

. Azt gondolom hogy az egyetlen útfelület ahol gyakorlatilag semmiféle előnye nincsen az ABS-nek az enélkül szerelt autóval szemben, az a tükörjég, de ha ott megcsúszik az autó, akkor úgyis csak a Jóisten segíthet

Az, hogy az összes kerék tükörjégen legyen, felettébb ritka. Ha meg már az egyik megtapad, ott már segít az ABS.

Ezzel kapcsolatban nekem is volt már szerencsém. Közlekedési lámpához közelítve, jobb oldalon buszmegálló, benne fagyott pocsolya, ami kiért a sáv közepéig. Persze nem láttam meg időben, előttem hirtelen fékeztek, így én is. A jobb oldali két kerék a jégen... Dobolt rendesen a pedál, de egyenesben maradtam, és sikerült megállni. ABS nélkül minimum keresztbefordulás lett volna, ami szar ügy, lévén hogy minden sáv tele volt.

Vagyis újabb pont az ABS-nek. :D

Link to comment
Megosztás:

Fura röcögő, relés hangot ad ki. Nehéz megfogalmazni. :)

A fordulatszám emelkedik közben, mintha a motor megfelelően forogna, csak nem adna át a nyomatékot...

Nem tudom hogy az 1.4-es motorban mekkora nyomaték van,de a párom 1.2-es G Astrájába ha átülök a dízelből

akkor hasonló "élményeket" élek át!Megszokásból feljebb váltok egy fokozatot alacsony fordulaton és csak szenved szegény autó,nem gyorsul!

Kicsit hasonló hangja lesz a motornak mint amikor rozsdás a féktárcsád és elsőnek óvatosan fékezel egy kis kerregéssel karöltve! (na ezt jól leírtam ) :D

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag van benn abs.lehet nincs is benn a jeladó,mert ugye a kaszniból jön a kábel a végén dugasszal,de arra nem csatlakozik semmi,csak ugy van,

Mármint a keréknél lóg a kábel a csatlakozóval a végén?Mert akkor csak vissza kell dugni a helyére,a jeladóba,ha benne van...

Link to comment
Megosztás:

ABS téma:

lehe hogy nem 100%-os

de

mérnökök nem kevés munkaórával megtervezik, tesztelik (tuti nem csak száraz uton), tesztelik és tesztelik, majd megint tesztelik

szerintem ha már csak 1.000 ből 1 alkalommal is hátány jelentene, már rég kideült volna és kiszedték volna minden kocsiból.

Link to comment
Megosztás:

ABS téma:

lehe hogy nem 100%-os

de

mérnökök nem kevés munkaórával megtervezik, tesztelik (tuti nem csak száraz uton), tesztelik és tesztelik, majd megint tesztelik

szerintem ha már csak 1.000 ből 1 alkalommal is hátány jelentene, már rég kideült volna és kiszedték volna minden kocsiból.

Aztán a gyártóknak miért lenne érdeke, hogy kiszedjék? Márketing!

Valamit kell tenni a kocsiba, hogy drágáért lehessen adni, na és, hogy minél több minden legyen benne amit később szervizelni lehet.

Viszont elismerem, hogy az ABS nem értelmetlen, még annak ellenére sem, hogy azt gondolom, van amikor jobb, hogy nincs.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Kicsit megszakítanám az ABS-es témát, ha nem gond, mert lenne egy kérdésem.

Igaz-e, hogy a G Astrának volt egy olyan szériája, amelyiknek hamar tönkrement a kormányműve?

És ha igen, milyen jellegű probléma volt ez?

Az a gondom, hogy nekem kopog. Reméltem hogy csak valami kisebb gond (kormányrúdfej v. talpas), de minden jó. Határozottan a kormánygép kopog, pedig az a 83000 km még ezt nem indokolná, akármilyen vacak utakon járok. Vagy igen?

Próbáltam visszakeresni, de nem találtam semmit (lehet velem van a baj).

Link to comment
Megosztás:

Hát ez azért túlzás, vannak előnyei és vannak hátrányai, mint mindennek. Én szeretem, hogy van a kocsimban.

Talán a Te hozzászólásod a legrövidebb a témához, de talán a legjobb is! "Vannak előnyei és vannak hátrányai" .....de inkább több az előny! Egy biztos! Ha valakinek már segített az ABS, az szeretni fogja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Zolesh nemrég jelezte a problémáját, ami most nekem is előjött, íme a rövid leírás:

Z16XE motor. A motor nem tud felpörögni: üresben ha nyomok egy padlót jól veszi a fordulatot úgy 3500-ig majd szép lassan ejti vissza olyan 2500-ig és akkor is remeg a motor horkol és néha véletlenszerűen kigyullad sárga motor hibajelző is, de össze vissza. A motor hibakódot kiolvastuk op-commal P0500 b.e. kerék fordulatszám jeladó vagy kerékérzékelő nincs jelen, kvázi nincs sebességjel de viszont az ABS megy illetve a Km óra is müködik. Ha törölöm a hibakódot akkor néha visszaíródik. Nyomaték semmi, teljesen erőtlen a motor. Az Opcom szerint van sebbességadat. Map szenzor jó elvileg. Esetleg katalizátor eltömődés, vagy bal első kerékcsapágy csere? A múltkor már volt hasonló problémám, akkor egy rossz jeladós csapágy került beszerelésre ami ha jól emlékszem ilyesfajta hibákat produkált, azóta vettem egy újat kb fél éve lehet, hogy elromlott benne a jeladó?

Vélemények?

a katalizátorod keresztbefordult. csere lesz...

nem tud átáramoln a kipufogógáz, és azért nem forog...

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Kicsit megszakítanám az ABS-es témát, ha nem gond, mert lenne egy kérdésem.

Igaz-e, hogy a G Astrának volt egy olyan szériája, amelyiknek hamar tönkrement a kormányműve?

És ha igen, milyen jellegű probléma volt ez?

Az a gondom, hogy nekem kopog. Reméltem hogy csak valami kisebb gond (kormányrúdfej v. talpas), de minden jó. Határozottan a kormánygép kopog, pedig az a 83000 km még ezt nem indokolná, akármilyen vacak utakon járok. Vagy igen?

Próbáltam visszakeresni, de nem találtam semmit (lehet velem van a baj).

volt olyan szériája, 98-99 tájékán. a TRW1 tip. kormánymüve döglött meg, de ott is a szervopumpa, és nem a kormánymü.

Link to comment
Megosztás:

aki már szedett szét műszeregységet, és a mutatókat is kiszedte, az árulja már el, hogy azok hogyan jöttek ki, mert én már feszítem mint állat, de meg sem moccan

Megtekered balra és közben húzod felfelé. Nagyon könnyen le fog így jönni. Csak bátran, nem lesz semmi baja! Egyedül a visszarakásnál kell figyelni, hogy pontosan rakd vissza a mutatókat. Érdemes gyújtásra rakni, mielőtt a plexit is visszarakod, általában korrigálni kell :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.