Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Arra már én is gondoltam az pontosan merre található nem tudod?

Nem véletlen jobb oldalt a küszöb fedél alatt ami egybe van a központi zárral?

Köszike :)

Andris83:

A rádiót kihúztam és akkor is annyit mutatott a multiméter 1 századot se csökkent az Amper erőssége........

Nekem is sokat szopik :D Kimértük és a belső világításrendszer (28-as biztosíték a táblán) szívta, szerintem valahol zárlatos. Egyelőre kivettem a biztosítékot, most nincs kedvem a hibakereséshez, ha jó idő lesz, majd ráfexem az ügyre.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is sokat szopik :D Kimértük és a belső világításrendszer (28-as biztosíték a táblán) szívta, szerintem valahol zárlatos. Egyelőre kivettem a biztosítékot, most nincs kedvem a hibakereséshez, ha jó idő lesz, majd ráfexem az ügyre.

Én is agyaltam zárlaton....neked mennyit fogyasztott?

Ha kivetted a biztit akkor jó lett?

Most akkor nem ég benn a belsővilágítás?

Link to comment
Megosztás:

Én is agyaltam zárlaton....neked mennyit fogyasztott?

Ha kivetted a biztit akkor jó lett?

Most akkor nem ég benn a belsővilágítás?

Adatokra nem emlékszem, de töredéke lett az áramfelvétel. Mondjuk azóta is merültem le, de azért egy dízelt nem lehet beröffenteni 1 hét állás után -5 és -10 fok közötti hőmérsékleten. Mondjuk én sose használok belső világítást, nem zavar, hogy nincs. Azért érdemes rámérni a 28-as bizt-ra, a belső világításra, mert ugye rengeteg kapcsoló=sok hibalehetőség (zárlat)

Link to comment
Megosztás:

Adatokra nem emlékszem, de töredéke lett az áramfelvétel. Mondjuk azóta is merültem le, de azért egy dízelt nem lehet beröffenteni 1 hét állás után -5 és -10 fok közötti hőmérsékleten. Mondjuk én sose használok belső világítást, nem zavar, hogy nincs. Azért érdemes rámérni a 28-as bizt-ra, a belső világításra, mert ugye rengeteg kapcsoló=sok hibalehetőség (zárlat)

Oksa,köszönöm a tippet majd ránézek :D

Nem tudod véletlen hogy hol van a G astrában a riasztó berendezés?

csáááóó.....

Link to comment
Megosztás:

Oksa,köszönöm a tippet majd ránézek :D

Nem tudod véletlen hogy hol van a G astrában a riasztó berendezés?

csáááóó.....

Attól függ. Gyári, vagy utólag beszerelt? A motortérben vagy a biztosítéktábla alatt szokott lenni tapasztalataim szerint a központi egység.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ. Gyári, vagy utólag beszerelt? A motortérben vagy a biztosítéktábla alatt szokott lenni tapasztalataim szerint a központi egység.

Hát azt nem tudom hogy gyári-e...

Neked van benne?

MIlyen kulcsod van hozzá?Nekem 2 gombos.

Különbözik valamiben a risztós és a nem riasztós kulcs hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Nem különbözik. Ha gyári a riasztó, azt onnan lehet megismerni hogy a vészvillogó kapcsolójában van a kis visszajelző LED-je. Ha ott nincs ilyen LED, akkor nem gyári a riasztó.

Ha lepattintom a vészvillogó burkolatát akkor van benne valami kis piros led,de az nem nagyon szokott világítani.....

Link to comment
Megosztás:

A nem gyári riasztóknak saját távirányítójuk van, nem építik bele a kulcsba.

Ez sem feltétlenül igaz...

Én például direkt olyan riasztót kértem (az enyém sem gyári), ami a gyári kulcsról tud működni, mert engem zavart volna ha a kulcskarikán a gyári távirányítós kulcs mellett ott lógott volna még egy távirányító... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez sem feltétlenül igaz...

Én például direkt olyan riasztót kértem (az enyém sem gyári), ami a gyári kulcsról tud működni, mert engem zavart volna ha a kulcskarikán a gyári távirányítós kulcs mellett ott lógott volna még egy távirányító... :D

Elvileg nekem is kulcsról működik le kell zárni utánna néhány másodperce belül megint lezárni és akkor aktiválod a riasztót!

Kinek hogy megy ez?

Link to comment
Megosztás:

Ez sem feltétlenül igaz...

Én például direkt olyan riasztót kértem (az enyém sem gyári), ami a gyári kulcsról tud működni, mert engem zavart volna ha a kulcskarikán a gyári távirányítós kulcs mellett ott lógott volna még egy távirányító... :D

Ennek mi a működési elve? Tudtommal a riasztógyártók nem bíznak a gépjárműgyártók távirányítóiban, vagyis a riasztó hatástalanítását nem szokták rábízni a kocsi távirányítójára.

Link to comment
Megosztás:

Ez meg riasztótól függ.

Nekem egyszeri zárásra be is riaszt, a másodszori zárás lenne a reteszelés (ezzel húzná fel az ablakokat illetve ezzel lehetne elérni hogy zárás után belülről se lehessen nyitni az ajtókat), de ez nekem valahogy távirányítóról nem működik, csak ha a kulcsot elfordítva tartom a zárban.

Link to comment
Megosztás:

Ennek mi a működési elve? Tudtommal a riasztógyártók nem bíznak a gépjárműgyártók távirányítóiban, vagyis a riasztó hatástalanítását nem szokták rábízni a kocsi távirányítójára.

Miért?

Bármilyen távirányítót rá lehet programozni a komolyabb riasztók központi egységére, akkor miért pont a gyárit ne lehetne? Amúgy maga a gyár is (mármint az Opel) a gyári távirányítóra bízza az ilyesmit, ha annak megfelel akkor a riasztó gyártójának miért ne felelne meg?

Amúgy nem a "hatástalanítás" történik távirányító által, csak a riasztó kikapcsolása. :D Nagy különbség.

Link to comment
Megosztás:

Hali.Kellene egy kis segítség.van egy g astrám 98-as évjárat 1.4 16w,és nem jó az ABS,nem úgy,hogy néha hanem teljesen 0,levettem a ma a kerekeket,hogy látok-e valamit,mindkét oladalon annyi furcsaság volt,hogy jön a kaszniból egy vezeték a végén csatlakozó ami csak úgy van,nem csatlakozik semmire,lehet hogy az lehet a hiba,annyit tudok hogy törve volt az autó(nem nálam),lehet amikor összerakták nem abs-es cuccokat tettek bele?

Link to comment
Megosztás:

Hali.Kellene egy kis segítség.van egy g astrám 98-as évjárat 1.4 16w,és nem jó az ABS,nem úgy,hogy néha hanem teljesen 0,levettem a ma a kerekeket,hogy látok-e valamit,mindkét oladalon annyi furcsaság volt,hogy jön a kaszniból egy vezeték a végén csatlakozó ami csak úgy van,nem csatlakozik semmire,lehet hogy az lehet a hiba,annyit tudok hogy törve volt az autó(nem nálam),lehet amikor összerakták nem abs-es cuccokat tettek bele?

Szerintem nincs ABS nélküli G Astra "cucc".

Link to comment
Megosztás:

Hali.Kellene egy kis segítség.van egy g astrám 98-as évjárat 1.4 16w,és nem jó az ABS,nem úgy,hogy néha hanem teljesen 0,levettem a ma a kerekeket,hogy látok-e valamit,mindkét oladalon annyi furcsaság volt,hogy jön a kaszniból egy vezeték a végén csatlakozó ami csak úgy van,nem csatlakozik semmire,lehet hogy az lehet a hiba,annyit tudok hogy törve volt az autó(nem nálam),lehet amikor összerakták nem abs-es cuccokat tettek bele?

Van egyáltalán benne ABS?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.

Mint említettem van egy 2002-es G-s Astrám. Valahol olvastam, hogy a hátsó ablak "spriccelőjét" állítani lehet valahogy. De a módszert nem mutatták. Valaki próbált már ilyet állítani. Az lenne a probléma vele, hogy ha bekapcsolom, akkor nem az ablakra spriccel, hanem elspriccel az ablak felett, tehát a mögöttem álló kocsi hűtőrácsára/elé. Ezen hogyan lehetne javítani?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy nem vagyok tisztában a levegőszűrő-pollenszűrő funckiójával. Nekem klíma nélküli kocsim van (motorszáma Z12XE), akkor most ebbe mindkettő szűrő kell vagy csak az egyik? Amit a Gyikban olvastam (kesztyűtartó kiszerelésével), az a pollenszűrő. Ez mindegyik kocsiban van? Milyen időközönként érdemes cserélni egy klíma nélküli autóban ezeket a szűrőket, illetve az üzemanyagszűrőt?

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Mint említettem van egy 2002-es G-s Astrám. Valahol olvastam, hogy a hátsó ablak "spriccelőjét" állítani lehet valahogy. De a módszert nem mutatták. Valaki próbált már ilyet állítani. Az lenne a probléma vele, hogy ha bekapcsolom, akkor nem az ablakra spriccel, hanem elspriccel az ablak felett, tehát a mögöttem álló kocsi hűtőrácsára/elé. Ezen hogyan lehetne javítani?

Nekem ezt nem sikerült rendesen soha.

2 állása van, vagy felette spriccel a csomiajtóra, vagy az ablak legtetejére egy pontba. (kis fém spricnit tudod mozgatni a tokban)

Szívtam vele vagy 15 percet aztán végül megbarátkoztam az utóbbival, csak nem túl szép hogy törlés után is még sokáig csurog lefele :D

Link to comment
Megosztás:

Miért?

Bármilyen távirányítót rá lehet programozni a komolyabb riasztók központi egységére, akkor miért pont a gyárit ne lehetne? Amúgy maga a gyár is (mármint az Opel) a gyári távirányítóra bízza az ilyesmit, ha annak megfelel akkor a riasztó gyártójának miért ne felelne meg?

Amúgy nem a "hatástalanítás" történik távirányító által, csak a riasztó kikapcsolása. :D Nagy különbség.

Az opel gyári riasztóját szerintem ne hasonlítsuk egy profi riasztóhoz. Ismerjük hogyan nyitják ki a G Astrákat, pont ezért nem bíznám rá a gyári kulcsra a riasztó kikapcsolását.

Szerintem nincs ABS nélküli G Astra "cucc".

Tudtommal, a világ ezen tájára szállítottak ABS nélküli cuccal. Lehet csak nem rakták össze rendesen. Nézd meg EPC-ben, hogy gyárilag van-e benne ABS. Ha ilyen kábellógós dolog van, akkor lehet csak a jeladónál van valami gebasz.

Mint említettem van egy 2002-es G-s Astrám. Valahol olvastam, hogy a hátsó ablak "spriccelőjét" állítani lehet valahogy. De a módszert nem mutatták. Valaki próbált már ilyet állítani. Az lenne a probléma vele, hogy ha bekapcsolom, akkor nem az ablakra spriccel, hanem elspriccel az ablak felett, tehát a mögöttem álló kocsi hűtőrácsára/elé. Ezen hogyan lehetne javítani?

A mosót ugyanúgy állítod mint az elsőket. Tűt bele. Bár sokat nem tudsz állítani, mert vagy nagyon föntre visz, vagy a mögötted lévőt locsolod.

Link to comment
Megosztás:

Miért?

Bármilyen távirányítót rá lehet programozni a komolyabb riasztók központi egységére, akkor miért pont a gyárit ne lehetne? Amúgy maga a gyár is (mármint az Opel) a gyári távirányítóra bízza az ilyesmit, ha annak megfelel akkor a riasztó gyártójának miért ne felelne meg?

Amúgy nem a "hatástalanítás" történik távirányító által, csak a riasztó kikapcsolása. :) Nagy különbség.

Gyári riasztónál nem sok értelmetlenebb extra van...

De a gyári távirányítóra riasztót rakni talán még ilyen :D

Én nem bíznám ilyesmire az autóm az biztos.

A komolyabb riasztó sztem a Blue16 de az annyiba is kerül, és csak a közelítéses kulcs érintésével lehet kikapcsolni... bezárni/riasztani meg lehet a gyári távval, sztem ez a legkorrektebb így.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.