Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én messziről elkerülöm a kamionokat 2 okból:

- még az Vectra A-mat a Róbert Károly körúton egy kamion, mivel nem látott a visszapillantójába odaszorított 2x a korláthoz, néhány másodpercre 2-3 kerékkel mentem, nem volt vicces (csak így utólag)

- rengeteg thriller filmet láttam amiben a kamionok is főszerepet kapnak(pl. Végső állomás 2, Párbaj...) és ha tehetem mindig elhúzok mellőlük :lol:

Ezt terveztem én is.... Autópályán kb 80-al ment. Emelkedőn 70 km/h-val. Kénytelen voltam megelőzni..

Link to comment
Megosztás:

Minden tankolásnál kár ellenőrizni,mert túl sok köze nincs hozzá,meg ilyen hidegben felfázol ha minden induláskor aláfekszel! :lol:

Ellenőrizd az olajszintet rendszeresen és ha van rá lehetőséged nézd meg hogy nem e ereszt a tömítésnél!Főleg ha fogy az olaj...

Macerás lenne a szelepfedél tömítést mindig aláfekve ellenőriznem, nem biztos, hogy mindig akadna a kútnál 4-5 önkéntes, aki fejre állítaná a kocsit. :lol:

Végigolvastam a számlát, ott figyel az alján az apróbetűs rész elején, hogy: A *-gal jelölt alkatrészek EREDETI GM alkatrészek, melyekre a gyártó 2 év garanciát vállal. Az enyémen: *56074670.

Csak nem volt nálam az Asszony olvasószemüvege. Nekem meg még nem kell! :)

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

Fényszórókat szeretném kicserélni, és úgy tudom hogy ehhez a lökhárítót is le kell venni.ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem hogy a felfogatási pontokat merre keressem?vagy esetleg lökhárító levétel nélkül is lehet cserélni őket? illetve a fényszórót hol és hány darab csavar fogja(2 egyértelmű, de hogy azokon kívül)?

válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Visszavinni a tulajnak műkszik valahogy????

Vagy jogi út????

Félek egyik sem... habár általában a szerződésben ki szokták kötni hogy az autót megtekintett állapotban adták át (azaz reklamációnak helye nincs), ha mégsincs benne, akkor is mondhatja azt az eredeti tulaj hogy ezek a hibák mind nálad keletkeztek, amikor ő átadta, még semmi baja nem volt. És akkor neked kell bizonyítanod az igazadat... Úgyhogy sztem készítsd a pénztárcádat, és máskor sajna alaposabban kell tájékozódni autóvásárlás előtt... akár úgy hogy viszel magaddal egy szerelőt, vagy átvizsgáltatod márkaszervizben...

Link to comment
Megosztás:

Megszoptam a g isuzu dieselt!

1.hengerfejes

2.olajhűtő kuka

3.klimahűtő kuka

4.szélvédő beázik,rosszul ragasztott

5.egy m.tartóbakk szakadt,a egy repedt

6.adagoló házán alig látható repedés

Még nem irattam át,nem voltam eredetvizsgán,mit lehet tenni

Visszavinni a tulajnak műkszik valahogy????

Vagy jogi út????

Mert nem akarok egy vagyont költeni rá. :lol: :lol: :)

Szakvélemény egy szerviztől (lehetőleg márka) és ha az adásvételiben szerepelt a "nincs eltitkolt/rejtett hiba" vagy valami hasonló, akkor lehet próbálkozni az eladónál. Ha nem enged, vagy nincs ilyen a szerződésben, akkor polgári per.... (alias kvanagy szívás...te fizetsz mindent, míg a bíróság ki nem mondja, hogy nyertél... akár 2-3 év is lehet. Aztán ha arra sem fizet, akkor újabb polgári per...) ahhoz is fog kelleni a szakvélemény, szal az mindenképp hasznos...

Tanulópénz: a lóvé kifizetése előtt kell így átnézetni, az eladónak meg kell engednie, te meg jót alkudhatsz, vagy hagyhatod a francba... Nem lehetett előtte kideríteni milyen állapotban van?

Link to comment
Megosztás:

Szakvélemény egy szerviztől (lehetőleg márka) és ha az adásvételiben szerepelt a "nincs eltitkolt/rejtett hiba" vagy valami hasonló, akkor lehet próbálkozni az eladónál. Ha nem enged, vagy nincs ilyen a szerződésben, akkor polgári per.... (alias kvanagy szívás...te fizetsz mindent, míg a bíróság ki nem mondja, hogy nyertél... akár 2-3 év is lehet. Aztán ha arra sem fizet, akkor újabb polgári per...) ahhoz is fog kelleni a szakvélemény, szal az mindenképp hasznos...

Tanulópénz: a lóvé kifizetése előtt kell így átnézetni, az eladónak meg kell engednie, te meg jót alkudhatsz, vagy hagyhatod a francba... Nem lehetett előtte kideríteni milyen állapotban van?

Én ba...m el adolgot,belátom.

De most beszéltem az eladóval,visszaveszi az autót,minden továbbio nélkül.

Ugy hogy nincs baj,normális a tulaj!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis helyzetleírás:

A hétvégére elkezdett zörögni a kipufogóm. Már elviselhetetlen volt a zaj, ahogy folyamatosan felvert. 1 órás vizsgálódás során kiderült, hogy az előző tulaj szépen szétberhelte a kipufogó konzoljait. A hátsó és a középső dob között 1 tartókonzolt levágott az alvázról, a maradék 2-höz pedig nem volt hozzárögzítve a kipufogó. A középső dob előtti 2 konzol meg egyszerűen lerohadt az alvázról és a kezembe maradt (ezért kezdett el felverni).

Új füleket hegesztettek az aljára, a hiányzókat pedig pótolták..összesen 2 Eft-ot kellett fizetnem, szóval nem volt vészes.

Viszont az aknából már láttam, hogy lassan cserés lesz a középső dobom. Az lenne a kérdésem, hogy milyen árban mozog a gyári és, hogy megéri-e utángyártottat venni?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

köszönöm a válaszokat, sikerült megjavítani a generátoromat valóban a diódasor volt a probléma.

letudnátok írni a z17dtl motornak mi a típushibája mire kellene odafigyelnem. köszönöm

Sajnos időről időre tankolni kell, mert ez is csak fogyaszt és nem termel! :lol:

A gázolaj minőségére figyelni kell, mert nagyon kényes a tiszta üzemanyagra. Ez nem azt jelenti, hogy a legdrágább helyen kell tankolni csak a bizonytalan forrásokat kell kizárni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Volt már valakinek olyan gondja, hogy a bal oldali ajtóba épített hangszóró kisebb hangerőn elhallgat? Ha felcsavarom a hangerőt, visszajön és utána halkan is szól. Aztán egyszer csak meghatározhatatlan idő után megint kimegy és így tovább... Nem torzít, a hangképe egyébként mint újkorában, sosem hajtottam meg, ha hangosabban hallgattam valamit, visszavettem a mélyből.

Szerintetek mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos időről időre tankolni kell, mert ez is csak fogyaszt és nem termel! :lol:

A gázolaj minőségére figyelni kell, mert nagyon kényes a tiszta üzemanyagra. Ez nem azt jelenti, hogy a legdrágább helyen kell tankolni csak a bizonytalan forrásokat kell kizárni.

Köszi! elsősorban csak kúton tankolok . én olyan dologra gondoltam amit érdemes időnként ellenőrizni é s még időben cserélni. elég sokat megyek, és már 192e van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Volt már valakinek olyan gondja, hogy a bal oldali ajtóba épített hangszóró kisebb hangerőn elhallgat? Ha felcsavarom a hangerőt, visszajön és utána halkan is szól. Aztán egyszer csak meghatározhatatlan idő után megint kimegy és így tovább... Nem torzít, a hangképe egyébként mint újkorában, sosem hajtottam meg, ha hangosabban hallgattam valamit, visszavettem a mélyből.

Szerintetek mi lehet?

Lehet sima érintkezési hiba.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! elsősorban csak kúton tankolok . én olyan dologra gondoltam amit érdemes időnként ellenőrizni é s még időben cserélni. elég sokat megyek, és már 192e van benne.

Csak a szokásost: szűrők, motorolaj, vezérműszíj, kopó alkatrészek (pl. fékbetét).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Volt már valakinek olyan gondja, hogy a bal oldali ajtóba épített hangszóró kisebb hangerőn elhallgat? Ha felcsavarom a hangerőt, visszajön és utána halkan is szól. Aztán egyszer csak meghatározhatatlan idő után megint kimegy és így tovább... Nem torzít, a hangképe egyébként mint újkorában, sosem hajtottam meg, ha hangosabban hallgattam valamit, visszavettem a mélyből.

Szerintetek mi lehet?

Cseréld fel a jobbost a balossal, azzal sok mindent ki lehet zárni. Nekem mostanában volt, hogy víz miatt oxidálódott és 11 ohmos volt a 6 helyett és ezért csak nagyon halkan szólt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Volt már valakinek olyan gondja, hogy a bal oldali ajtóba épített hangszóró kisebb hangerőn elhallgat? Ha felcsavarom a hangerőt, visszajön és utána halkan is szól. Aztán egyszer csak meghatározhatatlan idő után megint kimegy és így tovább... Nem torzít, a hangképe egyébként mint újkorában, sosem hajtottam meg, ha hangosabban hallgattam valamit, visszavettem a mélyből.

Szerintetek mi lehet?

Nekem sepciel a litze (stekker és a tekercs közötti vezeték) volt megtörve. Nekem is ez volt baj hol szólt hol nem, néha halkan, néha jól, stb tsb ..

Link to comment
Megosztás:

Nekem sepciel a litze (stekker és a tekercs közötti vezeték) volt megtörve. Nekem is ez volt baj hol szólt hol nem, néha halkan, néha jól, stb tsb ..

OK, köszi a hozzászólásokat, jövő héten leállítom a vasat lánccserére meg önindító pucolásra, akkor hozzácsapom a hangszóró kiszedést is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.