Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Talált! Csak városban használom, havonta egyszer van megjáratva hosszabb távon. Ettől lehet? Ha megjáratom elmúlik? Köszi

Sokszor leírták már, hogy a sok "hideg" üzem után kiválik ilyen takony cucc. Melegítsd át rendesen és a kicsapódás szépen kiszárad.

Link to comment
Megosztás:

Talált! Csak városban használom, havonta egyszer van megjáratva hosszabb távon. Ettől lehet? Ha megjáratom elmúlik? Köszi

Ha jól bemelegedett a motor, nézzétek meg a téli Velencei-tavat, fagyiztasd meg (sűrűn van itt szó róla, hogy ez mi).

Link to comment
Megosztás:

Majd vigyázzok nehogy megfájduljon a torka a kicsikének :lol:

Próbálj ezután úgy közlekedni városi menetben,hogy ne menj 5.ben 40-50-nel.

Elég ott a 3. is és 3000 ford. körül válts el,nem fog akkor letaknyosodni!

A "fagyizáskor" meg meg ne hajtsd nagyon volt itt valaki aki tulzásba vitte és elolvaszotta a dugót! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Próbálj ezután úgy közlekedni városi menetben,hogy ne menj 5.ben 40-50-nel.

Elég ott a 3. is és 3000 ford. körül válts el,nem fog akkor letaknyosodni!

A "fagyizáskor" meg meg ne hajtsd nagyon volt itt valaki aki tulzásba vitte és elolvaszotta a dugót! :lol:

Azért ahhoz előtte kellett egy kis olajevés, meg olajkoksz lerakódás a dugótetőn. Szóval, ha a hosszabb úton fokozatosan emeljük a terhelést, akkor lesz ideje/lehetősége szépen leégni a cuccnak, meg kiszáradni az olajnak, habnak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rendszeresen olvasom a fórumot, mivel 2008-as CL2-öm van, amivel semmi gondom nem volt. A minap vettem észre, hogy az olajbetöltőnél sárgás színű, tejfölös állagú lerakódás csapódott ki. Sajnos nem tudom, hogy mi lehet ez és itt sem találok hasonlót. Segítséget kérek, hogy mitől lehet ez és mi a megoldás rá! Előre is köszönöm!

Hát elmondanám az én tapasztalatomat a lényeg ameddig ilyen hideg van és keveset mész az autóval addig taknyosodni fog.Mivel vízpára keletkezik ami nem párolog el az olajból ezért ki csapódik.Gondot nem fog okozni,és hiába mész el nagyobb útra és fogyasztod a benzint,mert ha utána megint keveset mész vele akkor ugyanúgy taknyos lesz.Nem kel rám hallgatni ez csak tapasztalat.Azért a hütővízedet is figyeljed mert ha nagyon fogy és ugyanúgy taknyos a sapka körül plusz még a nívó pálca is olyan akkor hengerfejes a kocsi.Én mindig figyelem ilyen hidegben, pont a taknyosodás miatt.

Link to comment
Megosztás:

Hát elmondanám az én tapasztalatomat a lényeg ameddig ilyen hideg van és keveset mész az autóval addig taknyosodni fog.Mivel vízpára keletkezik ami nem párolog el az olajból ezért ki csapódik.Gondot nem fog okozni,és hiába mész el nagyobb útra és fogyasztod a benzint,mert ha utána megint keveset mész vele akkor ugyanúgy taknyos lesz.Nem kel rám hallgatni ez csak tapasztalat.Azért a hütővízedet is figyeljed mert ha nagyon fogy és ugyanúgy taknyos a sapka körül plusz még a nívó pálca is olyan akkor hengerfejes a kocsi.Én mindig figyelem ilyen hidegben, pont a taknyosodás miatt.

Persze, vissza fog taknyosodni, de egy fagyizás után egy ideig megint nem lesz víz az olajban, leég a szelepfészkekről, AGR szelepről, dugótetőkről, gyűrűhornyokból a koksz. Persze a fagyizást érdemes valami céllal intézni, nem csak úgy bambán futni messzire. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a "víz az olajban" azért nem víz (így megfogalmazva elég rémisztő, rögtön repedt hengerfejeket látok mindenhol :lol:), hanem arról van szó hogy a levegő páratartalma kicsapódik a hideg motorban, és mivel nem vegyül az olajjal, ezért ilyen cappuccino-szerű trutyit okoz. Ilyenkor egyébként az olajszint is megemelkedik kis mértékben. A jelenség elkerüléséhez nem feltétlenül kell nagy távolságokat menni, elég ha van ideje felmelegedni a motornak (dugóban alapjáraton járatva a motort éppúgy eltűnik a cappuccino, mint hosszú autópályás menetnél).

Link to comment
Megosztás:

Az a "víz az olajban" azért nem víz (így megfogalmazva elég rémisztő, rögtön repedt hengerfejeket látok mindenhol :lol:), hanem arról van szó hogy a levegő páratartalma kicsapódik a hideg motorban, és mivel nem vegyül az olajjal, ezért ilyen cappuccino-szerű trutyit okoz. Ilyenkor egyébként az olajszint is megemelkedik kis mértékben. A jelenség elkerüléséhez nem feltétlenül kell nagy távolságokat menni, elég ha van ideje felmelegedni a motornak (dugóban alapjáraton járatva a motort éppúgy eltűnik a cappuccino, mint hosszú autópályás menetnél).

Vegyül. Az olaj képes megkötni bizonyos mennyiségű vizet. Ha ennél több kerül bele valahonnan, akkor van gond.

Link to comment
Megosztás:

Az a "víz az olajban" azért nem víz (így megfogalmazva elég rémisztő, rögtön repedt hengerfejeket látok mindenhol :lol:), hanem arról van szó hogy a levegő páratartalma kicsapódik a hideg motorban, és mivel nem vegyül az olajjal, ezért ilyen cappuccino-szerű trutyit okoz. Ilyenkor egyébként az olajszint is megemelkedik kis mértékben. A jelenség elkerüléséhez nem feltétlenül kell nagy távolságokat menni, elég ha van ideje felmelegedni a motornak (dugóban alapjáraton járatva a motort éppúgy eltűnik a cappuccino, mint hosszú autópályás menetnél).

Tiszta sor, ha már "bugyog" a víz, az már hengerfejesség, az más tészta. Különben a kicsapódó/pangó kondenzvíz a kipufogó-rendszernek se jó. Egyébként valóban nem a nagy távolságon van a hangsúly, hanem azon, hogy legyen elég üzemmeleg idő és hosszabb ideig tartó magasabb fordulat, amikor távozni tud, aminek kell.

Egyébként ezek a téli problémák nem Opel-specifikusak, egyszerűen az átlag magyar felhasználás ilyen kedvezőtlen: sok rövid, néhány km-es út; a legtöbben munkábajárásra, gyerek/nagymama/stb. hurcolásra használjuk az autót, nem túrázásra, több száz km-es utakra. A kényelemnek (rossz tömegközlekedésnek, stb.), meg többek között ez az ára.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is sokat megy rövid úton a kocsim, sajnos a fogyasztás szempontból nagyon kedvezőtlen. Nekem mióta normális oil van benne azóta nem turhásodik. Pedig nekem is kb 15 perc az út oda meg ugyanennyi vissza. Igen a rettentő pocsék tömegközlekedés (ár és szolgáltatás minősége egyaránt) meg az amúgy is nagyon kieső a melóhely. Én a rettegett EGR probléma miatt féltem csak a gépezetet. Mostanában nagyon jól teljesít remélem nem lesz balhé. Az ablaktörlőm kopog még nem tom miért de más gondom nincsen!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra G 1.4 twinport tulajdonos vagyok, és olyan problémám van, hogy a középső kijelzőn az óránál mikor ráadom a gyújtást halványan világít egy 1997-es dátum, a fokot kiírja, de az óránál csak vonalakat ír. Aztán ahogy elindítom az autót minden elsötétül és annyi. Az autó 5 éves, még soha nem volt ilyen probléma. Esetleg merül az aksi, vagy mi okozhatja ezt??? Válaszokat előre is köszi! Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra G 1.4 twinport tulajdonos vagyok, és olyan problémám van, hogy a középső kijelzőn az óránál mikor ráadom a gyújtást halványan világít egy 1997-es dátum, a fokot kiírja, de az óránál csak vonalakat ír. Aztán ahogy elindítom az autót minden elsötétül és annyi. Az autó 5 éves, még soha nem volt ilyen probléma. Esetleg merül az aksi, vagy mi okozhatja ezt??? Válaszokat előre is köszi! Üdv

A lámpa kapcsoló alatt a lámpatest dőlésszögét éllító kis kapcsoló mellett van a műszerfalvilágítás kapcsolója. Ezzel próbáld. A dátumot meg egyszerűen állítsd be. Bár lehet hogy mégsem ez lesz? Majd az okosabbak megmondják.

Link to comment
Megosztás:

A lámpa kapcsoló alatt a lámpatest dőlésszögét éllító kis kapcsoló mellett van a műszerfalvilágítás kapcsolója. Ezzel próbáld. A dátumot meg egyszerűen állítsd be. Bár lehet hogy mégsem ez lesz? Majd az okosabbak megmondják.

Köszi, de nem ez a probléma! Csak a középső kijelző nem működik, ahol a dátum, idő és fok van kiírva! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.