Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Esetleg kő/kavics szorult a gumiba, aztán letört belőle egy darab, vagy egy idő után kiköpte. Esetleg nézd át a futófelületet, nincs-e valahol nyoma ennek. (Szálszakadás esetleg, de az meg nem gyógyul meg magától...) :excl:

Így olvasva nekem is egyértelmű lenne, hogy kavics okozta a problémát, de átélve nagyon nehéz elhinni. A kocsi segge rángatózott, a kormányt mozgatta és ahogy említettem is, olyan hangja volt mintha lapos lenne a kerekem (nem magas, ciripelő).

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Most értem haza és a köv. tapasztalatom. : Hidegen indul az autó majd lefullad, ujra indítva azonnal indulok 500-600 méter után minden ok, újraindítás után újra lefullad. Hibakód kivillogtatáskor: 10 2 3 10 tehát ha jól értem p0230 azaz P0230=Tüzelőanyagtápszivattyú-feszültségellátás funkció-rendellenesség. Na erről fogalmam sincs. Van valakinek ötlete?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv skacok!

A következő problémát tapasztaltam most 3 nap egymás után. Reggel első indításnál rendesen megvan az emelt alapjárat 1150-en de a kocsi remeg mintha macskakövön mennék. Egy kis gáz adás után a remegés megszűnik. Illetve a nap folyamán a többi indításnál már ne produkálja ezt. Mindig csak a reggeli hidegnél. Mi lehet az ok? A szerelő azt mondta egyszerűen egyenetlen alapjárat, előfordul az ilyen. De neki nem hiszek :excl:

Van tippetek?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

indítás után karcolást hallok a motorból 1 mp-re. a szerelőm valami olaj elfolyásról beszélt. kell bele több olaj? most volt cserén, elvileg van benne elég

kösz

Menekül a nyest! :excl:

Olajszint nem elvi kérdés. Elő avval a nívópálcával!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

indítás után karcolást hallok a motorból 1 mp-re. a szerelőm valami olaj elfolyásról beszélt. kell bele több olaj? most volt cserén, elvileg van benne elég

kösz

Valószínű, hidrotőkék csattognak, amíg meg nem jön nekik az olaj. Hideg időben előfordul az ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

indítás után karcolást hallok a motorból 1 mp-re. a szerelőm valami olaj elfolyásról beszélt. kell bele több olaj? most volt cserén, elvileg van benne elég

kösz

Talán arról, hogy álló motornál az összes olaj lecsurog az olajteknőbe, ergo indításkor nincs elégséges kenése csak az olajnyomás felépülése és az üzemi hőmérséklet elérése után.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

indítás után karcolást hallok a motorból 1 mp-re. a szerelőm valami olaj elfolyásról beszélt. kell bele több olaj? most volt cserén, elvileg van benne elég

kösz

Mi a motorkód? Nekem a tengelytörés előtt súrlódó hang jött a motorból, de csak hidegen, az első pár percben. Mióta rendesen meg vannak húzva a csavarok, nem jön ez a hang. Én is azt hittem természetes, aztán mégsem volt az. Szóval ha Z14XEP (1.4 Twinport), voltál már vezérmű tengely csapágy csavarellenőrzésen?

Link to comment
Megosztás:

az se múlik el

a latyak viheti a kocsit jobbra balra esetleg a felnibe ragadt és amiatt rázott

a sár is szokott ilyet csinálni terepezés után terepjárón

Tavaly a nagy havazásokban, mikor az autóm köré - hova máshova - lapátolták a havat a "szomszédok", szépen kievickéltem a hókupacon (én nem takarítom a parkolót, csak annyira hogy ki tudjak állni, nehogy másnak kelljen a hely és befoglalja :excl: ) és irány az autópálya. 60 fölött úgy rázott, azt hittem na ennek annyi. Első parkolóba be, odakukucskáltam, és egy fadarabbal kikapartam annyi havat a kerekek közül (lengőkar, felni stb) hogy egy szép kupac maradt utánam. Onnantól minden a régi volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám. : Hidegen indul az autó majd lefullad, ujra indítva azonnal indulok 500-600 méter után minden ok, van alapjárat, újraindítás után újra lefullad. Hibakód kivillogtatáskor: 10 2 3 10 tehát ha jól értem p0230 azaz P0230=Tüzelőanyag tápszivattyú-feszültségellátás funkció-rendellenesség. Na erről fogalmam sincs.

Van több hibakód is : 1 4 8 1, 1 4 8 2, 1 4 8 3, 1 2 3 10, Van erről valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám. : Hidegen indul az autó majd lefullad, ujra indítva azonnal indulok 500-600 méter után minden ok, van alapjárat, újraindítás után újra lefullad. Hibakód kivillogtatáskor: 10 2 3 10 tehát ha jól értem p0230 azaz P0230=Tüzelőanyag tápszivattyú-feszültségellátás funkció-rendellenesség. Na erről fogalmam sincs.

Van több hibakód is : 1 4 8 1, 1 4 8 2, 1 4 8 3, 1 2 3 10, Van erről valakinek ötlete?

Hát akkor eszerint tápszívattyú hiba vagy az áramellátásával van gubanc,ki kellene mérni

szerintem,hogy mennyi szuflát kap meg egyáltalán jó-e?Esetleg egy cseredarabbal megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám. : Hidegen indul az autó majd lefullad, ujra indítva azonnal indulok 500-600 méter után minden ok, van alapjárat, újraindítás után újra lefullad. Hibakód kivillogtatáskor: 10 2 3 10 tehát ha jól értem p0230 azaz P0230=Tüzelőanyag tápszivattyú-feszültségellátás funkció-rendellenesség. Na erről fogalmam sincs.

Van több hibakód is : 1 4 8 1, 1 4 8 2, 1 4 8 3, 1 2 3 10, Van erről valakinek ötlete?

Nem könnyű eset, a p0230 lehet benzinpumpa is (mikor volt benzinszűrő cserélve utoljára?)

P1481 Fan Relay 1 Circuit High C-34

P1481 Fan Relay 1 Signal Low / Open Circuit C-34

P1482 Fan Relay 2 Circuit High C-34

P1482 Fan Relay 2 Signal Low / Open Circuit C-34

P1230 Main Relay Circuit Voltage High C-03

P1230 Main Relay Open Circuit C-03

Ezek pedig elektromos gondok, az első fele a hűtőt befolyásolja, esetleg meg lehetne nézni egy új hűtőventillátor hőkapcsolót, meg átnézni a kapcsolódó vezetékeket, illetve az AC környékét lenne érdemes még átnézni tüzetesebben. (lehet, hogy valahol kap egy fals negatívot)

Van klíma a gépben?

Fura szerelő ez, ha egyszerre sok hiba visszajön, akkor egyből vezérlőt akar cserélni, nem pedig a hibakódok alapján a problémát megoldani.

Link to comment
Megosztás:

Na rákérdeztem az érdi Difer-nél, ahol a kocsit vettem 2008-ban, mennyibe fájna a vezérműtengely csapágy lefogató csavar ellenőrzés.

Tömítés: 8300 Ft

Tömítő paszta: 5000 Ft

O gyűrű: 50 Ft

+ munkadíj: X Ft

_____________________

= 25000 Ft

Nem lehúzás, csak olyan opeles.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly a nagy havazásokban, mikor az autóm köré - hova máshova - lapátolták a havat a "szomszédok", szépen kievickéltem a hókupacon (én nem takarítom a parkolót, csak annyira hogy ki tudjak állni, nehogy másnak kelljen a hely és befoglalja :excl: ) és irány az autópálya. 60 fölött úgy rázott, azt hittem na ennek annyi. Első parkolóba be, odakukucskáltam, és egy fadarabbal kikapartam annyi havat a kerekek közül (lengőkar, felni stb) hogy egy szép kupac maradt utánam. Onnantól minden a régi volt.

Köszönöm az infót! :( Mások is ezzel magyaráznák a történteket, bár amennyire tudtam alánéztem a kocsinak és semmilyen hó vagy latyaklerakódást nem láttam, de ettől függetlenül nem tartom kizártnak, hogy nem vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igen van klíma a gépben, és kb 15000 km és másfél évvel ezelőtt volt benzinszűrő cserélve. Ma megnéztem a relét és érdekeset láttam. Az összes relét kivettem és még mindig megy a benzinpumpa, igaz van benne egy titkos kapcsoló ami megszakítja a benzinpumpa tápját. Lehet, hogy külön be van utólagosan relézve és ez a kapcsoló a hibás. Holnap kimérem, mert olyan hangja van mintha akkor állna le a pumpa amikor jár a motor, amikor meg lefullad akkor felzümmög a szivattyú.

Link to comment
Megosztás:

Na rákérdeztem az érdi Difer-nél, ahol a kocsit vettem 2008-ban, mennyibe fájna a vezérműtengely csapágy lefogató csavar ellenőrzés.

Tömítés: 8300 Ft

Tömítő paszta: 5000 Ft

O gyűrű: 50 Ft

+ munkadíj: X Ft

_____________________

= 25000 Ft

Nem lehúzás, csak olyan opeles.

A tiedre nincs visszahívás? Ha nincs, akkor már jópáran megcsináltuk és eddig kb senki sem vett tomítést, a régi tökéletes maradt. A paszta mihez is kell,ha tömítést cserélnek, akkor minek, ha nem cserélnek tömítést, akkor még csakcsak megértem, de ez az ár elég lehúzás. Az az O gyűrű, hova is kell? Furcsa nekem ez az alkatrészlista.

Olyat is hallottam, hogy éves szervizen megnézték ezt is. Talán Uhuéknál?

Sziasztok!

Igen van klíma a gépben, és kb 15000 km és másfél évvel ezelőtt volt benzinszűrő cserélve. Ma megnéztem a relét és érdekeset láttam. Az összes relét kivettem és még mindig megy a benzinpumpa, igaz van benne egy titkos kapcsoló ami megszakítja a benzinpumpa tápját. Lehet, hogy külön be van utólagosan relézve és ez a kapcsoló a hibás. Holnap kimérem, mert olyan hangja van mintha akkor állna le a pumpa amikor jár a motor, amikor meg lefullad akkor felzümmög a szivattyú.

Másfél éves benzinszűrő lehet mér kuka, főleg ha nem gyári (a nem gyári új sem ajánlott kategória opeles körökben). Hol nézted a relét? Tuti az volt? A motortérben szedted ki az összes relét?

Mondjuk ha ennyi minden hibakódot lök, ami kapcsolható az ECU-hoz, akkor még az is lehet esélyes, szerintem vidd el, vagy csak keresd Wesszt, Ő megmondja ha tényleg ECU.

Link to comment
Megosztás:

Nem könnyű eset, a p0230 lehet benzinpumpa is (mikor volt benzinszűrő cserélve utoljára?)

P1481 Fan Relay 1 Circuit High C-34

P1481 Fan Relay 1 Signal Low / Open Circuit C-34

P1482 Fan Relay 2 Circuit High C-34

P1482 Fan Relay 2 Signal Low / Open Circuit C-34

P1230 Main Relay Circuit Voltage High C-03

P1230 Main Relay Open Circuit C-03

Ezek pedig elektromos gondok, az első fele a hűtőt befolyásolja, esetleg meg lehetne nézni egy új hűtőventillátor hőkapcsolót, meg átnézni a kapcsolódó vezetékeket, illetve az AC környékét lenne érdemes még átnézni tüzetesebben. (lehet, hogy valahol kap egy fals negatívot)

Van klíma a gépben?

Fura szerelő ez, ha egyszerre sok hiba visszajön, akkor egyből vezérlőt akar cserélni, nem pedig a hibakódok alapján a problémát megoldani.

Mikori évjárat az autó? Mert ha jól tudom a 2001 előttiekben volt hűtőmodul (ami a komplett hűtést/klímát(?) vezérli), és ha már ennyire sok hűtéssel kapcsolatos hibakód van, sztem érdemes lenne erre a hűtőmodulra is vetni egy pillantást...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.