Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

4évenkét vagy 60ekm, a szerviz könyv szerint.

szerintem ha korábban,cserélünk abból nem lesz baj,és az lesz neki a legjobb ha GM gyertyát kap.

Köszi, akkor most mindenképpen cserélek. Úgy hallottam, hogy mindegy milyet teszek bele a kettő közül:

katalógus szám: 1214031 1 pólus 0.9mm hézag,

katalógus szám: 1214000 2 pólus 1mm hézag.

Ez igaz, vagy valamelyik azért jobb.... 1.4-es 2006-os .

Köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek! Megoldódott a fordulatszámfüggő akadozás. Eltűnt a szervó, majd visszajött és így jöttünk rá, hogy a generátor vacakol. Megvolt a csere és azóta nem csinálja a korábban írt problémát, miszerint 1500 és 2000-es fordulat között rángat az autó. :wacko:

Örülök,hogy neked megoldódott :(

Nekem sajnos árnyaltabb a probléma... Wessz tanácsára egy hosszabb égetőkúrát teljesített a vas (kevés benzin+2 flakon STP adalék,hármas padlógáz),aminek van érezhető hatása,szebben jár a motor,az egyik korábban néha ciripelő hidrotőkém is elhallgatott, és nem csinálja a torpanást sem a korábbi fordulatszámokon! Ami viszont probléma,az az,hogy mostmár 2500nál csinálja... Nem mindig,de még mindig... Nem tudom mitévő legyek <_<

Link to comment
Megosztás:

Köszi, akkor most mindenképpen cserélek. Úgy hallottam, hogy mindegy milyet teszek bele a kettő közül:

katalógus szám: 1214031 1 pólus 0.9mm hézag,

katalógus szám: 1214000 2 pólus 1mm hézag.

Ez igaz, vagy valamelyik azért jobb.... 1.4-es 2006-os .

Köszi a válaszokat

A két pólusú kell bele. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenkinek.

Z16XE Astrám van etanol átalakítóval (e85power). Mostanában alapjáraton füstöl a motor. Ha néhány percet jár alapjáraton (melegen is) akkor elindulás után vagy ha picit felpörög a motor, iszonyat nagy olajos füst jön ki a kipufogóból, aztán elmúlik illetve csökken fordulaton tartva. Mi lehet a probléma? Szelepszárszimering esetleg gyűrűtörés? 170.000 km Van benne. Az egyik hidrotőkém néhány napja átment dízelbe és csörög 1000-el.

Link to comment
Megosztás:

a már régen emlegetett "amiről nem beszélünk"-ben ez van a Z14XEP motorhoz: GM#93176801, Opel 12 14 031, Bosch FQR8LEU2 gyertya.

Nekem is ez van benne, hibátlan, van vagy 2e darabja.

igen 1214031 kell bele,de jó a 1214000 is.

egyébként érdekes mert a z14xep-hez 1214031 dob az epc.

Uhuhu meg azt mondta hogy ők meg 1214000 raknak abba is ,ha jól emlékszek.

Tehát amelyiket szeretnéd,csak GM legyen ,és ne valamelyik számnak a megfelelője más márkában.

Link to comment
Megosztás:

igen 1214031 kell bele,de jó a 1214000 is.

egyébként érdekes mert a z14xep-hez 1214031 dob az epc.

Uhuhu meg azt mondta hogy ők meg 1214000 raknak abba is ,ha jól emlékszek.

Tehát amelyiket szeretnéd,csak GM legyen ,és ne valamelyik számnak a megfelelője más márkában.

Köszönök szépen minden választ a témában.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

A fórum olvasgatása során egyre jobban úgy tűnik, hogy nekem is a hitrotőkével van gond.

Alapjáraton a vezérlés felőli oldalon az egyik szélénél csörög valami. Olyan mintha diesel lenne, pedig nem <_<

Gondolom akkor nekem is a hidrotőke ciripel vagy kopog.

Nem mindíg csinálja csak ha áll az autó de néha akkor is abbahagyja.

Mennyire vészes ez? Mit okozhat? Rohanjak szereltetni, vagy még bírja egy darabig?

Mitől csörög egy hidrotőke egyáltalán?

Roly

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

A fórum olvasgatása során egyre jobban úgy tűnik, hogy nekem is a hitrotőkével van gond.

Alapjáraton a vezérlés felőli oldalon az egyik szélénél csörög valami. Olyan mintha diesel lenne, pedig nem <_<

Gondolom akkor nekem is a hidrotőke ciripel vagy kopog.

Nem mindíg csinálja csak ha áll az autó de néha akkor is abbahagyja.

Mennyire vészes ez? Mit okozhat? Rohanjak szereltetni, vagy még bírja egy darabig?

Mitől csörög egy hidrotőke egyáltalán?

Roly

A legmegnyugtatóbb megoldás biztosan a szakember. Szerencsés esetben egy olajcsere is megoldást hozhat.

Már hallottam olyanról, aki magának így határozta meg az olaj csereperiódusát: 15e km vagy 1 év vagy ha megszólal a hidrotőke. Eddig kétszer volt "dízelesedés" okán olajcsere, egyszer kb. 7500 km-nél és egy alkalommal kb. 13.000 km-nél. Azóta 3x volt olajcsere a normális periódusban.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nem tudom hogy dolgozol pénteken, vagy csinálsz e vmit. Megyek haza felé péntek délelött, és az Fehérváron keresztül megy.

olyan dél környéke kb. Nekem x14xe s astrám van, ha gondolod és van akkor szabadidőd kipróbálhatjuk.

szerk.: Vagy eljösz Tatabányára, de csak délután mert éjszakás vagyok <_<

Ne haragudj de nem voltam net közelben ezért nem olvastam az üzenetedet.

Igazán nagyon kedves vagy, de ez a pénteki időpont nekem nem jó, és most az autó is elég rendesen viselkedik, még tesztelnem kell.

Ha a késöbbiek folyamán ismét jelentkezne a probléma megkereshetlek?

Üdvözlettel: GimBa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?

'99 1.4 16v Astrám van. Egyszer egy nagyobb kátyú után, furcsa, hangos, fémes hangot adott a fékem, ami két fékezés után elmult. Azóta volt féktárcsa/betét cserém (nem emiatt). Említettem a szerelőnek, de a hiba még midig megvan. Voltam másik szerelőnél az sem tudott semmit mondani. A hibát egyik szervízben sem tudtam produkálni a "tesztkör alatt".

A hang csak erős "megrázkódtatás" hatására jelentkezik.(villamos sín keresztbe, kátyú, lassító prizma)Ez főleg pesten elég zavaró <_<

Mi lehet a hiba?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Beálltam én is az Insignia ablakmosó-fúvóka használóinak sorába, csak az a problémám, hogy nem tudom, hogyan lehet állítani a szórás irányát (jelenleg alacsonyra "hord").

Esetleg ha ebben tudnátok segíteni, megköszönném.

Szerintem sehogy.

Amúgy először nekem is furcsa volt a gyárihoz képest, de mostanra már teljesen megszoktam. Eleget szór az ablak többi részére is, meg amúgy is az első törléssel sokat felhúz a lapát.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sehogy.

Amúgy először nekem is furcsa volt a gyárihoz képest, de mostanra már teljesen megszoktam. Eleget szór az ablak többi részére is, meg amúgy is az első törléssel sokat felhúz a lapát.

Ettől tartottam én is... De a lényeg az , amit te is írtál, valóban szór a szélvédő többi részére is.

Köszönöm a válaszod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?

'99 1.4 16v Astrám van. Egyszer egy nagyobb kátyú után, furcsa, hangos, fémes hangot adott a fékem, ami két fékezés után elmult. Azóta volt féktárcsa/betét cserém (nem emiatt). Említettem a szerelőnek, de a hiba még midig megvan. Voltam másik szerelőnél az sem tudott semmit mondani. A hibát egyik szervízben sem tudtam produkálni a "tesztkör alatt".

A hang csak erős "megrázkódtatás" hatására jelentkezik.(villamos sín keresztbe, kátyú, lassító prizma)Ez főleg pesten elég zavaró <_<

Mi lehet a hiba?

Köszi!

Megvan! A dobfék esett szét. Elöl kereshettem a hibát :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.