Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az én forgalmimban van motorszám.

Akkor lehet csak a dizlinél van motorkódkód szám nélkül?

A P.5-ös pont a forgalmi szerint lehet motorkód/motorszám.

Annál az autónál szerintem simán el lehet mismásolni ezt bejelentős dolgot, ahol csak kód van.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet csak a dizlinél van motorkódkód szám nélkül?

A P.5-ös pont a forgalmi szerint lehet motorkód/motorszám.

Annál az autónál szerintem simán el lehet mismásolni ezt bejelentős dolgot, ahol csak kód van.

Persze, hogy el. Ismerősnek lerozsdásodott a C14NZ-ről a motorszám, csak a C14NZ-t lehetett kinézni, ennyit is írtak be, és mondták is, hogy bir motort cserélni ugyanilyenre bejelentés nélkül...

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy el. Ismerősnek lerozsdásodott a C14NZ-ről a motorszám, csak a C14NZ-t lehetett kinézni, ennyit is írtak be, és mondták is, hogy bir motort cserélni ugyanilyenre bejelentés nélkül...

Asztaqúrva!

Létezik olyan dolog ebben az országban az autózással kapcsolatban amiért nem kell fizetni? :wacko:

Remélem valami főokos előbb utóbb észreveszi ezt a "kis" joghézagot, és akko majd lehet tejelni motorcserekor még a pappiroké is!! :D

Link to comment
Megosztás:

Motorszám?? :wacko:

Na ezeknél az autóknál az már nincs!!

Nekem az van a forgalmiban:"motorazonosító adatot nem tartalmaz, típuskódja megállapított"

Na most ez a típuskód az én elgondolásom szerint az Y17DT, és csókacsaládnak, eennyii..

Attól független ez a köcsög bürokrácíjja még motorcserekor biztos lehúz a júzerről lét, mert hát mégiscsak csere történt, hiába került a ótóba teljesen ugyanaz a típusú motor..

Csak arra lennék kíváncsi ezt hogyan dokumentálják, pl. kerül valami bejegyzés a forgalmiba (persze jópénzért), és mi lesz az új motor száma??

Y17DT/2 ?? :wacko:

Hát ez fura... A motorodon be van ütve a motorszám? Vagy ott is csak annyi, hogy Y17DT? Ha nincs motorszám, hogy bizonyítod például, hogy márpedig ez az a motor, ami még garanciális, és nem egy karambolos autóból kiszedett motort akarsz velük ingyen újrarakatni? Nekem a forgalmiban és a motorblokkon is 14 karakterből álló motorszám van. Innen tudtam pl. megállapítani a gyártási helyét is. Eredetvizsgánál ezt is sasolták erősen... motorszám nélkül pl. mi értelme az eredetvizsgának (Nem mintha egyébként sok lenne)? Eddig úgy tudtam, hogy a nem sok, de szilárd azonosítójel közül az egyik a motorszám, ráadásul az egyik legdrágább alkatrész az autóban... Szal nekem nagyon fura, hogy lenne autó egyedi motorazonosító nélkül, főleg az, hogy ez még legális is... Bezzeg ha etanollal feltankolva megyek műszakizni, megbuktatnak, mondván nem a gyárilag engedélyezett üzemanyagot használom. Hiába van benne még átalakító is, hiába nem éri el az autó a kibocsátási értékek tizedét sem.

Szerk: kíváncsiságból megnéztem a kollégám 3 éves, diesel H Astrájának a forgalmiját... abban is csak motorkód van, semmi egyedi azonosító... fura, fura, fura :D Ha egyszer eljutok addig, megnézem a motorja adatlapját is.

Módosítva : Barna
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

nekem az lenne a problémám hogy nemrég vettem egy g astrát 1.4 16v motorikusan hibátlan húz ahogy kell most volt rajta nagy szerviz. de még mindig rángat... :S gépre lett kötve de nem jelzett hibát minden tökéletes... most vettem bele injektor tisztítót és adtam neki gyorsan 140 km-ert. eleinte úgy éreztem hogy javult a helyzet de közben nem sokat...1-esben ugyan még meg torpan egy picit de már nem annyira mint előtte. tudna valaki orvosságot mondani hogy ez miért lehet? iszonyat zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Motorszám?? :D

Na ezeknél az autóknál az már nincs!!

Nekem az van a forgalmiban:"motorazonosító adatot nem tartalmaz, típuskódja megállapított"

Na most ez a típuskód az én elgondolásom szerint az Y17DT, és csókacsaládnak, eennyii..

Attól független ez a köcsög bürokrácíjja még motorcserekor biztos lehúz a júzerről lét, mert hát mégiscsak csere történt, hiába került a ótóba teljesen ugyanaz a típusú motor..

Csak arra lennék kíváncsi ezt hogyan dokumentálják, pl. kerül valami bejegyzés a forgalmiba (persze jópénzért), és mi lesz az új motor száma??

Y17DT/2 ?? :wacko:

nekem cserélve volt a motorom y17dt és még senki nem vette észre vizsgán se

vauxhall felirat ami a motor tetején van lepattint opeles vissza és kész is a hivatalos motorcsere

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy tudom ez közismert probléma, de érdekelne valami szaki vélemenye. Ezek a tünetek:

Van egy 2.0 szívóbenzines G Astra ( benzin, '98-as) szüleimnek, amiben 12 év alatt lett belerakva 80k km. Inkább anyu használja eléggé kímélő üzemmódban és nemrég olyan hibája lett, hogy lassításkor megáll a fordulatszámmérő egy picivel magasabb értéken mint a normál alapjárat, (vagy picit felpörög) és leejti az alapjáratot és le is áll. Teljesen random módon, sajna szerelő is nézegette már cserélt benne légtömegmérőt ideiglenesen és az sem segített.

Én még nem tapasztaltam, de picit olyan mint amikor a kocsiból kifogy a benzin. Pár pillanatra felpörög a motor aztán vége.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy tudom ez közismert probléma, de érdekelne valami szaki vélemenye. Ezek a tünetek:

Van egy 2.0 szívóbenzines G Astra ( benzin, '98-as) szüleimnek, amiben 12 év alatt lett belerakva 80k km. Inkább anyu használja eléggé kímélő üzemmódban és nemrég olyan hibája lett, hogy lassításkor megáll a fordulatszámmérő egy picivel magasabb értéken mint a normál alapjárat, (vagy picit felpörög) és leejti az alapjáratot és le is áll. Teljesen random módon, sajna szerelő is nézegette már cserélt benne légtömegmérőt ideiglenesen és az sem segített.

Én még nem tapasztaltam, de picit olyan mint amikor a kocsiból kifogy a benzin. Pár pillanatra felpörög a motor aztán vége.

Üdv!

Szerintem ebben az esetben is a pár kommenttel feljebb leírt kipucolást (fagyizást) kéne mgpróbálni. Még régebben írta Uhuhu, hogy minden ilyen jellegű problémánál ezzel érdemes kezdeni, aztán kiderül, hogy mizu. Vagy elcsöppen a dugattyú... Mondjuk nem kicsit lehet kokszos, ha egy 2.0-át csak nő használ ráadásul ilyen keveset az évek során...

De ha tényleg kokszos belül és megolvad a dugattyú teteje, ne engem szidj...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

motor 150, vezérműszíj meg tartozékai azt hiszem 28, munkadíj 60...

idáig... "belefér" kategória!

de soha többet ilyet és senkinek nem kívánom!

:D

Link to comment
Megosztás:

Dehogy gond!!! Én minden nyáron meg szoktam fújni. Volt már téma korábban hogy nyáron valószínűleg a nagy melegben kipárolog a kenőanyag és megszorul. Én ezt hogy ne ugorjon ki sosem várom meg, ha már kicsit darabosan megy egyből tolom bele a WD40et. Többször kisseb adagba told bele és ne sokat. Közben járasd, de ha akad ne erősen, mert ha eltörik a lamella akkor bukta. Sőt a kiugró is perselyt járasd, azt úgy tudod megtenni hogy beledugod a kulcsot miután belement a WD utána nem fordítod el 1 es állásig hanem előtte megállsz egy kicsivel és vissza 0áig. Ilyenkor be ki fog mozogni a persely amitől azt is jól átjárja a WD40. Ha jól sikerül a művelet, és nincsen széjjelkopva a gyújtáskapcsi zárbetét, akkor ezután a beavatkozás után olyan lesz mint az új. Csak sajna lehet hogy ezekben a melegekben meg kell ismételni 1 hónap múlva. Majd írj mik a fejlemények.

Voltam márkaszervízben - kötelező szervizen - rákérdeztem a gyújtáskapcsolóra, hogy melegben ezt csinálja. Azt mondták, hogy sajnos gyárilag elég szárazon kerül bele, ezért szarok. A kenés nem fog segíteni, mert ez nem olyan szerkezet (az előző típusnál még lehetett kenni). Szerintük cserélni kell majd amiről kaptam árajánlatot ... kb. 25 ezer pénz.

Kérdeztem a vezérműtengely lefogó csapágy csavarjainak fellazulását ... arra meg azt mondták, hogy tudnak róla, de engem nem érint, mert 2002-es évjáratnál volt ez gond.

Link to comment
Megosztás:

Kérdeztem a vezérműtengely lefogó csapágy csavarjainak fellazulását ... arra meg azt mondták, hogy tudnak róla, de engem nem érint, mert 2002-es évjáratnál volt ez gond.

Érdekes... szerintünk meg (illetve a tapasztalatok azt mutatják) 2005 és 2007 között, leginkább a Z14XEP motorkódnál...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szerintem ebben az esetben is a pár kommenttel feljebb leírt kipucolást (fagyizást) kéne mgpróbálni. Még régebben írta Uhuhu, hogy minden ilyen jellegű problémánál ezzel érdemes kezdeni, aztán kiderül, hogy mizu. Vagy elcsöppen a dugattyú... Mondjuk nem kicsit lehet kokszos, ha egy 2.0-át csak nő használ ráadásul ilyen keveset az évek során...

De ha tényleg kokszos belül és megolvad a dugattyú teteje, ne engem szidj...

Köszi a választ!

Kerestem visszafelé, de nem nagyon találtam releváns témát, tudnál ebben is segíteni?Vagy valaki más?Néhány oldalt visszaolvastam,de nem találtam. Mi az, hogy elcsöppen a dugattyú?Mitől lehet és mikor van rá esély?

Thx

Link to comment
Megosztás:

Voltam márkaszervízben - kötelező szervizen - rákérdeztem a gyújtáskapcsolóra, hogy melegben ezt csinálja. Azt mondták, hogy sajnos gyárilag elég szárazon kerül bele, ezért szarok. A kenés nem fog segíteni, mert ez nem olyan szerkezet (az előző típusnál még lehetett kenni). Szerintük cserélni kell majd amiről kaptam árajánlatot ... kb. 25 ezer pénz.

Kérdeztem a vezérműtengely lefogó csapágy csavarjainak fellazulását ... arra meg azt mondták, hogy tudnak róla, de engem nem érint, mert 2002-es évjáratnál volt ez gond.

Még jó, hogy 2004. óta van Z14XEP...

Köszi a választ!

Kerestem visszafelé, de nem nagyon találtam releváns témát, tudnál ebben is segíteni?Vagy valaki más?Néhány oldalt visszaolvastam,de nem találtam. Mi az, hogy elcsöppen a dugattyú?Mitől lehet és mikor van rá esély?

Thx

Fagyizás: meghajtani 25-30 percet legalább 4500-as fordulaton. Autópályán negyedikben, vagy országúton 3.

Elcsöppen: Te esetedben ez sanszos, mert "kímélve" volt a motor, ahogy írtad Anyukád kímélő üzemmódban használta, így a sok koksz lerakódott leginkább a dugattyúkra. Namost, ha megcsinálod ezt a fagyizást, akkor a koksz szépen felizzik és átégeti a dugattyút, aztán károktól függően, de tuti 100.000-es tétel a motor felújítása. Szóval ésszel fagyizzál, pontosabban ne 25-30 percig terheld, hanem csak ésszel. Kicsit meghajtani, hogy a koksz azért égjen le, de ne izzon.

Link to comment
Megosztás:

Voltam márkaszervízben - kötelező szervizen - rákérdeztem a gyújtáskapcsolóra, hogy melegben ezt csinálja. Azt mondták, hogy sajnos gyárilag elég szárazon kerül bele, ezért szarok. A kenés nem fog segíteni, mert ez nem olyan szerkezet (az előző típusnál még lehetett kenni). Szerintük cserélni kell majd amiről kaptam árajánlatot ... kb. 25 ezer pénz.

Kérdeztem a vezérműtengely lefogó csapágy csavarjainak fellazulását ... arra meg azt mondták, hogy tudnak róla, de engem nem érint, mert 2002-es évjáratnál volt ez gond.

de bírom az ilyen szakszervizes beszólásokat, csak nehogy valamihez hozzá kelljen nyúlni ingyen... speter-nél a pont, 2002-ben nem is volt XEP... az enyém is 2005-ös és tört az a tengely lazulás miatt....

motor 150

lehet nekem is új motor kellett volna inkább? :D csak a tengely volt 120 a vége meg 300 :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
lehet nekem is új motor kellett volna inkább? :D csak a tengely volt 120 a vége meg 300 :wacko:

ezekből a pénzekből inkább valami használt autókat kellene vennünk, évente-kétévente :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha jól emlékszem, akkor a gari csak akkor jöhet szóba az estedben, ha minden évben szakszervizben át lett nézetve az autó és ennek ténye pecséttel szerepel a szervizkönyvben.

Na, végül 30 pénzbe fog fájni a tankbetöltőm kilakatolása...

Tanulság: mindenki vezesse rendesen a szervízkönyvet és tegyen el minden számlát! :D

Link to comment
Megosztás:

Voltam márkaszervízben - kötelező szervizen - rákérdeztem a gyújtáskapcsolóra, hogy melegben ezt csinálja. Azt mondták, hogy sajnos gyárilag elég szárazon kerül bele, ezért szarok. A kenés nem fog segíteni, mert ez nem olyan szerkezet (az előző típusnál még lehetett kenni). Szerintük cserélni kell majd amiről kaptam árajánlatot ... kb. 25 ezer pénz.

Kérdeztem a vezérműtengely lefogó csapágy csavarjainak fellazulását ... arra meg azt mondták, hogy tudnak róla, de engem nem érint, mert 2002-es évjáratnál volt ez gond.

a gyujtáskapcsoló javitható, és ha nem csináltATOD meg akkor szopni fogsz, mert egyszer nem fogod tudni gyujtásra tenni, és tréler....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.