Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Megnéztem, nem találtam...elképzelhető nincs benne hanem ez:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels..._175023534.html

kapcsolgatja?

Most én kapcsolgatom egy kapcsolóval, és szeretném megcsinálni...

Igen, említették itt máskor, hogy klímás autóban máshogyan van ez megoldva...

Akkor szerintem ezt a cuccot kellene megvizsgálni, hogy miért nem kapcsolja a ventilátorokat. Egyébként bekapcsolhatod állandóra a lassúbb járatot és nyugodtan használhatod úgy, nem kell ki-be kapcsolgatni. Dugóban álláskor valószínűleg elég az is, ha meg már haladsz, akkor meg már van menetszél is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tudna képeket küldeni, vagy el magyarázni hogy G-Astrába hogy kell váltó olajat cserélni? Vagy legalább szintet ellenőrizni? Hol kell?

Ja és tudnátok küldeni nekem G-Astra szerelési könyvet? Köszi!

adj egy emilcimet és küldök óriásfájlt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tudna képeket küldeni, vagy el magyarázni hogy G-Astrába hogy kell váltó olajat cserélni? Vagy legalább szintet ellenőrizni? Hol kell?

Ja és tudnátok küldeni nekem G-Astra szerelési könyvet? Köszi!

Közben megtaláltam: az emilcimedre megy az óriásfájl...

Link to comment
Megosztás:

Nah ez elég érdekes történet. Többféle variáció volt a venti vezérlés kiépítésésre. Legrégebbi 98-2000 között két hőgombás történet. 1. ECU számára mért jel ez csak az ecunak adta a vízhőmérséklet jelét más nem volt a körbe. 2. ami a radiátorba volt ez adta a műszerfalnak a jelet meg a venti vezérlő elektronikának de hogy bonyolítsuk a dolgot itt is volt külöbség a klimás és nem klimás autóknál. Jellemzően X-es motorokra volt eme kiépítés. Jött a Z-s motor akkor már csak 1 hőérzékelő volt (köznyelv hőgombának hívja de semmi köze hozzá hiszen ez már egy termisztor) az 1 érzékelősnél mindennek ez az egy hőgomba osztja a jelet tehát ecu és műszerfal. Itt az ecunak egy kimenete vezérli a venti vezérlő dobozkát 2 fokozatba amibe ugye a klíma is beleszól nah persze ha van :rolleyes: És akkor végül elérkeztünk a Z14XEP azaz áhított TWP CL2es motorokhoz. Spórolás a köbön elemarad 1 venti elmarad ill a hűtést vezérlő elektronika is. Mindent az ecu csinál. ECUnak van 3 relézett kimenete és ő kapcsolgatja a mindenkori terheléstől függően a ventit a 3 relén keresztűl.

Honnan lehet tudni, hogy melyik variáció van?

98-as 1.4 16v klímás (x14xe)

Link to comment
Megosztás:

Végig böngésztem a könyvet, de sehol nincs róla szó, hogy hol van a szintező vagy a le eresztő! Nem találom egyszerűen! :rolleyes:

Hali

Lehet hogy a szerelő nem jól tájékozott, én is cserélni akartam, aszonta felesleges, mert élletertam olaj van benne (ugyan én ezt nem hiszem)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tudna képeket küldeni, vagy el magyarázni hogy G-Astrába hogy kell váltó olajat cserélni? Vagy legalább szintet ellenőrizni? Hol kell?

Ja és tudnátok küldeni nekem G-Astra szerelési könyvet? Köszi!

Élettartam olaj van benne, legalábbis a manuálisban. Mivel nem cserére tervezték, nincs leeresztő csavar, leereszteni csak az alsó difi fedél levételével lehet, feltölteni meg a tolatólámpa kapcsolót kivéve, annak a helyén kell. Van egy szintjelző csavar, a meghajtó tengely becsatlakozás mögött, a váltó bal oldalán. Feltöltésnél addig kell tolni bele az olajat, míg azon (természetesen kicsavarva, annak a helyén) kijön.

Azaz, ha semmi extra nem történt, nem kell aggódni a váltóolajért :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

egy 2005 novemberi opel astra G tulajdonosa vagyok. A következő lenne a problémám.

A kormány elfordításakor egy kattogast hallok. Mindegy milyen irányba tekerem balra vagy jobbra, a kattogas a kormany holtjatékán belül jelentkezik. 61 000 km van a kocsiban ( elvileg). Ha valaki találkozott valami hasonlóval és tudja hogy ez mi lehet az jelezze.

köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

egy 2005 novemberi opel astra G tulajdonosa vagyok. A következő lenne a problémám.

A kormány elfordításakor egy kattogast hallok. Mindegy milyen irányba tekerem balra vagy jobbra, a kattogas a kormany holtjatékán belül jelentkezik. 61 000 km van a kocsiban ( elvileg). Ha valaki találkozott valami hasonlóval és tudja hogy ez mi lehet az jelezze.

köszönöm.

Nekem is elkezdett kattogni / kopogni, de nekem nem a holtjátékán (0,5 cm) belül, hanem amikor tekergetem. Kb negyed fordulatonként koppan 1-et mindkét irányban.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

megint dokinál van a kicsi kocsi

hazaérek vele, erre hallom nagy vízcsobogás a motortérből lefele, leugrott a hűtővíz csöve...

visszaraktuk, meg kitisztítottuk a víztartályt amennyire lehetett mert csupa csupa OLAJ!!! aztán víz bele, 5 liter, és menés...

másnap megint leugrott, de menet közben... remélem nem károsodott nagyon a motor

a motor, ami jómaga is csupa olaj kívülről...

hengerfejes lehet....

szerdán tudják szétszedni és árajánlatot adni rá

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

megint dokinál van a kicsi kocsi

hazaérek vele, erre hallom nagy vízcsobogás a motortérből lefele, leugrott a hűtővíz csöve...

visszaraktuk, meg kitisztítottuk a víztartályt amennyire lehetett mert csupa csupa OLAJ!!! aztán víz bele, 5 liter, és menés...

másnap megint leugrott, de menet közben... remélem nem károsodott nagyon a motor

a motor, ami jómaga is csupa olaj kívülről...

hengerfejes lehet....

szerdán tudják szétszedni és árajánlatot adni rá

:rolleyes:

hát ez szivacs

nem gondoltam volna, hogy nem egy fényképes extrás hozzászólás lesz a következő amit írni fogsz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A vezérműtengely csapágyfedeleinek a meghúzásához szeretnék egy kis segítséget kérni! (Z14XEP 2005-ös) Gondolom a szelepdekli alatt van valami tömítés, kibírja a levételt vagy cserélni kell azt is? Illetve nincsen nyomatékkulcsom, ennek hiányában ne is húzzam meg a csavarokat?! Vagy,ha mégis akkor mindegy,hogy milyen sorrendben húzom meg őket?

Köszönöm előre is a segítségeteket! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A vezérműtengely csapágyfedeleinek a meghúzásához szeretnék egy kis segítséget kérni! (Z14XEP 2005-ös) Gondolom a szelepdekli alatt van valami tömítés, kibírja a levételt vagy cserélni kell azt is? Illetve nincsen nyomatékkulcsom, ennek hiányában ne is húzzam meg a csavarokat?! Vagy,ha mégis akkor mindegy,hogy milyen sorrendben húzom meg őket?

Köszönöm előre is a segítségeteket! :rolleyes:

Szia,

Előírás szerint mindig kell új szelepfedél tömítés (kb. 4e Ft), de mi a múltkor (a tengelytöréskor) tüzetesen átnéztük, és mivel semmi deformáció, sérülés, fáradás nem látszott rajta, visszaraktuk. Azóta sem szivárog sehol. Ezen kívül a szelepfedél csavarokon is van tömítés, azt is meg kell nézni, sérültek, deformálódottak-e, ha igen, csere (kb 60 Ft/db).

A vezérműtengely csapágyak rögzítőcsavarjának meghúzási nyomatéka 8 Nm. Spirális vonal mentén kell meghúzni, belülről kifelé haladva, egyszerre fél fordulatot csavarva. Ha kifele a végére érsz, ismét belülről indulva még egy fél fordulat csavaronként, ezt ismételve, amíg mind meg nincs húzva finoman, majd ugyanezen spirális nyomvonal szerint kellene a nyomatékkulccsal véglegesre húzni.

Lesz itt olyan, pl Uhuhu, akik meg tudják mondani, hogy merj-e nekiesni nyomatékkulcs nélkül. Ha le vannak lazulva, szvsz még mindig jobb meghúzni őket nyomatékkulcs nélkül, finoman, ügyelve, hogy ne legyen túlerőltetve, minthogy úgy maradjanak lazán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A vezérműtengely csapágyfedeleinek a meghúzásához szeretnék egy kis segítséget kérni! (Z14XEP 2005-ös) Gondolom a szelepdekli alatt van valami tömítés, kibírja a levételt vagy cserélni kell azt is? Illetve nincsen nyomatékkulcsom, ennek hiányában ne is húzzam meg a csavarokat?! Vagy,ha mégis akkor mindegy,hogy milyen sorrendben húzom meg őket?

Köszönöm előre is a segítségeteket! :rolleyes:

Ha tömítést is cserélsz, gyárit vegyél, én már szívtam nem gyárival.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.