Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem kikapcsolva hanem gyújtáson!!!! :D

Egyet árulj el miért jó az ha gyújtáson teljes pompában virít a rádió összes gombja mikor ő nem is üzemel? A bekapcsoló gomb körüli fény az meg kizárólag egy kényelmi és részben biztonsági funkció. Annak az a rendeltetése hogy éjjel sötétbe könnyen megtaláld. JVC-m is ilyen, ha megkapja a kapcsolt pozitívot( opelnél kulcs bedug elfodít félig majd vissza) elkezd a tekerő körül világítani hogy, lássa a júzer hogy hol van a "power". Úgy emlékszem a car400 és a cdr500 helyzetjelzőre ill gyújtásra is bekapcsolta power gomb körüli fényt. Sőt ezek még dimmelődnek a műszerfallal együtt. Nah jó ez már nagyon offf és nagyon rám fog szólni azt meg nem szeretném úgyhogy erről én ennyit ^_^

Link to comment
Megosztás:

Tapadásjavítóval (antislip, deslip és még mit nem mondtak rá :D ) próbálkozz! Szíjhajtásoknál használatos szerekre gondoltam, amolyan gyantapótlókra.

Esetleg 1-2 réteg Plasti Dip felvitele a tartó gömbjére is eredményre vezethet. Nem maradt valakinek egy- két csepp?

kösz, rákeresek a guglin ezekre a nevekre, aztán meglátjuk...

Link to comment
Megosztás:

Igen ha nincs bekapcsolva a rádió akkor csak a rádió kapcsológombja világit de régen normális volt mi lehet a baja nagyon zavaró ez számomra?HELP BITTE! :D

Akkor ,régen volt rossz,most pedig megjavult!Örüljél!Vagy vedd meg az enyém,amit ajánlottam.Vagy vegyél egy

teljesen újat amin semmi sem világít és beprogramozhatod magadnak,hogy mikor milyen kedved van úgy világítson.

Tudod, ilyen színterápia,úgy látom szükséged van rá!A mi számunkra pedig az zavaró,hogy már 10. alkalommal

írod be ugyanazt a (hűlyeséget) problémát!

Sziasztok!

Tegnapelőtt megnéztem a sebességjeladót a bal első kerékagynál. Egyetlen széthúzható csatit találtam, amit kontakttisztítóval lekezeltem!

Sajnos a km-óra ugyanúgy vagy mutat, vagy nem! Esetleg valakinek további ötlete?

Köszönettel

Próbálj meg bontóban kérni egy cseredarabot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnapelőtt megnéztem a sebességjeladót a bal első kerékagynál. Egyetlen széthúzható csatit találtam, amit kontakttisztítóval lekezeltem!

Sajnos a km-óra ugyanúgy vagy mutat, vagy nem! Esetleg valakinek további ötlete?

Köszönettel

kerékcsapágy csere

Link to comment
Megosztás:

kerékcsapágy csere

Szia!

Ahogy néztem a kerékagyat eléggé bele van építve a jeladó! Gondolom nem lehet csak a jeladót cserélni! Ettől a problémától lehet a leállás is, vagy az valami más gond?A mutató ingadozása annyira nem zavarna, csak a véletlenszerű motorleállás.Mennyibe kerül egy kerékcsapágy?

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ahogy néztem a kerékagyat eléggé bele van építve a jeladó! Gondolom nem lehet csak a jeladót cserélni! Ettől a problémától lehet a leállás is, vagy az valami más gond?A mutató ingadozása annyira nem zavarna, csak a véletlenszerű motorleállás.Mennyibe kerül egy kerékcsapágy?

Köszönettel

Szerintem a két probléma eléggé összefügg. Gondolom az ecu is innen veszi a jelet...

Link to comment
Megosztás:

Akkor ,régen volt rossz,most pedig megjavult!Örüljél!Vagy vedd meg az enyém,amit ajánlottam.Vagy vegyél egy

teljesen újat amin semmi sem világít és beprogramozhatod magadnak,hogy mikor milyen kedved van úgy világítson.

Tudod, ilyen színterápia,úgy látom szükséged van rá!A mi számunkra pedig az zavaró,hogy már 10. alkalommal

írod be ugyanazt a (hűlyeséget) problémát!

Nebáncsukmá, tulajdonképpen tök szimpi. Ő a mi kis háziállatkánk. Olyan édi, becsülöm a kitartását. Itt mindig mindenki csak báncsa, ő meg, mint egy hűséges kiskutyuska, vissza-visszaoldalog és langymeleg buksifejét lábunkhoz dörgölvén egy-két jó szóra, szeretetre vágyik. Meg kell csak ölelgetni, s meglássátok, grésty laci büszkeségévé avanzsál...

Kitartás, livi! (meg egy-két értelmes hozzászólás :D ) én drukkolok Neked!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ahogy néztem a kerékagyat eléggé bele van építve a jeladó! Gondolom nem lehet csak a jeladót cserélni! Ettől a problémától lehet a leállás is, vagy az valami más gond?A mutató ingadozása annyira nem zavarna, csak a véletlenszerű motorleállás.Mennyibe kerül egy kerékcsapágy?

Köszönettel

lehet leállás, de megállás nem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az mitől van, hogy a kp zárat csak egy bizonyos idő után tudom lezárni? Nyitni azonnal lehet. Arra gondolok tehát, ha megállok, leállítom az autót, kulcsot kiveszem, kiszállok, és be akarom zárni az autót, nem megy azonnal. Várni kell egy jó fél percet, és csak azután zár le. Ez egy-két hete van így, elég zavaró tud lenni, hogy ha siet valahova az ember.. Jó tudom, ott a kulcsos zárás, de hát ha már van kp zár...

Légyszi írjatok valami ötletet mit lehet csinálni ilyenkor? Ja, és az elem nincs lemerülve!

köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nem tudjátok véletlen, kilehet e iratni valahogy a pillanatnyi vagy az átlagfogyasztást?

Köszi

Ha csak alap TID-ed van BC nélkül akkor sehogy.

Két lehetőséged van:

1., vagy megveszed bontóban a komplett gyári BC-t kijelzővel, érzékelőkkel együtt és beszereled magadnak

2., vagy vársz türelmesen amíg Opel16V cartárs befejezi az általa kitalált BC fejlesztését, és akkor veszel egy olyat. Info: http://www.bcweb.hu/miez.htm

Link to comment
Megosztás:

Ha csak alap TID-ed van BC nélkül akkor sehogy.

Két lehetőséged van:

1., vagy megveszed bontóban a komplett gyári BC-t kijelzővel, érzékelőkkel együtt és beszereled magadnak

2., vagy vársz türelmesen amíg Opel16V cartárs befejezi az általa kitalált BC fejlesztését, és akkor veszel egy olyat. Info: http://www.bcweb.hu/miez.htm

Nem tudjátok hogy megközelítőleg bontóból kb mennyi lehet? És majd ez kb mennyi lesz?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok hogy megközelítőleg bontóból kb mennyi lehet? És majd ez kb mennyi lesz?

Köszönöm

Ebből a BCWeb.hu-s dologból amíg lehetett kapni, a régebbi fejlesztésű olyan ~50e körül állt meg beszereléssel együtt, sztem az új is ilyen körül lesz.

Szvsz bontóból a gyárit sem kapod meg olcsóbban mire mindent összevadászol hozzá (összes érzékelő (ablakmosófolydék-szint, hűtőfolyadék-szint, olajszint, olajnyomás, meg mittoménmi), a kábelköteg, maga a BC elektronikája, és az új kijelző), és akkor még hátra van a bekötés. A linken láthattad hogy az összes funkció működéséhez a BCWeb-es cucchoz is kell néhány érzékelő, de még így is jóval többet tud a gyárinál.

Pontosabb infókért írj PÜ-t opel16V cartársnak itt a fórumon, ő fejleszti.

Link to comment
Megosztás:

Ebből a BCWeb.hu-s dologból amíg lehetett kapni, a régebbi fejlesztésű olyan ~50e körül állt meg beszereléssel együtt, sztem az új is ilyen körül lesz.

Szvsz bontóból a gyárit sem kapod meg olcsóbban mire mindent összevadászol hozzá (összes érzékelő (ablakmosófolydék-szint, hűtőfolyadék-szint, olajszint, olajnyomás, meg mittoménmi), a kábelköteg, maga a BC elektronikája, és az új kijelző), és akkor még hátra van a bekötés. A linken láthattad hogy az összes funkció működéséhez a BCWeb-es cucchoz is kell néhány érzékelő, de még így is jóval többet tud a gyárinál.

Pontosabb infókért írj PÜ-t opel16V cartársnak itt a fórumon, ő fejleszti.

Most akkor nem is lehet kapni abszolut ezt a cuccot?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Nemrég lettem én is G Astra tulaj, 1.2 2003 sedan, és olvasgatom egy ideje ezt a fórumot, de egy dolgot nem találtam meg, ezért gondoltam beírom, hátha valakinek van ötlete és másnak is tudunk vele majd segíteni.

A minap megjártam a kocsival, épp csak kigyulladt az üzemanyagjelző lámpa és egy emelkedőn leállt a motor. Szerencsémre az emelkedő tetjét még elértem, elindult, aztán a következőnél megint. Pedig még a piros vonalak felett volt kicsivel a mutató.

Létezik, hogy ennyire rosszul mér a szintjelző? Most bontottam le hátul a tank fedelét, de azt a körmös fémreteszelős kupakot nem bírtam leszedni, így feladtam. A szintjelzőt akartam megnézni, miért mutat rosszul. Nem sikerült. Lehet, hogy eldugult valami? Már csak indítómotorral tudok ki-be állni az udvarra... Köszönök előre is minden hozzászólást! Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Nemrég lettem én is G Astra tulaj, 1.2 2003 sedan, és olvasgatom egy ideje ezt a fórumot, de egy dolgot nem találtam meg, ezért gondoltam beírom, hátha valakinek van ötlete és másnak is tudunk vele majd segíteni.

A minap megjártam a kocsival, épp csak kigyulladt az üzemanyagjelző lámpa és egy emelkedőn leállt a motor. Szerencsémre az emelkedő tetjét még elértem, elindult, aztán a következőnél megint. Pedig még a piros vonalak felett volt kicsivel a mutató.

Létezik, hogy ennyire rosszul mér a szintjelző? Most bontottam le hátul a tank fedelét, de azt a körmös fémreteszelős kupakot nem bírtam leszedni, így feladtam. A szintjelzőt akartam megnézni, miért mutat rosszul. Nem sikerült. Lehet, hogy eldugult valami? Már csak indítómotorral tudok ki-be állni az udvarra... Köszönök előre is minden hozzászólást! Üdv!

Üdv a Klubban Újkartárs!

Rátankolni próbáltál már?

Aztán meg kéne hallgatni megyen é a ác pumpa.

Még valami eszembe jutott, eccer régebben megbontottam az ülés alatt a tanknyílást, de már nem nagyon emlékszem, hogy is jött ki onnét minden, de asszem vmilyen irányban csavartam az egészet, de csak óvatosan!

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Klubban Újkartárs!

Rátankolni próbáltál már?

Aztán meg kéne hallgatni megyen é a ác pumpa.

Még valami eszembe jutott, eccer régebben megbontottam az ülés alatt a tanknyílást, de már nem nagyon emlékszem, hogy is jött ki onnét minden, de asszem vmilyen irányban csavartam az egészet, de csak óvatosan!

Csak a gyűrűt kell csavarni,pl csavarhúzó :D

Link to comment
Megosztás:

a müszer csak tájékoztat a tank pillanatnyi töltöttségéről. emelkedőn meg a tank hátuljába vándorol a benzin, és a tank közepén levegőt sziv.

tankolj, és megoldódik minden problémád.....

Hello! Köszi, értem, egyetértek, csak eddig még ilyen autóm nem volt, aminek a mutatója piros fölé megy és közben meg levegőt szív :D

Dehát hiába, egy újszülöttnek minden vicc új... ^_^

Csak hogy most meg lett egy másik probléma: úgy látszik nem tett jót az indítómotorozás hibrid üzemmódban, mert most indításkor a bendix bezizeg :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.