Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

a szivattyún van az irány váltó szelep amely szabályozza, hogy előre v. hátra nyomja a lőrét és meggátolja a visszafolyást.Érdemes megnézni,hogy nincs megtörve a cső valahol v. a fúvóka dugulva.

nem értettél jó lovag.

Lehúztam a szivattyúról a csövet.

Kibontottam a tető kárpitot és széthúztam az antennánál .

Tehát csak a cső volt és semmi szerelvény.

Érti :)

Ezért nem értem mi lehet még....

Link to comment
Megosztás:

Örök hála. :) (én is most értem haza munkából) :)

rele_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képen megjelöltem melyik relé kapcsolja ki a fogyasztókat. Némi kiegészités. Ez a relé a világitásokat kapcsolja belső kesztyű tartó és a csomagtér. Azaz ha ez nem húz akkor ezeknél nincsen kraft. Vmelyik fekete is elenged de azt nem tudtam megállapítani melyik.

Link to comment
Megosztás:

A

nem értettél jó lovag.

Lehúztam a szivattyúról a csövet.

Kibontottam a tető kárpitot és széthúztam az antennánál .

Tehát csak a cső volt és semmi szerelvény.

Érti :)

Ezért nem értem mi lehet még....

A szivattyu irányváltó szelepét megkopogtatod csavarhúzónyéllel mert valamitől megakadt.

Link to comment
Megosztás:

rele_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képen megjelöltem melyik relé kapcsolja ki a fogyasztókat. Némi kiegészités. Ez a relé a világitásokat kapcsolja belső kesztyű tartó és a csomagtér. Azaz ha ez nem húz akkor ezeknél nincsen kraft. Vmelyik fekete is elenged de azt nem tudtam megállapítani melyik.

Köszönöm. Megnézem, amint elérhető a képfeltöltés lap. :)

Pénteken jól megijesztett a kocsi...már megint.. Itt mondjuk nem az ő hibája volt. Ahogy írtam, szerdán tankoltam OMV kútnál. Tele szoktam rakni, így most is így tettem. Első kattanásnál kivettem a pisztolyt. Csütörtökön állt az autó és esett az eső ezért nem láttam semmit. Pénteken viszont amikor be akartam pakolni a kocsiba, nagyon erős benzinszagot érzek. Alánézek és 1 nm benzinfolt alatta. Namondom szuper. Vagy negyed órán keresztül feküdtem alatta mire rájöttem, hogy a benzintank tetejéről fojt le valahonnan (az egész tank merő egyatta benzin. Nah. Hátsó ülés fel, benzinszivattyú megnéz. A szivattyú rögzítőjének a pereménél jött ki a nafta körbe. Letörölgettem a trutyit, ráindítottam, hogy nyomás alatt legyen a rendszer, de egy csepp se jött ki. Nagy nehezen rávettem magam, hogy elinduljak. 70km után jöttem rá, hogy mi volt a baj, mivel addig MEG SE MOZDULT az üzemanyagszint jelző.

Arra tippelek, hogy rossz volt a pisztoly a benzinkúton és nagyon teleraktam. Azóta nem látok folyást.

Szerintetek ez megállja a helyét?

Mellesleg megint szórakozott az indexem (autópályán 130-al belső sávból szerettem volna kimenni külsőbe), de rájöttem miként lehet menet közben megszerelni. Óvatosan bal láb felemel, kettőt belerúg a biztosítéktábla takarójára. Utána pedig meg kell simogatni a műszerfalat, hogy meg ne sértődjön.. :) ...nem vicces

Link to comment
Megosztás:

A az AC-nak a lefogatása alatt (vagy minek hívjam) van egy gumi gyűrű,valószínű az adta meg magát.

Én cseréltem a corsa-n 800-900ft volt.

Nem szívesen nyúlok hozzá az üzemanyagrendszerre, szóval elviszem szerelőhöz akkor.... már nagyon kezdem unni, hogy mindig van vele valami... Egyik dolog se róható eddig "OPEL hibának", de minden hónapban előjön valami apróság....

Link to comment
Megosztás:

Nem szívesen nyúlok hozzá az üzemanyagrendszerre, szóval elviszem szerelőhöz akkor.... már nagyon kezdem unni, hogy mindig van vele valami... Egyik dolog se róható eddig "OPEL hibának", de minden hónapban előjön valami apróság....

Ám legyen...

Szerintem ez típus hiba..

Én ebbe fáradtam bele a corsa-val,hogy mindig van valami.

De csodák nincsenek 11éves a vasad. :)

Link to comment
Megosztás:

Ám legyen...

Szerintem ez típus hiba..

Én ebbe fáradtam bele a corsa-val,hogy mindig van valami.

De csodák nincsenek 11éves a vasad. :)

Én az üzemanyag rendszert simán szerelgetem ha kell. Nekem a futóműves témák nem mennek mert ahoz kéne ez az. Legfőképpen hozzáértés. Tök jó mert már sokmindent meg tudok csinálni. Ezen nagyon sokat lehet spórolni.

Link to comment
Megosztás:

Igen-igen... Én is ezzel vigasztalom magam...

Nem sok ez a 11 év ám! havernak a 98as ugyanolyan mint a tied tökéletesen jó. Most az hogy költeni kell rá hát ez sajna már előfordul. De ha megnézel egy hasonló korú francia kocsit akkor azért ott lényegesen rosszabbak a statisztikák.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.