Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Vasárnap elment a ménes a mociból.

Alapjáraton szépen ketyeg, de 3500-as fordulatig megy csak, illetve sebességben egyáltalán nem lehet használni nincs semmi ereje.

Az ecu meg semmilyen hibát nem ad.

Szerintetek mi lehet vele?

nézétek meg a vezérlést...mert teljesen olyan mintha átugrott volna valami...a szíjasoknál ez sajnos simán elképzelhető....anno vectra A-val is járt így sógor öccse...nem értettük mi a gáz...nincs erő de aza alapjárat tökéletes...vmi műanyag bizbasz alá ment a szíjnak és megemelte..átugrott, bele is állt így találtuk meg...az volt a mázlija hogy nem szakadt a szíj és nem ugrott többet, mert a motor bele is halhatott volna..

Ha a tiéd is szíjas, akkor ezt ellenőrizni kellene, ha ez rendben van vagy nem szíjas, akkor a katalizátort, hogy nem e szakadt/tört össze a bele, mert az is csinálhat ilyet...!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Ez este rendben is van, de manapság ugyebár már nappali is fel kell kapcsolni, és akkor nem jó, hogy a napi számláló elhalványul, főként egy szép napsütéses napon. Szóval külön tekerőt a napi számlálónak! :)

én speciel nem a napi számlálót nézegetem menet közben...,de ahogy látom sokan mások sem,az üzemanyagkijelző meg nagyjából pontos.....

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság, hogy én már a Zsigákon, később a Ladákon sem értettem mi a fenéért kell külön kapcsoló a műszerfal világításra. Ezt a fényerőszabályzást is csak szemfényvesztésnek tartom.

Mert szerencsés vagy és nem érzékeny a szemed. Nekem a huzattól nagyon hamar begyullad, olyankor még éjjel is napszemüvegben vezetek, és baromira nem bánnám ha a céges autómon is lehetne szabályozni a műszerfalvilágítás fényerejét... :)

Link to comment
Megosztás:

ha egy 4-es golfban ülnél marhára örülnél neki,az a kék szin nemtudom miért,engem nagyon zavar,mindig minimumra veszem,ha nem lehetne állitani kifolyna a szemem.A gyengülésre én azt csináltam,hogy a gyári testpontot,ami az akksitól a kasztnira megy kicseréltem egy vastagabb kábelra,gyártottam egyet oda.Az óta nem volt ilyen....

A VW le is állt a kék színű megvilágításról! Erre tessék, most sok "tuner" azon töri magát, hogy kék legyen! :)

Link to comment
Megosztás:

Mert szerencsés vagy és nem érzékeny a szemed. Nekem a huzattól nagyon hamar begyullad, olyankor még éjjel is napszemüvegben vezetek, és baromira nem bánnám ha a céges autómon is lehetne szabályozni a műszerfalvilágítás fényerejét... :)

Á, dehogy! Az én autóm nem huzatos. :)

Link to comment
Megosztás:

A VW le is állt a kék színű megvilágításról! Erre tessék, most sok "tuner" azon töri magát, hogy kék legyen! :)

Mert ilyen kék led mánia van mostanában. Minden monitor, laptop, minden ócskaság kéken világit. Pedig hülyeség a kék szín, főleg valaminek a megvilágításához, nagyon szúrja a szemet, mint ahogy atom is írja. Még esetleg arra elmegy, hogy valami halványan látszódjon, hogy hol van (pl. elektromos ablak működtetőgombjában), de amilyenek ezek a VW műszermegvilágítások voltak, az katasztrófa:

newsouth_mk5.jpg

ScanGaugeNight.JPG

Még ha a mutató lenne kék, a számok meg fehérek vagy sárgák, az jó lenne. De így szerintem nagyon ócska. Meg szerintem a piros számok se sokkal jobbak, bár kevésbő zavaró, mint a kék. Ebből a szempontból talán a G Astras sárga szín az egyik legjobb. Mondjuk ez is tetszik:

29657d1248664495t-pics-gauges-instrument-cluster-during-night-fm6-dash.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mert ilyen kék led mánia van mostanában. Minden monitor, laptop, minden ócskaság kéken világit. Pedig hülyeség a kék szín, főleg valaminek a megvilágításához, nagyon szúrja a szemet, mint ahogy atom is írja. Még esetleg arra elmegy, hogy valami halványan látszódjon, hogy hol van (pl. elektromos ablak működtetőgombjában), de amilyenek ezek a VW műszermegvilágítások voltak, az katasztrófa:

http://www.urotuning.com/shop/images/newsouth_mk5.jpg

http://www.brevardbiodiesel.org/ScanGaugeNight.JPG

Még ha a mutató lenne kék, a számok meg fehérek vagy sárgák, az jó lenne. De így szerintem nagyon ócska. Meg szerintem a piros számok se sokkal jobbak, bár kevésbő zavaró, mint a kék. Ebből a szempontból talán a G Astras sárga szín az egyik legjobb. Mondjuk ez is tetszik:

http://www.m5board.com/vbulletin/attachmen...ht-fm6-dash.jpg

Még a fog is kék! :)

Gyengébbek kedvéért: bluetooth

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

üdv megint

nagy gabesz van

kislányom kórházban, és nem jó a kocsi

nejem ment vele, egyszer csak leállt

aztán hazavonszoltuk, indulgatott, de már nem indul be

üzemanyag van, szűrőt kicseréltük hátha, de így sem, üzemanyagot néztük jön, aksi merült de bikával se indul...

most motorelektronikára gyanakszik a szerelő szomszéd srác, ezért az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy valaki kölcsön tudna e adni egy elektronikát próbára, az e a baja, ne kelljen most elvontatni egy drága szerelőhöz, vagy kicserélni drágán az eletronikát

Opel astra g 2001 dízel caravan

Y17DT

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Úúúú,mi készül már megint?? :D Hangvezérlésesvilágítóledeskijelzőarmada?

A fényképeket el ne felejtsd! :)

:) szar a kocsi, apám meghalt, kislányom kórházban...

semmi extradesign, próbálok eljutni a-ból b-be de pont megadja magát a verda!!!

szerelő srác mondta kellene valami kapcs.rajz hogy melyik bizti relé micsoda mi (motortérben) de már más a gebasz...

Link to comment
Megosztás:

Részvétem!!! :)

:) szar a kocsi, apám meghalt, kislányom kórházban...

semmi extradesign, próbálok eljutni a-ból b-be de pont megadja magát a verda!!!

szerelő srác mondta kellene valami kapcs.rajz hogy melyik bizti relé micsoda mi (motortérben) de már más a gebasz...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

hibakódok:

P1105 = MAP/BARO Switch Solenoid Valve

P0251=Előbefecskendezés-állítás A funkció-rendellenesség

P0380=Izzítógyertya/fűtőáramkör funkció-rendellenesség (ez eddig nem volt, de izzítás van, visszajelez gyújtáskor a dupla hurok jel...)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

vagy az immo szart be az csinál valamit?

ideje lenne elvinnem egy laptopos hibakódolvasós szervizbe, ahol felmérik a hibákat és árajánlatot adnak a javításra, vagy (ami nekem olcsóbb) elmondják mi a hiba én meg megjavíttatom szomszéddal...

ismerünk ilyen helyet?

Link to comment
Megosztás:

'kumabushi' date='2010-04-13 -

üdv

valaki tudna adni egy kapcsolási rajzos doksit opel astra g.hez?

Úúúú,mi készül már megint?? :D Hangvezérlésesvilágítóledeskijelzőarmada?

A fényképeket el ne felejtsd! :)

:) szar a kocsi, apám meghalt, kislányom kórházban...

semmi extradesign, próbálok eljutni a-ból b-be de pont megadja magát a verda!!!

szerelő srác mondta kellene valami kapcs.rajz hogy melyik bizti relé micsoda mi (motortérben) de már más a gebasz...

Úúúú,bocs,ne haragudj nem tudtam,hogy ilyen bajok vannak.Részvétem.

Ha közelebb lennél szívesen kölcsön adnám valamelyik kocsit,az enyém vagy ott az apué is úgysem használja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.