Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mi van ezekkel a kuplungokkal? Az enyém is dobál főleg párás, esős időben. Ha bemelegszik, általában elmúlik, de van mikor még meleg motornál is érződik ez a rázás. Szélsőséges esetben tényleg szabályos ütemmel dobálja az autót. A motorral nincs semmi gáz, szépen indul, egyenletes az alapjárat, gázadásra üresben szépen felpörög, nem hagy ki. Bizti a kuplunggal van valami. Nekem 61e van az autóban.

Egyébként melyik része okozza ezt? a tárcsa vagy a szerkezet hibája? Az is érdekes dolog, hogy bemelegedés után miért nem csinálja? Vagy ha indítás után sokáig jár alapjáraton de még nem meleg a motor akkor se csinálja. Nem értem.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma mentem melózni, kint 20 fok, gondoltam a klímában megmozgatom egy kicsit a gázt. A gondolatig jutottam el csak... A visszajelző fény világít, a kompresszor meg nem indul. Laikusként azt gondoltam, hogy szétnézek egy kicsit a motortérben és lám, a váltó motor felőli része tiszta olaj... Kedden megyek a márkaszervizbe. Hidegen amúgy nekem is rángat, párás időben meg dobál a kuplung.

Ja, a kocsim 15 hónapos, 12.000 km van benne. Gondolhatod, milyen jó az én kedvem is...

Kicsit talán bunkóbb stílusban írok, mint kellene. Aki érzékeny lekületű és megbántódna el se olvassa a következő sort:

Szóval: De azért komolyan mi a f*szt rinyáltok?

1. Garanciális az autótok, javíttatása eltekintve a szervizben töltött idő (ami figyelembe véve a hatalmas futásteljesítményt valószínűleg nem kenyérkeresésre kell, így az az egy-két nap állás sem lehet eget rengető) kivételével ingyen van, mert ugye a GM szó nélkül, pozitívan garanciális igénynek minősíti.

2. Tudják mi a baja, meg fogják csinálni.

3. Ezek egyáltalán nem beavatkozások. Kuplungcsere: rutinfeladat. Klíma: szintén.

Mit fogtok szólni, ha mondjuk garanciaidő után jelennének meg ezek a dolgok és azt mondják X 100.000 Ft? A kartársak, akiknek garancia után tört a vezérműtengelyük mit szóljanak, mert az egyértelműen hallgatólagosan is gyártási hiba, akárki akármit piárol.

Mit szóljon az, akinek azt sem tudják mi a baja, csak cserélgetnek össze-vissza alkatrészeket?

Link to comment
Megosztás:

Kicsit talán bunkóbb stílusban írok, mint kellene. Aki érzékeny lekületű és megbántódna el se olvassa a következő sort:

Nyugi-nyugi. Ők is csak idegeskedhetnek... Hiszen ők a vételárnál új autó árát fizették, ami nem 100-200-zal több, mint a használté. Ezért az árért elvárják, h egy autónak, amiben ennyi km van, ne romoljon el a klímája (sem). Akkor is idegeskedés, kiesett idő, ha semmibe sem kerül. Mondom ezt úgy, h új autóm valszeg sosem lesz, 1áltán nem is vágyom rá, de ha egyszer mégis, marha ideges lennék ilyen hibák miatt, ha már kifizetek érte 1 rahedli pénzt... Szal hagyd őket, gondolkodj a fejükkel :)

Link to comment
Megosztás:

Nyugi-nyugi. Ők is csak idegeskedhetnek... Hiszen ők a vételárnál új autó árát fizették, ami nem 100-200-zal több, mint a használté. Ezért az árért elvárják, h egy autónak, amiben ennyi km van, ne romoljon el a klímája (sem). Akkor is idegeskedés, kiesett idő, ha semmibe sem kerül. Mondom ezt úgy, h új autóm valszeg sosem lesz, 1áltán nem is vágyom rá, de ha egyszer mégis, marha ideges lennék ilyen hibák miatt, ha már kifizetek érte 1 rahedli pénzt... Szal hagyd őket, gondolkodj a fejükkel :)

Voltam már hasonló cipőben. Nálam az idegeskedés addig tartott, amíg megmondták, hogy garis lesz-e, vagy sem-e.

Arra szeretnék rávilágítani, hogy ezek nem problémák, egyszerűen, kis időráfordítással (mert szervizbe el kell ugye vinni) megoldhatóak.

Tudomásul kell venni, hogy nincs olyan, hogy 100%-os kiviteli minőség, akármilyen TQM is van érvényben. Ez minden terméknél így van, ha pont kifogtad, így jártál, de igazából nem kerül semmibe, mert erre van a garancia. Ráadásul amíg az autó mozgásképes nem probléma, amikor kisgyerekkel -15 fokba 300 km-re lerohadsz se jobbra, se balra, se fűtés, na ha akkor valaki "nem éppen nyugodt" azt megértem.

Link to comment
Megosztás:

Voltam már hasonló cipőben. Nálam az idegeskedés addig tartott, amíg megmondták, hogy garis lesz-e, vagy sem-e.

Arra szeretnék rávilágítani, hogy ezek nem problémák, egyszerűen, kis időráfordítással (mert szervizbe el kell ugye vinni) megoldhatóak.

Tudomásul kell venni, hogy nincs olyan, hogy 100%-os kiviteli minőség, akármilyen TQM is van érvényben. Ez minden terméknél így van, ha pont kifogtad, így jártál, de igazából nem kerül semmibe, mert erre van a garancia. Ráadásul amíg az autó mozgásképes nem probléma, amikor kisgyerekkel -15 fokba 300 km-re lerohadsz se jobbra, se balra, se fűtés, na ha akkor valaki "nem éppen nyugodt" azt megértem.

Na igen, ettől tartok egyébként én is 2 kisgyerekkel, amúgy nem vagyok ideges típus. Új autót meg nem veszek, mert nekem ennyivel drágábban még a gari sem éri meg, inkább egy jól átnézett, szervizelt használt... Dehát mindenki maga dönti el, mire költ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kuplungos kolegáknak üzenném hogyha a nyelestengely túl száraz akkor is okoz ilyen rángatási problémát,

plussz még akkor is ha a szerkezetben törött valamelyik rugó

Nálam is volt ilyen rugótöréses probléma, csak 100-e km nél.

Egyébként azt szerettem volna kérdezni hogy tervezem a komplett levegő beömlő könyököt,

levenni a hengerfejről takarítás céljából, ez nagy meló? Vagy mire figyeljek? Esetleg érdemes új

tömítésekkel visszapakolni az egészet?

Ja, még a kuplungosoknak elég az akksi ki tartóval együtt féltengely kihúz a váltót félrehúzni,

és azonnal hozzá lehet férni.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit talán bunkóbb stílusban írok, mint kellene. Aki érzékeny lekületű és megbántódna el se olvassa a következő sort:

Szóval: De azért komolyan mi a f*szt rinyáltok?

1. Garanciális az autótok, javíttatása eltekintve a szervizben töltött idő (ami figyelembe véve a hatalmas futásteljesítményt valószínűleg nem kenyérkeresésre kell, így az az egy-két nap állás sem lehet eget rengető) kivételével ingyen van, mert ugye a GM szó nélkül, pozitívan garanciális igénynek minősíti.

2. Tudják mi a baja, meg fogják csinálni.

3. Ezek egyáltalán nem beavatkozások. Kuplungcsere: rutinfeladat. Klíma: szintén.

Mit fogtok szólni, ha mondjuk garanciaidő után jelennének meg ezek a dolgok és azt mondják X 100.000 Ft? A kartársak, akiknek garancia után tört a vezérműtengelyük mit szóljanak, mert az egyértelműen hallgatólagosan is gyártási hiba, akárki akármit piárol.

Mit szóljon az, akinek azt sem tudják mi a baja, csak cserélgetnek össze-vissza alkatrészeket?

Igazad van!

Tényleg bunkó stílusban írtál!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma mentem melózni, kint 20 fok, gondoltam a klímában megmozgatom egy kicsit a gázt. A gondolatig jutottam el csak... A visszajelző fény világít, a kompresszor meg nem indul. Laikusként azt gondoltam, hogy szétnézek egy kicsit a motortérben és lám, a váltó motor felőli része tiszta olaj... Kedden megyek a márkaszervizbe. Hidegen amúgy nekem is rángat, párás időben meg dobál a kuplung.

Ja, a kocsim 15 hónapos, 12.000 km van benne. Gondolhatod, milyen jó az én kedvem is...

El tudom képzelni :) ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor én sem értem..., mi a gond? Szerintem sem kell teljesen szétbombázni, széthúzzák a váltónál. Jó ügyfél lehetsz, rendesen meg fogják csinálni, ráadásul ingyen.

Az én kuplungom is rángatós, bakkecskés nagyritkán (tényleg hidegen), de én nem foglalkozom ezzel, annyira sűrűn nem fordul elő, hogy zavarjon.

A dugólyukadásnál az én bizalmam is elment kissé, de ezen az alapon bármilyen kis hiba felbukkanásakor el lehetne merengeni a cserén... Abban meg én nem lennék biztos, hogy ilyen ár-érték arányban műszakilag jobb autót tudnál venni...

Hát pont ez az, ezzel a problémával tényleg együtt lehet élni mert csak hidegen jön elő, ezért kérdeztem, hogy mennyire kapják szét, érdemes-e belevágni.

Ha meg csere, akkor inkább gariban, mint utána. Kérdeztem, hogy a mostani esetleg bejáródik, jobb lesz?,.....hát állítólag jobb nem lesz, lehet, hogy rosszabb se, de arra már nincs garancia.

Leginkább azon aggódtam, ha ki kell venni teljesen a motort, ahhoz minden csatlakozást le kell venni (víz,klíma, elektronika stb.) és nem biztos, hogy ugyanúgy vissza tudják rakni.

De biztosan, mert hát szakszerviz.

Link to comment
Megosztás:

Hát pont ez az, ezzel a problémával tényleg együtt lehet élni mert csak hidegen jön elő, ezért kérdeztem, hogy mennyire kapják szét, érdemes-e belevágni.

Ha meg csere, akkor inkább gariban, mint utána. Kérdeztem, hogy a mostani esetleg bejáródik, jobb lesz?,.....hát állítólag jobb nem lesz, lehet, hogy rosszabb se, de arra már nincs garancia.

Leginkább azon aggódtam, ha ki kell venni teljesen a motort, ahhoz minden csatlakozást le kell venni (víz,klíma, elektronika stb.) és nem biztos, hogy ugyanúgy vissza tudják rakni.

De biztosan, mert hát szakszerviz.

Fogd fel pozitívan, gondolj arra, hogy meg van az esély arra is, hogy jobb lesz, mint új korában :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit talán bunkóbb stílusban írok, mint kellene. Aki érzékeny lekületű és megbántódna el se olvassa a következő sort:

Szóval: De azért komolyan mi a f*szt rinyáltok?

1. Garanciális az autótok, javíttatása eltekintve a szervizben töltött idő (ami figyelembe véve a hatalmas futásteljesítményt valószínűleg nem kenyérkeresésre kell, így az az egy-két nap állás sem lehet eget rengető) kivételével ingyen van, mert ugye a GM szó nélkül, pozitívan garanciális igénynek minősíti.

2. Tudják mi a baja, meg fogják csinálni.

3. Ezek egyáltalán nem beavatkozások. Kuplungcsere: rutinfeladat. Klíma: szintén.

Mit fogtok szólni, ha mondjuk garanciaidő után jelennének meg ezek a dolgok és azt mondják X 100.000 Ft? A kartársak, akiknek garancia után tört a vezérműtengelyük mit szóljanak, mert az egyértelműen hallgatólagosan is gyártási hiba, akárki akármit piárol.

Mit szóljon az, akinek azt sem tudják mi a baja, csak cserélgetnek össze-vissza alkatrészeket?

Még az első pontodhoz annyit, hogy pl. nekem "kenyérkeresésre" kell, mert nekem a boltot minden nap ki kell nyitnom, feltöltve, mert nekem ez a kenyérkereset, de közel van, ezért kevés a "futásteljesítmény" . Mondjuk emiatt 19 év óta tavaly voltunk először nyaralni, akkor is csak azért mert a nagyobbik fiam 18 éves lett, és valószínűleg, ezentúl majd önállóan jár nyaralni. És azért cserélgetem újról újra, a kocsit, hogy ott legyen, és ha beülök akkor menjen. És biztos vagyok benne,hogy majd megoldom ezt az egy két napot is.

Hát a kenyérkereset senkinek sem könnyű, "futásteljesítmény"-től függetlenül.

Nincs harag? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy problémával kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket. A szitu a következő: 5 hónapja vettem egy Opel Astra G-t (2002.11.) G2-es garanciával. Pár hónapja 5 fővel és teli csomagtartóval azt tapasztaltam, hogy egy kisebb bukkanónál a hátsó teleszkópom felütött (130 körül), majd később az Árpád hídon is sajnos belefutottam egy hasonló élménybe(80 körül). Általatok adott tanácsok alapján otthon megpróbáltam meghintáztatni, hogy mennyire rúgózik és lehet a tapasztalatlanságom miatt, de én nem érzékeltem, hogy nagyon sokat hullámzott volna (1-2 majd kész :) ), szóval egy időre megnyugodtam. Viszont 2 hete Hévízen 50-nel haladva, 3 fővel hátul sikerült ismét felütnie. Szóval gondoltam bejelentkezem a szervízbe, hogy G2-es garancia keretein belül nézzék meg, viszont meglepetéssel tapasztaltam, hogy erre nem vonatkozik. Ami részben fura, mert az állapotfelmérő lapon szerepel mint leellenőrzött alkatrész.

A kérdéseim a következők lennék:

1. Van valakinek tapasztalata G2-es garival kapcsolatban? Létezik, hogy erre tényleg nem vonatkozik?

2. Mibe fájhat a két hátsó lengéscsillapító cseréje, ha végül rászánom magam?

3. Jól tudom, hogy ezekben már nem olajos, hanem gázos rúgók vannak (szervíztől hallottam, de a neten G-s Astrahoz mindkét fajtát láttam).

Előre is köszönök szépen minden választ, ill. bármilyen egyébb jótanács is jöhet.

Üdv,

Prono

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy problémával kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket. A szitu a következő: 5 hónapja vettem egy Opel Astra G-t (2002.11.) G2-es garanciával. Pár hónapja 5 fővel és teli csomagtartóval azt tapasztaltam, hogy egy kisebb bukkanónál a hátsó teleszkópom felütött (130 körül), majd később az Árpád hídon is sajnos belefutottam egy hasonló élménybe(80 körül). Általatok adott tanácsok alapján otthon megpróbáltam meghintáztatni, hogy mennyire rúgózik és lehet a tapasztalatlanságom miatt, de én nem érzékeltem, hogy nagyon sokat hullámzott volna (1-2 majd kész :D ), szóval egy időre megnyugodtam. Viszont 2 hete Hévízen 50-nel haladva, 3 fővel hátul sikerült ismét felütnie. Szóval gondoltam bejelentkezem a szervízbe, hogy G2-es garancia keretein belül nézzék meg, viszont meglepetéssel tapasztaltam, hogy erre nem vonatkozik. Ami részben fura, mert az állapotfelmérő lapon szerepel mint leellenőrzött alkatrész.

A kérdéseim a következők lennék:

1. Van valakinek tapasztalata G2-es garival kapcsolatban? Létezik, hogy erre tényleg nem vonatkozik?

2. Mibe fájhat a két hátsó lengéscsillapító cseréje, ha végül rászánom magam?

3. Jól tudom, hogy ezekben már nem olajos, hanem gázos rúgók vannak (szervíztől hallottam, de a neten G-s Astrahoz mindkét fajtát láttam).

Előre is köszönök szépen minden választ, ill. bármilyen egyébb jótanács is jöhet.

Üdv,

Prono

Hali,

a G2 garanciára uhuhu mondta, hogy sokat nem ér, általában olyan alkatrészekre adják, amivel "soha" nem szokott gond lenni, vagyis általában nem szokott :)

A garanciához mindenesetre kellett kapnod egy kis szervizfüzetet, abban le kell írják mire terjed ki a gari, jó alaposan nézd át, nehogy átverjenek vele, hátha mégis találsz valami vonatkozást erre utalóan.

(bár szinte biztos, hogy nem...)

Link to comment
Megosztás:

Hali,

a G2 garanciára uhuhu mondta, hogy sokat nem ér, általában olyan alkatrészekre adják, amivel "soha" nem szokott gond lenni, vagyis általában nem szokott :)

A garanciához mindenesetre kellett kapnod egy kis szervizfüzetet, abban le kell írják mire terjed ki a gari, jó alaposan nézd át, nehogy átverjenek vele, hátha mégis találsz valami vonatkozást erre utalóan.

(bár szinte biztos, hogy nem...)

ja, megnéztem és sajnos szószerint a lengéscsillapító nincs benne ;), persze az állapotfelmérő lapon rajta van. Szóval megnézik, de nem javítják ha utólag valami bajod van vele. Mondjuk egyelőre bántani nem akarom őket, mert azért mielőtt megvettem volna az autót az állapotfelmérésnek köszönhetően javították: rádió, első féktárcsa csere, fékbetetétek elől, ill. a középső konzol világitását is javították (bár ez utóbbi lehet csak bizti csere volt :D

Link to comment
Megosztás:

ja, megnéztem és sajnos szószerint a lengéscsillapító nincs benne :D, persze az állapotfelmérő lapon rajta van. Szóval megnézik, de nem javítják ha utólag valami bajod van vele. Mondjuk egyelőre bántani nem akarom őket, mert azért mielőtt megvettem volna az autót az állapotfelmérésnek köszönhetően javították: rádió, első féktárcsa csere, fékbetetétek elől, ill. a középső konzol világitását is javították (bár ez utóbbi lehet csak bizti csere volt :)

lehet amúgy hogy a rugóval van gond ha felüt, vagy szilentnek is lehet hangja

gátló inkább kopogna folyamatosan, nem?

nekem volt ilyen problémám az F-en, már előre fájt a szívem mikor az Árpád hídon a belsőben érkeztem arra a bizonyos huplira...

aztán rugócsere (bontott ment bele+futóműállítás) és tökjó lett.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit talán bunkóbb stílusban írok, mint kellene. Aki érzékeny lekületű és megbántódna el se olvassa a következő sort:

Szóval: De azért komolyan mi a f*szt rinyáltok?

1. Garanciális az autótok, javíttatása eltekintve a szervizben töltött idő (ami figyelembe véve a hatalmas futásteljesítményt valószínűleg nem kenyérkeresésre kell, így az az egy-két nap állás sem lehet eget rengető) kivételével ingyen van, mert ugye a GM szó nélkül, pozitívan garanciális igénynek minősíti.

2. Tudják mi a baja, meg fogják csinálni.

3. Ezek egyáltalán nem beavatkozások. Kuplungcsere: rutinfeladat. Klíma: szintén.

Mit fogtok szólni, ha mondjuk garanciaidő után jelennének meg ezek a dolgok és azt mondják X 100.000 Ft? A kartársak, akiknek garancia után tört a vezérműtengelyük mit szóljanak, mert az egyértelműen hallgatólagosan is gyártási hiba, akárki akármit piárol.

Mit szóljon az, akinek azt sem tudják mi a baja, csak cserélgetnek össze-vissza alkatrészeket?

1. Üdv Neked is! Én kérek elnézést, hogy csak ennyit sikerült még mennem az autóval.

2. Qrvára nem vagyok biztos benne, hogy fogják tudni (tapasztalat), mi a baja és órákat dekkolhatok a 2 éves fiammal a kereskedésben (mert nincs kire bíznom, de ehhez nem sok közöd van, csak megemlítem).

3. 16 éves, nem igazán megbízható, de szeretett F Astrát cseréltem le, és ÚJ autótól nem ezt vártam volna.

4. Kikérem magamnak a hangnemedet. Látatlanban könnyű ítélkezni mások felett.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Nyugi-nyugi. Ők is csak idegeskedhetnek... Hiszen ők a vételárnál új autó árát fizették, ami nem 100-200-zal több, mint a használté. Ezért az árért elvárják, h egy autónak, amiben ennyi km van, ne romoljon el a klímája (sem). Akkor is idegeskedés, kiesett idő, ha semmibe sem kerül. Mondom ezt úgy, h új autóm valszeg sosem lesz, 1áltán nem is vágyom rá, de ha egyszer mégis, marha ideges lennék ilyen hibák miatt, ha már kifizetek érte 1 rahedli pénzt... Szal hagyd őket, gondolkodj a fejükkel :D

Örülök, hogy józanul gondolkodó emberek is vannak közöttünk. Szavaid (karaktereid) a szívemből szólnak. :)

Link to comment
Megosztás:

lehet amúgy hogy a rugóval van gond ha felüt, vagy szilentnek is lehet hangja

gátló inkább kopogna folyamatosan, nem?

nekem volt ilyen problémám az F-en, már előre fájt a szívem mikor az Árpád hídon a belsőben érkeztem arra a bizonyos huplira...

aztán rugócsere (bontott ment bele+futóműállítás) és tökjó lett.

Fogalmam sincs, öszíntén szólva nem nagyon vágom, hogy minek milyen hangja kéne legyen. Holnap kerékcsere, akkor majd megnézem alaposabban, bár nem tudom, hogy bármit is látni fogok. Gondolom szemrevételezéssel nem sok mindent látok majd?! :)

Szervízben hogyan nézik meg, hogy melyikkel lehet a gond vagy hogy milyen állapotban van? Lehet naiv a kérdés, de valahol el kell kezdeni :D

Link to comment
Megosztás:

Fogalmam sincs, öszíntén szólva nem nagyon vágom, hogy minek milyen hangja kéne legyen. Holnap kerékcsere, akkor majd megnézem alaposabban, bár nem tudom, hogy bármit is látni fogok. Gondolom szemrevételezéssel nem sok mindent látok majd?! :)

Szervízben hogyan nézik meg, hogy melyikkel lehet a gond vagy hogy milyen állapotban van? Lehet naiv a kérdés, de valahol el kell kezdeni :D

Vannak olyan szervizek ahol van gép erre.

Megtudják mondani hány %-os a lengéscsillapító.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanában azt vettem észre, hogy gyakrabban indul be a ventilátor a kocsiban. Pl ma kb 1 km után megálltam egy piros lámpánál és bekapcsolt. Az üzemi hőfokot addigra elérte az víz. Városban most mióta melegebbek vannak, 90-re beáll és tartja. A ventilátor bekapcsolása 1km után természetes?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanában azt vettem észre, hogy gyakrabban indul be a ventilátor a kocsiban. Pl ma kb 1 km után megálltam egy piros lámpánál és bekapcsolt. Az üzemi hőfokot addigra elérte az víz. Városban most mióta melegebbek vannak, 90-re beáll és tartja. A ventilátor bekapcsolása 1km után természetes?

Talán 100nál kapcsol be és 95 ki a venti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.