Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én nem mosnám meg. Mutogatod valakinek, hogy tisztának kellene lennie?

Most erre mit mondjak? Nem más használja az autót hanem én. Nem másnak vettem, hanem magamnak... Nem másnak tartom karban.........

....érted a célzást?

Ha mutogatni akarnám akkor nem Opelt vettem volna. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ne mosogasd ha használni akarod. Úgyis koszos lesz máskor is, akkor meg ne csinálj magadnak problémaforrást...

Én meg tudom érteni KGR cartársat, van aki nem szereti ha koszos a vas amiben ül, még ha kevésbé látható helyen az is (köztük én is). Szvsz igénytelen gazdára utal...

De most mér', a gatyának se az az elsődleges funkciója hogy szép legyen meg illatos, hanem hogy ne lógjon ki a t.köm belőle. Ezzel az erővel azt is minek kimosni? :) Úgyis koszos lesz megint...

Link to comment
Megosztás:

Én meg tudom érteni KGR cartársat, van aki nem szereti ha koszos a vas amiben ül, még ha kevésbé látható helyen az is (köztük én is). Szvsz igénytelen gazdára utal...

De most mér', a gatyának se az az elsődleges funkciója hogy szép legyen meg illatos, hanem hogy ne lógjon ki a t.köm belőle. Ezzel az erővel azt is minek kimosni? ;) Úgyis koszos lesz megint...

Lehet, hogy én is a bátrabbak közzé (vagy inkább vakmerő?? :)) tartozom, de szeretem, ha nem tiszta mocsok és olajpára (amibe beleragad a por) a motortér belül. Nekem még a korábban említett védőlemezem sincs :D. Szal én évente eccer szépen át szoktam nyomni zsíroldóval, majd meleg nagynyomásúval az egész motorteret, általában tavasszal. Lekopogom, eddig semmi károm nem származott belőle...

Link to comment
Megosztás:

Én kívül szépen lemosom (utoljára szeptemberben:) ), a motort meg hagyom békén. Mi van, ha a motor poros kívül? Folyadékok feltöltve, olajnyomok sehol - így látnám a felesleges olajfolyást is. Szerintem nem árt a motornak, ha poros. Ha nagyon gáz, ronggyal áttörlöm, vízzel utoljára az 1200ast motorszinten, akkor lehetett is az elosztót szárogatni :) A fehér álom 1ik előnye, h a kosz alig láccik rajt. Pedig aszittem, sose lesz fehér autóm, aztán mégis.

Link to comment
Megosztás:

Én kívül szépen lemosom (utoljára szeptemberben:) ), a motort meg hagyom békén. Mi van, ha a motor poros kívül? Folyadékok feltöltve, olajnyomok sehol - így látnám a felesleges olajfolyást is. Szerintem nem árt a motornak, ha poros. Ha nagyon gáz, ronggyal áttörlöm, vízzel utoljára az 1200ast motorszinten, akkor lehetett is az elosztót szárogatni :) A fehér álom 1ik előnye, h a kosz alig láccik rajt. Pedig aszittem, sose lesz fehér autóm, aztán mégis.

Én még októberben adtam neki egy utolsó mosást. Szegénykém már nagyon csúnyácska... ;) Most hétvégén jó időt mond..remélem sikerül átvikszolnom végre.

A motortér mosásnak kicsit utánaolvastam. Valószínűleg csak nagyjából fogom átmosni szivaccsal. Nem kockáztatok. Amikor megvettük, csillogott-villogott az egész motortér. A gumi alkatrészek át voltak szilikonozva, stb. :D Nagyon tetszett a látvány, bár akkor még tartottam attól, hogy valamit el akartak takarni...d szerencsére nem. Hiányzik az a látvány. ;)

Lehet még szilikont is adok neki (óvatosan persze)

Link to comment
Megosztás:

Én még októberben adtam neki egy utolsó mosást. Szegénykém már nagyon csúnyácska... ;) Most hétvégén jó időt mond..remélem sikerül átvikszolnom végre.

A motortér mosásnak kicsit utánaolvastam. Valószínűleg csak nagyjából fogom átmosni szivaccsal. Nem kockáztatok. Amikor megvettük, csillogott-villogott az egész motortér. A gumi alkatrészek át voltak szilikonozva, stb. :) Nagyon tetszett a látvány, bár akkor még tartottam attól, hogy valamit el akartak takarni...d szerencsére nem. Hiányzik az a látvány. :D

Lehet még szilikont is adok neki (óvatosan persze)

Az enyémet is ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mióta megvettük a kocsit, elég csúnyán összekoszolódott a motortér. Hallottam olyanról, hogy motormosás. Ezt hogy kell elvégezni, hogy az elektronikai dolgoknak ne ártson a víz? Vagy minden jól le van szigetelve és nekimehetek szivaccsal? :)

Bár az enyém f astra, de csak a generátort,és az elosztót szoktam letakarni. Most mondjuk az elosztóra vitt zacsit kikapta a szél a kezemből amikor kiszáltam a mosónál, a generátorra rárakottat meg az első sugár lebacta a kocsi alá. Úgyhogy nagyjából vigyáztam rájuk, próbáltam nem elúsztatni őket. Elindult simán, aztán pár méter után volt egy kis torpanás nagy gázra, aztán életre kellt, és azóta gond egy szál sem. Azért ki vannak ezek a dolgok találva, pölö ha 20-centis tócsában gázolsz akkor is felcsapódik a víz mégis menni kell a kocsinak.

Link to comment
Megosztás:

Nálam utoljára a p126 motortere volt tiszta. Az is csak azért, mert annyit volt szerelve, hogy a kosznak esélye sem volt megtapadni. :)

Autószerelők állítják, hogy ha tiszta egy nem luxusautó motortere, akkor vagy

  • "0" kilométeresen áll a szalonban
  • kiállítási darab
  • túl akarnak adni rajta, de motorikusan eléggé "odavan"
  • szét volt tuningolva, eladás előtt visszaállították a gyári kinézetet
  • gyakran szorult javításra
  • gyakran fog javításra szorulni apróbb-nagyobb elektromos problémákkal a takarításokból fellépő oxidáció miatt

Tanácsuk: motortér, ne fürgyé le. :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam utoljára a p126 motortere volt tiszta. Az is csak azért, mert annyit volt szerelve, hogy a kosznak esélye sem volt megtapadni. :)

Autószerelők állítják, hogy ha tiszta egy nem luxusautó motortere, akkor vagy

  • "0" kilométeresen áll a szalonban
  • kiállítási darab
  • túl akarnak adni rajta, de motorikusan eléggé "odavan"
  • szét volt tuningolva, eladás előtt visszaállították a gyári kinézetet
  • gyakran szorult javításra
  • gyakran fog javításra szorulni apróbb-nagyobb elektromos problémákkal a takarításokból fellépő oxidáció miatt

Tanácsuk: motortér, ne fürgyé le. :D

Nekem egyszer pont azárt nem vették meg, mert milyen mocskos. Hangsúlyozom normál használatú, eső után a motortértetőt meg a kasznit azért át szoktam törölni. Mondta a T. vevő, hogy ő inkább a kereskedésből veszi meg, mert az tiszta (idézem: "csillog-villog, mint Salamon tö..." ), és azzal az autóval biztos törődtek. Mondtam, hogy igen, ezt meg használva van, és az is így fog kinézni 2 hét múlva. No mindegy.

Én max vizes ronggyal szoktam átörölni, ha koszos, persze így azért sok helyre nem érek el, de szilikont meg ilyeneket nem szoktam rányomni, főleg, hogy sok értelme nincs, ha csili-vili a motortakaró, a hengerfej meg poros.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszatérve a motormosásra. Tavaly volt itt is téma, hogy nem tesz jót az ECU-nak, ha víz éri.

Akkor ez azért vetődőt fel, mert a szerelő amikor meglátta a Salamon kukija motorteremet elszörnyülködött, hogy vízzel merem mosni.

Hozzáteszem, hogy nem én mostam, hanem van egy kézi mosó, ahol évente egyszer le szoktam mosatni. A mosósban fel sem vetődött,

hogy valami baja lehetne a verdának. (gondolom neki ilyen szempontból a bab is hús) Viszont engem megrémített a szerelő srác.

Mostanában jó lenne újból lemosatni, de most tök tanácstalan vagyok. Igencsak rühellem, ha egy autónak koszos a motortere, de problémát sem akarok magamnak a mosásból adódóan.

Mivel fizetős parkolóban állok a verdával, a lakástól jó 300 m-re, fel sem merülhet a házilagos mosás gondolata. (vödörből szivaccsal)

Most merjem lemosatni, vagy sem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszatérve a motormosásra. Tavaly volt itt is téma, hogy nem tesz jót az ECU-nak, ha víz éri.

Akkor ez azért vetődőt fel, mert a szerelő amikor meglátta a Salamon kukija motorteremet elszörnyülködött, hogy vízzel merem mosni.

Hozzáteszem, hogy nem én mostam, hanem van egy kézi mosó, ahol évente egyszer le szoktam mosatni. A mosósban fel sem vetődött,

hogy valami baja lehetne a verdának. (gondolom neki ilyen szempontból a bab is hús) Viszont engem megrémített a szerelő srác.

Mostanában jó lenne újból lemosatni, de most tök tanácstalan vagyok. Igencsak rühellem, ha egy autónak koszos a motortere, de problémát sem akarok magamnak a mosásból adódóan.

Mivel fizetős parkolóban állok a verdával, a lakástól jó 300 m-re, fel sem merülhet a házilagos mosás gondolata. (vödörből szivaccsal)

Most merjem lemosatni, vagy sem?

Szerintem se mosd le, nagynyomású vízsugárral meg pláne ne. Én időnként (évente/másfél évente) az otthoni légkompresszorral kifúvatom/lefúvatom a port, leülepedett döglött bogarakat...

Esetleg egy nedves/száraz rongyos törlést lehet adni neki a látható, elérhető helyeken, aztán szerintem ebben nincs több...

Link to comment
Megosztás:

De remélem azért nem sörrel mossa :D

Én azért évente egyszer lemosatom a motorját is.Nyáron ,nagy melegben szoktam.Gyulán van

egy haverom,ő ilyen autótisztaságmániás,ő szokta lemosni mosóban a kocsit és utána a napon

megszárítjuk,közben sörözünk(meg előtte és utána) :)

Link to comment
Megosztás:

Nálam utoljára a p126 motortere volt tiszta. Az is csak azért, mert annyit volt szerelve, hogy a kosznak esélye sem volt megtapadni. :)

Autószerelők állítják, hogy ha tiszta egy nem luxusautó motortere, akkor vagy

  • "0" kilométeresen áll a szalonban
  • kiállítási darab
  • túl akarnak adni rajta, de motorikusan eléggé "odavan"
  • szét volt tuningolva, eladás előtt visszaállították a gyári kinézetet
  • gyakran szorult javításra
  • gyakran fog javításra szorulni apróbb-nagyobb elektromos problémákkal a takarításokból fellépő oxidáció miatt

Tanácsuk: motortér, ne fürgyé le. :D

Vagy igényes a gazdi, és szereti ha csilli-villi a motor. ;)

Link to comment
Megosztás:

Vagy igényes a gazdi, és szereti ha csilli-villi a motor. :)

Ez nem csak igényesség kérdése. Aki napi munkába járásra használja az autóját, az napi 10-12 órát is áll az Alföldön (vagy bárhol poros kis hazánkban) nem ritka porviharokban, utána hazaevez az aszfaltozatlan, kátyús utcájába, pár tócsában felzavarva az állóvizet... Hétvégén azután rendbe teszi az autót kívül-belül, aztán szerdán délben ugyanott van...

Svájci barátaimnál járva meg a közös garázsba lépés előtt majdnem levettem a cipőmet... A lakásban évente van náluk portörlés, és nem az igénytelenség miatt, hanem mert egyszerűen nincs annyi dzsuva a környezetükben...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.