Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nézd meg Te is ,neked is van,nem mondjuk ki a nevét programod? ugye?

Azt a két katszámot :)

Jaj! Mint a Harry Potterben! :lol:

Ez már a ló túloldala! Ilyen alapon a vas márkáját, típusát, motorkódját, ... sem említhetnénk, hiszen ez mind-mind le van védve.

A nevét nyugodtan ki lehet mondani, lehet rá hivatkozni. A programot jogtalanul letölteni, felhasználni, továbbadni, közzé tenni tilos!

Link to comment
Megosztás:

Azért nem mondja ki, mert már volt emiatt "hugyosbokor" itt :)

Jaj! Mint a Harry Potterben! :lol:

Ez már a ló túloldala! Ilyen alapon a vas márkáját, típusát, motorkódját, ... sem említhetnénk, hiszen ez mind-mind le van védve.

A nevét nyugodtan ki lehet mondani, lehet rá hivatkozni. A programot jogtalanul letölteni, felhasználni, továbbadni, közzé tenni tilos!

Link to comment
Megosztás:

Ööö... ECU alkatrészt? Kicsit konkrétabban? :lol:

hát lehet hogy hülyeséget ítam, computerként emlegetik, elvileg ilyet : http://racing-bazar.hu/alkatresz/elektroni...z16se_ecu_elado ez miatt írtam h 'ecu'.

Majd pontosítok holnap, egyelőre ennyit tudok, bocs ha hülyeségeket írtam. Nem az enyém az autó,családé csak gondoltam segítek , így.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez valóban az ECU :lol:

azaz az Engine Control Unit

Ez valóban a motor agya, és igen ez Computer.

Kesed fel wessz cartársat privát üzenetben ő tuti fog tudni segíteni

Ezzel foglalkozik.

Üdv:freeze

hát lehet hogy hülyeséget ítam, computerként emlegetik, elvileg ilyet : http://racing-bazar.hu/alkatresz/elektroni...z16se_ecu_elado ez miatt írtam h 'ecu'.

Majd pontosítok holnap, egyelőre ennyit tudok, bocs ha hülyeségeket írtam. Nem az enyém az autó,családé csak gondoltam segítek , így.

Link to comment
Megosztás:

Vissza egy kicsit az olaj fogyáshoz. Nekem 3 nivónyit ment el 15000 km alatt de sajna nekem egy ideje sajna a szűrőnél folyik. A szűrő tömítést adják az új szűrőhöz vagy azt külön kell venni?

Más: Nekem nem az olajfolyással van a gondom hanem ilyen csipp csupp szarokkal. Mint ez stabilizátor szilent meg hogy nem melegszik 80 fok fölé ebbe az időbe. Nah meg leginkább ez az átkozott magas fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Ez a kettő össze is függhet. Egy termosztát ellenőrzés nem ártana.

Akár igen, de úgy tudom a dúsitás már 60 fok felett lejön annyira meg nem hideg. Próbáltam azt amit itt más irt hogy a fél hűtő elé teszek papírt azzal némileg felment aztán jöttek a melegebbek. Kivettem de asszem holnap vissza fogom tenni mert korai volt a kivétel. Stabilizátor szilentet meg asszem nem fújkodom mert nem lesz jó! Cserélni kéne, de fizetni a cseréért nem igazán akarok meg nem is tudok, nagyon kiszámított a fizu. Otthon vajon mennyire lehet necces?

Link to comment
Megosztás:

Helyzetjelentés: ékszíj lekapva, motor beindítva. Zúgás nem szűnt meg teljesen, de jóval csendesebb. Tengelyellenőrzésekkel valószínű enyhe vízpumpazúgás... numero 1. Viszont az alapjárat szíj nélkül még rosszabb, egyenesen katasztrófa. Azaz biztos, hogy a lánckörrel is van valami. Úgy döntöttem, hogy a 300e egyelőre elég befektetés volt. most hajtom egy ideig így, aztán ha lesz rá zsé, vízpumpa, majd lánc és feszítőparton csere. Majd jelzem, hogy megoldotta e.

Link to comment
Megosztás:

Nem a vita kedvéért, de ez a véleményed szerintem nem fedi a valóságot. Számos gyártó szerel projektoros (vetítőlencsés) lámpába halogén izzót, gyárilag.

Való igaz. Rosszul fogalmaztam, eddig ismerőseim körében és jómagam is szívtam ilyennel, nem egyszer. Én megoldottam úgy, hogy még újkorában eladtam a lámpát. A lényeg, hogy én átverve éreztem magam, mert csak a vedd és vidd volt a lényeg, a tájékoztatás nem.

Link to comment
Megosztás:

Jaj! Mint a Harry Potterben! :lol:

Ez már a ló túloldala! Ilyen alapon a vas márkáját, típusát, motorkódját, ... sem említhetnénk, hiszen ez mind-mind le van védve.

A nevét nyugodtan ki lehet mondani, lehet rá hivatkozni. A programot jogtalanul letölteni, felhasználni, továbbadni, közzé tenni tilos!

Úgy bizony. Soha, senki nem mondta itt, hogy nem lehet megemlíteni ezeket. Az viszont igaz, hogy pl. letöltőlinket, stb dolgokat azonnal töröljük.

Link to comment
Megosztás:

90 ropiba került

szimering csere a szelepvezetőknél ami dupla és szoknyás nem mint a régi ami szimpla volt.

teljesen elkeményedett a régi szimering és a szelepvezetőbe feljutott a korom jó vastagon.

+ a hengerfej felújítás 45000 áfa nélkül

+ a szerelő munkadíja 22000 áfával a gari miatt

+ szimering, tömítések 23000 számlára

azóta tünetmentes a kocsi na meg megjött az ereje

+ 1000km után olajcsere

:lol:

Sziasztok az alapproblámámra kaptam ezt a válasz, ami a 4 henger rángatása hideg motornál....

most lekopogom vettem spurit és átdobtam a 3bol - 4 be gyertyát ----mentem vele már kb 30 km, igaz városon

belül - azóta mintha hamarabb felmelegedne a motor reggel és hibajelet nem produkált...

igaz elindilás után kb 600 métere van az első lámpa ott ha meg kell állnom akkor a kocsin érzem a rángatást

Szóval szerintetek?

Köszi

Rota

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az alapproblámámra kaptam ezt a válasz, ami a 4 henger rángatása hideg motornál....

most lekopogom vettem spurit és átdobtam a 3bol - 4 be gyertyát ----mentem vele már kb 30 km, igaz városon

belül - azóta mintha hamarabb felmelegedne a motor reggel és hibajelet nem produkált...

igaz elindilás után kb 600 métere van az első lámpa ott ha meg kell állnom akkor a kocsin érzem a rángatást

Szóval szerintetek?

Köszi

Rota

Szia!

még annyit próbálj meg hogy szinte üres tankra tankolsz V-power Racinget, (100 RON) sok embernek bejött, elvileg ebben is van motortisztító adalék és 1000 szer jobban indul hidegen is! 25-30 hez adj nyugodtan spurit aztán uzsgyi keményen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával már kb. egy éve küzdök, de még mindig nincs megoldás:

A leírt hibát főleg hidegben történő, és főleg hidegindításkor lehet észlelni. Indítás után a fordulatszám felmegy a szokásos 1200-1500rpm-re (hidegen), majd ugyanavval a lendülettel elkezd araszolni visszafelé, nem ritkán 5-600-as fordulatig. Aztán felpörög a motor 2000-es fordulatszámig majd megint leesik.

A reggeli hidegtől függően ezt elismétli 4-5-ször aztán beáll valahol a normális érték körül.

De így sem tökéletes. Úgy érzem, bár a motor szépen duruzsol, hogy a gyári 8-900-as fordulat alatt megy. Meleg motorral is előfordul, csak nem ennyire feltűnő a jelenség; ilyenkor nem pörög fel a motor, hanem lejjebb esik a fordulat, érezhetően jobban rezonál a kaszni, aztán viszaáll. Ha nem, akkor egy pici gázfröccs után megint jó, de nem sokáig. Meleg, járó motornál többször is előfordul. Mostanában azt veszem észre, hogy alacsony (2000 alatti) fordulaton lassú gázadásnal egy picit rángat az autó. Ha jobban odalépek, akkor ennek nyoma sincs.

Az autó: 1999-es Astra G. 5 ajtós - 120 000 km.

Evvel a hibával kapcsolatban ki lett cserélve az EGR szelep - feleslegesen; ki lett takarítva a pillangószelep és környéke, az alapjárati motor. És nem változik semmi.

Holnap olajcsere, és talán megkockáztatok egy gyertyacserét is.

Még egy kérdés: Mikor a szerelő számítógépre kötötte nem jelzett hibakódot. Az Egr azért lett cserélve, mert - és ezt most laikusként írom - mert a képernyőn 3 sor foglalkozik az EGR szeleppel. Az alsó sor úgy emlékszem feszültség változást ír ki, ez mutat értéket, de a felette lévő két sor nulla értéket mutat (azt hiszem valami gáz visszavezetési értékek). No az újnál sem mozdultak ezek az értékek.

Lenne valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

A fékszervó (ami az ABS és a fékfolyadék tartálya mögött van) egy ilyen kerek dob ugyebár....

Ez üzemi körülmények között , használat közben melegszik?

Azért kérdezem, mert az erősítő tápkábelét úgy tudtam elvezetni, hogy hozzáér egy darabon, nehogy leolvassza a szigetelést...

Hagyhatom úgy, vagy keressek neki más utat? :lol:

köszi előre is!!

Link to comment
Megosztás:

hát lehet hogy hülyeséget ítam, computerként emlegetik, elvileg ilyet : http://racing-bazar.hu/alkatresz/elektroni...z16se_ecu_elado ez miatt írtam h 'ecu'.

Majd pontosítok holnap, egyelőre ennyit tudok, bocs ha hülyeségeket írtam. Nem az enyém az autó,családé csak gondoltam segítek , így.

Csak félreérthető voltál. Úgy jött le, mintha az ECU-ban szeretnél turkálni.

Link to comment
Megosztás:

Vissza egy kicsit az olaj fogyáshoz. Nekem 3 nivónyit ment el 15000 km alatt de sajna nekem egy ideje sajna a szűrőnél folyik. A szűrő tömítést adják az új szűrőhöz vagy azt külön kell venni?

Más: Nekem nem az olajfolyással van a gondom hanem ilyen csipp csupp szarokkal. Mint ez stabilizátor szilent meg hogy nem melegszik 80 fok fölé ebbe az időbe. Nah meg leginkább ez az átkozott magas fogyasztás.

cseréld ki a termosztátot mert az alacsony vizhöfok nagyobb fogyit eredményez mintha a hideg motornál állandoan szivatoval mennél.

Link to comment
Megosztás:

cseréld ki a termosztátot mert az alacsony vizhöfok nagyobb fogyit eredményez mintha a hideg motornál állandoan szivatoval mennél.

80 fokig bejön simán 4-5 km megtétele után. De fölé csak hosszú távon megy akkor ha a fűtést csökkentem. Tuti hogy rossz a termosztát? Elvileg 60 fok felett nincsen dúsítás nekem ezt mondta egy haverom aki autóvillamosságis.

Más: Nektek meddig kell benyomni a féket ahoz hogy fogjon? Azért kérdem mert mostanában jópár más autót vezettem (több opelt is) és mindegyikbe a pedálút 1/3ánál már kellően jó a fékhatás nahmost nálam ez a felénél vagy inkább lejjjeb van. Plussz ugye nekem 2 óra után felkeményedik a fékem(ha áll a motor). Más kocsiknál ez még másnap se! "Remélem" a főfékhengerem vagy a rásegítőm szar :S Nem hiszem el hogy egy 7 éves kocsinak amiben 92 ezer km van ennyi gondja van. Haver G jében 180 ezer van és a kopó alkatrészeken kivűl eddig csak a belső keringetéssel volt problémája. Nekem meg minden szar előjön

Link to comment
Megosztás:

80 fokig bejön simán 4-5 km megtétele után. De fölé csak hosszú távon megy akkor ha a fűtést csökkentem. Tuti hogy rossz a termosztát? Elvileg 60 fok felett nincsen dúsítás nekem ezt mondta egy haverom aki autóvillamosságis.

Más: Nektek meddig kell benyomni a féket ahoz hogy fogjon? Azért kérdem mert mostanában jópár más autót vezettem (több opelt is) és mindegyikbe a pedálút 1/3ánál már kellően jó a fékhatás nahmost nálam ez a felénél vagy inkább lejjjeb van. Plussz ugye nekem 2 óra után felkeményedik a fékem(ha áll a motor). Más kocsiknál ez még másnap se! "Remélem" a főfékhengerem vagy a rásegítőm szar :S Nem hiszem el hogy egy 7 éves kocsinak amiben 92 ezer km van ennyi gondja van. Haver G jében 180 ezer van és a kopó alkatrészeken kivűl eddig csak a belső keringetéssel volt problémája. Nekem meg minden szar előjön

Az is lehet ,hogy a rásegítő,vagy a hozzá tartozó vákum cső,vagy a vissza csapó szelep....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.