Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ezeknek a hangoknak utánajártam én is. A magas ilyen picit fütyülő hang az a folytószelep állító léptető motor tekercsének a hangja. (Állj be a garázsba gépháztetőt nyisd ki majd gyujtás, és nyomkodd be a gázpedált INDITANI NEM KELL hallani fogod ahogy az a sipoló hang változik) Ha nem inditasz kb 1,5 perc után abbamarad, akkor az ecu elveszi a villanyt onnan. (Kávzi egész nap gyújtáson lehet nem fog lemerülni az akksi) Ha meg lefulladsz és a lassan leálló búgó hang az meg az EHPS szivattyú hangja. Ezt meg lehet figyelni akkor is ha leveszed a gyújtást csak akkor sokkal gyorsabban leáll mivel nem kap sehonnan tápot. Még ha lefulladsz pár mp ig még az akksi felől az elektronika adja neki a szuflát.

Köszi az infot! Mindíg tanul az ember. Legalább ezen nem kell parázni. :rolleyes:

nem is jutott eszembe a folytószelep, pedig mikor máskor takarítottam és faterral tapostattam a gázt, hogy kinyíljon, tényleg ilyen hangja volt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infot! Mindíg tanul az ember. Legalább ezen nem kell parázni. :rolleyes:

nem is jutott eszembe a folytószelep, pedig mikor máskor takarítottam és faterral tapostattam a gázt, hogy kinyíljon, tényleg ilyen hangja volt.

Én kézzel is ki tudom nyitni! Megvallva őszintén jobb szeretem ha nincsen gyújtáson a gép ha én a motortérbe nyúlkálok :D Leginkább az esetleges hibakódok bejövetelétől félek. De nem utolsó az sem hogy a tr hid secunder fesze, amit ha csupasz kézzel testetelsz le, az maradandó de nem kellemes élmény. Márpedig ha tiprod a gázt az ecu soha nem fog leállni. Vagy lehet hogy hosszú percek után.

Link to comment
Megosztás:

Én kézzel is ki tudom nyitni! Megvallva őszintén jobb szeretem ha nincsen gyújtáson a gép ha én a motortérbe nyúlkálok :rolleyes: Leginkább az esetleges hibakódok bejövetelétől félek. De nem utolsó az sem hogy a tr hid secunder fesze, amit ha csupasz kézzel testetelsz le, az maradandó de nem kellemes élmény. Márpedig ha tiprod a gázt az ecu soha nem fog leállni. Vagy lehet hogy hosszú percek után.

Ha nincs fordulatjel, akkor azért a trafót szerintem nem kapcsolgatja az ecu csak úgy szórakozásból

Link to comment
Megosztás:

Ezt mondtam nekik én is, hogy nézzék meg mert nekem gyanús. Azt mondták nem, a hengerfejjel nincs baj.

ááááááá

Nállad mi gáz volt a hengerefejjel?

Két hengernél megszorultak a szelepek, amíg hideg ill. fél-meleg motor állapotban okozott problémát mint neked. ha bemelegedett rendesen a moci akkor kicsivel normálisabban ment de akkor is hajlamos volt kikapcsolni a hengert-hengereket. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nya én is csináltam égő módosítást, csak az enyém egy kicsit rosszabb, mert ilyen fényvezető van benne, igy csak kék led lett bele rakva, előreláthatólag a piros ebbe se lesz túl jó. egyenlőre csak a fütés konzolt csinálom meg, mert rohattúl esik ez a retek hó.

Ha érdekel valakit este rakok fel képet róla

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van 1 kis problémám saját hibámból:D

Astra g fűthető elektromos tükröt akkor akartam állítani belülröl amikor oda volt fagyva a tükörlap a tükör testéhez és ezért félig meddig a tükörlap elvált a gondolom hátulján levő számomra ismeretlen felfogatásától ezért most menet közben elég rendesen rázkódik szinte kiesik a helyéről,gondolom már nem sok minden tartja. A kérdésem hogy tudom ezt orvosolni? Ragasztva vannak ezek vagy patent vagy ilyesmi?

köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van 1 kis problémám saját hibámból:D

Astra g fűthető elektromos tükröt akkor akartam állítani belülröl amikor oda volt fagyva a tükörlap a tükör testéhez és ezért félig meddig a tükörlap elvált a gondolom hátulján levő számomra ismeretlen felfogatásától ezért most menet közben elég rendesen rázkódik szinte kiesik a helyéről,gondolom már nem sok minden tartja. A kérdésem hogy tudom ezt orvosolni? Ragasztva vannak ezek vagy patent vagy ilyesmi?

köszi előre is

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_tukor_tu..._161916408.html

itt van 1 kép róla. nem tom a jobb oldali a tükör hátulja e

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: ma mentem 1 pár km-et lemostam az autot és hazajöttem, letekertem az olajbeöntő nyílást valamilyen vajszinű trugyi volt ott mi lehet a baj vagy mire lehet következtetni?

Előre is köszi

A rövid távok miatt van, a pára kicsapódik az olajbetöltő sapka tetején, az produkál ilyen cappuccino avagy majonéz szerű cuccot. Ilyenkor ha megnézed az olajszint is feljebb megy egy pár milliméterrel. Menj vele hosszabb távol (30km+), akkor elpárolog a víz és megszűnik ez a trutyi a motorban. Ha olyankor is lenne az nagy baj, mert az arra utal hogy hengerfejes az autód.

Link to comment
Megosztás:

A rövid távok miatt van, a pára kicsapódik az olajbetöltő sapka tetején, az produkál ilyen cappuccino avagy majonéz szerű cuccot. Ilyenkor ha megnézed az olajszint is feljebb megy egy pár milliméterrel. Menj vele hosszabb távol (30km+), akkor elpárolog a víz és megszűnik ez a trutyi a motorban. Ha olyankor is lenne az nagy baj, mert az arra utal hogy hengerfejes az autód.

Ha ilyen trutymót látsz felül, és a nívópálcát kihúzva is ilyen trutyi fogad, akkor hengerfejes a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

korábban volt szó a ködlámpáról

nekem csak hátsóm van

vagyis gomb tuti csak az

és 10e ft lenne egy úgy lámpakapcsoló egység, amin már két (első, hátsó) ködlámpa gomb van

(persze kell bizti is, meg relé, meg a lámpa)

de ahogy cseréltem a világítást benne, észrevettem ezt:

20100130019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ott a helye bal oldalt

elvileg ha veszek egy gombot és beforrasztom

45-05-94|45-05-94.jpg.png

és veszek nyomógombot is, amit kívülről látni a piktogramosat, akkor megoldottam a problémát?

szerk: ilyen gomb jó a távirányítóba is?

Azok is elég rosszul nyomhatók!

Link to comment
Megosztás:

korábban volt szó a ködlámpáról

nekem csak hátsóm van

vagyis gomb tuti csak az

és 10e ft lenne egy úgy lámpakapcsoló egység, amin már két (első, hátsó) ködlámpa gomb van

(persze kell bizti is, meg relé, meg a lámpa)

de ahogy cseréltem a világítást benne, észrevettem ezt:

20100130019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ott a helye bal oldalt

elvileg ha veszek egy gombot és beforrasztom

45-05-94|45-05-94.jpg.png

és veszek nyomógombot is, amit kívülről látni a piktogramosat, akkor megoldottam a problémát?

szerk: ilyen gomb jó a távirányítóba is?

Azok is elég rosszul nyomhatók!

Nem lenne egyszerübb egy komplett?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma délben produkált 1 érdekes és idegesítő dolgot a jármű,beültem kulcsot betettem indítóztam,vagyis csak akartam mert semmit sem csinált még csak nem is kattant vagy ilyesmi csak simán gyújtáson volt,úgy kellett betolni akkor elindult,majd ezt kis idő múlva még1szer eljátszotta.Majd hazaértem vele itthon kb 50 szer megpróbáltam indítani pótkulccsal is de most meg egyszer sem csinálta.Valakinek valami ötlet?Őnindító lenne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma délben produkált 1 érdekes és idegesítő dolgot a jármű,beültem kulcsot betettem indítóztam,vagyis csak akartam mert semmit sem csinált még csak nem is kattant vagy ilyesmi csak simán gyújtáson volt,úgy kellett betolni akkor elindult,majd ezt kis idő múlva még1szer eljátszotta.Majd hazaértem vele itthon kb 50 szer megpróbáltam indítani pótkulccsal is de most meg egyszer sem csinálta.Valakinek valami ötlet?Őnindító lenne?

Nekem már csinált ilyesmit, akkor a kódkiolvasásnál az imo -ra panaszkodott. és gyors villogás is volt a motordiag visszajelzőn

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van 1 kis problémám saját hibámból:D

Astra g fűthető elektromos tükröt akkor akartam állítani belülröl amikor oda volt fagyva a tükörlap a tükör testéhez és ezért félig meddig a tükörlap elvált a gondolom hátulján levő számomra ismeretlen felfogatásától ezért most menet közben elég rendesen rázkódik szinte kiesik a helyéről,gondolom már nem sok minden tartja. A kérdésem hogy tudom ezt orvosolni? Ragasztva vannak ezek vagy patent vagy ilyesmi?

köszi előre is

Hali.

2 oldalú fűtőfóliás etikettel van rögzítve,tudom mert ezt gyártjuk...

Nekem van is hozzá 2 oldalú ragasztóm,ami a tükörtok és a fűtőfólia-tükörlap közé kell.

Továbbiakban endorf@citromail.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! 2005-ös 1.6 twinportom van és van 1-2 bibim amit szertnék orvosolni.

1: Hideg motornál sokáig pörgeti az önindító (kb 20-40 mp), de van, hogy csak második- harmadik próbára indul be. Elvittem kiolvastatni nem találtak semmit, csak az akku halt be. Cseréltem, de a probléma még mindig fent áll. Mi leht ez és hogyan leht javítani?

2: Távirányító nem működik, próbáltam újraprogramozni a kulcsot, cseréltem elmet, semmit sem ért. Ki lehet mérni valahogyan, hogy ad-e egyáltalán jelet a kulcs?

Köszi előre is a segítséget! Balázs

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.