Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

@kumabushi

Egyre inkább kezd tetszeni ez a csináld magad műszerfalvilágítás-dolog, megtennéd hogy összefoglalod hogy végül mennyi és milyen izzót használtál a végleges változathoz? Úgyértem hány darab T3-as és hány darab T5-ös foglalatút, ha esetleg elvesznék az eddigi információk tengerében.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
@kumabushi

Egyre inkább kezd tetszeni ez a csináld magad műszerfalvilágítás-dolog, megtennéd hogy összefoglalod hogy végül mennyi és milyen izzót használtál a végleges változathoz? Úgyértem hány darab T3-as és hány darab T5-ös foglalatút, ha esetleg elvesznék az eddigi információk tengerében.

aha, majd ha én is megértem amit mondok :lol:

újabb infó

köztudott az smd led nagysága:

http://www.vatera.hu/t5_muszerfal_led_1_na..._159247228.html

http://www.vatera.hu/smd_ledes_muszerfal_izzo_160812242.html

na ez tuti jó fényerő lenne! :lol:

utánajárok mindennek, nincs ennyi kidobni való pénzem

a mostani lényeg, ha van külön foglalat, akkor mehet bármilyen t3 vagy t5 (még nem vágom) izzó, akár smd is (ha nem túl erős, azért műszfalba lehet nem kéne refit rakni :P )

szerk: na itt 320 ft darabja

http://prodigyaudio.hu/kepek/nagy_kepek/kalap_kepek/RZ47.jpg

szerintetek? bepróbálkozzam? Nem lesz erős?

vagy csak egyet veszek...

a foglalat neve pedig elvileg: T5-WG

Link to comment
Megosztás:

aha, majd ha én is megértem amit mondok :lol:

újabb infó

köztudott az smd led nagysága:

http://www.vatera.hu/t5_muszerfal_led_1_na..._159247228.html

http://www.vatera.hu/smd_ledes_muszerfal_izzo_160812242.html

na ez tuti jó fényerő lenne! :lol:

utánajárok mindennek, nincs ennyi kidobni való pénzem

a mostani lényeg, ha van külön foglalat, akkor mehet bármilyen t3 vagy t5 (még nem vágom) izzó, akár smd is (ha nem túl erős, azért műszfalba lehet nem kéne refit rakni :P )

én amikor kicseréltem az izzót (még csak a vfútésnél) akkor kb 3 hónap alatt kiégett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
én amikor kicseréltem az izzót (még csak a vfútésnél) akkor kb 3 hónap alatt kiégett :lol:

és 3 havonta sok ezer ft? erre gondolsz?

hát ha kiég valamelyik, veszek új eredetiket és mennek vissza a helyükre :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
nem a pár száz Ft, hanem az állandó szétszedés:(

látni a képen az időpontot...

éjfélig szereltem, sötétben, középkonzolt másodszor életemben

IMÁDOM :lol:

akkor szerzek olcsón smd ledet és klipróbálom ahol tudom...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

mivel "Sajnos külön izzófoglalatt nem árusítunk." és "Külön foglalatot nem árulunk. "

És "gyári" foglalatból meg nem bírom kiszedni az izzót sérülésmentesen, ezért:

- a számlapokhoz kapcsolódó 4 műszerfal világítás marad

- km számlálósba van foglalatom kivehető izzóval, az kap egy smd-t

- dátum/óra kijelzőbe jó a mostani műszerfal világítás foglalatos izzója

- középkonzol kap 1 smd-t (foglalat nélküli)

- szivargyújtó kap egy smd-t (foglalat nélküli)

szerintem ez lesz.... :lol:

szerk: csak nehogy az smd meg túl erős és eltérő színű legyen

Link to comment
Megosztás:

Gyanítom az eddig beszerelt ledekkel az a bajság, hogy nem szórt fényt adnak és ezért olyan egyenetlen, foltos a megvilágítás. Mintha valahol az olvastam volna, hogy szórt fényű hiányában kicsit meg kell reszelni a led kúpját. Hát nem tudom mi igaz ebből.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Gyanítom az eddig beszerelt ledekkel az a bajság, hogy nem szórt fényt adnak és ezért olyan egyenetlen, foltos a megvilágítás. Mintha valahol az olvastam volna, hogy szórt fényű hiányában kicsit meg kell reszelni a led kúpját. Hát nem tudom jó mi igaz ebből.

a mini ledek valóban nem szórnak, domborúak

a szórt fény a homorú (asszem)

és a többi szórja, azok jók

smd meg mindegy, az tolja a fényt :lol:

hihetetlen hogy csak izzót lehet kapni műszfalhoz, de foglalatot nem, a gyári foglalatból meg nem jön ki az izzó

hogy van ez?

mert ebből az foglalatból ki bírtam varázsolni az izzót, de csak a foglalat miatt nem veszem meg és dobom ki az izzót

gyári lehet már régi, azért megy szét szétkapáskor...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Szép a középső kijelző!

:lol: Te könnyen "fehérítetted", hiszen a 2002 előtti, ritkább osztású műszered van, amiben színtelen a műanyag lap.

micsoda mák :lol:

féltem itt a hsz-ektől hogy van valami sárga műanyag lap előtte :P

még km-rel kell szenvednem, ugyanazt a fényt kapja, mégis kékesebb mint a fehér számok (fordulat, sebesség)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

aki tud ilyen t5 smd ledet fehér színben az jelezze mert homa-ba nincs, vaterán meg drága a házhozsz.

RZ47.jpg

3 db kellene

szerk: mondjuk ez meg nem biztos hogy szórja a fényt, nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Engem nem zavarsz. :lol:

:lol: jó

(képet ne idézz)

ha kész vagyok (nemsoká) úgy is leírom pár mondatban a gondolataimat, és összerakok egy képpel teli odf-et, mit hogyan kell elérni, és arra cserélni amit akartok, és ide jön a szöveges tanács, mit mire érdemes, én tanulok belőle helyettetek :P

haver inspirált, de ő f astrár cora-ból öltöztette, 1 vásárlással :lol:

szerk: ezek után viszont szerintem nekimerek állni tavasszal pollenszűrő cserének egyedül!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Erről jut eszembe. Pollenszűrőt amúgy mikor illik cserélni? Amikor már elkezdett szürkülni, vagy elég akkor, ha már fekete? :lol:

a fekete nem jó nyáron, mert szívja a meleget és akkor a kílma nem bír vele (ha van)

tavaszonként elvileg

Link to comment
Megosztás:

a mini ledek valóban nem szórnak, domborúak

a szórt fény a homorú (asszem)

és a többi szórja, azok jók

smd meg mindegy, az tolja a fényt :lol:

hihetetlen hogy csak izzót lehet kapni műszfalhoz, de foglalatot nem, a gyári foglalatból meg nem jön ki az izzó

hogy van ez?

mert ebből az foglalatból ki bírtam varázsolni az izzót, de csak a foglalat miatt nem veszem meg és dobom ki az izzót

gyári lehet már régi, azért megy szét szétkapáskor...

menj a bontoba ott van ilyen foglalat mert a régebbi tipusokban volt ilyen szerelhetö foglalat.

Link to comment
Megosztás:

Erről jut eszembe. Pollenszűrőt amúgy mikor illik cserélni? Amikor már elkezdett szürkülni, vagy elég akkor, ha már fekete? :lol:

Szvsz párás/nedves/esős időben bekapcsolod a belső levegő keringetést, és ha elkezdesz rohamtempóban párásodni, akkor itt az ideje a cserének.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz párás/nedves/esős időben bekapcsolod a belső levegő keringetést, és ha elkezdesz rohamtempóban párásodni, akkor itt az ideje a cserének.

Én évente 1x szoktam, tavaszal. Szerintem 1-2 ezer Ft-ot megér (a légszűrővel karöltve) és így mindig tiszta, a cseréjük kb 5-5 perc.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aszt szeretném kérdezni,hogy a benzinszűrő bilincsét le lehet -e venni valamilyen más módon mint a célszerszámmal.HAZET 4501-1 mert eszt a fogót élég drágának találtam.Az autó Z1.4XEP ja igen a fogó 12000ft-ért találtam de csak német oldalon.Vagy ha tud valaki olcsóbban írja meg.Köszönöm.

http://www.hazet.de/de/produkte/online-kat...0896058624.html

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

a képen az alábbi LED-ek láthatóak balról jobbra -->

1. MŰSZERFALVILÁGÍTÁS - LED 2DB FEHÉR

2. ugyanezen foglalatos izzóból kioperált CSAK izzó

3. IZZÓ LAMPA 12 V - T5 5 DB FEH.LED

19362866913.jpg

Szemrevételezve a jobb oldali izzófejeket, úgy tűnik tök egyformák

19362859854.jpg

Vagyis létezik foglalat nélkül is ugyanez az izzó fajta

Az hogy ugyanúgy világít e valóban, azt még nem tudom, most nem érek rá szerelni (az üllőin meg nem bontanak próbára izzót, csak a fehérvárin :lol: )

Összegzés:

Egy fajta izzó (fehér, piros, zöld, klk, ...) kerülhet a műszerfal világításhoz és a középkonzol világításhoz

Összesen kell 6 db foglalatos, 2db-jával lehet kapni (első képen balról az első) és 3 db foglalat nélküli, 5 db van egy csomagban (első képen jobbról az első)

műszerfalhoz 4 db foglalatos

km számlálóba 1 db foglalat nélküli

középkonzolnál a dátum/óra kijelzőbe 2 db foglalatos

fűtés tekerő konzolhoz 1 db foglalat nélküli

szivargyujtó körüli fénynek 1 db foglalat nélküli

ENNYI! ÁR kb: 3380 ft

itt jegyezném meg hogy 8 ledes sofita izzó 2 is van a kocsiba (csomagtér, kesztyűtartó) azok is voltak ennyik, csak a két db :lol: no meg én mást is vettem, van amit feleslegesen

De ha lehetne szerezni T5 méretben SMD ledet, azért azt kipróbálnám!

EZ VOLT AZ ELMÉLET, új szerzemény izzóim próbája később

legjobb helyen a leburkolt fűtésszabályzónál látszik majd

http://images.netbag.hu/20100119/05203959914.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Én évente 1x szoktam, tavaszal. Szerintem 1-2 ezer Ft-ot megér (a légszűrővel karöltve) és így mindig tiszta, a cseréjük kb 5-5 perc.

ezek szerint kettő van?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.