Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

uhh hát akkor tuti az előző sejtéseid valamelyike lesz a bibi :lol:

Ahogy néztem, a kiegyenlítőből víz is ment el (olyan másfél cm-nyi), úgyhogy a hengerfejtömítés is esélyes. No, majd szerdán kiderül, akkor komolyabban rálesünk. 9 év alatt ez a második eset, hogy műszaki gond miatt egy napnál tovább nincs autóm. Olyan, mintha levágták volna a lábamat... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy néztem, a kiegyenlítőből víz is ment el (olyan másfél cm-nyi), úgyhogy a hengerfejtömítés is esélyes. No, majd szerdán kiderül, akkor komolyabban rálesünk. 9 év alatt ez a második eset, hogy műszaki gond miatt egy napnál tovább nincs autóm. Olyan, mintha levágták volna a lábamat... :lol:

Nagyon sajnállak, mert nekem is gond van most :lol:

-új egér szelep

- meg lehet h tömítések mert olajfogyás jelentkezett

Link to comment
Megosztás:

No azért a te gondodat nem hasonlítanám PGA-éhoz!

Köszi az együttérzést, azért valahogy majd csak előrelendül a dolog. Azt hiszem, ez drága fagyizás volt... Mondjuk, ahogy fentebb írtam, az eddigi 163e km alatt ez a 2. komolyabb leállásom (az 1. egy ECU-csere, de az legalább garis volt).

Link to comment
Megosztás:

Köszi az együttérzést, azért valahogy majd csak előrelendül a dolog. Azt hiszem, ez drága fagyizás volt... Mondjuk, ahogy fentebb írtam, az eddigi 163e km alatt ez a 2. komolyabb leállásom (az 1. egy ECU-csere, de az legalább garis volt).

Alapvetően én is jó dolognak tartom ezt a fagyizást, de mindig voltak fenntartásaim is ezzel kapcsolatosan.

Nekem pl így lyukadt ki a dugattyúm. Igaz nem szándékos fagyizáscélú meghajtás volt, hanem csak siettem, de az mindegy.

Szerintem ha nagyon el van kokszolódva egy motor óvatosan kell kezelni ezt a dolgot.

Mondjuk nekem kifejezetten ez okozta a problémát, ahogy azt már sokszor elmondtam.

Persze nem lehet általánosítani sem.

Neked ha hengerfejes lett, ott valszleg nem a koksz lehetett a problem. Egyszerűen a tömítés is megadhadta magát.

Hát nemtom, nem vagyok szerelő.. Hozd ki a dologból a minimumot, mármint költségben :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem vészesen közeleg a második műszakim, és szeretnék vonóhorgot tenni fel. A (műszaki) problémám, hogy minél olcsóbban megússzam, de azért gagyi horgot nem tennék fel. Amit kinéztem az a BOSAL 028534.

Ajánlgattak auguszt horgot is, erről mi a véleményetek?

Esetleg tud valaki akciót, akciósan beszerezni stb. (ha igen, küldjön pü-t)

Műszakin szokták kérni a beszerelő papírt, mert ha nem, akkor magam tenném fel. Ja igen a fix vonóhorgot még üzembe lehet helyezni? Valahol olvastam, hogy valamikortól már csak a levehetőt engedélyezik EU-n belül.

Nekem is 3 hónap múlva lesz műszaki én is akarok vonóhorgot!

http://www.vatera.hu/vonohorog_opel_astra_..._160631331.html

Én ezt néztem magamnak! Amit én eddig utána jártam. A Beszerelésről minden képpen kell hívatalos papír, hogy ki csinálta.

Utána műszaki és ami nem 100% hogy okmány irpodába be kell jegyeztetni /de állítólag forgalmiba kézzel már nem irnak és újat adnak ki/

Remélem ez nem igaz és még ennek kell utána járnom. És ugy tudom, hogy lehet fix vonóhorog csak rendszámot nem takarhat. Ha pedig leszedhetős, akkor ha nem használod le kell szedni!

http://www.youtube.com/watch?v=k0bRGN1SWGo

Egy videó a beszerlésről és tudni valókról.

Én ennyit tudok róla!

Link to comment
Megosztás:

Észre vettem a fékemnél, hogy ha rálépek, mintha hullámozva fékeznék.

Ez mitől lehet?

Első fékem be 30 ezer km-er van /pofákba is/. Mennyi km-nél kell cserélni őket? Ha új fékpofát rakok akkor illik a tárcsát szabályozni vagy nem kell?

A hátsó mióta nálam van a kocsi nem volt cserélve /most raknák tárcsákat hátra- amit vettem a tárcsa majdnem 10mm-er a pofák pedig kopásjelzőtől kb.8-9/

Link to comment
Megosztás:

Jóestét!

150e-s szervíz óta hallottam egy hangot a hosszbordásszíj felől főleg hideg alapjáraton. Ilyen cicergőfélét, fémes tónusut.Csapágy- gondolta magában Stirlic... :lol: Zavart már nagyon ugyhogy ellátogattam a szakszervízbe és kinyomoztattam. Vezetőgörgő. Ár bemondása elött mondták, üljek le... 24.750 Ft. Nem volt raktáron ugyhogy a megrendelés elküldése elött kértem egy napot, hogy körülnézzek a neten. A szervízvezető szerint ugyanaz van a benzinesben is (enyém Z17DTL) Akkor miért lehet ilyen különbség?

http://www.fridcar.hu/alkatresz/szijhajtas...tra/2005/18078/

http://www.fridcar.hu/alkatresz/szijhajtas...tra/2005/10167/

Főleg az SKF ár különbségére gondolok. (Mert az a gyanum hogy a gyáriban is az van)

Oké hogy a dízelhez valóban van csavar is, dehát az ottvan a régiről.

Link to comment
Megosztás:

Jóestét!

150e-s szervíz óta hallottam egy hangot a hosszbordásszíj felől főleg hideg alapjáraton. Ilyen cicergőfélét, fémes tónusut.Csapágy- gondolta magában Stirlic... :lol: Zavart már nagyon ugyhogy ellátogattam a szakszervízbe és kinyomoztattam. Vezetőgörgő. Ár bemondása elött mondták, üljek le... 24.750 Ft. Nem volt raktáron ugyhogy a megrendelés elküldése elött kértem egy napot, hogy körülnézzek a neten. A szervízvezető szerint ugyanaz van a benzinesben is (enyém Z17DTL) Akkor miért lehet ilyen különbség?

http://www.fridcar.hu/alkatresz/szijhajtas...tra/2005/18078/

http://www.fridcar.hu/alkatresz/szijhajtas...tra/2005/10167/

Főleg az SKF ár különbségére gondolok. (Mert az a gyanum hogy a gyáriban is az van)

Oké hogy a dízelhez valóban van csavar is, dehát az ottvan a régiről.

Az én adatbázisom szerint két fajta görgővel szerelték,de mindkettő csak diesel hez jó

az egyik katalógus száma:5636395 ez 1548038-as motorszámig

a másik katalógus száma:0636928 ez 1548039-es motorszámtól

Remélem egyre gondolunk és nem írtam hülyeséget

Link to comment
Megosztás:

Ha berakattad, azért majd oszd meg velünk, hogy mi volt a menete a beszerelésnek, mennyi zajt csökkent stb.

ha motor kiszedés nélkül berakják, lehet hogy én is belevágnék

köszi

Na akkor most van valami sz.r a palacsintában...Tegnap megérkezett az említett tűzfal szigetelés, amit rendeltem. A tűzfalra 1 db-ot küldtek. kb 60X50cm, nyilván nem szimmetrikus de kb ekkora, ha tévedek is a méret terén az tisztán látszik, hogy csak az egyik oldalra való...Azonnal fel is hívtam telefonon, hogy hol a másik fele? A válasz ennyi volt: Ő maga szedte ki, és csak az egyik oldalon volt szigetelés...Gyorsan felhívtam egy kollégám este, hogy ugyan szaladjon már le a garázsba és nézze meg az övét, hogy gyárilag tényleg csak az anyósülés előtti tűzfalrészen lenne szigetelés? Megdöbbenve hívott vissza a válasszal: Ő sem lát tűzfal(hang)szigetelést a vezető oldalon, csak az anyósülés előtti részen. Így viszont mi értelme van a hangszigetelésnek, ha a felére nem teszünk? Ha tényleg csak az egyik oldalt lenne, akkor miért adott a hivatalos OPEL szerviz mindkét félre árajánlatot? 41 és 42e Ft áron? Megnézné akinek gyárilag van benne, tűzfal(hang)szigetelés hogy, meg tudja e erősíteni ezt a félig van, félig nincs dolgot?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 3 hónap múlva lesz műszaki én is akarok vonóhorgot!

http://www.vatera.hu/vonohorog_opel_astra_..._160631331.html

Én ezt néztem magamnak! Amit én eddig utána jártam. A Beszerelésről minden képpen kell hívatalos papír, hogy ki csinálta.

Utána műszaki és ami nem 100% hogy okmány irpodába be kell jegyeztetni /de állítólag forgalmiba kézzel már nem irnak és újat adnak ki/

Remélem ez nem igaz és még ennek kell utána járnom. És ugy tudom, hogy lehet fix vonóhorog csak rendszámot nem takarhat. Ha pedig leszedhetős, akkor ha nem használod le kell szedni!

http://www.youtube.com/watch?v=k0bRGN1SWGo

Egy videó a beszerlésről és tudni valókról.

Én ennyit tudok róla!

Amit Te kinéztél még nem láttam élőben, se neve, se semmi. Ha jól láttam van levehető, nem levehető, csak nem tudom az ár melyikre vonatozik. Szóval én kicsit óckodom tőle, de ettől még lehet jó.

A forgalmis dologra, tuti okmányiroda és + 6000 (ha azóta meg nem emelték), természetesen műszaki után.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

Kész vagyok!

08054551311.jpg

08054654950.jpg

Műszerfal világítás csere OPEL ASTRA G típusú gépkocsiba - PDF

ÉS a 7. oldalon látható a kék színű foglalatú izzó bal oldalt, szaggatott vonallal bekarikázva, na az a km számláló, de nem bírtam beszínezni :lol: Hiába tettem oda is fehér ledet, nem csinált semmit...

További led-es belső és külső fények

Link to comment
Megosztás:

Megnézné akinek gyárilag van benne, tűzfal(hang)szigetelés hogy, meg tudja e erősíteni ezt a félig van, félig nincs dolgot?

Megnéztem, ugyan nem az autóban hanem EPC-ben, és röviden az a lényeg hogy mindenkinek igaza volt. A kollegádnak is, akinek csak az anyósoldalon van szigetelés, meg az Opelnak is, ami meg mindkét oldalra adott árajánlatot. A lényeg az hogy létezik a menetirány szerinti bal oldalra is ilyen szigetelés, de csak a jobbkormányos autóknál (Vauxhall). Szóval minden Astrában csak az anyósoldalon van, az balkormányos kiviteleknél jobb oldalon, a jobbkormányosaknál meg bal oldalon. És ez gyárilag van így.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Köszönjük :lol:

Én köszönöm hogy meg tudtam egyedül csinálni, azért írtam le, vágtam össze, hátha más is láma mint én és nem mer hozzákezdeni.

... a számláló pedig kék vagy fehér lesz, de nem volt jó az a 4 izzó amit háttérhez vettem, agy csak béna vagyok...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Én köszönöm hogy meg tudtam egyedül csinálni, azért írtam le, vágtam össze, hátha más is láma mint én és nem mer hozzákezdeni.

... a számláló pedig kék vagy fehér lesz, de nem volt jó az a 4 izzó amit háttérhez vettem, agy csak béna vagyok...

wow, milyen topicot találtam :lol:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=459

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 3 hónap múlva lesz műszaki én is akarok vonóhorgot!

http://www.vatera.hu/vonohorog_opel_astra_..._160631331.html

Én ezt néztem magamnak! Amit én eddig utána jártam. A Beszerelésről minden képpen kell hívatalos papír, hogy ki csinálta.

Utána műszaki és ami nem 100% hogy okmány irpodába be kell jegyeztetni /de állítólag forgalmiba kézzel már nem irnak és újat adnak ki/

Remélem ez nem igaz és még ennek kell utána járnom. És ugy tudom, hogy lehet fix vonóhorog csak rendszámot nem takarhat. Ha pedig leszedhetős, akkor ha nem használod le kell szedni!

http://www.youtube.com/watch?v=k0bRGN1SWGo

Egy videó a beszerlésről és tudni valókról.

Én ennyit tudok róla!

Ez így egy kicsit félreérthető.

Tehát. Ha nem takarja a rendszámot, akkor semmi nem kötelez a levételre, de felmerül a kérdés, hogy akkor meg minek dobtunk ki pénzt a levehető vonófejre. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez így egy kicsit félreérthető.

Tehát. Ha nem takarja a rendszámot, akkor semmi nem kötelez a levételre, de felmerül a kérdés, hogy akkor meg minek dobtunk ki pénzt a levehető vonófejre. :lol:

Tudtommal tőlünk balra nem ezért kell levenni, hanem mert karambol esetén nem úgy deformálódnak a vasak ahogy a gyárban kitöréstesztelték, így nem optimális az energiaelnyelés. Ezért is tiltják be, vagy már be is tiltották a fix vonóhorgokat.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, ugyan nem az autóban hanem EPC-ben, és röviden az a lényeg hogy mindenkinek igaza volt. A kollegádnak is, akinek csak az anyósoldalon van szigetelés, meg az Opelnak is, ami meg mindkét oldalra adott árajánlatot. A lényeg az hogy létezik a menetirány szerinti bal oldalra is ilyen szigetelés, de csak a jobbkormányos autóknál (Vauxhall). Szóval minden Astrában csak az anyósoldalon van, az balkormányos kiviteleknél jobb oldalon, a jobbkormányosaknál meg bal oldalon. És ez gyárilag van így.

Na akkor mint laikus kérdem:

A tűzfal anyós ülés oldalát leszigeteltetem ezzel, amit vettem. A vezető oldalira tehát nincs is. Mi értelme van ennek így, hogy a felén lesz hangszigetelés a másik felén pedig nem. Nekem mint egyszerű hozzá nem értőnek rögtön felmerül a kérdés, hogyha a hang minden irányban terjed, akkor ugyanúgy bejön a motortér vezető oldalán továbbra is a motorzaj, nemde bár? Vagy mi a trükk, hogy elég lenne a felét leszigetelni?

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal tőlünk balra nem ezért kell levenni, hanem mert karambol esetén nem úgy deformálódnak a vasak ahogy a gyárban kitöréstesztelték, így nem optimális az energiaelnyelés. Ezért is tiltják be, vagy már be is tiltották a fix vonóhorgokat.

Hiába veszi le a "horgot", attól a többi rész még átvezeti az energiát és nem véletlenül oda ahova. Másik autó szempontjából a vonóhorogba belefutni kb. olyan, mintha a karosszéria sarkát találná el. Gondolom ez utóbbi eset azért kisebb valószínűségű, mint a alacsony sebességgel vonóhorogra ráfutás és így már lehet logikus alapja az esetleges tiltásnak.

De ez mire érne hozzánk? Ami ésszerű az falakba ütközik, ami kiadással jár, az meg heves tiltakozásba. A kettő együtt ....

Link to comment
Megosztás:

Na akkor mint laikus kérdem:

A tűzfal anyós ülés oldalát leszigeteltetem ezzel, amit vettem. A vezető oldalira tehát nincs is. Mi értelme van ennek így, hogy a felén lesz hangszigetelés a másik felén pedig nem. Nekem mint egyszerű hozzá nem értőnek rögtön felmerül a kérdés, hogyha a hang minden irányban terjed, akkor ugyanúgy bejön a motortér vezető oldalán továbbra is a motorzaj, nemde bár? Vagy mi a trükk, hogy elég lenne a felét leszigetelni?

A hangszigetelés csak másodlagos. Azért van a motorblokk mögött, hogy a hőt tartsa vissza az utastértől.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.