Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

...aki ezt így ki meri mondani az más....is képes (ismered a mondást)....hogy mindíg a szabályokat teljes mértékben betartod..használtál már lakott területen ködlámpát? csak mert az is tilos ha nincs olyan körülmény....jó meretű a gumid az autón..ködben esőben mindíg az út és látási viszonyoknak megfelelően vezettél...? kicserélted az EÜ donbozdban a cuccokat?

de nem is sorolom, hidd el te egy álomvilágban élsz, ha szt hiszed sosem vétettél még, vagy csak hibátlannak érzed magad és nehéz ezt besimerni, hoyg te is ember vagy...(bocsi ez egy kicsit keményre sikeredett..de ez a véleményem)

Hogy konstruktiv legyek szerintem a rend éber őreinek kint kellene lenniük az utakon. Hangsúlyozom a szabályszegőket szépen levadászni, megállítani és szépen elbeszélgetni a kreszről ezekkel a kedves emberekkel. Úgy fél órát. Bizonyos esetekben még büntetniük sem kellene, csak beszélgetni, sokat, hogy ne érje meg nekik goyrsan hajtani, mert ha megfogja egy rendőr, akkor rögtön fél óra minuszban lenne. Szerintem ez lenne a nevelő, főleg, hogy azok az embereknek akik manapság gyorshajtanak nem tétel a 100.000, de ha azért késik el egy fontos megbeszélésről (és fuccs a több millás üzletnek) mert a rendőr beszélget vele, akkor valszeg meggondolja 2x is.

Link to comment
Megosztás:

Hogy konstruktiv legyek szerintem a rend éber őreinek kint kellene lenniük az utakon. Hangsúlyozom a szabályszegőket szépen levadászni, megállítani és szépen elbeszélgetni a kreszről ezekkel a kedves emberekkel. Úgy fél órát. Bizonyos esetekben még büntetniük sem kellene, csak beszélgetni, sokat, hogy ne érje meg nekik goyrsan hajtani, mert ha megfogja egy rendőr, akkor rögtön fél óra minuszban lenne. Szerintem ez lenne a nevelő, főleg, hogy azok az embereknek akik manapság gyorshajtanak nem tétel a 100.000, de ha azért késik el egy fontos megbeszélésről (és fuccs a több millás üzletnek) mert a rendőr beszélget vele, akkor valszeg meggondolja 2x is.

most jövök rá, ezt itt szüntessük be mert ez nem e csevegős rész...át kellene oda helyezni...modik HELP!!! mert ebből is jó kis vita lehet :huh:

Link to comment
Megosztás:

Autópályán?

U.i.:

Ismerősöm köti az ebet a karóhoz, mondván őt autópályán, ködben "lőtték le". Mondtam, hogy ez valószínűtlen, mert a lézer csak sebességet mér és nem olvas rendszámot, meg az is nagy marha, aki tejföl sűrűségű ködben száguldozik.

Biztos vakriasztása volt.

Mérnek ködben, ráadásul viszonylag közelre így a ledes blokkolók elvéreznek. Az infrás kamerájuk meg szépen látja a rendszámot..

Link to comment
Megosztás:

...aki ezt így ki meri mondani az más....is képes (ismered a mondást)....hogy mindíg a szabályokat teljes mértékben betartod..használtál már lakott területen ködlámpát? csak mert az is tilos ha nincs olyan körülmény....jó meretű a gumid az autón..ködben esőben mindíg az út és látási viszonyoknak megfelelően vezettél...? kicserélted az EÜ donbozdban a cuccokat?

de nem is sorolom, hidd el te egy álomvilágban élsz, ha szt hiszed sosem vétettél még, vagy csak hibátlannak érzed magad és nehéz ezt besimerni, hoyg te is ember vagy...(bocsi ez egy kicsit keményre sikeredett..de ez a véleményem)

Számomra nyilvánvaló volt, hogy a gyorshajtásról beszéltünk... :/ idézet: "kimernéd lelkiismeret furdalás nékül jelenteni, hogy sosem mentél gyorsabban a megengedettnél...?"

Mellesleg a ködlámpa kivételével mindenre odafigyeltem eddig. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Komolyan mondom 2006. augusztusa óta egyetlen rendőrt nem láttam az utak mellett.

Én mindennap látok, minimum hetente egyszer meg is állítanak (ebben az a szomorú hogy ez egy kisváros, ergo mindig ugyanazok a rendőrök, én meg mindig ugyanazon az útvonalon járok ugyanakkor és ugyanazzal az autóval, szóval már rég tudniuk kéne hogy ki vagyok és mi járatban...).

Te merre is laksz? Mert akkor megmondom nekik hogy oda menjenek. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak annyi a véleményem,hogy a rendőrök ne azokat az embereket basztassák,akik próbálnak közlekedni,vagy igy,vagy ugy,hanem azokat,akikről köztudott,hogy se jogositvány,se műszaki,és a rend éber őre inkább elforditja a fejét,mert hát a kisebbség....... meg van épp elég probléma az országban amivel lehetne foglalkozni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Qpack és Atom véleményével, nagyon is egyet értek. Szerintem, senki sem vezet teljesen szabályosan, mivel az lehetetlen. Rendőrők, meg mindig akkor és azt fogják meg aki tényleg csak "elnézett" vmit. Az "indiánokat" nem is állitják meg a piros gyárkéményt lepipáló, számukra min. 8 személyes ladával. A 7-8 -s feketére fóliázott BMW -t vagy terepjárót sem állítják meg, föleg ha ritás haja van a soförnek. Tehát maradunk mi, akik egy opellel a 40 -es táblánál száguldottál 45 -el..., vagy vasuti átkelőnél nem lassitottál eléggé, igy veszélyeztetve szegény védtelen vonatot. Védik a kerékpárosokat, meg a motorosokat és kreszt akarnak módosítani, hogy ne kelljen nekik is állni a dugóban, hanem elhaladhassanak a kocsik mellett. Persze én eddig még nem is láttam olyat hogy a motor, vagy kerékpár mondjuk mögöttem állt volna. De nekik lehet, ugysem érik utol őket, tehát inkább engedik, nehogy a rendőrnek fel lehessen róni. Ez az én egyedi véleményem, de szerintem sokan vélik igy rajtam kívül is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Qpack és Atom véleményével, nagyon is egyet értek. Szerintem, senki sem vezet teljesen szabályosan, mivel az lehetetlen. Rendőrők, meg mindig akkor és azt fogják meg aki tényleg csak "elnézett" vmit. Az "indiánokat" nem is állitják meg a piros gyárkéményt lepipáló, számukra min. 8 személyes ladával. A 7-8 -s feketére fóliázott BMW -t vagy terepjárót sem állítják meg, föleg ha ritás haja van a soförnek. Tehát maradunk mi, akik egy opellel a 40 -es táblánál száguldottál 45 -el..., vagy vasuti átkelőnél nem lassitottál eléggé, igy veszélyeztetve szegény védtelen vonatot. Védik a kerékpárosokat, meg a motorosokat és kreszt akarnak módosítani, hogy ne kelljen nekik is állni a dugóban, hanem elhaladhassanak a kocsik mellett. Persze én eddig még nem is láttam olyat hogy a motor, vagy kerékpár mondjuk mögöttem állt volna. De nekik lehet, ugysem érik utol őket, tehát inkább engedik, nehogy a rendőrnek fel lehessen róni. Ez az én egyedi véleményem, de szerintem sokan vélik igy rajtam kívül is.

ámen

Link to comment
Megosztás:

OFF!

Először is: Akinek nem inge, ne vegye magára!

Viszont nagyon sajnálom, hogy néhányan a béka segge alá nyomják a színvonalat ezzel a "rendőrözéssel". Ilyen hozzászólások a kurucinfóra valók, nem ide. Vagy kellene nyitni egy új topicot, pld. Rendőrgyűlölők társasága, ahová az "illetékesek" irkálhatnák ezeket a mélyenszántó gondolatokat, véleményeket...

Lehet hurrogni, mod-dolni...

Link to comment
Megosztás:

OFF!

Először is: Akinek nem inge, ne vegye magára!

Viszont nagyon sajnálom, hogy néhányan a béka segge alá nyomják a színvonalat ezzel a "rendőrözéssel". Ilyen hozzászólások a kurucinfóra valók, nem ide. Vagy kellene nyitni egy új topicot, pld. Rendőrgyűlölők társasága, ahová az "illetékesek" irkálhatnák ezeket a mélyenszántó gondolatokat, véleményeket...

Lehet hurrogni, mod-dolni...

ne általánosíts, ne gyárts sztereotípiákat....attól hagy vkinek nem tetszik valami attól még nem gyűlöli Őket, eddig meg kell mondjam szerencsére én csak korrekt normális rendőrrel találkoztam...engem (eddig) nem piszkáltak feleslegesen semmiért...és ha akkor ott bemérnek, akkor sem lehette volna egy szavam sem...csak jó volna ha mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznának...de ilyen nincs úgyhogy ezen ne is agyaljon senki..mindíg lesznek egyenlőbbek...

Az "indiánokra" pedig én nem tudok ismét úgy nézni hogy mind ilyen..leírnék egy sztorit:

"...gyerek koromban kórházba kerülem...pár nap után megismerkedtem bent egy roma származású öreggel, akit Izidornak hívtak....

egyik nap bejött hozzá a család (a fia, menye + a két unoka) mind rendesen felöltözve, tisztán és semmi deviancia....a fia egyszercsak azt mondja az öregnek: édesapám kábzeld mi történt,a fiam elvette az iskolában a padtársa radírját és nem akarta neki visszaadni! HA nem látom lehet el sem hiszem mi történt...az öreg felkászálódott és úgy adott visszakézből a gyereknek egy pofont, akkorát csattant, hogy még nekem is fájt! majd így folytatta, ezt azért kaptad hogy sose feledd el, ilíent nem lehet csinálni és ha még1x meghallok ilyesmit, akkor a két kezemmel foglak ismét megnevelni...!!! A gyerek egy szót sem mert mást szólni, minthogy többet ilyen nem történik..."

Szóval ez után a történet után amit én magam láttam nem tudok általánosítani soha életemben, mert közöttük is vannak értékes és még nálunknál is sokkal rosszabb emberek is!!! :huh:

és csakhogy a témánál maradjunk a rend éber őreiről is egy story, ami szintén egyik barátommal történt meg....egy jól sikerűlt születésnapi buli után...berúgva semmiképpen nem volt a 3 kolléga csak jó kedvük volt...haza felé mentek és igen vétettek a törvénnyel szemben, hiszen sörös dobozzal a kezükben mentek haza felé és beszélgettek nevetgéltek...egyszercsak csikorgó fékekkel érkezett az ébresztő...egyikőjüknél volt csak papír így azt ellenőrizték a többiről jegyzőkönyv...a haver(2gyerekes családapa) ránézett a fiatal rendőrre, mire a rendőr: "mi van meleg vagy hogy így nézel?" a kolléga nem "fagyott le" "érdekes én is ezt gondoltam rólad!" volt a válasz....majd a bírság, illetve a papírok kitöltése után a kolléga mivel ghyrekkori cimborája is rendőr, így bementek, persze addigra a többiek családja is oda hotzta nekik a papírt, a rendőrségre, ahol épp a "barát" volt az ügyeletes vagy hogy is mondják...aki berendelte a fiatal rendőröket és mivel ők sem akartak feljelentést így kölcsönösen eltekintettek a dologtól...

Én amikor ezt meghallottam nem kcsit döbbentem meg...de ez a story is sajnos igaz! :lol:

szerk: érdkes a fórum milyen finoman moderál..a melegre a rendőr a b betűs szót használta és én azt is írtam, de ez lett belőle :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az "indiánokra" pedig én nem tudok ismét úgy nézni hogy mind ilyen..leírnék egy sztorit:

"...gyerek koromban kórházba kerülem...pár nap után megismerkedtem bent egy roma származású öreggel, akit Izidornak hívtak....

egyik nap bejött hozzá a család (a fia, menye + a két unoka) mind rendesen felöltözve, tisztán és semmi deviancia....a fia egyszercsak azt mondja az öregnek: édesapám kábzeld mi történt,a fiam elvette az iskolában a padtársa radírját és nem akarta neki visszaadni! HA nem látom lehet el sem hiszem mi történt...az öreg felkászálódott és úgy adott visszakézből a gyereknek egy pofont, akkorát csattant, hogy még nekem is fájt! majd így folytatta, ezt azért kaptad hogy sose feledd el, ilíent nem lehet csinálni és ha még1x meghallok ilyesmit, akkor a két kezemmel foglak ismét megnevelni...!!! A gyerek egy szót sem mert mást szólni, minthogy többet ilyen nem történik..."

Szóval ez után a történet után amit én magam láttam nem tudok általánosítani soha életemben, mert közöttük is vannak értékes és még nálunknál is sokkal rosszabb emberek is!!! :lol:

[/quote

Mint már mondtam, egyetértek veled. Én csak érzékeltettem a két végletet. Nyílván az emlegetett "kopasz BMW -s" sem indián és mégsem 50 évet spórolgatott, hogy 25 évesen megvegye a 30 millás autót. :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, hogyan függ össze a műszerfalvilágítás, a fűtéskonzol világítása és a szivargyújtó világítás? Első kettő plazma, utobbi ledes és néha pillanatokra, vagy napokra elalszik, majd késöbb magától megjavul. A középső kijelző is plazma, de az működik ilyenkor is ugyanugy mint a ledes világításkapcsoló. A műszerfal, amikor éppen elalszik, a napi kilóméterszámláló továbbra is jól működik. Gondoltam biztosítékra is, de könyv szerint sehogy sem jönnek össze ilyen párosításban. Mi lehet a baj??

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, hogyan függ össze a műszerfalvilágítás, a fűtéskonzol világítása és a szivargyújtó világítás? Első kettő plazma, utobbi ledes és néha pillanatokra, vagy napokra elalszik, majd késöbb magától megjavul. A középső kijelző is plazma, de az működik ilyenkor is ugyanugy mint a ledes világításkapcsoló. A műszerfal, amikor éppen elalszik, a napi kilóméterszámláló továbbra is jól működik. Gondoltam biztosítékra is, de könyv szerint sehogy sem jönnek össze ilyen párosításban. Mi lehet a baj??

érintkezési hiba

nekem mostanában a fütéskonzol szokott elaludni, rá kell koppintanom, hogy bekapcsoljon.

Bosszant, de egyenlőre nincs kedvem szétkapni az egészet.

Link to comment
Megosztás:

érintkezési hiba

nekem mostanában a fütéskonzol szokott elaludni, rá kell koppintanom, hogy bekapcsoljon.

Bosszant, de egyenlőre nincs kedvem szétkapni az egészet.

nem is kell..én legutóbb az alatta lévő fiókot kiszedve kis méretű dugó kulccsal cseréltem az égőt...és sikerált...semmi mást nem kellet kibontani....egy kis méretű tükör kellett még az ügyhöz...de felesleges szétbombázni miatta a kocsit :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, hogyan függ össze a műszerfalvilágítás, a fűtéskonzol világítása és a szivargyújtó világítás? Első kettő plazma, utobbi ledes és néha pillanatokra, vagy napokra elalszik, majd késöbb magától megjavul. A középső kijelző is plazma, de az működik ilyenkor is ugyanugy mint a ledes világításkapcsoló. A műszerfal, amikor éppen elalszik, a napi kilóméterszámláló továbbra is jól működik. Gondoltam biztosítékra is, de könyv szerint sehogy sem jönnek össze ilyen párosításban. Mi lehet a baj??

ha jól tudom ugyanazon a biztin van amin a szivargyújtó és a rendszám világítás is...keresd meg, sasold meg...lehet nincs a helyén és kontaktol...

Link to comment
Megosztás:

Erre is gondoltam, de minden forrasztva van. Ha meg elenged a forrasztás, akkor szerintem nem tud jól érintkezni, ilyen hosszú ideig. Kb. 1-1.5 éve csinálja,

volt hogy 1 hétig nem világított, volt hogy tényleg csak pislogott mintha érintkezéshibás lenne. Legutoljára 1 hete aludt el 1 útra, azóta jó.

Gondoltam az inverterre is, ami a plazmát működteti, de a szivargyújtó az ledes, mint mondtam. Arra gondoltam ha elalszik legközelebb szétszedem, de ez olyan "majd legközelebb" dolog. :huh:

QPACK

Gondoltam már, hogy kicserélem az összes biztit. Egyébbként megnéztem az összes biztit, de mindegyik jónak tűnt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak annyi a véleményem,hogy a rendőrök ne azokat az embereket basztassák,akik próbálnak közlekedni,vagy igy,vagy ugy,hanem azokat,akikről köztudott,hogy se jogositvány,se műszaki,és a rend éber őre inkább elforditja a fejét,mert hát a kisebbség....... meg van épp elég probléma az országban amivel lehetne foglalkozni...

Hú tesférem de szívemből szóltál!

Még egy kis olaj a tűzre:Hétvégén kisszülőfalumba tartottam (v.nap) és látom kint áll a tf. lakott területen belül (civil s.szürke H Astra LHG r.sz.) s mér bőszen.

4! óra mulva tartottam hfele és még mindig ott áll s mér!!

Hozzáteszem jó hely a mérésre, mert egyik oldalon hosszú lejtő, a kocsival szemben meg jó hosszan belátható egyenes út van.

Na a rend éber? őrei CSAK erre képesek!

Sz.rjanak ordenárén farfekvéses tarajossült!!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Erre is gondoltam, de minden forrasztva van. Ha meg elenged a forrasztás, akkor szerintem nem tud jól érintkezni, ilyen hosszú ideig. Kb. 1-1.5 éve csinálja,

volt hogy 1 hétig nem világított, volt hogy tényleg csak pislogott mintha érintkezéshibás lenne. Legutoljára 1 hete aludt el 1 útra, azóta jó.

Gondoltam az inverterre is, ami a plazmát működteti, de a szivargyújtó az ledes, mint mondtam. Arra gondoltam ha elalszik legközelebb szétszedem, de ez olyan "majd legközelebb" dolog. :huh:

QPACK

Gondoltam már, hogy kicserélem az összes biztit. Egyébbként megnéztem az összes biztit, de mindegyik jónak tűnt.

itt nem az a ráció, hogy épp e abizti..nem atól kontaktos...a lábak amibe bele csúszik a bizti táblában, ott nézd meg...először is keresd meg hogy így van e az összefüggés ahogy emlékeztem....nekem a hátsó rendszám tábla világítással sikerűlt kiveretnem, aztán mivel haverrel csináltuk, neki meg sikerűlt nem jól visszatennie..napokig bohócjkodtam mire lett műszerfal világításom és minden ami eltünt és csak ennyi volt a hiba...

Link to comment
Megosztás:

Hú tesférem de szívemből szóltál!

Még egy kis olaj a tűzre:Hétvégén kisszülőfalumba tartottam (v.nap) és látom kint áll a tf. lakott területen belül (civil s.szürke H Astra LHG r.sz.) s mér bőszen.

4! óra mulva tartottam hfele és még mindig ott áll s mér!!

Hozzáteszem jó hely a mérésre, mert egyik oldalon hosszú lejtő, a kocsival szemben meg jó hosszan belátható egyenes út van.

Na a rend éber? őrei CSAK erre képesek!

Sz.rjanak ordenárén farfekvéses tarajossült!!! :huh:

erre is, de ne csodálkozz ennyire, ez is a feladatukhoz tartozik...szóval semmi elvetendőt nem csináltak.....majd ha esetleg vmelyik gyerekeden egy ilyen vmicskével gyorsabban érkező jármű hajt át(ilyen soha ne történjen!) akkor hiányolni fogod onnan a trafipaxot, hogy akkor, miért nem voltak ott amikor kellett volna...mert akkor az a sofőr is meg tudott volna állni...hiszen kisebb (az előírt) sebességgel közlekedett volna....

Egy szó mint száz, itt nem azzal van agond, hogy mérnek..tegyék, ez a dolguk! de attól ne legyen különbeség, hogy egy corsa jön feléjük vagy egy terepjáró szarvassal a tetején....

Szerk: még azt hozzátenném, hogy gyorshajtókon kívűl van annyi szabálytalanság, hogy az csuda, de ez így kényelmesebb, ez a meló nekik is, hogy "csak ülnek" a kocsiban, pedig a lámpa be nem kapcsolástól a záróvonalon előzéstől (a xenonosokig), a nem megfelelő műszaki állapotban lévő gépkocsikig minden ott van lehetőségnek...és ez is a feladatuk lenne...

Link to comment
Megosztás:

Hú tesférem de szívemből szóltál!

Még egy kis olaj a tűzre:Hétvégén kisszülőfalumba tartottam (v.nap) és látom kint áll a tf. lakott területen belül (civil s.szürke H Astra LHG r.sz.) s mér bőszen.

4! óra mulva tartottam hfele és még mindig ott áll s mér!!

Hozzáteszem jó hely a mérésre, mert egyik oldalon hosszú lejtő, a kocsival szemben meg jó hosszan belátható egyenes út van.

Na a rend éber? őrei CSAK erre képesek!

Sz.rjanak ordenárén farfekvéses tarajossült!!! :huh:

Ne haragudjatok meg de nem tudok a téma felett elsikalni.

Nem teszek különbséget elkövető és elkövető között, de sajnos ma már sajnálatos tény, hogy a tisztességes becsületes emberek ( ebbe mindenki beletartozik, nemre, fajra függetlenül) akik dolgoznak, muikahelyük van stb. azoknak van félni valójuk, mert ha megbüntetik és nem fizeti be, akkor a fizetéséből meg stb. kapolják le a pénzt. Ellenben bizonyos emberekkel, akik csak élnek, a franc se tudja miből, franc se tudja hogyan van autójuk, egyeseknek nem is akármilyen. Sajnos ha bizonyos embereket meglátnak közelkedni világítás nélkül, mellény nélkül, biciklivel, motorral, lovaskocsival, inkább elfordítják a fejüket és nem néznek oda. Mert a rendőröknek is tele van a bugyruk már az ilyen ügyekkel. Meg valjuk be őszintén, tartanak már tőlük. Sok papírmunka, meg egyeztetés, meg tárgyalás után úgysem tudják behajtani a pénzt rajtuk stb. akkor minek.

Magam láttam sajnos egy közuti igazoltatást egy lakás ablakából. Mikor 2 járör állt és igazoltatott. Beszélgettek, jött egy kisteher autó ami nem éppen most gördült le a szalagról, a platójáról egy ló kandikált ki, és olyan emberek vezették. A rendőr kilépett, majd visszanézett a kollégájára és azzal a lendülettel vissza is lépett. A kisteher autó meg szépen elsuhant előttük.

De szerintem pontosan a rendőrségnek kellene teljesen pártatlanul ellátni a feladatát, és megtenni azt, hogy ha már fizetek azért kocs autóm legyen, olajat veszek hogy eljuthassak bárhová, akkor próbálják meg kiszűrni a nem megfelelő műszaki álllapotos kocsikat, kobozzák el, vegyék le a rendszámot a kocsikról, motorokról stb. büntessenek, hajtassák be. ( persze nem közmunkával amit az önkormányzatnál elsepregetéssel töltök azt jóváírják a napi 8000 Ft.ot, mert ennyit én is szeretnék keresni!) Aztán akkor jönnek ezek a sárgán áthajtás büntetés, meg az elsősegély doboz, meg had ne soroljam. Mert a pénz meg kell.

De egy 100 szónak is 1 a vége. a Szabályok mindenkire ugyan úgy vonatkoznak, az előírások is stb. Sajnos az utóbbi időkben a rendőrség úgymond elvesztette az erejét. De már befejeztem!!!!!

A méréssel kapcsolatban számomra alantos dolog, hogy jelöletlen civil rendszámos autókból mérnek. Jó most mondhatja mindenki, amit egy rendőr ismerösömtől meg is kaptam, hogy nem csak akkor kell betartani a sebességet, ha látod mérni a rendrőrautót. De ha ők így elrejtőzhetnek, akkor majd én is egy iylen Szállítós trükkel forgatom a rendszámom pl. :lol:

Problémám:

Mitől lehet az, hogy menet közben a kocsi vezető felöli oldalon lévő ajtaja rendesen becsukva ( síkba van a kasztnival) olyan érzetet kelt, mintha nem lenne rendesen becsukva? Elhasználódott az ajtó szigetelése? 7 év alatt?

Link to comment
Megosztás:

Problémám:

Mitől lehet az, hogy menet közben a kocsi vezető felöli oldalon lévő ajtaja rendesen becsukva ( síkba van a kasztnival) olyan érzetet kelt, mintha nem lenne rendesen becsukva? Elhasználódott az ajtó szigetelése? 7 év alatt?

Szerintem ha nincs megfelelően ápolva a gumi, simán előfordulhat, hogy elhasználódott. Pl ha egy napra nyitva hagyod az ajtót és folyamatosan rásüt a gumira a nap, nagyon sokat árt neki....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.