Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én kérek elnézést a félrebeszélésért,bár a méret stimmel éppen. Én amugy nem szabályoztattam soha,minél vékonyabb a dob,annál könnyebben deformálódik.

Azt írta, hogy az első fékekben 25e km van. A hátsókról nem mondott semmit, de ha ezekben is csak ennyi a futásteljesítmény, akkor inkább szakemberhez kéne vinni, nem pedig a garázsban farigcsálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

először is bocsi ha már volt szó erről a problémáról amiről írok,de nem volt türelmem végig olvasni.

3 éves Astrán akarok pollenszűrőt cserélni.elvileg rev,szervizen kifújatták.De azért gyanúsan hamar párásodom.

Vettem pollenszűrőt(persze egyből kettőt adtak,mert két fajta van,amelyik kell azt rakjam be).

Azt mondták a kesztyűtartó ki,és ott van mögötte.Na ott minden van csak az nem,vagy én vagyok vak.

Vagy ha ott is van akkor tuti nem bontotta azt meg a szervizes.

Akkor a kérdés,Hol van?:-)

Hol cseréljem:-).?

Bocsi ha kicsit nevetséges vagyok,de kicsit megakadtam.

Köszi a segítséget előre is.

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

először is bocsi ha már volt szó erről a problémáról amiről írok,de nem volt türelmem végig olvasni.

3 éves Astrán akarok pollenszűrőt cserélni.elvileg rev,szervizen kifújatták.De azért gyanúsan hamar párásodom.

Vettem pollenszűrőt(persze egyből kettőt adtak,mert két fajta van,amelyik kell azt rakjam be).

Azt mondták a kesztyűtartó ki,és ott van mögötte.Na ott minden van csak az nem,vagy én vagyok vak.

Vagy ha ott is van akkor tuti nem bontotta azt meg a szervizes.

Akkor a kérdés,Hol van?:-)

Hol cseréljem:-).?

Bocsi ha kicsit nevetséges vagyok,de kicsit megakadtam.

Köszi a segítséget előre is.

Zoli

Először is üdv a fórumon!

töltsd le ezt. Ebben sok minden benne lesz :D

Egyébként az erős párásodás jellegzetes opel "betegség", nem biztos, hogy a pollenszűrő cserével meg fog változni a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

először is bocsi ha már volt szó erről a problémáról amiről írok,de nem volt türelmem végig olvasni.

3 éves Astrán akarok pollenszűrőt cserélni.elvileg rev,szervizen kifújatták.De azért gyanúsan hamar párásodom.

Vettem pollenszűrőt(persze egyből kettőt adtak,mert két fajta van,amelyik kell azt rakjam be).

Azt mondták a kesztyűtartó ki,és ott van mögötte.Na ott minden van csak az nem,vagy én vagyok vak.

Vagy ha ott is van akkor tuti nem bontotta azt meg a szervizes.

Akkor a kérdés,Hol van?:-)

Hol cseréljem:-).?

Bocsi ha kicsit nevetséges vagyok,de kicsit megakadtam.

Köszi a segítséget előre is.

Zoli

2 fajta fűtésbox létezik,neked melyik van benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

először is bocsi ha már volt szó erről a problémáról amiről írok,de nem volt türelmem végig olvasni.

3 éves Astrán akarok pollenszűrőt cserélni.elvileg rev,szervizen kifújatták.De azért gyanúsan hamar párásodom.

Vettem pollenszűrőt(persze egyből kettőt adtak,mert két fajta van,amelyik kell azt rakjam be).

Azt mondták a kesztyűtartó ki,és ott van mögötte.Na ott minden van csak az nem,vagy én vagyok vak.

Vagy ha ott is van akkor tuti nem bontotta azt meg a szervizes.

Akkor a kérdés,Hol van?:-)

Hol cseréljem:-).?

Bocsi ha kicsit nevetséges vagyok,de kicsit megakadtam.

Köszi a segítséget előre is.

Zoli

Itt van egy szerelési útmutató a Behr-rendszerűhöz:

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all...au/HBophT0L.pdf

Ez meg itt a Delphi-féle:

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all...au/HBBLrC4z.pdf

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 9 éves Astra G-nk,motorja z14xe,gyári klímás.Egy ideje észrevettük,hogy a kiegyenlítő tartályból fogyogat a hűtőfolyadék.Most kiderült, hogy az utastérbe, a szőnyeg alá folyik.Elmentünk egy szerelőhöz,aki rögtön azt mondta,hogy fűtőradiátort kell cserélni (se párásodást,se büdös fagyállószagot nem érezni az autóban) és szét kell szedni hozzá a fél autót. Itt a fórumban kicsit körbenéztünk, s azt olvastuk, hogy a fűtőradiátor csatlakozásainál O gyűrűs tömítések vannak, lehet, hogy ezek szivárognak? Ezt mondtuk a szerelőnek, de ő ragaszkodik elképzeléséhez, hogy fűtőradiátort cserél. Azt mondta, ki kell engedni a klímagázt (2 hónapja töltettük fel),mert csak kb. a felét lehetne lefejteni.Ezt nem szeretnénk,mert ez nagyon sokba kerülne.Szerintetek tényleg ki kell engedni a klímagázt? Ebben a típusban van fűtéscsap?Véleményetek szerint mi a megoldás?

Köszönöm szépen a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Én először megnézném, hogy a két kulcs egyforma e (számkód alapján vagy vizuálisan). A történet nagyon úgy hangzik, mintha az ajtókban vagy a gyújtáskapcsolóban szerkezetet cseréltek volna. A két zárszerkezethez kétféle kulcs van, a két kulcs két eltérő kódot ismer. Már az furcsa, hogy közp.záras autóhoz miért két szervízkulcsot adtak.

Elnézést a probléma az hogy azóta a régen még működő kulccsal sem nyílik már és azóta van ez mióta az első kulcs amivel eddig használtam megadta magát. Valamilyen összefüggés csak van mivel amíg az elsővel próbáltam indítani addig az udvaron többször ki/be lett zárva és működött is. Amióta a másodikkal lett beindítva azóta egyikkel sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 9 éves Astra G-nk,motorja z14xe,gyári klímás.Egy ideje észrevettük,hogy a kiegyenlítő tartályból fogyogat a hűtőfolyadék.Most kiderült, hogy az utastérbe, a szőnyeg alá folyik.Elmentünk egy szerelőhöz,aki rögtön azt mondta,hogy fűtőradiátort kell cserélni (se párásodást,se büdös fagyállószagot nem érezni az autóban) és szét kell szedni hozzá a fél autót. Itt a fórumban kicsit körbenéztünk, s azt olvastuk, hogy a fűtőradiátor csatlakozásainál O gyűrűs tömítések vannak, lehet, hogy ezek szivárognak? Ezt mondtuk a szerelőnek, de ő ragaszkodik elképzeléséhez, hogy fűtőradiátort cserél. Azt mondta, ki kell engedni a klímagázt (2 hónapja töltettük fel),mert csak kb. a felét lehetne lefejteni.Ezt nem szeretnénk,mert ez nagyon sokba kerülne.Szerintetek tényleg ki kell engedni a klímagázt? Ebben a típusban van fűtéscsap?Véleményetek szerint mi a megoldás?

Köszönöm szépen a segítséget!

Először is,megnézném a helyedben,hogy valóban a hűtöfolyadék folyik e,de lehet hogy a klima kondenzvize,tömitésnél nem nagyon szokott folyni,nem tud a tömcsi kijönni a helyéről,elszakadni sem tud. A klimagázt nem szabad kiengedni,teljesen le lehet fejteni. Fűtéscsap tuti van benne,azt is meg lehetne nézni nem e az enged,ennyi a vélemény.

Link to comment
Megosztás:

megnézed a vastagságot,és hogy mekkora a válla a tárcsának,ha van rajta még minimum 5 mm ferodol.akkor az még jó lesz szerintem.

Az elsőt néztem az szerintem okés, alig akad el a körmöm benne és a fékpofákon is van mék ferodor bőven!

A fontosabb inkább a hátsó lenne az 100%, h kell cserélni.

És azért érdeklődtem vegyek komplettan dobot+pofákat vagy csak pofákat és felszabályoztassam magát a dobot.

Link to comment
Megosztás:

Az elsőt néztem az szerintem okés, alig akad el a körmöm benne és a fékpofákon is van mék ferodor bőven!

A fontosabb inkább a hátsó lenne az 100%, h kell cserélni.

És azért érdeklődtem vegyek komplettan dobot+pofákat vagy csak pofákat és felszabályoztassam magát a dobot.

Azt nem szedted le? Ott is van váll.

Link to comment
Megosztás:

Az elsőt néztem az szerintem okés, alig akad el a körmöm benne és a fékpofákon is van mék ferodor bőven!

A fontosabb inkább a hátsó lenne az 100%, h kell cserélni.

És azért érdeklődtem vegyek komplettan dobot+pofákat vagy csak pofákat és felszabályoztassam magát a dobot.

biztos hogy van váll,de ezt csak szétszedés után tudod meg pontosan,én jártam ugy,hogy akkora válla volt a dobnak,hogy csak erőszakkal jött le,szétment a munkahenger is azon az oldalon...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 9 éves Astra G-nk,motorja z14xe,gyári klímás.Egy ideje észrevettük,hogy a kiegyenlítő tartályból fogyogat a hűtőfolyadék.Most kiderült, hogy az utastérbe, a szőnyeg alá folyik.Elmentünk egy szerelőhöz,aki rögtön azt mondta,hogy fűtőradiátort kell cserélni (se párásodást,se büdös fagyállószagot nem érezni az autóban) és szét kell szedni hozzá a fél autót. Itt a fórumban kicsit körbenéztünk, s azt olvastuk, hogy a fűtőradiátor csatlakozásainál O gyűrűs tömítések vannak, lehet, hogy ezek szivárognak? Ezt mondtuk a szerelőnek, de ő ragaszkodik elképzeléséhez, hogy fűtőradiátort cserél. Azt mondta, ki kell engedni a klímagázt (2 hónapja töltettük fel),mert csak kb. a felét lehetne lefejteni.Ezt nem szeretnénk,mert ez nagyon sokba kerülne.Szerintetek tényleg ki kell engedni a klímagázt? Ebben a típusban van fűtéscsap?Véleményetek szerint mi a megoldás?

Köszönöm szépen a segítséget!

semmi baja a radiátornak..

a két átvezető csövet kell cserélni, mert a meleg víztől elvetemedik...

az anyak kb 10 E ft de lehet hogy annyi se...

az autót szét kell szedni eléggé, de a klimát nem kell leengedni...

szerelőt cserélj inkább....

:D

Link to comment
Megosztás:

semmi baja a radiátornak..

a két átvezető csövet kell cserélni, mert a meleg víztől elvetemedik...

az anyak kb 10 E ft de lehet hogy annyi se...

az autót szét kell szedni eléggé, de a klimát nem kell leengedni...

szerelőt cserélj inkább....

:D

a ritkán szóló szenszej:)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tegnap kicseréltem az akksit és az elektromos ablakemelő nem működik megfelelően. Vagyis fel és le is húzza az ablakot, de csak folyamatos gombnyomásra. Eddig ha egy picit hosszabban nyomtam meg, automatikusan le/fel vitte ütközésig. Hogy lehet "megjavítani"?

be köll tanitani:)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tegnap kicseréltem az akksit és az elektromos ablakemelő nem működik megfelelően. Vagyis fel és le is húzza az ablakot, de csak folyamatos gombnyomásra. Eddig ha egy picit hosszabban nyomtam meg, automatikusan le/fel vitte ütközésig. Hogy lehet "megjavítani"?

Az okosítás úgy megyen:Elkezded gyújtáson vadul nyomkodni a le-fel bizgentyűt s egyszercsak muködik vala!! :D

Link to comment
Megosztás:

Az előző előtti hozzászólásom volt a legjobb!! :D

Nade félre a tréfával, az elébb olvastam, erről a kulcs-közp.zár kérdésről s nekem is volna némi problémám.

A történet röviden: A atómba utólagos riasztót rakattam anno, és ezért nem használtam a gyári távirányítót hanem csak a riasztóét, namost az idők folyásával a gyári ketyerém "elfelejtette" a kódot és ..szik nyitni ajtóimat.

Össze lehet még házilag hozni, hogy muködjön, vagy ezt már csak a service tudja??

Link to comment
Megosztás:

Az előző előtti hozzászólásom volt a legjobb!! :D

Nade félre a tréfával, az elébb olvastam, erről a kulcs-közp.zár kérdésről s nekem is volna némi problémám.

A történet röviden: A atómba utólagos riasztót rakattam anno, és ezért nem használtam a gyári távirányítót hanem csak a riasztóét, namost az idők folyásával a gyári ketyerém "elfelejtette" a kódot és ..szik nyitni ajtóimat.

Össze lehet még házilag hozni, hogy muködjön, vagy ezt már csak a service tudja??

elvileg lehet,gyújtás ráadás után működtetni kell a bezáró és kinyitó gombot a kulcson,és elvileg ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Az előző előtti hozzászólásom volt a legjobb!! :D

Nade félre a tréfával, az elébb olvastam, erről a kulcs-közp.zár kérdésről s nekem is volna némi problémám.

A történet röviden: A atómba utólagos riasztót rakattam anno, és ezért nem használtam a gyári távirányítót hanem csak a riasztóét, namost az idők folyásával a gyári ketyerém "elfelejtette" a kódot és ..szik nyitni ajtóimat.

Össze lehet még házilag hozni, hogy muködjön, vagy ezt már csak a service tudja??

Ha megvan a kézikönyved, akkor abban le van írva. Ha jól emlékszem, akkor ráadod a gyújtást (de nem indítod el az autót), majd megnyomod az alsó gombot a kulcson és ekkor szinkronizálja. Vagy robban...? Majd próbáld ki. :)

Lehet, hogy a felső gombbal működik, majd meglátod.

Szóval nyomogassam a bizgenytűt és ez újra bekapcsolja a gondolatirányítást? Hányszor kell? 30-50 nyomkorászás/másodperc? :D

Na majd később megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Ha megvan a kézikönyved, akkor abban le van írva. Ha jól emlékszem, akkor ráadod a gyújtást (de nem indítod el az autót), majd megnyomod az alsó gombot a kulcson és ekkor szinkronizálja. Vagy robban...? Majd próbáld ki. :D

Lehet, hogy a felső gombbal működik, majd meglátod.

Szóval nyomogassam a bizgenytűt és ez újra bekapcsolja a gondolatirányítást? Hányszor kell? 30-50 nyomkorászás/másodperc? :)

Na majd később megnézem.

Köszi!

Biztos így mükszik, mert a beírt szervízt is így kell kitörölni a napi számlálóból.

Arra viszont még nem sikerült rájönnöm, hogyan lehet oda beirni, hogy x km után jelezzen, próbáltam már de csak a vízszintes vonalak jönnek elő.

A ablak bizgentyűt pedig sokat kell nyomogatni mire megokosodik, én menet közben csináltam, a bal oldali viszonylag hamar magához tért, de a jobbosnak kellett legalább tíz km mire ótómata lett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.