Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Guest kumabushi

üdv nektek

láttam tefgnap haver f astra-jában szép fényeket a műszerfalban, kéket fehéret, meg kesz.tartóba és beltérvilágításnál fehéret, és szolidan de én is szeretnék

jól tom hogy 5 led kell a műszerfalba?

hogyan férek hozzá? találok csavarokat valahol? egyszerű megbontani?

köszönöm

mondjuk akkor már a többi sárgás fényt is jó lenne cserélni pl a lámpakapcsolónál, középkonzolnál, de azt se tudom lehet e

Link to comment
Megosztás:

üdv nektek

láttam tefgnap haver f astra-jában szép fényeket a műszerfalban, kéket fehéret, meg kesz.tartóba és beltérvilágításnál fehéret, és szolidan de én is szeretnék

jól tom hogy 5 led kell a műszerfalba?

hogyan férek hozzá? találok csavarokat valahol? egyszerű megbontani?

köszönöm

mondjuk akkor már a többi sárgás fényt is jó lenne cserélni pl a lámpakapcsolónál, középkonzolnál, de azt se tudom lehet e

egyszerű hozzáférni,kormányburkolat le,műszerfal keret ki,aztán a müszerfalat is fogja 2 csavar,aztán müsz.fal felett van egy sárgás szinű kallantyú,azt elforditod,és kijön a műszerfal,ha kint van,nem ér gyújtást adni. A ledcserénél is vigyázz,ha beteszed a kék ledeket,cserélni kell a számlapot,mert az gyárilag sárga,tehát a kék leddel szép zöld szint fogol kapni...

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a diesel jellegű kerregéssemre (bár gondolom csak engem érdekel és nekem volt üdözési mániám emiatt :rolleyes: )

ma elmentem a szerelőmhöz és beültettem, "ráparancsoltam" hogy hallgassa meg. Azt mondta, hogy ez tipikus opel váltó hang

egyáltalán nem egészségtelen.

Ezt csak azért ítam le, ha netán a sok hozzászólásommal valakinek a fülébe ültettem volna a bogarat, akkor most őket is megnyugvásra intsem! <_<

Ezt már mióta magyaráztuk neked, hogy természetes ez a hang.

De lehet, hogy egy szerelőnek jobban elhiszed!? -_- :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt már mióta magyaráztuk neked, hogy természetes ez a hang.

De lehet, hogy egy szerelőnek jobban elhiszed!? :D <_<

Az a baj, hogy már üldözési mániám van, mióta az előző autómnak kilyukadt dugattyúja.

Azóta minden kis hangra felfigyelek.

Másfelől valóban marhaság hangról érdeklődni szövegesen, mégis csak az az egzakt megoldás ha hozzáértő fül meghallgatja élőben.

Már bánom is hogy felhoztam ezt itt...

Dehát, hátha okosodunk belőle többen is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a diesel jellegű kerregéssemre (bár gondolom csak engem érdekel és nekem volt üdözési mániám emiatt :rolleyes: )

ma elmentem a szerelőmhöz és beültettem, "ráparancsoltam" hogy hallgassa meg. Azt mondta, hogy ez tipikus opel váltó hang

egyáltalán nem egészségtelen.

Ezt csak azért ítam le, ha netán a sok hozzászólásommal valakinek a fülébe ültettem volna a bogarat, akkor most őket is megnyugvásra intsem! <_<

freeze! Különben meg amúgyis jön a hűvös idő, úgyhogy ezért se járj lehúzott ablakkal a fal mellett. :D

(Szerk.: Egyébként nincs ezzel semmi baj, a gondos autógazdát persze, hogy idegesítik a szokatlan/ismeretlen zajok.)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy már üldözési mániám van, mióta az előző autómnak kilyukadt dugattyúja.

Azóta minden kis hangra felfigyelek.

Másfelől valóban marhaság hangról érdeklődni szövegesen, mégis csak az az egzakt megoldás ha hozzáértő fül meghallgatja élőben.

Már bánom is hogy felhoztam ezt itt...

Dehát, hátha okosodunk belőle többen is <_<

Hidd el, hogy engem is zavart ez a hang. Amikor első szervizre vittem az autómat meg is jegyeztem a szervizes fickónak. Ő csak legyintett és azt mondta, hogy semmi baja. Ezután úgy mentem az utcán mint egy denevér. Hallgattam a mellettem elguruló Astrák hangját és rájöttem,hogy ez valóban "természetes" hang.

Bár hozzáteszem kellett egy kis idő mire megnyugodtam.

Ne félj előbb-utóbb eljön az idő amikor nyugodtan alszol. Ha nem akkor dilidoki. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hidd el, hogy engem is zavart ez a hang. Amikor első szervizre vittem az autómat meg is jegyeztem a szervizes fickónak. Ő csak legyintett és azt mondta, hogy semmi baja. Ezután úgy mentem az utcán mint egy denevér. Hallgattam a mellettem elguruló Astrák hangját és rájöttem,hogy ez valóban "természetes" hang.

Bár hozzáteszem kellett egy kis idő mire megnyugodtam.

Ne félj előbb-utóbb eljön az idő amikor nyugodtan alszol. Ha nem akkor dilidoki. :rolleyes:

igen, ugyanígy voltam a folytószelpházból jövő csendes süvítő hanggal is... Akkor nyugadtam meg, mikor egy 1.6TWP H astran tök ugyanazt a hangot hallottam ugyanolyan körülmények közt.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
úgy érzem én vagyok a bunkó a fórumon.

egyszerűbb beírni ide 1 kérdést mint kinyitni egy pdf file-t? /így csináld/

igen egyszerűbb!

pdf-be nem lehet keresni csak lapozni mert szkennelt :rolleyes:

amúgy meg airbag miatt félek a kormányhoz nyúlni, de majd próbálkozom

Link to comment
Megosztás:

igen egyszerűbb!

pdf-be nem lehet keresni csak lapozni mert szkennelt :rolleyes:

amúgy meg airbag miatt félek a kormányhoz nyúlni, de majd próbálkozom

Helló!

A műszercsoport kivételéhez nem szükséges a kormányt kivenni. Éppen ki lehet forgatni, ha meg állítható a kormányod akkor meg főleg. Alapból izzó van a műszercsoport háttérvilágításában.

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve egyébként a nyomatékokra egy negyed igazság csak volt abban, hogy a TWINPORT motor kevésbé nyomatékos..

Lévén, hogy nekem Z16XEP van, én arra emlékeztem. Itt valóban igaz, hogy a Z16XE-nek nagyobb a nyomatéka.

A fordulatszám kapcsán viszont itt is tévedtem, mert a maxot mindkettő 3600-on adja le.

Aszittem, hogy az 1.4 párban is hasonló a helyzet

Link to comment
Megosztás:

most durván lemaradtam :rolleyes: pedig ha bele gondolok még igaz is lehet...az én 1.6-osom, ha vigyázok rá, akkor 5.9 l/100 km volt az alja a fogyinak az 1.4 mondjuk fogyasszon csak 5.5-öt és az 52 literből...jó esetben 950 kijöhet...és mivel jóhiszeműek vagyunk így ez már, majdnem 1000 km, mert ugye utánna sem áll meg hiszen gyalogolhat a kb 25 km -re lévő benzínkutig..és vissza..és máris meg van a megállás nélkűl 1000 km :D :D

(bocsi ez nem kicsit volt fárasztó <_< )

Csak egy kicsit -_- és neked ötleted a problémámra nincs véletlen? B)

Link to comment
Megosztás:

Úgyám!

Lélekben még mindig az vagyok kicsit. :rolleyes:

a spanom is az volt 2szer hófehér 2000 16v totálkár hátulról kapott és még a szembejövő is adott neki

2000 turbó 4x4 6gang bőrbelső iszonyatos indulás , tuti verda volt beszart az osztómű, turbo többszöri szerviz

by by szása 5 golf ra váltotta de azóta is visszasírja a régi paripákat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tudtok e valakit Debrecenben aki kitudná tisztítani,vagy kitudná iktatni a vacakoló AGR szelepemet? Valami profi!

Köszönöm a választ!

Üdv: K.S.Peti

Szia!

Üdv a fórumon!

Mivel új vagy itt bizonyára elnézik a moderátorok, de azért szólok, hogy egy hozzászólást elegendő topicban feltüntetni (szabályzat)

A "profik" úgy is olvassák mindet (mielőtt bárki pofán csapna, én nem magam aposztrofálom ezzel a jelzővel :rolleyes: )

szerintem ebben a topicban vagy a szervizelés topicban keress vissza.. Úgy emlékszem, hogy még fotóval illusztrált hozzászólás is van a dolgok mikéntjéről. Ha ügyes vagy magadnak is meg tudod csinálni a tisztítást.

Link to comment
Megosztás:

Fiúk!

Továbbra is idegesít a hang amiről korábban is írtam.

Ha fal mellett megyek letekert ablaknál, akkor szolídan diesel-re emlékeztető hang jön a vezető oldal felőli házakról visszacsapódván.

Alacsonyabb fordulatnál gyorsításkor feltűnőbb.

Kívülről is hallottam már (asszony vezetett én meg biciklivel mellette)

Úgy érzékelem, hogy inkább csak a vezető oldali motortérfél felől jön.

motor:Z16XEP

Normális ez ennél a motornál, vagy kezdjek aggódni, hogy valami meg fogja adni magát?

Elképzelhető, hogy 78E km-nél szelephézagot kéne állítani? Az lehet ilyen?

Hello!

Mit írtál korábban? Most hirtelen nem találtam a hozzászólásod, amiben említetted. Csak tippelek, hogy nekem is hasonló problémám van, ezt említettem már valahol. A diesel hangot nem tudom, hogy milyen, de nálam is kerregő hang jön ki a motortérből gázadáskor (vagyis bizonyos fordulatnál) és akkor hallom igazán, amikor a házfalakról visszaverődik. Az ismerősöm szerint "tudományos" fülem van, ne hallgassam, tekerjem fel a rádiót és húzzam fel az ablakot. :rolleyes: De attól még idegesít egy kicsit.

Nálad is inkább meleg motornál jellemző vagy reggeli indítás után is hallod?

Egyébként egyszer levettük a vezérműszíjat és akkor nem csörgött/kattogott. De lehet, hogy ez csak véletlen.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Mit írtál korábban? Most hirtelen nem találtam a hozzászólásod, amiben említetted. Csak tippelek, hogy nekem is hasonló problémám van, ezt említettem már valahol. A diesel hangot nem tudom, hogy milyen, de nálam is kerregő hang jön ki a motortérből gázadáskor (vagyis bizonyos fordulatnál) és akkor hallom igazán, amikor a házfalakról visszaverődik. Az ismerősöm szerint "tudományos" fülem van, ne hallgassam, tekerjem fel a rádiót és húzzam fel az ablakot. :rolleyes: De attól még idegesít egy kicsit.

Nálad is inkább meleg motornál jellemző vagy reggeli indítás után is hallod?

Egyébként egyszer levettük a vezérműszíjat és akkor nem csörgött/kattogott. De lehet, hogy ez csak véletlen.

szia!

Ha levetted a vezérműszijat akkor hogyan indítottad be, biztos félreértem <_<

Egyébként kiderült, hogy ez a hang a váltóból jön, és természetes opel váltóhang.

Többünknek is ugyanez a jelenség meg van.

képet úgy tudsz tenni, hogy valami tárhelyre feltöltöd és onnan linkeled be.

pl regizhetsz ide:

https://www.getdropbox.com/

Link to comment
Megosztás:

szia!

Ha levetted a vezérműszijat akkor hogyan indítottad be, biztos félreértem :rolleyes:

Egyébként kiderült, hogy ez a hang a váltóból jön, és természetes opel váltóhang.

Többünknek is ugyanez a jelenség meg van.

képet úgy tudsz tenni, hogy valami tárhelyre feltöltöd és onnan linkeled be.

pl regizhetsz ide:

https://www.getdropbox.com/

Ja, hogy oda képet, !!! éééértem, azt úgy, ahogy norbedlee mondja! <_<

Link to comment
Megosztás:

szia!

Ha levetted a vezérműszijat akkor hogyan indítottad be, biztos félreértem :rolleyes:

Egyébként kiderült, hogy ez a hang a váltóból jön, és természetes opel váltóhang.

Többünknek is ugyanez a jelenség meg van.

képet úgy tudsz tenni, hogy valami tárhelyre feltöltöd és onnan linkeled be.

pl regizhetsz ide:

https://www.getdropbox.com/

Nem értetted félre, tényleg le volt szedve. Nem vagyok autószerelő, de beindult a motor, igaz nem sokáig pörgettük. Ha jól emlékszem, akkor volt, hogy kicsit be is zabált a motor és utána pár másodpercig jobban pörgött... De lehet, hogy csak rosszul emlékszem. A szíj viszont tényleg lent volt. <_<

Szóval váltó? Akkor gondolom nem lehet megoldani a problémát. -_- Nem szeretem hallani a kerregést. Biztos nem benzinszellőztető, spannoló vagy bármi más? Mintha ilyesmi már lett volna ebben a topicban, még a regisztrálásom előtt olvastam róla, de múltkor nem találtam meg újra. Viszont emlékszem egy képre, ahol valaki szépen bebugyolálta a benzinszellőztetőt polifoamba és megszűnt a problémája.

Norbedlee köszi az avataros tippet, kipróbáltam. Majd később teszek fel egy szép Opeles képet, ahogy illik. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.