Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Értem, köszi. A műszakit persze úgy értettem, hogy nyilván az egy szervízeléssel lenne egybekötve. De akkor lehet, hogy azt a részét előbbrehozom. A féknél azért jobban paráznék. :huh:

Nem tudom hol tartasz a javításban és milyen bizalommal vagy a bontott alkatrész iránt.

Példának okáért néhány új alkatrész ára. De még ott van a felújítás lehetősége, amiben személy szerint nem bízom (de ez legyen az én bajom :lol: ). Erre árat nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Z14XEP motoron a szivótorkon van egy kis érzékelő felcsavarozva a 2-es és 3-as henger injektora között. Csak egy két vezetékes csatlakozó megy bele, tovább nem csatlakozik sehvá. Egy csavar fogja. Mi lehet az? Nem tudok rájönni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne!

Elhatároztam hogy megpróbálom kideríteni mi sérülhetett meg az elektromos tükröm mechanikájában, a kérdésem az lenne hogy hogyan lehet leszerelni? Mivel a tükör működik (csak rosszul ^_^ ), nincs "kedvem" kicseréltetni illetve borsos áron Opel szervizben megjavíttatni. Inkább megpróbálom magam, lehet hogy nem sikerül de van némi tapasztalatom ilyen jellegű kütyük javításában...

Sajnos a kasznis aki a sárvédőt meg az ajtót fogja javítani nem tud a problémával mit kezdeni.

Belülről a magassugárzónál kell lepattintani a burkolatot! Ott találod a csavarokat és a csatit! Tudom, mert egyszer elvitték a tükrömet és cserélnem kellett, mert ripityára tört! :lol: Bontóban kaptam 10-ért! Ráadásul mázlim volt, mert még a szín is stimmelt! :huh:

Egyébként melyik tükör a rossz? Nekem van egy törött bal oldali! A mechanikája jó, meg a motor is, csak a külseje van összetörve! Ha kell neked adom, csak írj mailt! B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy velem van a baj, de van egy olyan problémám a kocsival, amit egyre kevésbé tudok elviselni:

az anyósülés felőli ajtó / vagy a "B" oszlop/ irányából nyikorog-recseg, ropog valami menet közben. Nem szükséges hozzá az sem, hogy egyenetlen legyen az úttest felülete, nem kell hozzá padkára parkolás stb., elég, ha gyorsítok, ha fékezek, mindig "megszólal".

A probléma nyilván összefügg a karosszéria csavarodásával, de ez sajna nem vigasztal...

Ha tudtok, segítsetek légyszíves, mert elég kiábrándító ezt hallgatni egy 8 hónapos kocsiban...:huh:

U.i.: Az ajtók gumi kédereit már kentem szilikonnal, de nem szűnt meg a zaj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy velem van a baj, de van egy olyan problémám a kocsival, amit egyre kevésbé tudok elviselni:

az anyósülés felőli ajtó / vagy a "B" oszlop/ irányából nyikorog-recseg, ropog valami menet közben. Nem szükséges hozzá az sem, hogy egyenetlen legyen az úttest felülete, nem kell hozzá padkára parkolás stb., elég, ha gyorsítok, ha fékezek, mindig "megszólal".

A probléma nyilván összefügg a karosszéria csavarodásával, de ez sajna nem vigasztal...

Ha tudtok, segítsetek légyszíves, mert elég kiábrándító ezt hallgatni egy 8 hónapos kocsiban...:huh:

U.i.: Az ajtók gumi kédereit már kentem szilikonnal, de nem szűnt meg a zaj.

Helló!

Két dolog lehet.

1. Zárakat kell megolajozni

2. Ablakszerkezetet kell megzsírozni.

A második egy kicsit macerásabb, ugyanis ahhoz bontani kell a kárpitot és a vízvető fóliát.

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hol tartasz a javításban és milyen bizalommal vagy a bontott alkatrész iránt.

Példának okáért néhány új alkatrész ára. De még ott van a felújítás lehetősége, amiben személy szerint nem bízom (de ez legyen az én bajom :huh: ). Erre árat nem találtam.

Köszi az alkatrészárakat, mostmár nagyjából képben vagyok, hogy mire számíthatok, ha tényleg ez a baj. Nincs különösebb bajom a bontott/utángyártott alkatrészekkel sem, de a hozzám hasonló laikus számára egyszerűbb megoldás, ha a szervíz intézi. Bejelentkeztem holnapra műszakira és elmondtam a problémámat, majd kivizsgálják.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Már közel egy hete büszke tulajdonosa vagyok egy 99-es 1.6 16V G Astrának, a papírjai rendben vannak!

Szeretnék egy olaj cserét rajta, ti milyet ajánlatok?

És szeretném megnézni/nézetni a vezérműszíjjat.

Ez a pár kötelező csere kb mennyibe fog nekem kerülni?

üdv

Üdv. a Fórumon és gratula az új géphez!

Jól teszed, hogy tiszta lappal akarod indítani az autót. Az olaj és olajszűrő cserén kívül én javallnám a légszűrő és a benzinszűrő cseréjét is (cca. 3500 Ft a gyári benzinszűrő, a levegőszűrő is olyasmi), pollenszűrő is bevehető a kalapba: cca. 4200 Ft a gyári, szervizben - nem olyan vészes tételek. Vezérműszíjjal kapcsolatban felmerülhet még a görgők cseréje is, pláne, ha zúgnak. Nem tudom, a Te vízpumpádat a vezérműszíj hajtja-e, de ha igen, érdemes lehet azt is beújítani. Elképzelhető, hogy a generátor bordásszíjad is gyári még, azt szemrevételezéssel magad is meg tudod nézni, ha repedezett, azt is érdemes egy hozzányúlással lecserélni.

Olajból - az évjárat alapján - 10W40-es félszintetikust érdemes nézni, pl. ITT. Mondjuk, ha nem eszi, akkor a szintetikus jobb (5W40), de ezt egy hét alatt gondolom, nem nagyon tudtad kitapasztalni. Egyébként ha eszi, ha nem, érdemes 10.000 km-enként cserélni a jövőben.

Szóval, néhány (tíz)ezressel megrövidülsz (a vezérlés cseréje húzósabb árú téma, a többiek majd segítenek, hogy mire lehet számítani), de szerintem érdemes meglépni, így nyugodtan vághatsz neki a kilométerek tízezreinek. :huh:

(Egyébként jobb, ha átkeveredünk az „Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról” topicba, szerencsére ezek nem műszaki problémák. :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Üdv. a Fórumon és gratula az új géphez!

Jól teszed, hogy tiszta lappal akarod indítani az autót. Az olaj és olajszűrő cserén kívül én javallnám a légszűrő és a benzinszűrő cseréjét is (cca. 3500 Ft a gyári benzinszűrő, a levegőszűrő is olyasmi), pollenszűrő is bevehető a kalapba: cca. 4200 Ft a gyári, szervizben - nem olyan vészes tételek. Vezérműszíjjal kapcsolatban felmerülhet még a görgők cseréje is, pláne, ha zúgnak. Nem tudom, a Te vízpumpádat a vezérműszíj hajtja-e, de ha igen, érdemes lehet azt is beújítani. Elképzelhető, hogy a generátor bordásszíjad is gyári még, azt szemrevételezéssel magad is meg tudod nézni, ha repedezett, azt is érdemes egy hozzányúlással lecserélni.

Olajból - az évjárat alapján - 10W40-es félszintetikust érdemes nézni, pl. ITT. Mondjuk, ha nem eszi, akkor a szintetikus jobb (5W40), de ezt egy hét alatt gondolom, nem nagyon tudtad kitapasztalni. Egyébként ha eszi, ha nem, érdemes 10.000 km-enként cserélni a jövőben.

Szóval, néhány (tíz)ezressel megrövidülsz (a vezérlés cseréje húzósabb árú téma, a többiek majd segítenek, hogy mire lehet számítani), de szerintem érdemes meglépni, így nyugodtan vághatsz neki a kilométerek tízezreinek. :huh:

(Egyébként jobb, ha átkeveredünk az „Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról” topicba, szerencsére ezek nem műszaki problémák. :lol: )

Köszi a válaszodat, és segítségedet! Egyébként semmi fura hangot nem hallok és nem tapasztalok semmi gondra utaló jelet.

A vezérműszíjhoz könnyen hozzálehet egyébént férni? vagy nagyon bontani kell a motorteret? (nem én fogom csinálni hanem szerelő, csak pusztán érdekel)

És honnan tudok jó minőségű gyári és nem gyári cuccokat a géphez? mert az olaj és ilyen "apróságokat" autósboltban nézegettem!

üdv

Link to comment
Megosztás:

PGA cartárs szerintem tökéletesset szólt! :huh:

Mondjuk, (ahogy PGA is írta) én még a vezérlést is belevenném. Egy füst alatt mindent.

Nekem az egész kb 4 hónapja 65-ös anyagárba megállt plusz 12-t kért a szaki. ebbe minden szűrő, szíj, görgő, "vezérlés" benne volt.

Nincs is bajom velük.....

Link to comment
Megosztás:

PGA cartárs szerintem tökéletesset szólt! :huh:

Mondjuk, (ahogy PGA is írta) én még a vezérlést is belevenném. Egy füst alatt mindent.

Nekem az egész kb 4 hónapja 65-ös anyagárba megállt plusz 12-t kért a szaki. ebbe minden szűrő, szíj, görgő, "vezérlés" benne volt.

Nincs is bajom velük.....

Megakarok csinálni mindent, szerencsére van is rá pénzem, nem akarom azt, hogy később baj legyen!

Szívesen várnék egy listát: hogy miből mit (olaj, milyen szűrőt hol érdemes venni)

by

Link to comment
Megosztás:

HELP!!!

Sziasztok!

Talán volt már ilyen topic, de én most próbálkozom először, uh bocsi...

Nos, van egy 2005-ös Astra Classic II. kombim és az utóbbi 1évben már másodjára adja meg magát a külső-belső levegőkeringető rendszer!

Ez azt jelenti, hogy az a nyomoronc DELPHI gyártmányú kis motor, ami mozgatja azt a tenyérnyi méretű elzáró csappantyút, az a gyújtás ráadása után folyamatosan kerreg. Dolgozik szegenyke, mert csak forog a tengelye, de a csappantyú nem. Nyomatékhatárolós szegény motorka, igy ha a tengely műanyag csatlakozása nem bírja, akkor egyszerűen eltöri, kicsavarja!

Ha tudja valaki, hogy lehetne azt elérni, hogy ne kelljen félévente bontóból megvenni azt kis sz..ros csappantyút a tengellyel, akkor kérem segítsen!

Köszi Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hali,

szar a műanyag...eddig nekem szerencsére csak egyszer adta meg magát amióta nálam van a vas, de akkor emígyen oldottam meg a dolgot:

leírás

Amúgy szerintem a vezérlő áramkör beállításával lehetne operálni..kisebb áramfelvételnél kapcsolja ki a motort, levéve a tehelést a tengelyről..de hát az is jó móka lehet belőni mikor nem csavarja tökig, de már frankón zár..

Erről még nem gondolkodtam el mélyebben.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként melyik tükör a rossz? Nekem van egy törött bal oldali! A mechanikája jó, meg a motor is, csak a külseje van összetörve! Ha kell neked adom, csak írj mailt! :huh:

Az tök jó, mert simán lehet cserélni a hátulját, mondjuk egy fillérekért megvehető manuálisból is akár.

Link to comment
Megosztás:

Majd el feledtem egy kérdést hogy az említett problemánál maradjak hol található a MAP szenzor?? (mert ugye ez is okozhatja a ford szám ingadozást)?

A pillangószelepről találtam egy kis infót :

alapj01.JPG

Az integrált fojtószelep egység élettartama ritkán éri el a motor teljes elhasználódását.

Ha egyértelmű, hogy ez az alkatrész hibás, a műanyag fedelet csak tanulmányozás céljából érdemes lepattintani / lecsavarozni, érdemi javítás nemigen jöhet szóba. A fojtószelep tengely végét zömítették, így a roncsolásmentes szétszerelés nem lehetséges. Érdemes megfigyelni a működtető motor jelentős, kétszeres lassító áttételét, ennek köszönhetően az alapjárat szabályozása nagy pontossággal végrehajtható.

Ettől még nem lettem okosabb,de várom az ötleteket!

Smith

már én is nézegettem a komplett alapjárati motorházat , de nem juttotam vele elöbbre, mivel nem találtam benn semmi problémát (pl.potméterek)....és továbbra is lebeg a fordulatszáma(rángat)..

..engem is érdekelne hogy mi az vagy hol található a Map-szenzor.ha tudtok valami infót irjatok.Az én autóm chevrolet kalos 1,2-es.

Várom a hozzászólásokat

Köszi:

schevi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opeles honfitársaim!

Lenne egy qva nagy problémám :S

Ma anyum kocsival ment dolgozni, és délután rám telefonál, h nemtudja elfordítani a kulcsot.

Elsőnek azt hittem a kormányzár miatt nemtudja könnyen, de NEM.

Utána mentem és amikor énis próbáltam elfordítani, nem ment.

Kb 5perc hadakozás után sikerült elfordítanom a kulcsot.

Mitől van ez, mi lehet a probléma??

Nincs kedvem a kulccsal hadakozni percekig mire el tom fordítani a kulcsot.

Olyan mint ha nem megfelelő kulcs lenne vagy a kormányzár nem oldana ki.

DE: ha nincs rajta a kormányzár is ua. ez a szitu :S

Kezd idegesíteni?

Mitévő legyek?

A) WD40?

B ) szedjem le a kormány oszlop burkolatát és nézzem meg h mi lehet a baj?

Mit javasoltok, ti mint sokat látott opelesek? :lol:((

Lécci aki tudja írja már meg h szerinte mi lehet a baj!!!

Előre is köszönöm a segítőkészségeteket!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opeles honfitársaim!

Lenne egy qva nagy problémám :S

Ma anyum kocsival ment dolgozni, és délután rám telefonál, h nemtudja elfordítani a kulcsot.

Elsőnek azt hittem a kormányzár miatt nemtudja könnyen, de NEM.

Utána mentem és amikor énis próbáltam elfordítani, nem ment.

Kb 5perc hadakozás után sikerült elfordítanom a kulcsot.

Mitől van ez, mi lehet a probléma??

Nincs kedvem a kulccsal hadakozni percekig mire el tom fordítani a kulcsot.

Olyan mint ha nem megfelelő kulcs lenne vagy a kormányzár nem oldana ki.

DE: ha nincs rajta a kormányzár is ua. ez a szitu :S

Kezd idegesíteni?

Mitévő legyek?

A) WD40?

B ) szedjem le a kormány oszlop burkolatát és nézzem meg h mi lehet a baj?

Mit javasoltok, ti mint sokat látott opelesek? :lol:((

Lécci aki tudja írja már meg h szerinte mi lehet a baj!!!

Előre is köszönöm a segítőkészségeteket!!!

Volt már erről szó, azt is írták sajnos típus hiba. Itt van:

Hello!

Mai történésem: akartam indítani a kocsit, kulcs berak semmi nem tudtam elfordítani...szenvedés ...semmi vérnyomás 200:-) wd40 befújás mocskos szürke vmi ki próba és láss csodát indult...

Nemrég én is így jártam. Tréler lett a vége, aztán meg a szerelőnél beindult:-(

A szerelő srác hívott valami ismerősét, aki kemény kettő ezer forintért megcsinálta. Vágott a rugókból a gyujtáskapcsolóban.

Állítólag ez tipus hiba:-)

Azóta , mint kés a vajban!!! Azóta belement a gépbe 40e Km. és semmi baja a gyujtáskapcsolónak.

Szóval első körben WD40, aztán nem ártana megnézetni...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!!!!!

WD40et nyomattam bele, de még elég nehézkes elfordítani.

Mert amikor 0án áll a kulcs olyankor a betét kijjebb van, és ott kell a kulccsal jáccani h beljebb menjen és onnan forduljon el.

Hátha a WD40 megteszi a hatását, ha nem akkor hazavárom fatert, azt majd megnézi, szerencsére ért az ilyenekhez, csak épp franciában van :S

Ős is a legelején WD40et mondta.

Még 1x köszi a segítséget.

Azt a rugós dolgot majd megnézem.

Belül lennie kellene vmi rugónak am?:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene, hogy mennyire kell szétszedni a műszerfalat, hogy kiférjen a fűtőradiátor!

Elég kivenni a kesztyűtartót és a középkonzolt? Remélem igen, mert nem szeretném kiszedni az egész műszerfalat!

Köszi a segítséget! Ha lenne leírás, azt szívesen veszem!

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.