Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

hát tegnap este az M0 áson feladta a harcot a kicsike. felfalta az összes hűtővizet.

menetközben elkezdett gyengülni félre álltam és már égett olaj szagú füstöt eregetett a motortérből

vontatás lett a vége feltöltöttük vízzel de nem akar beindulni de a motor forog

Y17dt

hogy mi okozta hogy másfél hét alatt elfogyott az összes víz belőle akkor ellenőriztem passz a csövek hűtők hibátlanok

sehol nem folynak az olaj sem vizes.

Link to comment
Megosztás:

hát tegnap este az M0 áson feladta a harcot a kicsike. felfalta az összes hűtővizet.

menetközben elkezdett gyengülni félre álltam és már égett olaj szagú füstöt eregetett a motortérből

vontatás lett a vége feltöltöttük vízzel de nem akar beindulni de a motor forog

Y17dt

hogy mi okozta hogy másfél hét alatt elfogyott az összes víz belőle akkor ellenőriztem passz a csövek hűtők hibátlanok

sehol nem folynak az olaj sem vizes.

remélem gyorsan megcsinálják :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát tegnap este az M0 áson feladta a harcot a kicsike. felfalta az összes hűtővizet.

menetközben elkezdett gyengülni félre álltam és már égett olaj szagú füstöt eregetett a motortérből

vontatás lett a vége feltöltöttük vízzel de nem akar beindulni de a motor forog

Y17dt

hogy mi okozta hogy másfél hét alatt elfogyott az összes víz belőle akkor ellenőriztem passz a csövek hűtők hibátlanok

sehol nem folynak az olaj sem vizes.

... :lol: szerintem hengerfejes lett, nem gyengén...és csak remélem, hogy nem sűlt meg a moci vagy nem olvadt ki vmelyik csapágyad...attól még hogy forog...az önindító tekerheti, de hűtés nélkűl elgyengülhet pár dolog...ha meg már égett olajszag is volt...nem lesz olcsó... :D

Link to comment
Megosztás:

... :lol: szerintem hengerfejes lett, nem gyengén...és csak remélem, hogy nem sűlt meg a moci vagy nem olvadt ki vmelyik csapágyad...attól még hogy forog...az önindító tekerheti, de hűtés nélkűl elgyengülhet pár dolog...ha meg már égett olajszag is volt...nem lesz olcsó... :D

jövőhét közepepe után nyúl hozzá a szaki megbízható korrekt csávó az előző tulajnak (majdnem rokon) ő csinálta amikor széttörték az elejét

tudja mihez kel nyúlnia ennél a motor típusnál

de ha már itt tartok hogy motor nagy szerviz , mindent lecseréltetek amit kell muszáj lesz nem akarok még egy munkadíjat fizetni

és hogy megint várjak a szerelési időre

majd megírom hogy végződött a történet amikor már biztosat tudok

a zsebemnek biztos fájni fog ráadásul tegnap lett kifizetve az utolsó részlet

Link to comment
Megosztás:

Nekem a töltésem tűnt el ill. a generátor áramtermelése szüntette be áldásos tevékenységét, melynek folyományként a kormányszervóm is megszűnt működni. Ilyen probléma hol másutt jelentkezne, mint útközben, itt a somogyi dombok közt kanyarogva, 110-115 km/h tempónál, asszonnyal és gyerekekkel a pullmannban. :lol: Hát, szó se róla, eléggé elszoktam a kenyérszervótól. :D

Már 3-4 napja kanyarban, terhelésváltáskor hallatszott a jobb első kerék felől a kopott fékbetét jellegzetes hangja (karistoló lemez). Legalább is én annak tudtam be, de most, hogy beütött a krach megszűnt a hang.

Hiba felderítése, javítása majd holnap. Most még rohadtul meleg van a motortérben. Annyira azért nem égetően sürgős a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

A történet:

Úton hazafelé mikor jött az égett olajszag. Autó leáll motoház fel. Az olaj rácsöpögött a leömlö takarólemezre és ott pörkölődött. Nem volt vészes a mennyiség de azért emberes volt a folt. Néztem jobbról, balról, lentről fentről de semmit nem odaillő dolgot nem láttam. Jött is a para. Megrepedt volna a blokk esetleg valahol a hengerfej illesztésénél folyt volna ki? muszáj volt haza jönni nem tudtam mit tenni. Este leálltam a ház előtt. Reggel azzal kezdtem hogy alánéztem de talán egy-két cseppnél nem volt több alatta. Megnézte egy autószerelő ismerősöm aki nem praktizál. Egyetlen dolog ami nem stimmelt hogy a olajbeöntő sapkából hiányzott a gumitömítés. Pótolta is amég hétfőig nem tudok venni. Igazából miután rakott bele gumit, azóta nem csepegett ki semmi bár nem volt időm megtisztítani a szennyezett területet hogy esetleg megint olajfoltos lessz-e. Egy kis égett olajszag még volt ma reggel mikor melozni mentem de az még az az előtti maradvány lehetett.

A kérdés:

Lehetséges e hogy a olajbeöntőnél lötyögött volna ki? Eddig mondjuk ilyen nem volt példa. De mondjuk kábé egy hete pótolva lett az olaj és lehet hogy akkor esett ki a tönítés.

Várom válaszotok.

Előre is köszönöm és szép estét!

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

A történet:

Úton hazafelé mikor jött az égett olajszag. Autó leáll motoház fel. Az olaj rácsöpögött a leömlö takarólemezre és ott pörkölődött. Nem volt vészes a mennyiség de azért emberes volt a folt. Néztem jobbról, balról, lentről fentről de semmit nem odaillő dolgot nem láttam. Jött is a para. Megrepedt volna a blokk esetleg valahol a hengerfej illesztésénél folyt volna ki? muszáj volt haza jönni nem tudtam mit tenni. Este leálltam a ház előtt. Reggel azzal kezdtem hogy alánéztem de talán egy-két cseppnél nem volt több alatta. Megnézte egy autószerelő ismerősöm aki nem praktizál. Egyetlen dolog ami nem stimmelt hogy a olajbeöntő sapkából hiányzott a gumitömítés. Pótolta is amég hétfőig nem tudok venni. Igazából miután rakott bele gumit, azóta nem csepegett ki semmi bár nem volt időm megtisztítani a szennyezett területet hogy esetleg megint olajfoltos lessz-e. Egy kis égett olajszag még volt ma reggel mikor melozni mentem de az még az az előtti maradvány lehetett.

A kérdés:

Lehetséges e hogy a olajbeöntőnél lötyögött volna ki? Eddig mondjuk ilyen nem volt példa. De mondjuk kábé egy hete pótolva lett az olaj és lehet hogy akkor esett ki a tönítés.

Várom válaszotok.

Előre is köszönöm és szép estét!

A hiba okát valószínűleg megtaláltad! Még annyit, hogy ott nem kilötyög, hanem kiver, kifröcsköl és aztán folyik amerre utat talál.

Link to comment
Megosztás:

Whoa!

Ez egész szép lett, szebb mint az enyém, kevésbé látszik a határvonal hogy honnantól van újrabőrözve. Mennyi időt vett igénybe a művelet amúgy? A légzsákot leszedik hozzá? (gondolom igen)

Gondolom ti már úgy vettétek, de én azt nem értettem soha, hogy miért kell ennyire kinyomni a szemét a dudának..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ti már úgy vettétek, de én azt nem értettem soha, hogy miért kell ennyire kinyomni a szemét a dudának..... :lol:

Nem feltétlenül kell "kinyomni". Két eseben megy így tönkre: 1. ha valóban nagyon nyomják, 2: ha gyengéden ugyan, de nagyon sokszor nyomják.

De valóban, az enyémben 74.000 van de még csak meg sincs púposodva.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ti már úgy vettétek, de én azt nem értettem soha, hogy miért kell ennyire kinyomni a szemét a dudának..... :lol:

sajnos van olyan kormány+kürtgomb+légzsák kombináció, amikor a légzsák "kürt felülete" messze esik a kormányban lévő gombtól, így túl "mélyre" kell nyomni, hogy megszólaljon, emiatt, kinyúlik a légzsáknál ezen gumi vagy akár ki is szakad...engem is idegesített, de én inkább, hogy gyái állapotú/kinézetű legyen így zsákot cseréltem...amikor anno megvettem a kocsit 2003-ban, már ki volt szakadva, most jött el az idő, hogy már nagyon zavarta a szemem+multi kormány :lol: :D én 2003-óta kb 4x nyomtam meg a kürtöt...szóval nem hiszem hogy magyar viszonyok között vki elkoptatná...inkább az előbb leírt dolog lehet a ludas...én amit újra összeraktam multikormányt, abba megemeltem a kürt kapcsolóit, így alig kell megnyomni, nem egy nagy dolog, de idegesítő esztétikai hiba a kinyúlt kürt rész is....

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére nálam 8,5 év után teljesen gyári állapotú a kürt körüli gumi, mondjuk évente 1-szer van ingerem, hogy dudáljak, de mire megtalálom, hogy mit is kellene megnyomni és milyen erővel, már amúgyis tárgytalan... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére nálam 8,5 év után teljesen gyári állapotú a kürt körüli gumi, mondjuk évente 1-szer van ingerem, hogy dudáljak, de mire megtalálom, hogy mit is kellene megnyomni és milyen erővel, már amúgyis tárgytalan... :D

Igen az a jó, ha 2 autót vezetsz párhuzamosan, mit én és azoknak teljesen máshol van a dudája és mire megtalálod akkorra már "kianyáztál az ablakon" és ezzel megoldódottnak tekinted a problémát :lol:

Link to comment
Megosztás:

Régebben olvastam az egyik népítéletben a Twinport motoros astak-kal kapcsolatban, hogy néha nehezen indul.

A hozzászóló azt írta, hogy akkor azt mondták neki, hogy ez ilyen, adjon gázt.

És valóban nagyon ritkán nekem is kicsit forgatni kell hogy induljon, de kizárólag meleg motornál fordul ez elő, ha leállok és nemsokkal utána egyből indítok (pl. beugrok az irodába mert otthagytam a fejem :lol: ).

Amúgy semmi baj, jól húz, erős , jól fogyasz (5,8 körül hosszútávon) most voltam vizsgán vele aszonták hibátlan, CO nulla stb....

Erről van valakinek tapasztalata, vagy szakvéleménye?

Link to comment
Megosztás:

sajnos van olyan kormány+kürtgomb+légzsák kombináció, amikor a légzsák "kürt felülete" messze esik a kormányban lévő gombtól, így túl "mélyre" kell nyomni, hogy megszólaljon, emiatt, kinyúlik a légzsáknál ezen gumi vagy akár ki is szakad...engem is idegesített, de én inkább, hogy gyái állapotú/kinézetű legyen így zsákot cseréltem...amikor anno megvettem a kocsit 2003-ban, már ki volt szakadva, most jött el az idő, hogy már nagyon zavarta a szemem+multi kormány :lol: :lol: én 2003-óta kb 4x nyomtam meg a kürtöt...szóval nem hiszem hogy magyar viszonyok között vki elkoptatná...inkább az előbb leírt dolog lehet a ludas...én amit újra összeraktam multikormányt, abba megemeltem a kürt kapcsolóit, így alig kell megnyomni, nem egy nagy dolog, de idegesítő esztétikai hiba a kinyúlt kürt rész is....

Igen-igen, plusz a sok egykezes "kormány maszírozástól" megy tönkre legfőképp. Ugyanis a bal oldali nyomógomb pont arra a helyre esik, ami legideálisabb az egykezes kormányzáshoz. Úgyhogy csak óvatosan! Ja és néha nem árt neki egy kis szilikon - annak ellenére, hogy a kormányra nem szabad mert csúszik, én szoktam tenni. Rajta hagyom egy éjszakára, másnap meg jól letörlöm és már nem is csúszik. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen-igen, plusz a sok egykezes "kormány maszírozástól" megy tönkre legfőképp. Ugyanis a bal oldali nyomógomb pont arra a helyre esik, ami legideálisabb az egykezes kormányzáshoz. Úgyhogy csak óvatosan! Ja és néha nem árt neki egy kis szilikon - annak ellenére, hogy a kormányra nem szabad mert csúszik, én szoktam tenni. Rajta hagyom egy éjszakára, másnap meg jól letörlöm és már nem is csúszik. :lol:

Én pl baba popsitörlő kendővel(nem használttal :D ) szoktam letörölni,nem lesz tőle ragacsos,nem fénylik,és nem csúszik:)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a töltésem tűnt el ill. a generátor áramtermelése szüntette be áldásos tevékenységét, melynek folyományként a kormányszervóm is megszűnt működni. Ilyen probléma hol másutt jelentkezne, mint útközben, itt a somogyi dombok közt kanyarogva, 110-115 km/h tempónál, asszonnyal és gyerekekkel a pullmannban. :D Hát, szó se róla, eléggé elszoktam a kenyérszervótól. :lol:

Már 3-4 napja kanyarban, terhelésváltáskor hallatszott a jobb első kerék felől a kopott fékbetét jellegzetes hangja (karistoló lemez). Legalább is én annak tudtam be, de most, hogy beütött a krach megszűnt a hang.

Hiba felderítése, javítása majd holnap. Most még rohadtul meleg van a motortérben. Annyira azért nem égetően sürgős a dolog.

A diódahíd szorult cserére. Cak-pak 12.000.-Ft. A fékbetétek valóban cserések lesznek, de még egy pár hetet kibírnak. Csak azért hallgattak el, mert kenyérszervóval nehezebb volt annyira belengetni a gépet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.