Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia.Nekem egy 1.6 16V X16XEL-em van,és nekem is soknak tűnik,ugyanis én nem megyek még annyit sem.Pontosan 360km-ert megyek el egy teli tankkal,és szintén erőtlen az autó.Nincs benne erő.90km/h tol kezd el húzni rendesen,de amúgy lóf.sz.Szóval ha pl beérek egy jobbkezes utcához,és ugye csak lassítok 2esbe van a szekér,és rálépek a gázra észre sem veszi hogy mivan.Lassan menet közben meg lehetne műteni:-) De ezzel a jelenséggel már voltam szerelőnél pár hónapja,és csinált egy ultrahangos injektor tisztítást.3szor mosták át annyira retkes volt.utána kb 1 hónapig nagyon ment.Mint akit picsán rúgtak,de utána megint elkezdte a sz.rakodást.Már én se tudom mit kezdjek vele.Mostanság kb 6ezerért szoktam tankolni a SHELL-en hetente,és multhéten pl 180km-ert mentem el azzal a tankolással.És nem városi vezetés.Aki tudja annak írom. Bp.XVII ből Kistarcs.Ennyit megyek.Meg itthon leugrok boltba meg stb.Szóval ha valaki tud valami okosat,az ossza meg velemis.Köszi

Cső!

A paripánk kb egyezik mert nekem is 1,6 16V X16XEL-em van. Nekem bejött a kikormolásos módszer kb 3 ligyivel eszik kevesebbet. egy 20 km -es utat tettem meg 2-be és és 3-ba leküttttem leszabályzásig (igaz akkor nyelt is rendesen), plusz 4-be húzattam még rendesen (ötödiket nem is váltottam) csak aztán jöttek a vasárnapi vezetők oszt vissza kellett fognom. Utánna irány a kút --> itatás, és azóta sokkal jobb a fogyasztása a paripának. Bár hozzáteszem, még mindig 10-11L között van, de én csak városban használom (általában klíma nélkül) rövid 2-10km távokon.

Bár most van más gondom is szegénykémmel.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki , hogy a hátsó ajtóknál hogy lehet szétbontani a csatit? Van egy világos kék alkatrésze annak ki kell jönni?

Még mindig a hangszórókkal görcsölök csak nem tudom, hogy ott van -e a vezeték vagy be kell húzni újakat.

Persze akkor is szét kellene húzni valahogy azt a csatlakozót.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Cső!

A paripánk kb egyezik mert nekem is 1,6 16V X16XEL-em van. Nekem bejött a kikormolásos módszer kb 3 ligyivel eszik kevesebbet. egy 20 km -es utat tettem meg 2-be és és 3-ba leküttttem leszabályzásig (igaz akkor nyelt is rendesen), plusz 4-be húzattam még rendesen (ötödiket nem is váltottam) csak aztán jöttek a vasárnapi vezetők oszt vissza kellett fognom. Utánna irány a kút --> itatás, és azóta sokkal jobb a fogyasztása a paripának. Bár hozzáteszem, még mindig 10-11L között van, de én csak városban használom (általában klíma nélkül) rövid 2-10km távokon.

Bár most van más gondom is szegénykémmel.....

Lehet a benzinnel is probléma . Sokan dicsérték az OMV benzint, hát én is kipróbáltam , már háromszor egymásután

náluk tankoltam és 1 literrel kevesebb lett a fogyasztásom. Vannak kutak ahol csal az óra és emiatt is lehet nagyobb a fogyi.

Link to comment
Megosztás:

most 96.000, 2003-as

ne mááá. ne beszéljünk már baromságot...

70.000 nél az első olajcsere? persze... addigra annyira szét kellett volna hogy kopjon a motor, hogy az csak na. illetve addig megette volna, illetve úgy kopogott volna minden a hengerfejben, hogy azt az autót Te biztosan meg sem veszed...

legfeljebb teszkós olajjal történő csere volt. az lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szóval fogyasztás! Ha úgy számolom, hogy max 40 liter az, amit az ember rátankol, akkor a fogyasztás 8,5-re jön ki! Ami nem mondható rossznak!

Viszont az ember szeret teljes tankkal számolni. Nem lenne rossz, ha a verda elmenne mondjuk úgy 600 km-t városban!

És csak akkor villanna fel a szegénységjelző!:lol:

Viszont elkövettem egy nagy hibát! A múltkor, mikor a kuplungot megcsináltattam, nem cseréltettem ki a szerkezetet, mert azt mondták, hogy az még jó!

De mikor váltok és gázt adok, csattan egyet a szerkezet, vagy valami!

Meg az a baj, hogy még mindig rángat egy picit indulásnál, elég nagy gázt kell adni, hogy ne rángasson és ne dadogjon le!

Ez miért lehetséges? És még mindig bűzlik valami a kocsi eleje felöl! :D

Kezdek elkeseredni! Szívesen tenném azt, hogy elviszem egy f@sza szervízbe, vagy egy profi opeles emberkéhez és azt mondom, hogy a-tól z-ig mindent cseréljen ki, amit kell, csak a pénztárca nem engedi! :lol:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

ne mááá. ne beszéljünk már baromságot...

70.000 nél az első olajcsere? persze... addigra annyira szét kellett volna hogy kopjon a motor, hogy az csak na. illetve addig megette volna, illetve úgy kopogott volna minden a hengerfejben, hogy azt az autót Te biztosan meg sem veszed...

legfeljebb teszkós olajjal történő csere volt. az lehet.

miért ne beszéljenek baromságokat ha már azt is elhisszük hogy a metro épitése több mint 400 milliárdba kerül és egy minimál bérböl fen lehet tartani magát az embernek és olyan emberek vannak a tvben hogy egy csekket sem tud kitölteni a postán ennyi belefér :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szóval fogyasztás! Ha úgy számolom, hogy max 40 liter az, amit az ember rátankol, akkor a fogyasztás 8,5-re jön ki! Ami nem mondható rossznak!

Viszont az ember szeret teljes tankkal számolni. Nem lenne rossz, ha a verda elmenne mondjuk úgy 600 km-t városban!

És csak akkor villanna fel a szegénységjelző!:lol:

Viszont elkövettem egy nagy hibát! A múltkor, mikor a kuplungot megcsináltattam, nem cseréltettem ki a szerkezetet, mert azt mondták, hogy az még jó!

De mikor váltok és gázt adok, csattan egyet a szerkezet, vagy valami!

Meg az a baj, hogy még mindig rángat egy picit indulásnál, elég nagy gázt kell adni, hogy ne rángasson és ne dadogjon le!

Ez miért lehetséges? És még mindig bűzlik valami a kocsi eleje felöl! :D

Kezdek elkeseredni! Szívesen tenném azt, hogy elviszem egy f@sza szervízbe, vagy egy profi opeles emberkéhez és azt mondom, hogy a-tól z-ig mindent cseréljen ki, amit kell, csak a pénztárca nem engedi! :lol:

Üdv

Ha rendesen akarod mérni a fogyasztásod töltsd le ezt

Link to comment
Megosztás:

miért ne beszéljenek baromságokat ha már azt is elhisszük hogy a metro épitése több mint 400 milliárdba kerül és egy minimál bérböl fen lehet tartani magát az embernek és olyan emberek vannak a tvben hogy egy csekket sem tud kitölteni a postán ennyi belefér :lol:

KI

Halál komoly, van egy pólóm 5-en csináltattuk meg cimborák, az van ráírva, hogy:

"Salgótarjáni vagyok, de nem ismerem Győzikét"

Büszkén viselem az országban bárhol :D

BE

Link to comment
Megosztás:

OFF

Ez Kadettnél miért volt jó? Nekem is Kadettom van, de sosem éreztem késztetést arra, hogy kinyomjam a kuplungot lassításnál, csak elengedem a gázt. Van egy haverom, aki így vezeti a dízel G Astrajat (lassításkor üresbe teszi, és inkább fékez), "olcsóbb fékbetétet cserélni 20000km-enként, mint gyűrűket 50000km-enként" felkiáltással. Csak nem értem honnan veszi, hogy motorfékezésnél olymértékben kopik a gyűrű (végülis hűtés van, kenés van, égés viszont nincs, tehát jóformán terhelés sincs a gyűrűn)...

Ameddig nem volt jó a szivató, addig könnyen fulladt le. Rohadt autómata szivató és mivel főleg rövideket mentem ezért erre szoktam rá.

Link to comment
Megosztás:

Hát üresbe én sem tettem soha. Lehet hogy néhányan megmosolyognak, de én miután megvettem a mostani kocsit elolvastam végig a hozzá adott kis könyvet. Rengeteg hasznos infót olvastam ki belőle. Többek közt azt is onnan tudom, hogy ez a kocsi megszünteti az üz.a. adagolást motorfékezésénél és ajánlott is úgy használni az autót.

Fogok is erre ügyelni, mert logikusan hangzik inkább így vezetni. Csak hát a sokéves kezdeti berögződést( Trabi, Zastava) nehéz elfelejteni :lol:

Én is végig olvastam, onnan tudom, pontosabban még a Vectra-nk könyvéből. :D

Amúgy üresbe sosem tettem, csak kinyomtam a kuplungot.

Link to comment
Megosztás:

Lehet a benzinnel is probléma . Sokan dicsérték az OMV benzint, hát én is kipróbáltam , már háromszor egymásután

náluk tankoltam és 1 literrel kevesebb lett a fogyasztásom. Vannak kutak ahol csal az óra és emiatt is lehet nagyobb a fogyi.

Én nem tankolok OMW-nél már 2 éve. Valamiért ott nagyon gyorsan pörög nekem az óra és +1-2l fogyim van. MOL párti vagyok, de ha rászánom magamat a kagylósra, az még MOLhoz képest is kevesebb fogyasztást produkál.

Link to comment
Megosztás:

Én is végig olvastam, onnan tudom, pontosabban még a Vectra-nk könyvéből. :lol:

Amúgy üresbe sosem tettem, csak kinyomtam a kuplungot.

Már az autósiskolában belénk verték, hogy: üresben nem gurulunk!

Persze az még MHSZ volt, meg ezerkecske és Avia, MZ. Azóta a járgányok sokkal jobbak, az oktatás ... maradjunk annyiban, hogy változó színvonalú.

Link to comment
Megosztás:

Én is ebbe írom, de a kb hány % volt a tankban részt autómatikusan kiszámoltatom vele, mert ha nem mindig tele tankolsz, akkor hasraütés szerűen nem lehet fogyasztást mérni...

Annak idején sokat gondolkodtam, hogy mi lenne a legjobb elv ami alapján a fogyasztás mérni lehetne. Most leírom hogyan gondolkodtam, és hogy pontosan hogyan mér a tábla. Szerintem a végére minden világos lesz: A táblázat alapvetően a megtett km és az ezalatt elfogyasztott benzin mennyiségéből számolja a fogyasztást (nyilván).

Elmélet :

kétféle módon lehetne akár két tankolás közötti fogyasztást is tökéletesen pontosan mérni:

1. elméleti mód: Ha mindig hagynánk teljesen kiürülni a tankot, és akkor egyértelmű lenne, hogy a megtett táv alatt pontosan az előzőleg tankolt mennyiség fogyott el. Nyilván ez a gyakorlatban nem járható út, nem szabad kiürünli hagyni a tankot és ki a f..sznak lenne kedve a kútra mászkálni kannával :lol: .

2. elméleti mód:

Teli tankkal kezdenénk a mérést és mindig újra teletankolnánk. Ebben az esetben a két tankolás közt megtett táv alatt annyi benzin fogyott, amennyit épp visszatankoltunk. Ez már a gyakorlatban is járható út. Akad azonban egy bökkenő. Legtöbb esetben akkor megyünk tankolni, ha már kezd kifogyni az üzemanyag. Azaz Kb 45liter benzin elfogyásáról van szó. Az pedig nagyon ritka, hogy ennyi benzint hétköznapi használtat mellett azonos vezetési körülmények közt használunk el. Azaz szinte minden tankolásnál a "vegyes" kategóriába esnénk. Nyilván nem ez a cél.

Gyakorlat:

Fentiek okán a mérési időszakban célszerűbbnek tartottam, hogy kisebb mennyiségeket tankolok, így nagyobb eséllyel fordulnak majd elő olyan ciklusok amik tisztán egyik, vagy másik kategóriába esnek. Én azt az elvet találtam ki a két tankolás között elfogyasztott üzemagyag mennyiség pontos meghatározhatósága érdekében, hogy mindig ugyanakkor tankolok, azaz akkor amikor már villog a benzinlámpa és a mutató a két piros csík közt van. Én ezt tekintem 5%-nak. Ha ezt be tudnám mindig tartani akkor valójában nem is lenne jelentőssége annak, hogy ezt hány %-nak nevezem, hiszen a mérés szempontjából ez tekinthető relatív üres tanknak (vagy alapállapotnak) is, hiszen mindig ekkor tankolok. Ez az 1. pontban említett példára hasonlít így. Node mivel nem mindig sikerül ez, hiszen nem midig ott van kút éppen ahol kell, így mégis bevezettem a táblában a tankoláskor megbecsült %-ot. Abban igazad van, hogy ez tévedésre adhat okot. Tévedés esetén az arra a tankolási ciklusra számolt fogyasztás nem lesz pontos. Sok tankolás esetén viszont ez a tévedés a nagy számok törvénye alapján és annak okán, hogy a tévedések hol felfelé, hol pedig lefelé történnek, kiegyenlítik egymást. És ezért is, mert statisztikák lapon az egy egy kategóriára eső fogyasztási átlagot nem a tankolási periódusokban kiszámolt fogyasztásokból átlagolom (ez matematikailag is hülyeség lenne), hanem újra kigyűjtöm, hogy pl. hosszútávon összesen hány kilométert mentem és ezt összesen hány liter benzinből. Ebből számolok fogyasztást. Fentiek miatt igaz az, hogy minél tovább vezetjük a táblázatot annál pontosabb lesz a végeredmény, hiszen sok tankolás esetén lesz igaz az, hogy a tévedések kiegyenlítik egymást, illetve a mennyiségek összegződése miatt elvesztik a jelentősségüket. De még egyszer mondom, hogy jó megoldás az, ha törekszünk mindig ugyan annál a benzinmutató állásnál tankolni. Ez akár lehet az 50% ot reprezentáló középállás is annak érdekében hogy a tank felső fele ne rozsdásodjon pusztán azért mert 20 liternél sosincs benne több (bár ez hülyeség szerintem). A szinte üres tankba történő tankolás mellet az szól, hogy ha különböző minőségű üzemagyagokat is ki akarunk próbálni (egyenlőre ennek figyelése még nem megy) akkor így meg tehetjük. Állandó félig teli tankba történő rátankolás esetén keverednének ezek és nyilván nem lenne tiszta az összehasonlítás.

Mindezek ellenére kialakítottam egy speciális mérési lehetőséget is az alapadatokba történő adatbevitelnél. Azaz azt az esetet amikor teli tankolok aztán megyek x kilométert és újra teli tankolok. Ez logikailag egy másik mérési mód, itt a tankoláskor a tankban lévő %érték az számított és másképp számol a tábla.

Link to comment
Megosztás:

Kezdek elkeseredni! Szívesen tenném azt, hogy elviszem egy f@sza szervízbe, vagy egy profi opeles emberkéhez és azt mondom, hogy a-tól z-ig mindent cseréljen ki, amit kell, csak a pénztárca nem engedi! :D

Üdv

bazz.... de ha kiszámolod, hogy most újra szét kell szedni mindent, és kicserélni újra mindent megfelelő minőségü cuccokra, akkor rájössz, hogy sokkal több idődbe és sokkal több pénzedbe kerül, mintha elsőre megcsináltattad volna rendesen...

:lol:

Link to comment
Megosztás:

a tvben hogy egy csekket sem tud kitölteni a postán ennyi belefér :lol:

bazz... ma voltak kissebbségiek nálm vizsgáztatni. nem tudott írni és olvasni. nem tudta kitőlteni a meghatalmazást, én töltöttem ki helyette... ááááááá. nem is mesélem tovább... :D

Link to comment
Megosztás:

Annak idején sokat gondolkodtam, hogy mi lenne a legjobb elv ami alapján a fogyasztás mérni lehetne. Most leírom hogyan gondolkodtam, és hogy pontosan hogyan mér a tábla. Szerintem a végére minden világos lesz: A táblázat alapvetően a megtett km és az ezalatt elfogyasztott benzin mennyiségéből számolja a fogyasztást (nyilván).

én már három hónapja használom a táblázatodat, és szerintem nagyon jó

majdnem az elejétől úgy csinálom, hogy kb felénél tankolok, és akkor tele, persze vannak kivételek

a héten elkezdtem vezetni a robogóm tankolását is, kiváncsi vagyok azzal milyen adatokat kapok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki , hogy a hátsó ajtóknál hogy lehet szétbontani a csatit? Van egy világos kék alkatrésze annak ki kell jönni?

Még mindig a hangszórókkal görcsölök csak nem tudom, hogy ott van -e a vezeték vagy be kell húzni újakat.

Persze akkor is szét kellene húzni valahogy azt a csatlakozót.

Köszi előre is.

semmi extra megfogod az ajtóba menő gumit abba mennek a vezetékek húzd ki a kaszniból kijön vissza lehet dugni és írd le nekem milyen színű kábeleket látsz

megmondom mit kell csinálnod

Link to comment
Megosztás:

ne mááá. ne beszéljünk már baromságot...

70.000 nél az első olajcsere? persze... addigra annyira szét kellett volna hogy kopjon a motor, hogy az csak na. illetve addig megette volna, illetve úgy kopogott volna minden a hengerfejben, hogy azt az autót Te biztosan meg sem veszed...

legfeljebb teszkós olajjal történő csere volt. az lehet.

Ez is lehet nem tudom, de az rettenet volt ahogy kinézett.. nekem sem akartak hinni, pedig én már 2x cseréltem, és GM olajat adtam neki. Ettôl még em tudom mé rángat.. ha minden meg lett javítva..

Link to comment
Megosztás:

Annak idején sokat gondolkodtam, hogy mi lenne a legjobb elv ami alapján a fogyasztás mérni lehetne. Most leírom hogyan gondolkodtam, és hogy pontosan hogyan mér a tábla. Szerintem a végére minden világos lesz: A táblázat alapvetően a megtett km és az ezalatt elfogyasztott benzin mennyiségéből számolja a fogyasztást (nyilván).

Elmélet :

kétféle módon lehetne akár két tankolás közötti fogyasztást is tökéletesen pontosan mérni:

1. elméleti mód: Ha mindig hagynánk teljesen kiürülni a tankot, és akkor egyértelmű lenne, hogy a megtett táv alatt pontosan az előzőleg tankolt mennyiség fogyott el. Nyilván ez a gyakorlatban nem járható út, nem szabad kiürünli hagyni a tankot és ki a f..sznak lenne kedve a kútra mászkálni kannával :lol: .....

Én a második módszert használom és méghozzá úgy, hogy egész héten városban vagyok, ha meg vidékre megyek, akkor tuti 150-200KM-t megyek és előtte és utána is megtankolom. Amúgy király a táblarendszer, egyetlen pontjával van még gondom az a benzin árváltozás, ami gondolom az 1000 sor bemenő adat miatt eléggé egy pontba koncentrálódik így 20 tankolás után is.

Link to comment
Megosztás:

NA most van egy kicsi, ám annál idegesítőbb gondom. A vezető ülés kattog minden gyorsításnál és fékezésnél. Ahogy látom, akkor csinálja, mikor kicsit kimozdul előre majd hátra. Ha megfogom a háttámlát, akkor tudom kicsit rángatni, tehát elmozog a bal oldali sínben egy pár mm-t az ülés. Valami tipp, ötlet, hogy hogyan szüntessem meg? Nagyon zavar az a fémes kattanás városban minden megállásnál és elindulásnál. Olyan mintha valami ülésrögzítő kampó nem akadna be....

Erre valaki valamit? Mondjuk azóta arra is gondoltam, hogy lehet az ülés külső oldalán kattog a műanyag...

Link to comment
Megosztás:

semmi extra megfogod az ajtóba menő gumit abba mennek a vezetékek húzd ki a kaszniból kijön vissza lehet dugni és írd le nekem milyen színű kábeleket látsz

megmondom mit kell csinálnod

Meg vannak a vezetékek.

fekete-kék

fekete-sárga

fekete-piros

zöld-barna

zöld

Ez az öt szál vezeték megy az ajtóba.Majd írd már le hogy csináljam.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

ma voltak kissebbségiek nálm vizsgáztatni. nem tudott írni és olvasni.

Ha ő ment oda az autóval, akkor a hatóságot lehet érdekelte volna a történet, mert tudtommal ma már 8 általános ugyan nem, de írni-olvasni tudás még mindig kötelező a jogsi megszerzéséhez...

Link to comment
Megosztás:

Gyors kérdés: Mennyire kormolhat a kipuf? Azaz mennyire gáz, ha modjuk nekem már nem fém tiszta a cső vége, hanem kívülről is van egy 5mm-es gyűrű rajta és a beléből is ki lehet törölni annyi kormot havonta, hogy látszik egy picit a PZS-n?

Zöldkártyán múlthéten csont nélkül átment, kb 0 volt minden kibocsájtása, azt mondták, hogy olyan mintha most jött volna le a szalagról, pedig 9 éves...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.