Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Úgy tudom, CL2-től lett széria (1998-2004-ig(?) rendelhető extra volt). Nekem 2001-ben +250e-t kértek (volna) érte a szalonban, akkor az nagyon húzós ár volt...

Na ja!

Amikor a jólétben és demokráciában nálunk előrébb járó országokban személyautót min. 2 lufi és ABS nélkül nemhogy eladni nem lehetett, de forgalomba hozni sem, akkoriban nálunk még úri huncutságnak számítottak ezek a tételek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ja!

Amikor a jólétben és demokráciában nálunk előrébb járó országokban személyautót min. 2 lufi és ABS nélkül nemhogy eladni nem lehetett, de forgalomba hozni sem, akkoriban nálunk még úri huncutságnak számítottak ezek a tételek. :lol:

Adalkék: OFF VW ON valamiből csak MO-ra és LengyelO-ba szállítottak és direkt ide gyártottak olyan típust, ahol hátul dob fék volt. A többi országba mind dupla tárcsával ment ki, mert így lehetett spórolni kocsinként kb 3k HUF-t. :D Talán OFF golf ON lehetett.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Normális,h a fojtószelep házban a pillangószelep nem zárt állapotban van,hanem kicsit nyitva nekem amikor levettem a levegőszűrőhöz vezető csövet...???

Csak azért kérdezem,mert ezen a képen éppen zárva van,ami elgondolkoztat...

vxuf21su7ktj8bm1k630_www.netmaffia.hu.jpg

Most akkor nekem nem jó valami,ha kicsit nyitva van???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meglepő dologra lettem figyelmes!

Teletank, majd elautóztam 465 km-t és kifogyott a benya! ;) :D

Ezt komolyan modnom, nem hiszem el! :D :lol: ;) :lol:

Azt hittem, hogy felgyújtom ezt a qrva kotlát! Hány literes fogyasztás már? A tank elvileg nem folyik, mert azt észre venném!

A számítógép semmi hibát nem dob! Kezd elhalni a bizalmam és a türelmem is!

Valaki tud esetleg valami gyógyírt?

Azt nem akarom, hogy szervízben sok-sok ezer forinttal lehúzzanak, mert kicseréltetnek velem mindent!

Már azon is gondolkozom, hogy eladom és átülök egy dieselbe!:D

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meglepő dologra lettem figyelmes!

Teletank, majd elautóztam 465 km-t és kifogyott a benya! ;) :D

Ezt komolyan modnom, nem hiszem el! :D :lol: ;) :lol:

Azt hittem, hogy felgyújtom ezt a qrva kotlát! Hány literes fogyasztás már? A tank elvileg nem folyik, mert azt észre venném!

A számítógép semmi hibát nem dob! Kezd elhalni a bizalmam és a türelmem is!

Valaki tud esetleg valami gyógyírt?

Azt nem akarom, hogy szervízben sok-sok ezer forinttal lehúzzanak, mert kicseréltetnek velem mindent!

Már azon is gondolkozom, hogy eladom és átülök egy dieselbe!:D

Üdv

Gábor

hol autókáztad el? milyen körülmények közt? klíma ment?

ez 10.75 ös fögyasztás soknak tűnik valóban, de mondjuk ha csak városban furikázgattál rövid távokon klímával, akkor nem olyan természet ellenes

Link to comment
Megosztás:

hol autókáztad el? milyen körülmények közt? klíma ment?

ez 10.75 ös fögyasztás soknak tűnik valóban, de mondjuk ha csak városban furikázgattál rövid távokon klímával, akkor nem olyan természet ellenes

Csak város az igaz, de klíma nem ment, vagyis nem mehet, mert nincs benne gáz!

Vagy lehetséges olyan, hogy a kompresszor be van "ragadva"? És olyan mintha egyfolytában menne a klíma?

Hideget nem fúj, mert valszeg elment a gáz, csak olyan erőtlen az autó! És szinte mindig!

Én úgy számoltam, hogy ez 11,8 literes fogyasztás! :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak város az igaz, de klíma nem ment, vagyis nem mehet, mert nincs benne gáz!

Vagy lehetséges olyan, hogy a kompresszor be van "ragadva"? És olyan mintha egyfolytában menne a klíma?

Hideget nem fúj, mert valszeg elment a gáz, csak olyan erőtlen az autó! És szinte mindig!

Én úgy számoltam, hogy ez 11,8 literes fogyasztás! :D :lol:

52 literes a benzines G tankja.

A tank asszem úgy van kialakítva, hogy az utolsó 2 litert nem tudod kifogyasztani. Ergó max 50 litert fogyasztottál el

és megtettél 4,65 x 100 km-t. Tehát a fogyasztásod 50/4,65 = 10,75 liter /100 km.

A klímáról ilyen formán nincs tapasztalatom, de működő klíma mások szerint (én is kérdeztem) 0,5-1,0 litert hozzá tud csapni a fogyasztáshoz.

De ha erőtelen a motor akkor az gyanús.

Link to comment
Megosztás:

52 literes a benzines G tankja.

A tank asszem úgy van kialakítva, hogy az utolsó 2 litert nem tudod kifogyasztani. Ergó max 50 litert fogyasztottál el

és megtettél 4,65 x 100 km-t. Tehát a fogyasztásod 50/4,65 = 10,75 liter /100 km.

A klímáról ilyen formán nincs tapasztalatom, de működő klíma mások szerint (én is kérdeztem) 0,5-1,0 litert hozzá tud csapni a fogyasztáshoz.

De ha erőtelen a motor akkor az gyanús.

Bocsi, 55 literrel számoltam!

De tényleg nem tudom, hogy miért eszik ennyit! És a bosszantó az, hogy nem jelez semmi hibát!

Elvileg akkor minden jó! De mégsem!

Ha esetleg van valami ötlet, akkor szívesen fogadom!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meglepő dologra lettem figyelmes!

Teletank, majd elautóztam 465 km-t és kifogyott a benya! ;) :D

Ezt komolyan modnom, nem hiszem el! :D :lol: ;) :lol:

Azt hittem, hogy felgyújtom ezt a qrva kotlát! Hány literes fogyasztás már? A tank elvileg nem folyik, mert azt észre venném!

A számítógép semmi hibát nem dob! Kezd elhalni a bizalmam és a türelmem is!

Valaki tud esetleg valami gyógyírt?

Azt nem akarom, hogy szervízben sok-sok ezer forinttal lehúzzanak, mert kicseréltetnek velem mindent!

Már azon is gondolkozom, hogy eladom és átülök egy dieselbe!:D

Üdv

Gábor

Szia.Nekem egy 1.6 16V X16XEL-em van,és nekem is soknak tűnik,ugyanis én nem megyek még annyit sem.Pontosan 360km-ert megyek el egy teli tankkal,és szintén erőtlen az autó.Nincs benne erő.90km/h tol kezd el húzni rendesen,de amúgy lóf.sz.Szóval ha pl beérek egy jobbkezes utcához,és ugye csak lassítok 2esbe van a szekér,és rálépek a gázra észre sem veszi hogy mivan.Lassan menet közben meg lehetne műteni:-) De ezzel a jelenséggel már voltam szerelőnél pár hónapja,és csinált egy ultrahangos injektor tisztítást.3szor mosták át annyira retkes volt.utána kb 1 hónapig nagyon ment.Mint akit picsán rúgtak,de utána megint elkezdte a sz.rakodást.Már én se tudom mit kezdjek vele.Mostanság kb 6ezerért szoktam tankolni a SHELL-en hetente,és multhéten pl 180km-ert mentem el azzal a tankolással.És nem városi vezetés.Aki tudja annak írom. Bp.XVII ből Kistarcs.Ennyit megyek.Meg itthon leugrok boltba meg stb.Szóval ha valaki tud valami okosat,az ossza meg velemis.Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia.Nekem egy 1.6 16V X16XEL-em van,és nekem is soknak tűnik,ugyanis én nem megyek még annyit sem.Pontosan 360km-ert megyek el egy teli tankkal,és szintén erőtlen az autó.Nincs benne erő.90km/h tol kezd el húzni rendesen,de amúgy lóf.sz.Szóval ha pl beérek egy jobbkezes utcához,és ugye csak lassítok 2esbe van a szekér,és rálépek a gázra észre sem veszi hogy mivan.Lassan menet közben meg lehetne műteni:-) De ezzel a jelenséggel már voltam szerelőnél pár hónapja,és csinált egy ultrahangos injektor tisztítást.3szor mosták át annyira retkes volt.utána kb 1 hónapig nagyon ment.Mint akit picsán rúgtak,de utána megint elkezdte a sz.rakodást.Már én se tudom mit kezdjek vele.Mostanság kb 6ezerért szoktam tankolni a SHELL-en hetente,és multhéten pl 180km-ert mentem el azzal a tankolással.És nem városi vezetés.Aki tudja annak írom. Bp.1173 ból Kistarcs.Ennyit megyek.Meg itthon leugrok boltba meg stb.Szóval ha valaki tud valami okosat,az ossza meg velemis.Köszi

A kettesből való kigyorsítás az enyémnek sem az erőssége! Van mikor nagyon megy, van mikor alig akar húzni!

EGR-t takarítottam, teljesen tiszta volt, pillangó is tiszta, légtömegmérő is szép!

Még esetleg a hőfokjeladóra gyanakszom, ami a comp-nak adja a jelet, hogy mennyire hideg a motor!

De az alapjárat is teljesen jó! Nem tudom, hogy mi lehet!

Asszem elviszem egy szoftverfrissítésre, hátha segít!

Link to comment
Megosztás:

milyen olajat ajánlotok 1.2es astrába 89000km-rel? 5w-40 vagy 10w-40?

én két véleményt kaptam, mindkettő másikat mondott :lol:

Hello!

Nekem 155e van az 1.2 astrámba és 110nél már 10w-40et nyomok bele , valvoline max life-ot...nekem maximálisan bevált. Csendes , és nem is zabálja az olajat...

Lehet h azért nincs bajom a kocsimmal mert kb 8-10 olykor 12 hetente nyomok 1600km autópályán?:-)

Link to comment
Megosztás:

Szia.Nekem egy 1.6 16V X16XEL-em van,és nekem is soknak tűnik,ugyanis én nem megyek még annyit sem.Pontosan 360km-ert megyek el egy teli tankkal,és szintén erőtlen az autó.Nincs benne erő.90km/h tol kezd el húzni rendesen,de amúgy lóf.sz.Szóval ha pl beérek egy jobbkezes utcához,és ugye csak lassítok 2esbe van a szekér,és rálépek a gázra észre sem veszi hogy mivan.Lassan menet közben meg lehetne műteni:-) De ezzel a jelenséggel már voltam szerelőnél pár hónapja,és csinált egy ultrahangos injektor tisztítást.3szor mosták át annyira retkes volt.utána kb 1 hónapig nagyon ment.Mint akit picsán rúgtak,de utána megint elkezdte a sz.rakodást.Már én se tudom mit kezdjek vele.Mostanság kb 6ezerért szoktam tankolni a SHELL-en hetente,és multhéten pl 180km-ert mentem el azzal a tankolással.És nem városi vezetés.Aki tudja annak írom. Bp.XVII ből Kistarcs.Ennyit megyek.Meg itthon leugrok boltba meg stb.Szóval ha valaki tud valami okosat,az ossza meg velemis.Köszi

Bakker! az 14.4 l/100 km Ott valami nagy gáz van!

Ennyit még akkor sem evett az 1.6 os F astram amikor a hőm. jeladó miatt 2500!!! volt az alapjáratom, pedig el lehet képzelni, hogy -47 fokosnak érzékelt motorral mennyire adagolta rosszul a benyát!

Link to comment
Megosztás:

Szia.Nekem egy 1.6 16V X16XEL-em van,és nekem is soknak tűnik,ugyanis én nem megyek még annyit sem.Pontosan 360km-ert megyek el egy teli tankkal,és szintén erőtlen az autó.Nincs benne erő.90km/h tol kezd el húzni rendesen,de amúgy lóf.sz.Szóval ha pl beérek egy jobbkezes utcához,és ugye csak lassítok 2esbe van a szekér,és rálépek a gázra észre sem veszi hogy mivan.Lassan menet közben meg lehetne műteni:-) De ezzel a jelenséggel már voltam szerelőnél pár hónapja,és csinált egy ultrahangos injektor tisztítást.3szor mosták át annyira retkes volt.utána kb 1 hónapig nagyon ment.Mint akit picsán rúgtak,de utána megint elkezdte a sz.rakodást.Már én se tudom mit kezdjek vele.Mostanság kb 6ezerért szoktam tankolni a SHELL-en hetente,és multhéten pl 180km-ert mentem el azzal a tankolással.És nem városi vezetés.Aki tudja annak írom. Bp.XVII ből Kistarcs.Ennyit megyek.Meg itthon leugrok boltba meg stb.Szóval ha valaki tud valami okosat,az ossza meg velemis.Köszi

A 14+ fogyi nagyon durva, főleg azon a környéken. Régen is ennyit fogyasztottál vele? Nekem akkor volt ilyen 12-13l -es fogyim, amikor átültem G-be E Kadettből és megszokottan folyton kuplungoltam....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meglepő dologra lettem figyelmes!

Teletank, majd elautóztam 465 km-t és kifogyott a benya! ;) :D

Ezt komolyan modnom, nem hiszem el! :D :lol: ;) :lol:

Azt hittem, hogy felgyújtom ezt a qrva kotlát! Hány literes fogyasztás már? A tank elvileg nem folyik, mert azt észre venném!

A számítógép semmi hibát nem dob! Kezd elhalni a bizalmam és a türelmem is!

Valaki tud esetleg valami gyógyírt?

Azt nem akarom, hogy szervízben sok-sok ezer forinttal lehúzzanak, mert kicseréltetnek velem mindent!

Már azon is gondolkozom, hogy eladom és átülök egy dieselbe!:D

Üdv

Gábor

10,8 az nem vészes. Ha én ilyen 3-5 kmeket megyek és nem figyelek nagyon nekem is megvan BP-en belül 10,5-11 főleg ha nem engedem 2500-3000 alá és ez klíma nélkül.

Ha a kocsi erőtlen az már nagyobb baj, de meg kellene próbálni megküldeni autópályán 4000 fölött minden fokozatban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.