Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok:)

Tegnap vegre kicsit megtapsohattam az 1,7DTI met :lol: , es azt vettem eszre, hogy 110km/h -nal elkezd berezegni a kormany es ezt egesz vegig csinalja azaz 110 folott neha 120 nal..., de van oan ritka pillanat h megy 160 170ig es nem trukkozik semmit... , nem tudja valaki mi lehet az oka? ;)

Kerekeket centíroztasd ki, attól szokott remegős lenni (keréksúlyt esetleg elhagytad, vagy elmozdult). Vagy ha esetleg fékeztél egy hosszú blokkolósat, akkor „kockás” lett a gumid.

Akkor is lehetseges ha decemberbe tettem fel a teli gumikat azaz december 20 kb :-? most akarom majd valamikor visszatenni a nyarit ugye nem lesz semmi baja ha meg picit jarok igy, mert nicns penzem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor is lehetseges ha decemberbe tettem fel a teli gumikat azaz december 20 kb :-? most akarom majd valamikor visszatenni a nyarit ugye nem lesz semmi baja ha meg picit jarok igy, mert nicns penzem ;)

hát... mondjuk a +23 fok nem épp a leg ideálisabb a téli guminak, de legalább tapad :lol:

Link to comment
Megosztás:

...biztos találkoztál már szép világos szürkére fakult, egyébként gyárilag fekete lökössel, oldaldíszléccel. Na ezek legtöbbje a jó kis szilikon miatt fakult, egész pontosan száradt ki.

Na pont ezt van az enyémen is. Az oldallécek "szép" szürkék és súroló fényben ilyen folyás nyomok is vannak rajtuk. Ezzel lehet valamit kezdeni? Van valami csodaszer? Vagy marad a megszokás, esetleg a festés?

Link to comment
Megosztás:

Na pont ezt van az enyémen is. Az oldallécek "szép" szürkék és súroló fényben ilyen folyás nyomok is vannak rajtuk. Ezzel lehet valamit kezdeni? Van valami csodaszer? Vagy marad a megszokás, esetleg a festés?

Lehet kapni szinezett (fekete) műanyag és gumi ápolót! kicsit sűrűbb lötyi, azzal kend le őket, de csak óvatosan, mert a kaszniról le lehet szedni, de nem könnyű ;) Ez segíthet visszafeketíteni, bár a szilikon eltűnni nem fog belőle.

Link to comment
Megosztás:

Na pont ezt van az enyémen is. Az oldallécek "szép" szürkék és súroló fényben ilyen folyás nyomok is vannak rajtuk. Ezzel lehet valamit kezdeni? Van valami csodaszer? Vagy marad a megszokás, esetleg a festés?

az a baj, hogy a már leszilikonozott oldalléceket nem fogják tudni normálisan és tartósan lefényezni. Én is le akatram fényeztetni, de luft, mert az enyémet is leszilikonozták valamikor ;)

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: valaki megtudná mondani nekem mi a képen látható tartály, és jó e nekem ha olajos kívül? ;)

Kormányszervó tartály, ne foglalkozz vele. A kupak szellőzős, tehát ha az olaj felmelegszik benne, kitágul, és kijön egy kis olaj.

Ha meg dízeled van, az üzemanyagszűrő cseréjénél is pont oda folyik a trutyi, amikor megbontják. Pucolni meg elég nehézkes.

Link to comment
Megosztás:

nem véletlen vannak szilikonmentes műszerfal meg gumi és műanyag ápolók, meg az sem véletlen, hogy drágábbak a szilikonosnál ;)

Köszi, ezt jó tudni.

Nem tudom, mennyi idő, mire tönkreteszi a szilikon, mert nekem a Corsa anno minden ősszel kapott a szilenteknél és elöl a gömbcsuklóknál, féltengely porvédőknél, mégsem lett bajuk. (7 év alatt nem repedt meg egy sem, látványos öregedést nem produkált)

Azért odafigyelek legközelebb, mit fújok a vasra.

Link to comment
Megosztás:

Rövid távon tökéletes megoldás, de hosszú távon a szilikon beszívódik a gumi, műanyag alkatrészekbe, és nemhogy javít rajta, de szépen elkezdi kiszárítani, és ezt szó szerint értsd. biztos találkoztál már szép világos szürkére fakult, egyébként gyárilag fekete lökössel, oldaldíszléccel. Na ezek legtöbbje a jó kis szilikon miatt fakult, egész pontosan száradt ki. Vagy műszerfal repedéssel? biztos volt már ilyen, az meg szintén gyors folyamat (néhány év), mert a szilikont beszívja, a nap folyamatosan süti, és mivel szárad, így zsugorodik, de előbb utóbb valahol megnyílik.

Tovább megyek, a fényezésre meg abszolut ne kerüljön, mert az életben nem jön ki belőle. Ha a fényezett kasznielemet, ami egyszer találkozott szilikonnal, valamikor meg kell fújni, akkor azt biza fémig kell csiszolni, mert külömben szétrántja a festéket, vagyis nem tapad meg rajta, olyan, mintha olajos felületre öntenél vizet.

Aláírom én is tapasztalatból!

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ezt jó tudni.

Nem tudom, mennyi idő, mire tönkreteszi a szilikon, mert nekem a Corsa anno minden ősszel kapott a szilenteknél és elöl a gömbcsuklóknál, féltengely porvédőknél, mégsem lett bajuk. (7 év alatt nem repedt meg egy sem, látványos öregedést nem produkált)

Azért odafigyelek legközelebb, mit fújok a vasra.

Elsősorban olyan helyeken szárítja ki hamarabb az anyagot a szilikon, amit rendszeresen ér a nap. A szilentek, porvédők valószínűleg azért bírják évekkel tovább, nert gyakorlatilag soha nem találkoznak napfénnyel. Megint csak a műszerfal példáját tudom erre hozni: hiába szilikonozzák az ajtófogantyúkat, zsebeket, váltóboxot, műszerfalat, leghamarabb a műszerfal teteje reppen meg, hisz azt éri a nap a legtöbbet.

(nameg a lököst és díszlécet, de az elsősorban "csak" kifakul, kiszárad).

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni szinezett (fekete) műanyag és gumi ápolót! kicsit sűrűbb lötyi, azzal kend le őket, de csak óvatosan, mert a kaszniról le lehet szedni, de nem könnyű ;) Ez segíthet visszafeketíteni, bár a szilikon eltűnni nem fog belőle.

Na akkor majd bepróbálok valami ilyesmit, hátha...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:)

Tegnap vegre kicsit megtapsohattam az 1,7DTI met :lol: , es azt vettem eszre, hogy 110km/h -nal elkezd berezegni a kormany es ezt egesz vegig csinalja azaz 110 folott neha 120 nal..., de van oan ritka pillanat h megy 160 170ig es nem trukkozik semmit... , nem tudja valaki mi lehet az oka? ;)

Nekem is ez volt a bajom a téli gumimmal. 120-as előzés után úgy elkezdett rázkódni az autó, hogy még a slusszkulcs lánca is remegett. Másnap elvittem gumishoz, kicentrírozták a két első kereket, egy napig jó volt utána megint csinálta. A végén már annyira, hogy nekem is remegett a kormány, sőt egy kicsit az ablakok is úgy 60km/h-tól. Mikor visszarakattam a nyárit, kiderült, hogy a bal hátsó kerekem volt szálszakadásos. Úgyhogy óvatosan kolléga!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez volt a bajom a téli gumimmal. 120-as előzés után úgy elkezdett rázkódni az autó, hogy még a slusszkulcs lánca is remegett. Másnap elvittem gumishoz, kicentrírozták a két első kereket, egy napig jó volt utána megint csinálta. A végén már annyira, hogy nekem is remegett a kormány, sőt egy kicsit az ablakok is úgy 60km/h-tól. Mikor visszarakattam a nyárit, kiderült, hogy a bal hátsó kerekem volt szálszakadásos. Úgyhogy óvatosan kolléga!

Igen, az elhasználódott, vagy sérült gumi tud produkálni érdekes dolgokat. Nekem annyira húzott barja egyszer a kocsi a nyári gumival, hogy be akartam állítani a futóművet, de aztán jött az időjárás változás és lám a télivel jó lett. Aztán tavasszal vettem egy új szett nyárit és az is jó lett.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez volt a bajom a téli gumimmal. 120-as előzés után úgy elkezdett rázkódni az autó, hogy még a slusszkulcs lánca is remegett. Másnap elvittem gumishoz, kicentrírozták a két első kereket, egy napig jó volt utána megint csinálta. A végén már annyira, hogy nekem is remegett a kormány, sőt egy kicsit az ablakok is úgy 60km/h-tól. Mikor visszarakattam a nyárit, kiderült, hogy a bal hátsó kerekem volt szálszakadásos. Úgyhogy óvatosan kolléga!

Igen, az elhasználódott, vagy sérült gumi tud produkálni érdekes dolgokat. Nekem annyira húzott barja egyszer a kocsi a nyári gumival, hogy be akartam állítani a futóművet, de aztán jött az időjárás változás és lám a télivel jó lett. Aztán tavasszal vettem egy új szett nyárit és az is jó lett.

Decemberbe vettem es tettem fel a telit, es mar szalszakadas v iesmi ;) ,jajjj alig varom h feltegyema nyarit lassam azzal h fog menni... , telit meg atnezetem h tenyleg szalszakadas v iesmi... nah kosz szpeen tenyleg az infokat... bajd beszamolok a nyarigumis tesztrol, ha valakit erdekel:)

Link to comment
Megosztás:

Biztosan én vagyok a láma, de az így csináld-ban nem találtam meg, hogy hol lehet ellenőrizni a váltó olajszintjét. Azt írja, hogy kell, de hogy hol azt nem.

Hol találom a megfelelő csavart, kémlelőt, mittomén?

Alulról keresgélj a váltónál. Van egy fekete sokszög lemez felcsavarozva a váltóra, na a mellett nyúlj fel. Asszem a rövid féltengely oldalán lesz, de lehet, hogy a másikon egy csavar. Azt kicsavarod és ha éppen folyik az olaj, akkor ok a szint.

Link to comment
Megosztás:

Alulról keresgélj a váltónál. Van egy fekete sokszög lemez felcsavarozva a váltóra, na a mellett nyúlj fel. Asszem a rövid féltengely oldalán lesz, de lehet, hogy a másikon egy csavar. Azt kicsavarod és ha éppen folyik az olaj, akkor ok a szint.

Köszöni, megnézi ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Az az borzasztó és szomorú dolog történt hogy az autómban tonkrement az ECU. Ez egy simtec 70 típusú csoda. Opel alkatrészüzletben ez kedvezménnyel 300.000 Ft. Ami nagyon sok nekem. Bontottat azt mondják nem lehet belerakni! Tud valaki olyan aki ezt jóval kevesebbért megoldaná?

Köszönettel: Kiss Zoltán

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.