Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello

Lenne egy 2004.04. (Z16XE) astra, kérdésem a következő lenne hozzátok remélem tudtok valami információval szolgálni :huh: , hogy minden klímás astrához a klímahűtőn van ventillátor? Vagy mennyire nagy gond ha nincs :) , eddig még nem volt vele gond semmilyen téren.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Lenne egy 2004.04. (Z16XE) astra, kérdésem a következő lenne hozzátok remélem tudtok valami információval szolgálni :huh: , hogy minden klímás astrához a klímahűtőn van ventillátor? Vagy mennyire nagy gond ha nincs :) , eddig még nem volt vele gond semmilyen téren.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Nincs mindegyiken külön venti.

Légyszi legközelebb nézz körül alaposan és kérdésedre a legmegfelelőbb topicot biztos meg fogod találni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is annyit mondtak. Gratuláltam egyet és eljöttem aztán szereztem máshonnan. Vannak itt alkatrész dealerek akik tudnak sztem segíteni, de azért csodát ne nagyon várj, és sztem mindenképpen gyárit rakj bele

Azt szeretnék, de nagyban függ az árától is!

Jelenleg az a lényeg, hogy minél olcsóbb legyen, aztán ha majd lesz rá zsé, akkor cserélem drágábbra, ha nem műxik!

Link to comment
Megosztás:

Azért nem a motort veszik ki a kocsiból hanem egy olyan alkatrészt amit 2 csavar tart meg egy csati. most nem vizpumpát cserélnek vagy ilyesmi, de pl ha nálam nem lett volna rendes a szerelő, akkor vehettem volna egy trafót 50 sok ezerért utána meg mi van ha közlik, hogy hát nem baj hogy kicseréltük, de nem ez volt a baja. Természeresen nem mondanak ilyet. Megvetetik ha nem javul a user vissza visszi és pattog hogy nem jó a verda. Biztos oda figyelnek hogy mit cserélgetnek a gond akkor van amikor jön a fejvakarás na most akkor melyik volt a rossz trafó? :huh:

Nem konkrétan trafócseréről beszélek, de ha ezt megteszik, akkor megtesznek mást is. Természetesen ha nekem lenne trafó gondom nyilván jól esne ha vhogy meg lehetne oldani a hiba 100%-os beazonosítását, mielőtt kifizettetnek velem 50 pénzt. Csak azért elgondolkodtam.

Link to comment
Megosztás:

Nem konkrétan trafócseréről beszélek, de ha ezt megteszik, akkor megtesznek mást is. Természetesen ha nekem lenne trafó gondom nyilván jól esne ha vhogy meg lehetne oldani a hiba 100%-os beazonosítását, mielőtt kifizettetnek velem 50 pénzt. Csak azért elgondolkodtam.

Azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy egy macerásabb kibontású alkatrésszel is bíbelődnének, akkor már egyszerűbb bemenni a raktárba, és hozni egy újat próbára. Mondjuk, ilyenkor rugalmasnak kell lenni a raktárkezelőnek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen ötletetek van EGR lezárásra Z14XE motornál??

Ha jól láttam kifelé nyit a szelep tehát lezáráskor ütközne és a benne lévő jeladó beküldené a hibát,na most ha le van lemezelve a "helye" és félre van hajtva az EGR + a csatlakozó is rajta van (magában kattog) akkor mi van?? Nyomást figyel?? Egy problémának keressük a megoldását és ez ügyben kellene próba képpen kizárni az EGR-t.

Ha van ötlet,várom!

Régebben volt egy link ahol valami egyszerü házi barkács elektronikával becsapták az ECU-t,ezt meg nem találom sehol :huh:

Elörre is köszi!

Smith

Link to comment
Megosztás:

Ma menet közben tapasztaltam, hogy lemerült a GPS a kocsiban, miközben elvileg be volt dugva... megnéztem, nem kapott áramot az szivargyújtóból. Sőt! A szivargyújtó karimája sem világít, amikor a műszerfal világítás aktív. A lámpa és a gyújtó egy biztosítékon lehet vagy valószínűbb, hogy mikor beszerelték a váltózárat, akkor a kardándoboz visszarakása után széthúzva maradt a csati??? Azt tudom, hogy előtte működött, azóta nem próbáltam.

A doboz lebontása nélkül hozzá lehet férni valahogy a csatlakozóhoz vagy le kell bontanom az egészet? Ha le kell, akkor valami tipp, hogy hogyan kezdjek neki?

Köszi!

A szivargyújtót ki lehet szedni a műanyaggal eggyütt. A hamutartót kinyitod, és mellette van egy téglalap alakú alapműanyag (alaplemez) azt ki lehet pattintani és mögötte van a csati.

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a kattogós problémám.Mivel nem találom a régebbi előzményeim,mégis megosztom az infót,hátha valaki hasznát veszi.G Astra 1.2 16V Ecotec.A megoldást a vezérműlánc-garnitúra komplett cseréje jelentette,ami legalább 8 alkatrészt,-beleértve a zajcsillapítókat-jelent,és 50-60ezerbe kerül maga az alkatrészek.Vigyázat!Az alkatrészt motorszámra érdemes vásárolni,mert ugyanazon típúsúak,mégis eltérőek lehetnek a fejlesztések miatt!160 ezer van a mociban,hidrotőke hang hideg indításkor sem jellemző. A nagy szakszervíz nem cserélte pár évvel ezelőtt,még használt láncot is adtak!Most új hangja van,olyan mint egy 0-km -es motornál! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma szereztem egy használt 1,2 G astrát :huh: Viszont akad egy kis problémám, mivel itéletidő volt egyből beültem és jöttem el a kereskedőtől... oké hülye voltam.. na szóval a rádió nem működik vmiért a kijelzőn SAFE felirat van, ja mikor hazaértem akkor vettem észre h antenna sincs a kocsin:S...

Kérdésem az lenne h van köze a dologhoz az antenna hiánynak? vagy készülhetek komolyabb összegre egy opel szervíznél, h megmondják miért írja ki h SAFE és h miért nem mükszik a rádióm...

Köszi a válaszokat előre is..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémára keresünk ötleteket amit az eddig leírtak alapján nem sikerült orvosolni.Adott Z14XE moci (ebben ugye nincs alapjárati szab.motor) ami váltásoknál stabilan tartja a fordulatot de csak hidegen,ha meleg akkor minden oké! Takarításokon már tulvagyunk,fogkefével mindent gyári uj tisztaságura pucoltunk,vákum csövek rendben,gyertyák ujjak, de ennek ellenére maradt a probléma,az előző oldalon már kérdeztem hogy az EGR becsapása mit produkálna,de nem jött válasz. A pillangószelep motorja konzervdobozban van ahhoz hozzá férni csak barmolással lehetne..

Ha van valami ötlet (szervizen kívül ahol mindent kicserélnek egy vagyonért) ne kiméljetek!

Smith

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma szereztem egy használt 1,2 G astrát :huh: Viszont akad egy kis problémám, mivel itéletidő volt egyből beültem és jöttem el a kereskedőtől... oké hülye voltam.. na szóval a rádió nem működik vmiért a kijelzőn SAFE felirat van, ja mikor hazaértem akkor vettem észre h antenna sincs a kocsin:S...

Kérdésem az lenne h van köze a dologhoz az antenna hiánynak? vagy készülhetek komolyabb összegre egy opel szervíznél, h megmondják miért írja ki h SAFE és h miért nem mükszik a rádióm...

Köszi a válaszokat előre is..

Akkor van iylen, ha levették az akksisarut, aztán vissza. Ekkor meg kell adni a rádiónak a kódot, hogy újrainduljon

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma szereztem egy használt 1,2 G astrát :huh: Viszont akad egy kis problémám, mivel itéletidő volt egyből beültem és jöttem el a kereskedőtől... oké hülye voltam.. na szóval a rádió nem működik vmiért a kijelzőn SAFE felirat van, ja mikor hazaértem akkor vettem észre h antenna sincs a kocsin:S...

Kérdésem az lenne h van köze a dologhoz az antenna hiánynak? vagy készülhetek komolyabb összegre egy opel szervíznél, h megmondják miért írja ki h SAFE és h miért nem mükszik a rádióm...

Köszi a válaszokat előre is..

Hello!

A SAFE-s rádió kódot kér,keresd meg a négy számjegyű kódot és kódold be,ha nincs meg hozzá akkor ird meg a pontos tipusát és van hozzá "okosság"...

Smith

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma szereztem egy használt 1,2 G astrát :huh: Viszont akad egy kis problémám, mivel itéletidő volt egyből beültem és jöttem el a kereskedőtől... oké hülye voltam.. na szóval a rádió nem működik vmiért a kijelzőn SAFE felirat van, ja mikor hazaértem akkor vettem észre h antenna sincs a kocsin:S...

Kérdésem az lenne h van köze a dologhoz az antenna hiánynak? vagy készülhetek komolyabb összegre egy opel szervíznél, h megmondják miért írja ki h SAFE és h miért nem mükszik a rádióm...

Köszi a válaszokat előre is..

A kódot kéri. Te meg kérd az antennát és a kártyát, amin a kód van. signwelcomespin.gif

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.