Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

23 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok,

Alapjárati ingadozásom még mindig jelentkezik, a folytószelep takarítása és az alapjárati motor cseréje után is, hidegen is melegen is. 

Amit megfigyeltem, hogy amikor a hátsó ablakra ráadom a fűtést, drasztikusan ingadozni kezd, 500 -ig is lemegy, ha lekapcsolom

akkor mérsékelten ingadozik. 

Van valakinek ötlete? (X16XEL; 1,6 16V; 112000km)

 

Köszönöm

Valakinek ötlete? 

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On ‎12‎/‎14‎/‎2016 at 6:38 PM, zotya975 said:

Váltó olajból valóban a GM-et szokták bele tenni, de nem hiszem hogy ez egy adott sebesség akadását okozná. A váltó rudazat kopása viszont szokott olyat  okozni, hogy csak egy adott sebességbe nehéz kapcsolni.

Köszi, még egy utolsó kérdés, aztán befejeztem... :-)

Az alábbi oldal szerint 75w90 api gl-5 váltóolaj való bele. A Fuchs is ilyen most benne.

http://autokotua.com/sebessegvalto/opel/astra.html

De, hogy a GM-ek közül melyik kell bele, arra nem jöttem rá, mert csak kódok vannak.

http://valtoolaj.arukereso.hu/gm/

Tudsz segíteni?

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szeretnék tanácsot kérni hogyan kezdjek hozzá az üzemanyag tank leszereléséhez, mert mikor teletankolom nagyon benzinszag terjeng az utasérben és kintről is érezni, mikor alánézek látni a tartályon hogy valahonnan felülről folyik le benzin.kb ha 3-4 l elfogy a szag megszűnik és a folyás is.Mikor kiveszem a hátsó ülés és megnézem a tartályt semmi nem látszódik száraz,nem tudom honnan folyhat.
Valaki útba tudna igazítani hogy is kell levenni , valami tipp mire figyeljek stb. esetleg kell-e hozzá valami speciális szerszám?
Válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

4 órája, matrix19 írta:

Sziasztok szeretnék tanácsot kérni hogyan kezdjek hozzá az üzemanyag tank leszereléséhez, mert mikor teletankolom nagyon benzinszag terjeng az utasérben és kintről is érezni, mikor alánézek látni a tartályon hogy valahonnan felülről folyik le benzin.kb ha 3-4 l elfogy a szag megszűnik és a folyás is.Mikor kiveszem a hátsó ülés és megnézem a tartályt semmi nem látszódik száraz,nem tudom honnan folyhat.
Valaki útba tudna igazítani hogy is kell levenni , valami tipp mire figyeljek stb. esetleg kell-e hozzá valami speciális szerszám?
Válaszokat előre is köszönöm

A tank feltöltőcső van kilyukadva vagy lecsúszva a tartályról, azt cseréld ki. Esetleg még a szellőzőcsőnek lehet ugyanezen hibája.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Csalán írta:

Köszi, még egy utolsó kérdés, aztán befejeztem... :-)

Az alábbi oldal szerint 75w90 api gl-5 váltóolaj való bele. A Fuchs is ilyen most benne.

http://autokotua.com/sebessegvalto/opel/astra.html

De, hogy a GM-ek közül melyik kell bele, arra nem jöttem rá, mert csak kódok vannak.

http://valtoolaj.arukereso.hu/gm/

Tudsz segíteni?

 

 

A legfelső

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Csalán írta:

Köszi, még egy utolsó kérdés, aztán befejeztem... :-)

Az alábbi oldal szerint 75w90 api gl-5 váltóolaj való bele. A Fuchs is ilyen most benne.

http://autokotua.com/sebessegvalto/opel/astra.html

De, hogy a GM-ek közül melyik kell bele, arra nem jöttem rá, mert csak kódok vannak.

http://valtoolaj.arukereso.hu/gm/

Tudsz segíteni?

 

 

Ezt passzolom, csak simán bementem egy opel alkatrészboltba és kértem váltóolajat...amit linkeltél azon talán a második amit vettem.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, gezoli írta:

A tank feltöltőcső van kilyukadva vagy lecsúszva a tartályról, azt cseréld ki. Esetleg még a szellőzőcsőnek lehet ugyanezen hibája.

A feltöltő cső nem hiszem hogy ludas mert az majdnem hogy oldalról csatlakozik a tankhoz a folyás meg felülről jön, tudsz valami tanácsodat adni hogy kell levennem? 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 15. at 14:17, outsider írta:

Akkumulátor? Generátor?

Ha az elektromos fogyasztók mennyiségétől függ, akkor egyértelműnek tűnik...

Ilyesmi? https://www.youtube.com/watch?v=vePGMgAF6ZU

Én ezzel sokat szívtam korábban, végül arra jutottunk, hogy a motor már nem bírja el a nagyobb generátor-terhelést alapjáraton, és a 100 A-es helyett kapott egy 70 A-es generátort. Azóta pedig ilyen https://www.youtube.com/watch?v=U4dGCdlvQtA

És persze nem bolondítja meg az alapjáratot sem, nem fuldokol a motor. Azért az akkut még érdemes megnézetni...

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátsó fékkel van egy kis bajom. 2 éve a rossz kézifék kötél miatt befogott az egyik hátsó fék és akkor ki lett cserélve a kötél és a betétek. Pár napja ismét előjött a hiba, viszont most napközben csinálta. Megálltam az autóval (kéziféket persze behúztam) és a boltból elindulva már befogott.

Opelnál szokott baj lenni a féknyereggel? Ha igen azzal lehet valamit kezdeni, vagy csak csere? (tárcsafékes hátul)

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 14. at 21:48, Janó32 írta:

A fenti felsorolásból érdemes választanod (igen, 10w40 nincs köztük, pláne láncos autóhoz mint a Z14XEP). Ha majd lesz egy kis időd és kedved, akkor a "Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok" topic-ot feltétlenül látogasd meg és olvasgasd egy kicsit, sok érdekességet/érvet olvashatsz ott hogy miért ne 10w40-et...  Én személy szerint ezt ajánlom, én is (és sokan innen a fórumról) ezt használom: https://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_4_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-4-L

 

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 has the following builder approvals:

  • BMW Longlife 04
  • MB-Approval 229.31
  • MB-Approval 229.51
  • Volkswagen (Gasoline/Diesel) 504 00/507 00
  • Porsche C30
  • Chrysler MS-11106
  • Peugeot/Citroën Automobiles B71 2290/B71 2297
  • GM dexos 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

üzemanyag-ellátással kapcsolatban akadt problémám: A műszerfal jelzője szerint 1/4-ig (inkább picivel alatta) van a tank, és az autó még ugyan beindul, de rángat, le akar fulladni, mint ha nem kapna enni. Az elindulás is kínszenvedés vele ilyenkor, 20-nál gyorsabban meg képtelenség menni vele, mert rögtön fullad. Ha megtankolok, és a mutató mondjuk 3/4-nél áll, akkor minden jó. De ahogy fogy a benzin, úgy egyre erőtlenebb a motor, és 1/4 környékén kezdi a rángatást, fulladást. Az üzemanyag-szivattyú lehet a bűnös, és amikor kevés az anyag (mondjuk 10-12 liter lehet benne, amikor kicsivel 1/4 alá mutat, 52 literes tankot feltételezve), akkor nem tud megfelelően dolgozni valamiért, vagy inkább arra gyanakodnátok, hogy a kijelző csal, átver engem, és amikor 1/4-et mutat, akkor valójában tényleg majdnem üres a tank? Ez utóbbi gyanút két nemrégi tankolásom erősíti: Az egyik, amikor telenyomtam a tankot, és a mutató láthatóan 1/1 felé mutatott (tehát a tele jelzésen túlra), a másik pedig ma volt: Kicsit 1/4 alá mutatott a mutató, löktem bele 25 litert (24,85-öt), ami ugye kicsit kevesebb, mint fél tanknak felel meg, és ezután kicsivel 3/4 felé mutatott a mutató, ami akárhogy matekozok, helytelennek tűnik. Tehát gyanús, hogy többet mutat a valós mennyiségnél. A kérdéseim a fentiek, illetve, hogy nektek mit mutat a mutató tele lévő tanknál, valamint, hogy mit javasoltok a javítás kapcsán.

Z14XE, 2004, 155 000 km

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 16. at 21:20, gedikart írta:

Ilyesmi? https://www.youtube.com/watch?v=vePGMgAF6ZU

Én ezzel sokat szívtam korábban, végül arra jutottunk, hogy a motor már nem bírja el a nagyobb generátor-terhelést alapjáraton, és a 100 A-es helyett kapott egy 70 A-es generátort. Azóta pedig ilyen https://www.youtube.com/watch?v=U4dGCdlvQtA

És persze nem bolondítja meg az alapjáratot sem, nem fuldokol a motor. Azért az akkut még érdemes megnézetni...

Teljesen, annyi különbséggel, hogy nekem mindig ingadozik, tehát fogyasztók nélkül is érzékelhető picit.  Multiméterrel amit meg tudtam mérni.

Akku feszültség: 12,6V
Inditáskor leesik: 9,5V körül
Töltésnél ha jól emlékszem: 14,4 - 14,5 V
 

Ha elkezdem ráadni a fogyasztókat világítás, rádió, fűtés még rendben van viszonylag, de a hátsó ablak fűtés bekapcsolásakor az alapjárat elkezd ingadozni és a töltés is 13,5 - 14,2 V között váltakozik.

Egyrészt az alapjárat ingadozás ami hiba, meg a nehezen indulás, hidegen és melegen is, melegen 10-15 perc állás után már nehezen indul.

Autóvillamosági szerelőhöz majd elviszem, először a generátor, önindítót akarom megnézetni vele, aztán esetleg egy új akksi. 

Köszi a videódat, ha valami még eszedbe jut, oszd meg velem :)  

 

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínűleg a közeljövőben javíttatnom kell a motorvezérlőmet, ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy sacc-kb. milyen anyagi vonzatai lehetnek egy ECU javításnak, illetve szívesen fogadnék ajánlásokat is esetleg ahová majd tudnám vinni az autót.

A problémája az autónak röviden: nagyon nehezen indult, a szerelőm megállapította, hogy a vezérlő az indításnál nem ad ki testet azért telik 8-10 másodpercbe is néha az indítózás, ideiglenesen kapott egy direktet így most jó, normálisan indul. Emellett már egy kisebb lejtőn is lefelé a gázt tartva finoman rángat az autó, ami a fordulatszámjelzőn is mutatkozik.

Köszi előre is! (autó: Astra G '03 Z14XE)

Link to comment
Megosztás:

3 perce, daniel329 írta:

Sziasztok!

Valószínűleg a közeljövőben javíttatnom kell a motorvezérlőmet, ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy sacc-kb. milyen anyagi vonzatai lehetnek egy ECU javításnak, illetve szívesen fogadnék ajánlásokat is esetleg ahová majd tudnám vinni az autót.

A problémája az autónak röviden: nagyon nehezen indult, a szerelőm megállapította, hogy a vezérlő az indításnál nem ad ki testet azért telik 8-10 másodpercbe is néha az indítózás, ideiglenesen kapott egy direktet így most jó, normálisan indul. Emellett már egy kisebb lejtőn is lefelé a gázt tartva finoman rángat az autó, ami a fordulatszámjelzőn is mutatkozik.

Köszi előre is! (autó: Astra G '03 Z14XE)

Én úgy tudtam a motorvezérlők alapból direkt testre vannak kötve, ( általában több lábuk is) csak a tápot kapja meg gyújtásra. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, daniel329 írta:

Sziasztok!

Valószínűleg a közeljövőben javíttatnom kell a motorvezérlőmet, ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy sacc-kb. milyen anyagi vonzatai lehetnek egy ECU javításnak, illetve szívesen fogadnék ajánlásokat is esetleg ahová majd tudnám vinni az autót.

A problémája az autónak röviden: nagyon nehezen indult, a szerelőm megállapította, hogy a vezérlő az indításnál nem ad ki testet azért telik 8-10 másodpercbe is néha az indítózás, ideiglenesen kapott egy direktet így most jó, normálisan indul. Emellett már egy kisebb lejtőn is lefelé a gázt tartva finoman rángat az autó, ami a fordulatszámjelzőn is mutatkozik.

Köszi előre is! (autó: Astra G '03 Z14XE)

Keresd Őt.

http://www.netlista.hu/WeSzi-Autoszerviz-Kft._Autojavitas_Torokbalint_459.htm

A második nem motorvezérlő hiba. Tipikus EGR-szelep hiba.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, daniel329 írta:

Sziasztok!

Valószínűleg a közeljövőben javíttatnom kell a motorvezérlőmet, ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy sacc-kb. milyen anyagi vonzatai lehetnek egy ECU javításnak, illetve szívesen fogadnék ajánlásokat is esetleg ahová majd tudnám vinni az autót.

A problémája az autónak röviden: nagyon nehezen indult, a szerelőm megállapította, hogy a vezérlő az indításnál nem ad ki testet azért telik 8-10 másodpercbe is néha az indítózás, ideiglenesen kapott egy direktet így most jó, normálisan indul. Emellett már egy kisebb lejtőn is lefelé a gázt tartva finoman rángat az autó, ami a fordulatszámjelzőn is mutatkozik.

Köszi előre is! (autó: Astra G '03 Z14XE)

http://www.autodigit.hu/motorvezerlo-javitas.html

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 18. at 14:45, Maverick087 írta:

Teljesen, annyi különbséggel, hogy nekem mindig ingadozik, tehát fogyasztók nélkül is érzékelhető picit.  Multiméterrel amit meg tudtam mérni.

Akku feszültség: 12,6V
Inditáskor leesik: 9,5V körül
Töltésnél ha jól emlékszem: 14,4 - 14,5 V
 

Ha elkezdem ráadni a fogyasztókat világítás, rádió, fűtés még rendben van viszonylag, de a hátsó ablak fűtés bekapcsolásakor az alapjárat elkezd ingadozni és a töltés is 13,5 - 14,2 V között váltakozik.

Egyrészt az alapjárat ingadozás ami hiba, meg a nehezen indulás, hidegen és melegen is, melegen 10-15 perc állás után már nehezen indul.

Autóvillamosági szerelőhöz majd elviszem, először a generátor, önindítót akarom megnézetni vele, aztán esetleg egy új akksi. 

Köszi a videódat, ha valami még eszedbe jut, oszd meg velem :)  

 

Felkészült akkumulátor kereskedésben rá tudnak mérni az akksira, hogy megfelelően indít-e.

Egy kis digitális kütyü, amit trákötnek az akksira, és megmondja, hogy leadja-e az előírt indítóáramot vagy sem.

Kiadja hány %-os stb.

A feszültségértékek egyébként jónak tűnnek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 18. at 12:02, OAG78 írta:

Sziasztok,

üzemanyag-ellátással kapcsolatban akadt problémám: A műszerfal jelzője szerint 1/4-ig (inkább picivel alatta) van a tank, és az autó még ugyan beindul, de rángat, le akar fulladni, mint ha nem kapna enni. Az elindulás is kínszenvedés vele ilyenkor, 20-nál gyorsabban meg képtelenség menni vele, mert rögtön fullad. Ha megtankolok, és a mutató mondjuk 3/4-nél áll, akkor minden jó. De ahogy fogy a benzin, úgy egyre erőtlenebb a motor, és 1/4 környékén kezdi a rángatást, fulladást. Az üzemanyag-szivattyú lehet a bűnös, és amikor kevés az anyag (mondjuk 10-12 liter lehet benne, amikor kicsivel 1/4 alá mutat, 52 literes tankot feltételezve), akkor nem tud megfelelően dolgozni valamiért, vagy inkább arra gyanakodnátok, hogy a kijelző csal, átver engem, és amikor 1/4-et mutat, akkor valójában tényleg majdnem üres a tank? Ez utóbbi gyanút két nemrégi tankolásom erősíti: Az egyik, amikor telenyomtam a tankot, és a mutató láthatóan 1/1 felé mutatott (tehát a tele jelzésen túlra), a másik pedig ma volt: Kicsit 1/4 alá mutatott a mutató, löktem bele 25 litert (24,85-öt), ami ugye kicsit kevesebb, mint fél tanknak felel meg, és ezután kicsivel 3/4 felé mutatott a mutató, ami akárhogy matekozok, helytelennek tűnik. Tehát gyanús, hogy többet mutat a valós mennyiségnél. A kérdéseim a fentiek, illetve, hogy nektek mit mutat a mutató tele lévő tanknál, valamint, hogy mit javasoltok a javítás kapcsán.

Z14XE, 2004, 155 000 km

Köszönöm előre is!

Az üzemanyagszivattyú nem szokott így elromlani hogy csak kevés benzin esetén nem jó, utána ha megtankolod, akkor meg megint... Az ilyen mérőműszer szerinti centizések nem vezetnek sehova, a műszer skálája nem lineáris és nem alkalmas liter alapú mennyiség becslésre, de van egy sokkal egyszerűbb módja hogy megtudd hogy a műszer hibás-e: amikor fulladozik az autó a kevés üzemanyag miatt (tehát a te leírásod szerint 1/4 szint körül van a mutató, akkor tankold tele (színig!) és nézd meg mennyi megy bele. Hivatalosan az Astrák tankja 52 literes, de ennyi csak akkor menne bele ha porszáraz, nekem tényleg színig tankolva max. 47-50litert szokott sikerülni beletölteni, attól függ hogy mennyire hagytam kifogyni. Ebből már pontosabb következtetést tudsz levonna arra nézve hogy a műszered csal-e, vagy máshol van a hiba: ha ilyenkor csak nagyjából 35 liter fér bele, akkor a műszered jó, és valóban 1/4-ig volt a tank, a hibát tehát máshol kell keresni. De ha 45liter is simán "lecsúszik a torkán", akkor bizony nem véletlenül akadozott, hanem azért mert az a tank már bizony üres volt, a műszered viszont ez esetben rossz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, gezoli írta:

Keresd Őt.

http://www.netlista.hu/WeSzi-Autoszerviz-Kft._Autojavitas_Torokbalint_459.htm

A második nem motorvezérlő hiba. Tipikus EGR-szelep hiba.

Nagyon alaposan kitisztítottam az EGR-t, kapott wd-40et úgy ahogy az "megvan írva" :) ezt követően lefalaztam, maga a szelep pedig el lett fordítva, tehát működik csak a koksz helyett a friss levegőt szívja. Hibakódom nincsen. Emiatt következtetek, hogy ez a jelenség is az ECU hibához köthető.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, daniel329 írta:

Nagyon alaposan kitisztítottam az EGR-t, kapott wd-40et úgy ahogy az "megvan írva" :) ezt követően lefalaztam, maga a szelep pedig el lett fordítva, tehát működik csak a koksz helyett a friss levegőt szívja. Hibakódom nincsen. Emiatt következtetek, hogy ez a jelenség is az ECU hibához köthető.

Sajnos ez sokszor már nem segít, ha egyszer megragad akkor már lutri a félrefordítás hiszen ha mégsem jó a szelep jeladása akkor ua hibajel lesz belőle... emiatt én nem zárnám ki 100% biztosan az EGR esetleges hibáját... 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.