Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! 

Nekem lenne egy érdekes problémám az 1.6-os benzines astrámmal.

Menet közben felpörög a motor 3-4 ezer fölé, általában a kuplung kinyomására, de volt már 5-6 ezres fordulat is, persze gázadás nélkül. Eleinte lecsökkent 1-2 perc után a fordulat, viszont mára már sokszor csak a leállítás segít a dolgon. Diagnosztika csak az Egr szelepet jelzi hibának, hozzáértők szerint ez nem okozhat ilyen jellegű problémát. A másik érdekesség a dologban, ugye egyfolytában ég a motorvisszajelző lámpa. 40-50 km/h-es sebességgel haladva egyszer csak kialszik a lámpa és ezzel egy időben rángat egyet az autó, aztán újra kigyullad a lámpa és a dadogás abbamarad.

Közületek találkozott már valaki hasonló gonddal? 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 11. at 20:38, TomH írta:

Sziasztok!

Csak annyit kérdeznék, hogy ők mit jelentenek? Az ECU volt nyáron cserélve. Ha ezek a hibák vannak akkor az autó kb. csak 5x-re indul.

hiba.jpg

Szerintem kb ez a problémád:

P1600 Reprogram or Replace Electronic Control Unit (ECU) C-02 Programozza újra, vagy cserélje ki a Motorvezérlőt (ECU)
P1550 Electronic Throttle Control Reduced Power C-09  Elektromos gázpedál/fojtószelep vezérlés csökkent teljesítmény
P1550 Electronic Throttle Control Forced Idle C-09    Elektromos gázpedál/fojtószelep vezérlés kényszerített tétlenség
P1550 Electronic Throttle Control Power Management C-09 Elektromos gázpedál/fojtószelep vezérlés energiagazdálkodás
P1550 Electronic Throttle Control Engine Stop C-09 Elektromos gázpedál/fojtószelep vezérlés motor leállítás

Az ECU Selftest Malfunction, egyébként ECU önteszt üzemzavar. Gondolom valamilyen tesztet futtatna le indítás előtt, de az nem megy végbe, vagy súlyos hibát ad ki. Az az ECU használt/bontott volt? Megfelelő az autóba?
 

Módosítva : Szemilan
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Sziasztok!

Veletek fordult már elő olyan, hogy a motorháztető magától felpattant? (Pedig előtte biztosan jól csuktam le -hosszabb utat megelőző átnézést követően- de félreálltam egy kb 80km-es táv után -más miatt-. és a géptető nyitva volt...)

Nekem szokott lenni. Első nyitásra kiugrik vmiért. De csak akkor ha nem csapom le rendesen.  Sajnálom is miatta de muszáj h rendesen beakadjon...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Atala írta:

Nekem szokott lenni. Első nyitásra kiugrik vmiért. De csak akkor ha nem csapom le rendesen.  Sajnálom is miatta de muszáj h rendesen beakadjon...

Hát, most is épp úgy mint máskor, rendesen lecsaptam. Anno az F-ét nem kellett így levágni, azt elég volt tenyérrel az élénél megnyomni. Ez lecsapom, dörren akkorát mint a csuda, de mégis évente 1x-1x így visszanyílik menet közben. Félek hogy egyszer teljesen felnyit aztán lesz nemulass... 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 04. at 20:35, PorcioNorbi írta:
11 órája, Janó32 írta:

Hát, most is épp úgy mint máskor, rendesen lecsaptam. Anno az F-ét nem kellett így levágni, azt elég volt tenyérrel az élénél megnyomni. Ez lecsapom, dörren akkorát mint a csuda, de mégis évente 1x-1x így visszanyílik menet közben. Félek hogy egyszer teljesen felnyit aztán lesz nemulass... 

 

Én pont az ellenkezovel kozduk.. Én hiába nyitom ki,nem ugrik ki a biztosító fekete kis műanyag.. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!
Az lehetséges hogy az újonann vásárolt Automega EGR szelepem 3000 km-t bírt ki úgy hogy le van falazva? x16szr motorom van (itt van egy furat a lezárólemezen amibe a szelep beilleszkedik).  Jobb lenne félrefordítani csak az a baj hogy ennél a típusnál nem sok hely van hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, marton.csaba2 írta:

T Attila0022!

"... Automega ..."
Ki mondta neked, hogy a legolcsóbb szállító alkatrészét vegyed meg?

Jogos, de azért vettem a legolcsóbbat (nem szokásom!) mert le van falazva!! csak a gyárival már dobta a hibát gondolom szorult a tengelye.. Nem mellesleg most nézem hogy cromaxéknál messze nem a legolcsóbb!

Módosítva : attila0022
Link to comment
Megosztás:

7 perce, morattila írta:

Mondjuk a pénztárca, de a kocsira meg szükség van! De tudom egy katalógus húszár ezt úgysem érti! Igaz mantec!

Nem a pénzen múlt mert vehettem volna 60 ezerért is de ha egyszer le van zárva! akkor minek.. de ezek szerint jobban jártam volna.. Ok én 16 ért (alkatreszek.hu) vettem de cromaxnál ugyan ez 39!! 

Módosítva : attila0022
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 08. at 13:00, Janó32 írta:

Nálam sincs forgatva nagyon, pedig a benzines motornak nem lenne gond ha 3000-es fordulat felett használják (melegen), sőt inkább szükséges is. Az ECU-t még kár lenne emiatt piszkálni, első körben a jeladót érdemes megnézni/átnézni, széthúzni/átmozgatni (tisztára törölni ill. a csatlakozó belsejét megnézni). Könnyen lehet hogy szükséges a cseréje. Ha szerelőhöz viszed akkor majd ő kitalálja a hibát, és kicseréli az alkatrészt. Ha nem az a hiba forrása, akkor max szépen visszacseréli...

https://cromax.hu/elektromos_rendszer/motor_erzekelokjeladok/vezermutengely_ford_szamjelado/vezermutengely_ford_szamjelado_opel_36164

 

Annál az évjáratnál -emlékeim szerint- még van fűtéscsap, és elég gyakran meg is adja magát. Ez viszonylag jó hír, mert megvan a hiba forrása és javítani sem költséges ellenben szívás. 

I Bocsi téves idézés ez a fórum rendszer az agyamra megy. 

 

Módosítva : Jaszo
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni. Az autóm egy 2001-es Z14XE Astra 152000km-rel. Pár napja kezdődött. Először csak kicsit ingadozot kb +/- 100-rpm.

Aztán tegnap mentem vele kb 500km-t autópályán. Semmi gond nem volt vele. Ma reggel mentem dolgozni és miután bemelegedett a motor többször egészen 500-ig leesett fordulat és néha mikor motorfék után benyomtam a kuplungot le is állt. Menet közben teljesen normálisan viselkedik, nem rángat, szépen húz. Nincs semmilyen hibakód.
 

Merre induljak a hibakereséssel? Gondoltam az alapjárati motort tisztítom először ha végre nem esik az eső. Esetleg volt már valakinek hasonló? Esetleg más tipp?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

16 perce, kovlaczy írta:

Üdv Mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni. Az autóm egy 2001-es Z14XE Astra 152000km-rel. Pár napja kezdődött. Először csak kicsit ingadozot kb +/- 100-rpm.

Aztán tegnap mentem vele kb 500km-t autópályán. Semmi gond nem volt vele. Ma reggel mentem dolgozni és miután bemelegedett a motor többször egészen 500-ig leesett fordulat és néha mikor motorfék után benyomtam a kuplungot le is állt. Menet közben teljesen normálisan viselkedik, nem rángat, szépen húz. Nincs semmilyen hibakód.
 

Merre induljak a hibakereséssel? Gondoltam az alapjárati motort tisztítom először ha végre nem esik az eső. Esetleg volt már valakinek hasonló? Esetleg más tipp?

Előre is köszönöm!

Nekem is volt hasonló.

Alapos (!), szakszerű fojtószelep tisztítás első körben mindenképp javasolt.

EGR szelep tisztítás, lefalazás.

Benzinszűrő csere. Gyertya csere (gyári).

Hosszabb távon: 2-3e rpm között vezess (vagy magasabban), városban nincs 4-5 fokozat, használj adalékos benzint (Maxxmotion, Racing, Neo), használj premium olajat.

Nekem ezek váltak be.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

6 perce, outsider írta:

Nekem is volt hasonló.

Alapos (!), szakszerű fojtószelep tisztítás első körben mindenképp javasolt.

EGR szelep tisztítás, lefalazás.

Benzinszűrő csere. Gyertya csere (gyári).

Hosszabb távon: 2-3e rpm között vezess (vagy magasabban), városban nincs 4-5 fokozat, használj adalékos benzint (Maxxmotion, Racing, Neo), használj premium olajat.

Nekem ezek váltak be.

Köszönöm!

Az EGR már 3 éve le van zárva. MOst mentem vele 2x3 órán át 130km/h -val Gyertya kb fél éve cseréltem NGK-ra. Olajcsere óta kb 1500km-t mentem Castrol Edge 5W-40 olaj van benne. A benzinszűrőt kicserélem a fojtószelep tisztítás után!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 13. at 16:15, KMilán írta:

Szerintem kb ez a problémád:

P1600 Reprogram or Replace Electronic Control Unit (ECU) C-02 Programozza újra, vagy cserélje ki a Motorvezérlőt (ECU)
P1550 Electronic Throttle Control Reduced Power C-09  Elektromos gázpedál/fojtószelep vezérlés csökkent teljesítmény
P1550 Electronic Throttle Control Forced Idle C-09    Elektromos gázpedál/fojtószelep vezérlés kényszerített tétlenség
P1550 Electronic Throttle Control Power Management C-09 Elektromos gázpedál/fojtószelep vezérlés energiagazdálkodás
P1550 Electronic Throttle Control Engine Stop C-09 Elektromos gázpedál/fojtószelep vezérlés motor leállítás

Az ECU Selftest Malfunction, egyébként ECU önteszt üzemzavar. Gondolom valamilyen tesztet futtatna le indítás előtt, de az nem megy végbe, vagy súlyos hibát ad ki. Az az ECU használt/bontott volt? Megfelelő az autóba?
 

Újonnan vettem egy Opel alkatrész boltban, nyersen és az Opelnál programozták fel. Az gáz, ha újra kell cserélni vagy ilyesmi :P De az jó, ha az újra programozás ott van a lehetőségek között.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, kovlaczy írta:

Köszönöm!

Az EGR már 3 éve le van zárva. MOst mentem vele 2x3 órán át 130km/h -val Gyertya kb fél éve cseréltem NGK-ra. Olajcsere óta kb 1500km-t mentem Castrol Edge 5W-40 olaj van benne. A benzinszűrőt kicserélem a fojtószelep tisztítás után!

Akkor jó úton jársz.

Szerintem NGK felejtős. Én is azt cseréltem gyárira. Soha többet mást. Mellesleg a gyári kb a legolcsóbb.

Nekem a fojtószelepben a karter járat el is volt dugulva.

Ha sokat volt használva városban, nyugdíjas módban (mint az enyém) akkor a jó benzin és a jó olaj hosszabb távon (min. 5E km) csodákra képes.

Esetleg egy üa. rendszer nyomást is mérethetsz, ha nem javul. Vagy a MAP szenzor is lehet ludas. 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Segítséget kérnék, hol keressem még szerintetek a hibát? 

Tegnap este 23h-kor indulnék el, kapcsolom fel a lámpát és nem világít csak a helyzetjelző. Hiába kapcsolom le és vissza, csak a 2 helyzetjelző megy. Gyújtás le, vissza ugyan az.

Gyorsan kikaptam a biztosítékokat, hibát nem látni, visszatettem ugyan az. 

Kapcsolót kicsit megkocogtattam, ugyan az, helyzetjelző világít csak, hiába kapcsoltam fel a tompítottat.

Refi viszont működik.

Gyanús, hogy csak a tompított nem megy, és egyszerre mind a kettő. Reggel még ment, illetve minden más lámpám világít.

Mi lehet a gond? Kábel hiba? Vagy van valami alkatrész még a lámpa körbe amire nem gondoltam? 

Ma este majd műszerrel is neki esek, mert éjszaka nem volt kéznél semmi sajnos.

Köszi

 

lampa.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Kb egy fél éve került a családba egy 2001-es Z14XE motorkódú astra aminek kb 1 hónapja kopog a motorja (óra szerint 189000 van benne) a szerelő azt mondta,  hogy hidrotőke ki lettek cserélve javult a dolog de még mindig kopog valami az olajteknő környékén lehet hallani, kb 1500-2000- es fordulatig, utána pedig nem hallani vagy a motor hang nyomja el vagy megszűnik a kopogás. Most 5W40- es olajat kapott a szerviz könyve szerint is ez volt benne. A szerelőm hajtókar csapágyra gondol, de nem biztos benne, hogy az a baj. Már a szívótorok is szét lett szedve de abba nem talált semmi rendellenes dolgot. Valakinek volt már hasonló gond és született rá pontos diagnózis?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, DarthVödör írta:

Cserélj izzót a tompítottba. Lehet egyszerre ment ki...

Megnézem ma du, de nekem is fura lenne ha csak az első kettő és pont egyszerre. :)  (de legyen igazad, mert ez lenne a legkisebb szívással járó hiba!).

Abban tudsz esetleg segíteni, ha a kapcsoló ment tönkre, mely lábán lehet a tompítottat kimérni? Ez a kapcsoló könnyen kipattintható?

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.