Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hátha nem kell mégegyszer fáradnod! Én gyújtáselosztó miatt rohangáltam a jómultkorában két napig! Az én 1.8-asom 91es, és pont ebben az évben volt valami változtatás ezzel az alkatrésszel!

Maga a tipp jó volt. Remélem nem tűnt úgy, hogy leszóltam a tanácsodat.

Egyébként jó helyen tapogatózol a bringás megoldással, én azt preferálom... főleg akkor volt mókás, amikor a féktárcsákkal a hátamon csináltam <_< A féktárcsának az autó alatt van a helye, nem a háton...

Úgy néz ki megvan a jó méret. (másik bolt! velük még nem volt gondom) Az első vezió 6,0 átmérő, a második 6,75!!

Tényleg kíváncsi vagyok az eredményre.

A tanácsodat tényleg köszönöm! Ha ez a darab sem lesz jó, akkor meg is fogadom!

Link to comment
Megosztás:

Hátha nem kell mégegyszer fáradnod! Én gyújtáselosztó miatt rohangáltam a jómultkorában két napig! Az én 1.8-asom 91es, és pont ebben az évben volt valami változtatás ezzel az alkatrésszel!

A "B" autótól vásárolsz Te is? <_<

Ma bekerült az Opel alkatrész boltból vett cucc... tesztelés folyamatban. A korábbival szemben mindenképpen biztató, hogy befért a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy a tegnapi nap folyamán észleltem egy olyan hibát hogy a légszűrőház illetve a motor közötti csőnek az egyik bilincse kilazult ezáltal a cső motor felőli oldala le is jött! :D

A kérdésem az lenne hogy kb. 5-600 max 700 km-ert mehettem így vele hogy nem vettem észre s ebből fakadóan lehet valami nagyobb gond hogy nem szűrt levegőt szívott a motor??? Tegnap amúgy orvosoltuk a problémát, bár az viszont fura hogy most eléggé feszes a cső, szóval hétvégén megint rá lesz nézve mert most nem volt rá több idő! :D

(Zárójelben jegyezném meg hogy még fura is volt nekem hogy állati jó (az eddigi legjobb) fogyasztási adatom jött ki! :lol: )

Link to comment
Megosztás:

No, gurul a verda. :D

Eddig 90e, de még nincs vége.... :) Lesz az 120 is simán. :lol: :D

Jobb lesz mint újkorában! ;) Amúgy gondolj bele hogy ha nem sikerült volna baráti segítséggel ezt megoldani akkor ennek szerintem simán 2szeresét de valószínű hogy többet is ki kellett volna fizetned... ;) Mondjuk azt is tudom hogy a családi kasszának ez most állatira nem hiányzott, gondolom! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy a tegnapi nap folyamán észleltem egy olyan hibát hogy a légszűrőház illetve a motor közötti csőnek az egyik bilincse kilazult ezáltal a cső motor felőli oldala le is jött! :D

A kérdésem az lenne hogy kb. 5-600 max 700 km-ert mehettem így vele hogy nem vettem észre s ebből fakadóan lehet valami nagyobb gond hogy nem szűrt levegőt szívott a motor??? Tegnap amúgy orvosoltuk a problémát, bár az viszont fura hogy most eléggé feszes a cső, szóval hétvégén megint rá lesz nézve mert most nem volt rá több idő! ;)

(Zárójelben jegyezném meg hogy még fura is volt nekem hogy állati jó (az eddigi legjobb) fogyasztási adatom jött ki! :lol: )

Nem hiszem hogy vmi kárt tett volna a motorba :D Vegyél sportlégszürőt :D Kevesebb fogyasztás, nagyobb teljesítmény :) Csak időnként ki kell fújatni

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy vmi kárt tett volna a motorba :D Vegyél sportlégszürőt ;) Kevesebb fogyasztás, nagyobb teljesítmény :lol: Csak időnként ki kell fújatni

Annyit nem ér nekem az egész! Nem akarok én gyorsulási versenyen részt venni! :D Meg ettől a motortól nekem ez is elég, megvagyok én elégedve vele így is, pontosan ezért szeretnék rá vigyázni... :)

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy vmi kárt tett volna a motorba :D Vegyél sportlégszürőt :) Kevesebb fogyasztás, nagyobb teljesítmény :lol: Csak időnként ki kell fújatni

Ez ebben a formában nem teljesen elég :D

Speciális tisztítófolyadék, majd spéci olaj kell neki, enélkül semmit sem ér.

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy a tegnapi nap folyamán észleltem egy olyan hibát hogy a légszűrőház illetve a motor közötti csőnek az egyik bilincse kilazult ezáltal a cső motor felőli oldala le is jött! :D

A kérdésem az lenne hogy kb. 5-600 max 700 km-ert mehettem így vele hogy nem vettem észre s ebből fakadóan lehet valami nagyobb gond hogy nem szűrt levegőt szívott a motor??? Tegnap amúgy orvosoltuk a problémát, bár az viszont fura hogy most eléggé feszes a cső, szóval hétvégén megint rá lesz nézve mert most nem volt rá több idő! :)

(Zárójelben jegyezném meg hogy még fura is volt nekem hogy állati jó (az eddigi legjobb) fogyasztási adatom jött ki! :lol: )

No para! Ennyitől nem lesz gondja! :D

Link to comment
Megosztás:

Sportszűrőt én nem raknék rá (max ha más megoldás nincs)... Sűrűn kell tisztogatni, a lötyi se olcsó hozzá, ha már nincs rajta az az olajszerüség a szűrőképessége rosszabb... Gyári papírszűrő, aztán azt cserélgetni, az a legbiztosabb:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.