Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én csak annyit mondok, hogy a németek és az osztrákok közül sokan az ARAL olajra esküsznek. VW TDI motorba csak azt tennék(jó tudom a tied nem az.. :lol: ) Castrol nem egy rossz olaj, nálunk rengeteg szervizben azt használják. Kezd népolaj lenni.. :D Én szerintem az ARAL ra szavaznák. De azért 15ezerig ne told ki a cserét:) Jobb a békesség, és a 10.000km B)

Link to comment
Megosztás:

15ezer km volt a gyertyákban. Nem tudtam elképzelni miért rángat az autó.. Már majdnem AC-t cseréltem, mert azt hittem hogy alacsony az üzemanyagnyomás.. És mikor 3madszorra is kivettem a gyertyákat, ez a látvány fogadott:

Ez szép :S és addig ugyanúgy ment az autó mint ezekkel az új gyertyákkal (vagyis amikor még jók voltak)

Link to comment
Megosztás:

Azt elhiszem. :D

Nemrég cseréltél motort nem? Azzal mi volt a baj?

Benzintúladagolás. Sufnituning áldozata lett.

Az kedves előző tulaj megszívatott vele. Mire rájöttem, hogy nem a lambda (és egyéb gondok) miatt dobja a dús keverék hibát, hanem a vezérlőjét manipulálták, addigra félholt lett a motor.

Olcsóbb volt egy szívátültetés, mint 1 nagy generál. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Talán attól, hogy múlt héten amikor a spirál elszakadt és lefulladt a nagyobb fékezésekkor, csak visszatettem 2-be és ráengedtem a kuplungot úgy leheltem életre ismét.

Lehet ezt nem komálta. :lol: Kapott néhány pofont biztos.

Ennyitől gyűrű törés :D Sokba fog kerülni a generálja :S

Link to comment
Megosztás:

...De Thor cartársra is számítok, na és persze a többiekre! :D

Ádám tökéletesen leírta a dolgot B)

Maximum a 2pólusú GM gyertyát tudnám még hozzátenni.

Nekem a GM gyertyával nincsenek jó tapasztalataim :lol:

Az igen!

Ez hogy sikerült? :D

Ilyennel még nem találkoztam, pedig asszem a 4. vagy 5. garnitúrát használjuk (mindkét kocsi)

Link to comment
Megosztás:

Ádám tökéletesen leírta a dolgot :D

Maximum a 2pólusú GM gyertyát tudnám még hozzátenni.

Köszi a válaszokat! Akkor lényegében márkák terén jól gondoltam hogy a Bosch, az NGK,a GM illetve a Beru amik közül kéne választani! Majd szétnézek neten hogy milyen áron lehet beszerezni aztán meglátom hogy melyik lesz a befutó, mit ajánlanak! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi volt a gond?

"Semmi komoly", csak benéztem egy kötelező haladási irányt. Az persze nem volt vicces, hogy éppen a járőrrel fordultam szembe... :S

Minumummal megúsztam, csak bosszantó, hogy jártam már azon a környéken egyszer kétszer és nem tűnt fel, hogy balra nem kanyarodhatok, csak ha a szemközti utcáról jövök...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üzemanyag szintjelzőt cserélt már valaki? Magával a szintjelzővel nincs túl nagy gondom (attól eltekintve, hogy a szétszedést követően ~2 literrel kevesebbet mutat), viszont az alatta lévő alátét ereszti az arany áron vásárolt üzemanyagot!

Bárdiéknál vettem újat 500 HUF-ért, de azzal meg nem meg vissza az egyébként hollanderes/becsavarós szintjelző, tehát használhatatlan. Így az olcsó tulajdonképpen drága!

Nem tudjátok pontosan milyen tömítés kéne alá?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem sikerül máshogy egy tömítéstechnikai boltban próbálkozz. Vidd be a régit és lehet, hogy tudnak adni valamilyen ahhoz hasonlót ami használható is. És általában ott még olcsóbb is!

Annyira figyelj, hogy benzinálló legyen!

Sziasztok!

Üzemanyag szintjelzőt cserélt már valaki? Magával a szintjelzővel nincs túl nagy gondom (attól eltekintve, hogy a szétszedést követően ~2 literrel kevesebbet mutat), viszont az alatta lévő alátét ereszti az arany áron vásárolt üzemanyagot!

Bárdiéknál vettem újat 500 HUF-ért, de azzal meg nem meg vissza az egyébként hollanderes/becsavarós szintjelző, tehát használhatatlan. Így az olcsó tulajdonképpen drága!

Nem tudjátok pontosan milyen tömítés kéne alá?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üzemanyag szintjelzőt cserélt már valaki? Magával a szintjelzővel nincs túl nagy gondom (attól eltekintve, hogy a szétszedést követően ~2 literrel kevesebbet mutat), viszont az alatta lévő alátét ereszti az arany áron vásárolt üzemanyagot!

Bárdiéknál vettem újat 500 HUF-ért, de azzal meg nem meg vissza az egyébként hollanderes/becsavarós szintjelző, tehát használhatatlan. Így az olcsó tulajdonképpen drága!

Nem tudjátok pontosan milyen tömítés kéne alá?

Ez csak egy tipp volt! Én is tömegközlekedtem amikor beszert a termosztátom és tömítést kajtattam, de ha nagyon elhivatott vagy és meg akarod spórolni a buszjegy árát akár kerékpárra is ülhetsz!

A régi tömítést meg ne azért vidd magaddal, hogy egy ugyan olyan nyúzott méretű vackot vegyél, hanem, hogy legyen egy hozzávetőleges méreted. De viheted az újat ami nem lett jó, vagy akár az egész üzemanyagtankot is!

De egyébként azzal kezdtem, hogy ez csak egy lehetőség…

Link to comment
Megosztás:

Ez csak egy tipp volt! Én is tömegközlekedtem amikor beszert a termosztátom és tömítést kajtattam, de ha nagyon elhivatott vagy és meg akarod spórolni a buszjegy árát akár kerékpárra is ülhetsz!

A régi tömítést meg ne azért vidd magaddal, hogy egy ugyan olyan nyúzott méretű vackot vegyél, hanem, hogy legyen egy hozzávetőleges méreted. De viheted az újat ami nem lett jó, vagy akár az egész üzemanyagtankot is!

De egyébként azzal kezdtem, hogy ez csak egy lehetőség…

Maga a tipp jó volt. Remélem nem tűnt úgy, hogy leszóltam a tanácsodat.

Egyébként jó helyen tapogatózol a bringás megoldással, én azt preferálom... főleg akkor volt mókás, amikor a féktárcsákkal a hátamon csináltam <_< A féktárcsának az autó alatt van a helye, nem a háton...

Úgy néz ki megvan a jó méret. (másik bolt! velük még nem volt gondom) Az első vezió 6,0 átmérő, a második 6,75!!

Tényleg kíváncsi vagyok az eredményre.

A tanácsodat tényleg köszönöm! Ha ez a darab sem lesz jó, akkor meg is fogadom!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.