Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hibakód nincs semmi ,próbáltam kivillogtatni az alapjárat ugrálás után is de semmi .

Akkor valami mechanikai probléma lesz, amit keresgetni kell :lol:

Tüzetesen átnézni minden csövet (szívócsövet, vákuumcsöveket, stb...) és ha nem találtál semmit, akkor jön az alapjárati moci (gondolom a gyertyák, gyertyakábelek és a gyújtás többi eleme az jó és leellenőrzött)

Link to comment
Megosztás:

Te hogyan jártál a seb. jeladó nélkül? :D

Nem működött furán a gép?

Huhh, ne mán rámhoztad a frászt ezzel a kmóraspirál elszakadással B) Észrevettem, hogy minimálisan ugrál 40-50 km/h környékén a mutatóm :D

Neked volt ilyen? :lol:

Link to comment
Megosztás:

hello igen gyertya kábeleket , gyertyákat cseréltem nem voltak rossz állapotban de ideje volt tömítések nagy része cserélve csövek,gumi összekötőket cseréltem persze újra azon vagyok hogy lehet a chip szarakodik? pedig nem kínai

Hát ezt így nem lehet megmondani...

Ki csinálta a chipet? A gyári progid lett módosítva?

Link to comment
Megosztás:

Huhh, ne mán rámhoztad a frászt ezzel a kmóraspirál elszakadással :D Észrevettem, hogy minimálisan ugrál 40-50 km/h környékén a mutatóm B)

Neked volt ilyen? :lol:

Nekem nem volt elszakadva, csak amire kicseréltem a óraegységet abba nem volt sebesség jeladó

De osztálytársamnak is ugrál (remeg) a mutatója, sztem az utángyártott km spirál az oka

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék tőletek kérni! Mostanában gyertyákat szeretnék venni a kocsiba, mert hogy az egyik az hogy fogalmam sincs hogy mikor lehettek utoljára cserélve, plusz úgy vagyok vele hogy ha van egy garnitúra gyertyám tartalékba az bármikor jól jöhet! :lol:

A kérdésem az hogy milyen márkájú gyertyát ajánlatok?? Bosch, NGK, Beru stb??? Nekem most jelenleg Beru gyertya van az autómban ami eddig kiválóan működött, kiváló fogyasztással "fűszerezve"! :D A Beruról mi a véleményetek???

Ja és még olyan kérdésem lenne hogy a gyertyán ilyen jelölést találtam..--->0,8 14r-8du4 Ha más márkát is választok akkor ugyanilyen tulajdonságokkal kell hogy rendelkezzen??? Bocs hogy ennyit kérdezek de gyertyavásárlás terén állatira zöldfülű vagyok még.. :D

Öcsibácsi nagyon várom a véleményed mert ugyanolyan motrunk van mind a kettőnknek! :D De Thor cartársra is számítok, na és persze a többiekre! B)

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék tőletek kérni! Mostanában gyertyákat szeretnék venni a kocsiba, mert hogy az egyik az hogy fogalmam sincs hogy mikor lehettek utoljára cserélve, plusz úgy vagyok vele hogy ha van egy garnitúra gyertyám tartalékba az bármikor jól jöhet! :D

A kérdésem az hogy milyen márkájú gyertyát ajánlatok?? Bosch, NGK, Beru stb??? Nekem most jelenleg Beru gyertya van az autómban ami eddig kiválóan működött, kiváló fogyasztással "fűszerezve"! :) A Beruról mi a véleményetek???

Ja és még olyan kérdésem lenne hogy a gyertyán ilyen jelölést találtam..--->0,8 14r-8du4 Ha más márkát is választok akkor ugyanilyen tulajdonságokkal kell hogy rendelkezzen??? Bocs hogy ennyit kérdezek de gyertyavásárlás terén állatira zöldfülű vagyok még.. :D

Öcsibácsi nagyon várom a véleményed mert ugyanolyan motrunk van mind a kettőnknek! B) De Thor cartársra is számítok, na és persze a többiekre! :D

Tiedhez gyárilag a Bosch ezeket írja: 2pólusú: Super plus(FLR 8 LDCU+)

1pólusú: Super plus(WR 8 DC+)

Ngk ezeket ajánlja: Standard, 1pólusú: BPR5ES

Prémium, 1pólusú, irídium elektródás: BPR5EIX

Prémium, 1pólusú V-LINE: V-LINE 6

Beru meg ezeket! :D

Szerintem mindegyik gyertya jó. Nekem most jelenleg 4pólusú Bosch van benne, de tökéletesen teszik a dolgukat. Faterom régi C20NE vecijében NGK volt, mégpedig a BPR5ES. Feltűnően könnyen indult vele :lol: A választás csak rajtad áll, és a pénztárcádon! :D

Link to comment
Megosztás:

Tiedhez gyárilag a Bosch ezeket írja: 2pólusú: Super plus(FLR 8 LDCU+)

1pólusú: Super plus(WR 8 DC+)

Ngk ezeket ajánlja: Standard, 1pólusú: BPR5ES

Prémium, 1pólusú, irídium elektródás: BPR5EIX

Prémium, 1pólusú V-LINE: V-LINE 6

Beru meg ezeket! :D

Szerintem mindegyik gyertya jó. Nekem most jelenleg 4pólusú Bosch van benne, de tökéletesen teszik a dolgukat. Faterom régi C20NE vecijében NGK volt, mégpedig a BPR5ES. Feltűnően könnyen indult vele :lol: A választás csak rajtad áll, és a pénztárcádon! :D

Ádám (névrokon B)) ! Köszönöm a segítségedet, illetve ezt a részletes leírást mert így már legalább van kiindulópontom hogy adott márkán belül milyen gyertyát is keressek!

Az indítással kapcsolatban, nos nekem is állati könnyen indul! Emlékszem amikor tavaly vettem a kocsit s akikkel mentem megnézni, ők is a sok dolog közül ezt emelték ki hogy milyen állati könnyen indul, mert hogy épphogy 1-et tekert s már ment is.. :D

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék tőletek kérni! Mostanában gyertyákat szeretnék venni a kocsiba, mert hogy az egyik az hogy fogalmam sincs hogy mikor lehettek utoljára cserélve, plusz úgy vagyok vele hogy ha van egy garnitúra gyertyám tartalékba az bármikor jól jöhet! :lol:

A kérdésem az hogy milyen márkájú gyertyát ajánlatok?? Bosch, NGK, Beru stb??? Nekem most jelenleg Beru gyertya van az autómban ami eddig kiválóan működött, kiváló fogyasztással "fűszerezve"! :D A Beruról mi a véleményetek???

Ja és még olyan kérdésem lenne hogy a gyertyán ilyen jelölést találtam..--->0,8 14r-8du4 Ha más márkát is választok akkor ugyanilyen tulajdonságokkal kell hogy rendelkezzen??? Bocs hogy ennyit kérdezek de gyertyavásárlás terén állatira zöldfülű vagyok még.. :D

Öcsibácsi nagyon várom a véleményed mert ugyanolyan motrunk van mind a kettőnknek! :D De Thor cartársra is számítok, na és persze a többiekre! B)

Alap hogy gyári GM gyertya 1 pólusú a bele való, és még hozzá a legolcsóbb is 700ft/db

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem ebbe a topicba kéne írni, de nem találtam a kérdéshez kapcsolódót.

Olajjal kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének.

Aral Blue Tronic 10W-40 vagy Castrol Magnatec 10W-40?

A gyári "Opel olajról" már tudom, hogy jobb ha a kannában marad, mert 10e km körül már olyan mintha tojásfehérje lenne a blokkban...

Jelenleg Valvoline 10W-40 van, 14e körül, és semmi probléma (de ennél tovább már nem használom)

Aral BT 4600 HUF áron jónak tűnik

Jobb ajánlat? Jobb tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.