Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hmmm jó is lenne:) Nemtudom pontosan leirni vagy hasonlitani valamihez ezt a hangot csak azt tudom hogy utána egyböl kialszik a lámpa. Egyértelmü hogy az olajat akkor kezdi el keringetni.

Nem feltétlenül.

Gondolj bele, ha visszafolyik az olaj a karterbe, akkor ezt elég hosszan kell végigküldenie a pumpának az egész olajrendszerben. Tehát már előtte is nyomja az olajat, csak idő míg elér mindenhova.

Érdemes lenne azért meglesned a regulátorszelepet. Beszéltünk róla nemrég.

Ádám, sikerült találnod valahol újat (szelepet)?

Link to comment
Megosztás:

Azóta csinálta már?

Tegezhetsz és csináltam már azóta. :)

Visszatérve a szondára, 5km-t megyek vele 1 nap, elviszem a srácokat korizni + haza.

De, tegnap amit álltam be a garázsba megint felvillant a lámpás. :D

Megnézem a légszűrőt, ha sok a benzin, akkor kevés a levegő, ki tudja lehet csak légszomja van. :)

Link to comment
Megosztás:

Tegezhetsz és csináltam már azóta. :)

Visszatérve a szondára, 5km-t megyek vele 1 nap, elviszem a srácokat korizni + haza.

De, tegnap amit álltam be a garázsba megint felvillant a lámpás. :D

Megnézem a légszűrőt, ha sok a benzin, akkor kevés a levegő, ki tudja lehet csak légszomja van. :)

Markos-Nádas után szabadon:

"Cseszd meg akkor sem tudom" :D

Mikori a szűrő?

Link to comment
Megosztás:

Ádám, sikerült találnod valahol újat (szelepet)?

Ma voltam benn Opelba, és azt mondták a szerelők hogy a fogaskerék lehet elkopva ami szivattyúzza az olajat. Amúgy ha suli előtt áll 7órát a verda, utána 2másodperc míg van olajnyomás, reggelente max. 5-6sec. A szelep ~2400ft azt hiszem, rugó hozzá 350, gumigyűrű olyan 200ft. 3000ből meglenne az egész dolog, szerintem rendelek bele, de csak németeknél van, és jövőhét péntekre lenne itt. Most viszont kimegyek, aláfekszem, meglesem az olajpumpát nem-e nehéz hozzáférni, és ha ott az a zárócsavar ami alatt van a szelep, akkor rendelek bele dugót és kicserélem.

Link to comment
Megosztás:

Na, szelepcsere kizárva.. Bentvan a pumpának az a fele a vezérlés mögött ahol van a cuccos. Le kellene hozzá bontanom a vezérlés fedelét, magát a vezérlést, meg ami a fogaskerekek mögött van fémburkolat, azt is. Ez kb. 1napos munka lenne.. Inkább váltok valami sűrűbb olajra(0W40 vagy 5W40), vagy keresek ugyanolyan méretű olajszűrőt mint az opelé, csak olyant amiben van ilyen szelep is:)

Link to comment
Megosztás:

Na, szelepcsere kizárva.. Bentvan a pumpának az a fele a vezérlés mögött ahol van a cuccos. Le kellene hozzá bontanom a vezérlés fedelét, magát a vezérlést, meg ami a fogaskerekek mögött van fémburkolat, azt is. Ez kb. 1napos munka lenne.. Inkább váltok valami sűrűbb olajra(0W40 vagy 5W40), vagy keresek ugyanolyan méretű olajszűrőt mint az opelé, csak olyant amiben van ilyen szelep is:)

Hejj hejj, ácsi :D

A regulátorszelephez könnyű hozzáférni. Mint írtam korábban még a kereket sem vettem le lustaságból :)

Link to comment
Megosztás:

Előrefelé áll.

Huhh az a Mannfilteres cucc az nagyon király. Ha olyanod van, akkor nem kell pumpát cserélned :D

Lehet kapni ilyent igen. Beírtam a keresőbe az opelnak a gyári szűrő számát(mann filter w712/22) és aszerint kerestem másikat. És a w712/15 ugyanolyan méretekkel rendelkezik mint a w712/22 csak van benne ilyen szelep azthiszem(ott alul írja hogy.: Bypass Valve Opening Pressure: 1bar, Anti-Drainback Valve 1. Ezek mitjelentenek?

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni ilyent igen. Beírtam a keresőbe az opelnak a gyári szűrő számát(mann filter w712/22) és aszerint kerestem másikat. És a w712/15 ugyanolyan méretekkel rendelkezik mint a w712/22 csak van benne ilyen szelep azthiszem(ott alul írja hogy.: Bypass Valve Opening Pressure: 1bar, Anti-Drainback Valve 1. Ezek mitjelentenek?

Ez az amit kerestem pár éve, de akkor nagyon nem volt sehol. Most már van :D

Szóval most már nem is cserélném Asszonykámnak a pumpát :)

A drainback a lényeg :) Visszafolyásgátló szelep. Polskimban is ilyen szelepes Mann Filter van. Szinte már az önindító tekerésénél elalszik a lámpa :D

Link to comment
Megosztás:

Ez az amit kerestem pár éve, de akkor nagyon nem volt sehol. Most már van :D

Szóval most már nem is cserélném Asszonykámnak a pumpát :)

A drainback a lényeg :) Visszafolyásgátló szelep. Polskimban is ilyen szelepes Mann Filter van. Szinte már az önindító tekerésénél elalszik a lámpa :D

Aztarohadt:) Igaz 2500forint, de nem érdekel, az a lényeg jó legyen :P

Link to comment
Megosztás:

Hát 3200forint lenne az Unixnál ez a szűrő. Néztem a referenciáit: Alco, Tecneco, de egyiknek sem az a mérete mint a mann nak, ami nekem kellene :D Azt írja van benne valami megkerülő szelep, ami 1bár nál nyit. De ugye ez nem magát a szűrőt kerüli meg? Mert akkor félek tőle nem megy le az olaj a szűrőig és nemfogja megszűrni :)

Link to comment
Megosztás:

Hát 3200forint lenne az Unixnál ez a szűrő. Néztem a referenciáit: Alco, Tecneco, de egyiknek sem az a mérete mint a mann nak, ami nekem kellene :D Azt írja van benne valami megkerülő szelep, ami 1bár nál nyit. De ugye ez nem magát a szűrőt kerüli meg? Mert akkor félek tőle nem megy le az olaj a szűrőig és nemfogja megszűrni :)

Max a szelepet kerüli meg, vész esetén. De attól még szűri az olajat.

Teli áron 3200 ?

Link to comment
Megosztás:

A fémházas kenőolajszűrő

Ma már sok autógyár alkalmaz olyan kenőolajszűrő patront, amely három visszacsapó szelepet tartalmaz. Ilyen szűrő metszetét látjuk az ábrán.

A bemenetit azért építik be kezdetektől fogva, hogy álló motornál megakadályozza a kenőolajrendszer kiürülését: nehogy a kenőolaj a szűrőn keresztül visszafolyjon az olajteknőbe. A szűrőbetét megkerülő szelep feladata, hogy indítás után, amíg hideg olaj viszkozitása magas, a szükséges mennyiségű kenőolajat áteressze. Az olaj felmelegedésével visszazár, és akkor a teljes olajáram a szűrőbetéten közlekedik.

A kimeneten azóta találunk visszacsapó szelepet, amióta a környezetvédelem fontos. Ugyanis a szerepe csak az, hogy a lecserélt szűrőből minél kevesebb olaj csöpögjön ki. Mindennek ára van. Ha jól sikerül a szűrő méretezése, akkor olajjal szembeni ellenállást csak 1-2 %-kal növeli meg a kimeneti visszacsapó szelep, viszont a légáttöréshez tartozó nyomást megtöbbszörözi.

Megnyugodtam.. :) De viszont még csak 6000km van az olajban, szal majd tavasszal lesz csak a csere, addig kerepelhet még párszor hidegen :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nincs más választásom, csak ennek a Mannos szűrőnek stimmelnek a méretei. 3000ft, ez van gyerekek. De érdekes, mert vannak utigyári szűrők 1500ér meg 1000ér, abba is bentvan ez a szelep, ennek a mannfilternek a referenciája, tehát ugyanarra a kocsira való, csak olcsóbb szűrő, de a méretei másak. Félek, hogy nemlesz jó..:S De ugyanúgy a vectrához is van 5fajta szűrő ami csak opelra való, és mások a méretei, közbe ugyanannak kellene lennie csak más márkákba. Szal nem értem ezt az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.