Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Na mi az?? Visszasírod a Vectrát?? :lol: Láttam hogy a mostani kocsiddal se fenékig tejfel az élet!? :D

Igen vissza. Szeretem a hosszú autókat :) Ez olyan pici xD

Az nem az én kocsim, keresztapumé ;) Neki is corsája van :D Enyémnek most őninditó úgy müködik hogy megütögetem, holnap szedem le, kitisztitom mert sztem tele van kuplungról ferodo porral. Nem nyomja ki a bendix, de forog, ahogy kell, csak magába

Link to comment
Megosztás:

Igen vissza. Szeretem a hosszú autókat :D Ez olyan pici xD

Az nem az én kocsim, keresztapumé :D Neki is corsája van :lol: Enyémnek most őninditó úgy müködik hogy megütögetem, holnap szedem le, kitisztitom mert sztem tele van kuplungról ferodo porral. Nem nyomja ki a bendix, de forog, ahogy kell, csak magába

Hát igen! Egy Vectra birtoklása és vezetési élménye megfizethetetlen! :D

(Minden másra ott a Eurocard-Mastercard :) ;) :D)---->vagy jelen esetben egy B Corsa

Link to comment
Megosztás:

Hát én lassan feladom a Vectármat... életemben nem volt ilyen problémás verdám...

A jó szándék jeleként felkészültem egy kasztnizásra, erre megint megszivatott! Sötét a lelke mint a fáradt olaj...

Még egy egyszerű olajcsere sem kivitelezhető szerelői beavatkozás nélkül.... Leeresztő csavar kampec. Menet fele elszállt. Amikor próbaképpen vissza tettem, persze nem lett jó, szivárog az olaj.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a bontóban adtak egyet hozomra (légnyegében ingyen).

De már teljesen bele fáradtam. Lehet nem éri meg a karosszéria helyreállítást. Beszámíttatni így is elég jó.

Ne add fel! :D Tudom hogy mennyire könnyű ezt most mondani... Mióta van nálad a kocsi??? Lehet hogy az előző tulaj gázos volt, belesz@rt mindenbe s most ennek te iszod meg a levét... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne add fel! :D Tudom hogy mennyire könnyű ezt most mondani... Mióta van nálad a kocsi??? Lehet hogy az előző tulaj gázos volt, belesz@rt mindenbe s most ennek te iszod meg a levét... :lol:

Már 3. éve kínoz...

Az előző tulaj, aki egy "idős állatorvos volt, és alig használta" ludas a dologban. Az alig használta speciel igaz lehet, mivel még egér is lakott a kocsiban mielőtt megvettem... vagy még után is egy rövid ideig, míg ki nem költözött a garázsba :D

A legnagyobb gond az, hogy a hibák sora jelenleg is a végtelenbe mutat... azt ugye mondanom sem kell, hogy anyagilag ez már nagyon nem éri meg.

Link to comment
Megosztás:

Akkor sajna, "nem sok" :D

Tudom, horror kifizetni, de legalább rendben lesz évekig.

Nekem tegnap mintha a fogam húzták volna mikor lecsengettem a 70papírt a 4 Dunlop SP Sport 01-ért :lol:

Az sem rossz! Viszont annál valóban igaz, hogy várhatóan évekig jó lesz.

A kasztnizásnál azonban messze nem teljes helyreállításról beszéltem, illetve ezen kívül van még ezer olyan apróság, amit érdemes lenne orvosolni.

Nem is a helyreállítás költsége a sok, mint inkább a helyreállítások összköltsége. Nekem már nem érné meg. A következő tulajnak inkább, mivel ő a vételárról indítja a projectet... :D

Na ez a nagy gondom.

Link to comment
Megosztás:

Az sem rossz! Viszont annál valóban igaz, hogy várhatóan évekig jó lesz.

A kasztnizásnál azonban messze nem teljes helyreállításról beszéltem, illetve ezen kívül van még ezer olyan apróság, amit érdemes lenne orvosolni.

Nem is a helyreállítás költsége a sok, mint inkább a helyreállítások összköltsége. Nekem már nem érné meg. A következő tulajnak inkább, mivel ő a vételárról indítja a projectet... :lol:

Na ez a nagy gondom.

Hát igen, átérzem a problémát. Nekem 2 éve volt ez, amikor vagy a Polskira költök egy valag lóvét, vagy veszek egy Vekit. Mázlimra 1,5 év keresés után pont ekkor akadtam rá a mostanira :D

De azóta jópár Mátyáskirály kivettem már a tárcámból :S

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, átérzem a problémát. Nekem 2 éve volt ez, amikor vagy a Polskira költök egy valag lóvét, vagy veszek egy Vekit. Mázlimra 1,5 év keresés után pont ekkor akadtam rá a mostanira :D

De azóta jópár Mátyáskirály kivettem már a tárcámból :S

Én egy Vectra GT-t cseréltem astrára, mert szegénynek nem volt küszöbe (műanyag borítás alatt rozsdaporos levegő :lol:), és egyéb karosszéri hibák. Az astra nem tetszett, visszatértem a nagyobb testvérhez. Sajnos úgy tűnik, ez egy gonosz nagy testvér :D

A GT egy álom volt műszakilag, inkább annak kellett volna megcsinálni a kaszniját... hibás döntés...

Link to comment
Megosztás:

Én egy Vectra GT-t cseréltem astrára, mert szegénynek nem volt küszöbe (műanyag borítás alatt rozsdaporos levegő :D), és egyéb karosszéri hibák. Az astra nem tetszett, visszatértem a nagyobb testvérhez. Sajnos úgy tűnik, ez egy gonosz nagy testvér :)

A GT egy álom volt műszakilag, inkább annak kellett volna megcsinálni a kaszniját... hibás döntés...

És most sem inkább ezt hozatnád rendbe? :lol:

Belevágnál 1 másik lutriba? :D

Link to comment
Megosztás:

Legutóbbi hozzászólásomat alátámasztandó, megkaptam a karosszéria minimum helyreállításának költségét...

120e...

Lélegezz! Lélegezz!!!! <_<

Tudok neked egy nagyon jó karosszériást. Nekem 15-be volt a 2 küszöb, 2 hátsó sárvédőív és 2 doblemez :angry: Anyagárba dolgozik. Ha kell hátsó hossztartó nyúlvány 20e hajtogat és fel is rakja :P

Link to comment
Megosztás:

És most sem inkább ezt hozatnád rendbe? :angry:

Belevágnál 1 másik lutriba? <_<

Az a helyzet, hogy ez műszakilag sincs a toppon a bele lapátolt 400e után sem és még mindig mehet bele min. 200.

Ezért fontolgatom, hogy feladom a harcot ezzel az átokkal :P

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet, hogy ez műszakilag sincs a toppon a bele lapátolt 400e után sem és még mindig mehet bele min. 200.

Ezért fontolgatom, hogy feladom a harcot ezzel az átokkal <_<

Csak bukni lehet rajta.. Pl nekem is kb. 700ban áll meg az auto. De legalább tudom hogy miben ülök és van egy hibátlan,egyedi autóm, ami olyan amilyent szeretnék... Viszont 500 vagy az alatt fog elmenni, ez egy ilyen sport:/

Viszont 400e hova költöttél bele?:angry: Abból már A-Zig fel lehet újítani..

Link to comment
Megosztás:

Csak bukni lehet rajta.. Pl nekem is kb. 700ban áll meg az auto. De legalább tudom hogy miben ülök és van egy hibátlan,egyedi autóm, ami olyan amilyent szeretnék... Viszont 500 vagy az alatt fog elmenni, ez egy ilyen sport:/

Viszont 400e hova költöttél bele?:angry: Abból már A-Zig fel lehet újítani..

Bölcs okfejtés! <_<

Link to comment
Megosztás:

Csak bukni lehet rajta.. Pl nekem is kb. 700ban áll meg az auto. De legalább tudom hogy miben ülök és van egy hibátlan,egyedi autóm, ami olyan amilyent szeretnék... Viszont 500 vagy az alatt fog elmenni, ez egy ilyen sport:/

Viszont 400e hova költöttél bele?:P Abból már A-Zig fel lehet újítani..

Na jó lehet 300 az a 400, de a hátralévő 200 is lehet több. Na ezt majdnem én sem értem <_<

Majd összeadom már, hogy tudjam pontosan. Autón persze mindig csak bukni lehet, kivéve ha hivatásszerűen kereskedsz vele... amit akkor nyertem, azt adózom le most :angry:

Link to comment
Megosztás:

Na jó lehet 300 az a 400, de a hátralévő 200 is lehet több. Na ezt majdnem én sem értem <_<

Majd összeadom már, hogy tudjam pontosan. Autón persze mindig csak bukni lehet, kivéve ha hivatásszerűen kereskedsz vele... amit akkor nyertem, azt adózom le most :angry:

Na igen, lehet hogy ráköltöttél már egy csomó pénzt, de tudod hogy már csak kb. 200-at kell és lesz egy hibátlan autód. Ellenben ha lecseréled, akkor lehet hogy belenyúlsz egy újabb rozsdaboglyába ami kívülről szép, de arra megint kell mondjuk 500e-t költened... én nem tenném.

Őszintén szólva egyetértek fahee-val, azzal a kiegészítéssel hogy autón valóban csak bukni lehet, hacsak nem vagy gátlástalan nepper. Éppen ezért soha nem adok el autót amivel teljesen meg vagyok elégedve csak azért mert meguntam. Persze ha kinőttem/kenyérre kell a pénz vagy ilyesmi az más dolog, de akkor alapos okom van eladni és tisztában vagyok vele hogy veszíthetek az üzleten.

Link to comment
Megosztás:

Na igen, lehet hogy ráköltöttél már egy csomó pénzt, de tudod hogy már csak kb. 200-at kell és lesz egy hibátlan autód. Ellenben ha lecseréled, akkor lehet hogy belenyúlsz egy újabb rozsdaboglyába ami kívülről szép, de arra megint kell mondjuk 500e-t költened... én nem tenném.

Őszintén szólva egyetértek fahee-val, azzal a kiegészítéssel hogy autón valóban csak bukni lehet, hacsak nem vagy gátlástalan nepper. Éppen ezért soha nem adok el autót amivel teljesen meg vagyok elégedve csak azért mert meguntam. Persze ha kinőttem/kenyérre kell a pénz vagy ilyesmi az más dolog, de akkor alapos okom van eladni és tisztában vagyok vele hogy veszíthetek az üzleten.

Szörnyű, de sajnos igazatok van.

Egyébként nem is tudom igazából mi mást vennék...

Ha van olyan amit "be mertek vallani", arra kíváncsi lennék. Persze azt már az "Egyéb csevegés" topicban. <_<

Link to comment
Megosztás:

Anyagárba csak nagyon nagy jóindulattal dolgozik az ember. <_<

Nem volt ott valami más alku is a háttérben? :P

Nem nem volt ott, jó fejnek tartott és mondta anyagárba megcsinálja. Ő Donki!

Van saját weboldala is, ott is az van hogy anyagárba dolgozik :angry:

Én c16nz motort vittem neki, 15-be vettem, nekem ennyibe volt :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.