Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az kemény!!Az a gáz azt sem tudom milyen évjáratú ez a motor.Az tuti az autó 89es.Ja és a régi motor gyujtása rá sem egy erre a motorra.Vagyis csak ugy ha feljel lefelé teszem.Na mindegy.Akkor lehet nem jó hozzá az ECU.De honnan tudom milyen való ehez a motorhoz?Esetleg motorszámból? :D Az ECU számát holnap délután megirom.

Link to comment
Megosztás:

Évjárat szerint mondtam :lol: hogy az első szériájő vectrába 2 féle a c16nz-hez utána 93tól meg 2 fajta, de mivel neki 93 előtti van, és akitől vittem neki az is 91-esből bontotta ki, lehet nem az a vezérlő egységje van :/

Na akkor már tudjuk ez a motor 91es,ami benne volt a régi az meg 89es volt.Csak honnan fogom tudni hogy milyen tipus számu ECU jó ehez? :D

Link to comment
Megosztás:

Csak, hogy fokozzam a zavart.

Sok féle volt. :D

De itt vannak évjáratok.

ÁÁ mostmár igy képbe vok.Tehát ami ebbe a listában van 1991es c16nz vectrához irt számu ECU-T kell hogy vegyek ha az enyémben nem ilyen számu van.Ami mostmár hogy nézem tuti nem egyezik.Jól mondom? :huh:Pff de 91esbből van van vagy 6fajta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Évjárat szerint mondtam :D hogy az első szériájő vectrába 2 féle a c16nz-hez utána 93tól meg 2 fajta, de mivel neki 93 előtti van, és akitől vittem neki az is 91-esből bontotta ki, lehet nem az a vezérlő egységje van :/

Akitől hoztad a motort,annak nem tudod a tel számát,esetleg email cimét?Megkérdezném az ECU számát.Tesz vesz-en valami női neven volt fent de nem találom sehol.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg igen. Miből van a motor Astra, Vectra?

Van kb. 8-10 variáció. :lol:

Persze mindez csak akkor segít, ha TUTI ez a baja. A gyújtást azért leellenőrizném, lehet fullad a sok anyagtól.

Kérj ezt is kölcsön 1 próba erejéig.. (az én rossz vezérlőmet nem ajánlanám fel) :D

Külföldi vectra de hogy 91-es tényleg azt passzolom :D én arra emlékszek, de motorkód alapján csak meglehet állapitani

Link to comment
Megosztás:

Grat :D és hogy oldottad meg??

Jól beszopatott az előző tulaj mókja.A fékrásegitő vastag csövén,van egy vákumcső.Na ez be is volt oda dugva de le volt dugozva sikával,vagy sziloplasztal.Az isten áldja meg az ilyen majmot.De csak nagy véletlen jöttem rá...Aztán kipróbáltam és örömmel tapasztaltam hogy,szépen megy huz rendesen stab.A szonda meg hát ilyen majd kicserélem valamikor.

Link to comment
Megosztás:

Jól beszopatott az előző tulaj mókja.A fékrásegitő vastag csövén,van egy vákumcső.Na ez be is volt oda dugva de le volt dugozva sikával,vagy sziloplasztal.Az isten áldja meg az ilyen majmot.De csak nagy véletlen jöttem rá...Aztán kipróbáltam és örömmel tapasztaltam hogy,szépen megy huz rendesen stab.A szonda meg hát ilyen majd kicserélem valamikor.

Az előttem szólóhoz csatlakozva grat! Úgy látszik okoz még meglepetéseket a verda neked, főleg az ilyen mókolások miatt! :D Remélhetőleg akkor a lambdán kívül most már nem lesz vele bibi! C16NZ rulez!!! :D :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól beszopatott az előző tulaj mókja.A fékrásegitő vastag csövén,van egy vákumcső.Na ez be is volt oda dugva de le volt dugozva sikával,vagy sziloplasztal.Az isten áldja meg az ilyen majmot.De csak nagy véletlen jöttem rá...Aztán kipróbáltam és örömmel tapasztaltam hogy,szépen megy huz rendesen stab.A szonda meg hát ilyen majd kicserélem valamikor.

Az ilyen emberszabásúakkal csak a gond van. Hogy a bánatba találnak ki ekkora ökörségeket. Hacsak nem direkt szívatni akarják a másikat. :D

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen emberszabásúakkal csak a gond van. Hogy a bánatba találnak ki ekkora ökörségeket. Hacsak nem direkt szívatni akarják a másikat. :D

Én nem tudom minek csinálnak ilyeket...Aztán idő közben szereztem egy lambdaszondát kölcsön,berakatam és mostmár a sárga lámpa sem világitott.Viszont azt észrevettem hogy ugy 1-2 percig kicsit egyenletlenűl jár a motor,majd utánna kisimul és minden ok.Azt is meglestem hogy amikor a sárga lámpa felvillan onnantól simul ki a motor hangja.Érdekes :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt is meglestem hogy amikor a sárga lámpa felvillan onnantól simul ki a motor hangja.Érdekes :D

Persze, mert akkor a vészprogram megadta a szükséges adatokat és nem a hibás jeleket próbálta meg értelmezni szerencsétlen masina.

Viszont ilyenkor csak csökkentett üzemmód van nincs lehetőség pörgetni a motort.

Link to comment
Megosztás:

Persze, mert akkor a vészprogram megadta a szükséges adatokat és nem a hibás jeleket próbálta meg értelmezni szerencsétlen masina.

Viszont ilyenkor csak csökkentett üzemmód van nincs lehetőség pörgetni a motort.

Na ezt nem értem.Mikor kicseréltem a szondát uigyanez a jelenség volt ,csak nem villant a lámpa!Én nem tudom egyenlőre mitől lehet.Szerintem levegő/keverék.Sőt tuti hogy levegő.2perc után gondolkodik a kompjuter?Hidegen melegen?Nem hiszem.Folytószelep?Tuti a levegő mennyiségel van a baj.Eleinte nem rak rá,majd behuz.Csak a levegőhöz tudom viszonyitani.

Link to comment
Megosztás:

Nem gondolkodik, hanem indítás után egy kis ideig nem veszi figyelembe a lambda jeleit, mert még hideg a szonda ilyenkor. Az újabb autóknál többek között ezért használnak már fűthető lambda-szondákat.

Így van :lol: a Lambda szonda 450 Celsius fokon üzemel jól :D

Link to comment
Megosztás:

Hát én lassan feladom a Vectármat... életemben nem volt ilyen problémás verdám...

A jó szándék jeleként felkészültem egy kasztnizásra, erre megint megszivatott! Sötét a lelke mint a fáradt olaj...

Még egy egyszerű olajcsere sem kivitelezhető szerelői beavatkozás nélkül.... Leeresztő csavar kampec. Menet fele elszállt. Amikor próbaképpen vissza tettem, persze nem lett jó, szivárog az olaj.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a bontóban adtak egyet hozomra (légnyegében ingyen).

De már teljesen bele fáradtam. Lehet nem éri meg a karosszéria helyreállítást. Beszámíttatni így is elég jó.

Link to comment
Megosztás:

Hát én lassan feladom a Vectármat... életemben nem volt ilyen problémás verdám...

A jó szándék jeleként felkészültem egy kasztnizásra, erre megint megszivatott! Sötét a lelke mint a fáradt olaj...

Még egy egyszerű olajcsere sem kivitelezhető szerelői beavatkozás nélkül.... Leeresztő csavar kampec. Menet fele elszállt. Amikor próbaképpen vissza tettem, persze nem lett jó, szivárog az olaj.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a bontóban adtak egyet hozomra (légnyegében ingyen).

De már teljesen bele fáradtam. Lehet nem éri meg a karosszéria helyreállítást. Beszámíttatni így is elég jó.

Csere corsára???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.