Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Óriási szükségem lenne a segítségetekre!

1999-es Vectrám egy ideje rángatott már. Tegnap aztán menet közben leállt. Azóta nem indul.

(Az utóbbi 2 tankolásnál elég sok időbe telt, míg jelezte a számítógép, hogy üzemanyagot kapott az autó.)

Lehet, hogy a benzinszivattyú ment tönkre???

A sok próbálkozástól már az akku is lemerült.

Szerintetek mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Óriási szükségem lenne a segítségetekre!

1999-es Vectrám egy ideje rángatott már. Tegnap aztán menet közben leállt. Azóta nem indul.

(Az utóbbi 2 tankolásnál elég sok időbe telt, míg jelezte a számítógép, hogy üzemanyagot kapott az autó.)

Lehet, hogy a benzinszivattyú ment tönkre???

A sok próbálkozástól már az akku is lemerült.

Szerintetek mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Ez B vectra, ott jobban tudnak segíteni, de megprobálom

Ha ráadod a gyújtást akkor hallasz bugó hangot a tápszivattyú felől? Sztem gyújtást probléma van ott, a tiedbe GM 2 pólusú gyertya való, ha mostanába nem volt, akkor illene kicserélni (egyszer nekem is volt ilyen, előtte rángatott, utána nem indult, csak új gyertyákkal)

Tiednél már nem lehet hibakódot kivillogtatni igaz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

A "beteg": 93-as évjáratú Vectra A, 2000 ccm C20NE motorkódú.

A probléma vele, hogy rángat. Hidegen normális, jól indul, semmi baj. Elér egy bizonyos hőfokot a motor és elkezd bevillogni a check lámpa, ránt egy nagyot, de csak ha kevés gázt nyomok, akkor. Alapjáraton és nagyobb gáznál, nem érezni a rángatást. Egy idő után (gondolom jobban melegszik a motor) a check lámpa már folyamatosan világít, de ekkor már nem rángat, szépen megy.

Hibakódot olvastak belőle: Tank szellőztető szelep túl nagy feszültséget kap. A tankszellőztető szelepet kiiktatták, direktbe kötötték a csöveit. A probléma továbbra is megmaradt. Beleszereltettem a gázt, gáz üzemnél is ugyan azt a hibát produkálja.

Valakinek van valamilyen ötlete, hogy mi lehet a probléma? (elosztó, rotor, kábelek újak)

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

A "beteg": 93-as évjáratú Vectra A, 2000 ccm C20NE motorkódú.

A probléma vele, hogy rángat. Hidegen normális, jól indul, semmi baj. Elér egy bizonyos hőfokot a motor és elkezd bevillogni a check lámpa, ránt egy nagyot, de csak ha kevés gázt nyomok, akkor. Alapjáraton és nagyobb gáznál, nem érezni a rángatást. Egy idő után (gondolom jobban melegszik a motor) a check lámpa már folyamatosan világít, de ekkor már nem rángat, szépen megy.

Hibakódot olvastak belőle: Tank szellőztető szelep túl nagy feszültséget kap. A tankszellőztető szelepet kiiktatták, direktbe kötötték a csöveit. A probléma továbbra is megmaradt. Beleszereltettem a gázt, gáz üzemnél is ugyan azt a hibát produkálja.

Valakinek van valamilyen ötlete, hogy mi lehet a probléma? (elosztó, rotor, kábelek újak)

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.

Talán hőfokérzékelő, mérjél ellenállást, a 2 vezetékesen, amelyik az ecunak küldi a jelet

Link to comment
Megosztás:

Csütörtökön Veszprémből hazafele jövet elszakadt a kmóra spirálja. Ha nagyobbat fékeztem leállt az autó. :lol:

Ma kicseréltem és kiműtöttem a darabkáját a müanyag vacakból, amibe belecsatlakozik. Most jó. :D

Néhány kép.

http://pics.coldline.hu/pics/163595-20110130-I5OUJB.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/163591-20110130-1XC7Np.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/163593-20110130-vGfTFb.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/163596-20110130-poOzDd.jpg

Link to comment
Megosztás:

És ha már ott voltam beszereltem a rövidített váltókart is. :D

http://pics.coldline.hu/pics/163598-20110130-HBzhR2.jpg

milyen lett vele?:lol: Nekem a váltóút rövidítőtől rohadt nehezen akar bemenni sebességbe. De csak álló helyzetben, menetközbe könnyen bemegy viszonylag. Van úgy be kell először tennem 3masba, és úgy 1esbe, mert különben még rugdalhatom is, akkor sem megy be. Rückverts is nehézkes.

Link to comment
Megosztás:

A gömbfejes rövidítőt még nem csináltam meg. B)

A felső műanyag összekötőt kellene rövidebbre venni kb 8mm-rel. De még nem tudom hogyan.

Legalábbis a lengyel cartársak ezt javasolják. :D

Középen el kell vágni, és ki kell belőle venni 8milit, és összehegeszteni :lol: Bár nekem így is igen rövid most az útja. Nemtom ha azt megcsinálnám jobb-e lenne :D

Jav.: Majd szerzek be egy ilyen másik kart, és ha jobb idő lesz kipróbálom :D

Link to comment
Megosztás:

Középen el kell vágni, és ki kell belőle venni 8milit, és összehegeszteni :lol: Bár nekem így is igen rövid most az útja. Nemtom ha azt megcsinálnám jobb-e lenne B)

Jav.: Majd szerzek be egy ilyen másik kart, és ha jobb idő lesz kipróbálom :D

Az a vacak nekem teljesen műanyagból van. :D Igazából az csak az oldalirányú mozgását rövidíti le a karnak. :D De akkor már legyen teljes a rendszer. :D

Link to comment
Megosztás:

Thor, ezt én is akartam kérdezni. én látok egy nem kicsi csavart, viszont k*rva nehéz hozzáférni. ott van a klímapumpa konzolja, motortartó, meg a dobbetét egy része is belelóg a képbe. hogy bírtad ilyen egyszerűen leszedni?

tudnál esetleg egy képet csinálni róla, hogy biztos ugyanarra gondolunk-e?

http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/acatal..._24406585N.html

ezen a képen a jobb oldali néz az autó eleje felé, az alatt van a rugó és a szelep?

köszi!

Húúúú gyerekek :D Hibáztam... Mea culpa...

Asszonyéban nincs klíma, ezáltal ott csak melléfeküdtem és kikaptam. De itt már tényleg útban van minden. Otthon aláfekszem és meglesem a lehetőségeket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok :lol: szerintetek mitől lehet az hogyha eltekerem a kormányt barra akkor olyan mintha megakadna pattan egyet és tekeredik tovább nem nagyon akad picit alig lehet észre venni de jobbra nemcsinálja és balra se mindig szervós kormánymű toronycsapágy vagy valami ?de ahogy elnézem a kerék meg nem akad az tekeredik rendesen

Asszonyéban a toronycsapágy széthullása kezdődött hasonló tünetekkel, de ildomos átnézni mindent.

Akihez járok futóműves srác egy 1000-ért átnézi az egész első futóművet és mondja hibákat, ha nem boldogulsz érdemes lenne ezzel próbálkoznod valahol.

Link to comment
Megosztás:

hello szia mindenki srácok mitől lehet az vectra c20xe de nemcsak nálam van ez a gond több embertől is hallottam hogy van hogy benyomott kuplungal az alapjárat össze vissza ugrál de ien 1500 2000 körül egyszer csak fogja magát és lemegy normálra astra 1.4 nél is van ien hiba ismerősnek de csak néha főleg akkor ha meleg a motor és melegvan kint

Link to comment
Megosztás:

hello szia mindenki srácok mitől lehet az vectra c20xe de nemcsak nálam van ez a gond több embertől is hallottam hogy van hogy benyomott kuplungal az alapjárat össze vissza ugrál de ien 1500 2000 körül egyszer csak fogja magát és lemegy normálra astra 1.4 nél is van ien hiba ismerősnek de csak néha főleg akkor ha meleg a motor és melegvan kint

Allapjárati motor takarítása+ fals levegő keresése a teendő.

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati tiszta , fals levegőt meg úgy ellenőriztem hogy benzint spricceltem a lehetséges helyekre és semmi reakció

Nem tudom neked milyen az alapjárati mocid, az enyémnél egy kúp mozog ki-be, csak már nagyon kopott van neki kottyanása, azért hiába takarítottam ki, nekem is van ez az alapjárat ingodozás. De mivel nem olyan hatalmas probléma ezért én hagyom a @icsába. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.