Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

A szervizben a gyári szűrő amit kapni fogsz egy kiváló minőségű Hengst szűrő, azon kívül hogy rátesznek egy kis hasznot nem érdemes neked vinned, én is ilyet használok... Hasonlóan jó minőség még szűrők terén a Mann, Knecht-Mahle vagy a Bosch... :)

Nem olvastam vissza melyik motorról van szó. De az enyémhez eddig mindig kivétel nélkül Mahle szűrő volt a gyári hologrammos címkével ellátott zacsiban.

Link to comment
Megosztás:

Persze próbapadon, laboratóriumi körülmények között biztosan. :-)

Nyilvan nem csak ott, de nem akarlak meggyozni semmirol; tolem naponta is cserelhetsz olajat :)

Egy kerdesem van csupan: miert pont 10-15ezrenkent kell cserelni szerinted? Miert nem mondjuk 4-5ezrenkent, vagy barmi egyeb?

Link to comment
Megosztás:

Nyilvan nem csak ott, de nem akarlak meggyozni semmirol; tolem naponta is cserelhetsz olajat :)

Egy kerdesem van csupan: miert pont 10-15ezrenkent kell cserelni szerinted? Miert nem mondjuk 4-5ezrenkent, vagy barmi egyeb?

Nem cserélek naponta, de nem is fogok 30 ezret menni vele, bárki is ajánlja.

Azért, mert egy átlagos használat során nálam kb. 13 ezernél lett csereérett az olaj. Nem araszoltam városban, csak A-ból elmentem B-be mindenféle probléma nélkül, meg néha autópályáztam.

Link to comment
Megosztás:

Nem cserélek naponta, de nem is fogok 30 ezret menni vele, bárki is ajánlja.

Azért, mert egy átlagos használat során nálam kb. 13 ezernél lett csereérett az olaj. Nem araszoltam városban, csak A-ból elmentem B-be mindenféle probléma nélkül, meg néha autópályáztam.

Igy teljesen vilagos; mar csak az a kerdes, honnan lehet tudni egy olajrol, hogy csereerett.

Felsir, mint egy csecsemo, ha tele a pelenka? :)

Link to comment
Megosztás:

Igy teljesen vilagos; mar csak az a kerdes, honnan lehet tudni egy olajrol, hogy csereerett.

Felsir, mint egy csecsemo, ha tele a pelenka? :)

Nem. Kakasvérrel kell keverni, égetni kell a tömjént és egy lábon ugrálva dúdolni, és akkor kiderül. :icon1:

Egyrészt jelzi az autó, másrészt, amikor gépre tettük már csak 5%-ot írt az élettartamra.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Kakasvérrel kell keverni, égetni kell a tömjént és egy lábon ugrálva dúdolni, és akkor kiderül. :icon1:

Egyrészt jelzi az autó, másrészt, amikor gépre tettük már csak 5%-ot írt az élettartamra.

Én is lecserélem 15 ezer körül. Azért annyira nem drága dolog 5 liter olaj, meg gy szűrő évente kétszer, hogy ezen spóroljak. Lehet hogy nem lenne semmi baja, akkor sem ha 30 ezrenként cserélném, de én inkább nem kockáztatnék.

Egyébként nekem 15 ezer km elteltével még olyan 70%-os maradék élettartamot szokott kiírni az op-com.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Kakasvérrel kell keverni, égetni kell a tömjént és egy lábon ugrálva dúdolni, és akkor kiderül. :icon1:

Egyrészt jelzi az autó, másrészt, amikor gépre tettük már csak 5%-ot írt az élettartamra.

Ha Flex Service modban van, akkor nem 30e a csereperiodus, hanem amikor szol, de maximum 2 ev / 35ekm benzinesnel, es 2 ev / 50ekm dizelnel.

Ha nem, akkor is valamit kiir a megfelelo rovatokban, de annak az olaj allapotahoz nem sok koze van. Eleinte nezegettem, aztan arra jutottam, hogy teljesen fals ertekek jonnek, valoszinuleg attol fuggoen, hogy korabban merre jart a program.

Elvileg at lehet allni erre a modra Tech2-vel, es talan OpCommal is, bar kerdes, hogy ami nem Flex -kent jott ki a gyarbol, az hagyja-e magat; ki kene probalni...

http://nighthawkii.free.fr/astra/EcoFlex_InSp.pdf

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Ha Flex Service modban van, akkor nem 30e a csereperiodus, hanem amikor szol, de maximum 2 ev / 35ekm benzinesnel, es 2 ev / 50ekm dizelnel.

Ha nem, akkor is valamit kiir a megfelelo rovatokban, de annak az olaj allapotahoz nem sok koze van. Eleinte nezegettem, aztan arra jutottam, hogy teljesen fals ertekek jonnek, valoszinuleg attol fuggoen, hogy korabban merre jart a program.

Elvileg at lehet allni erre a modra Tech2-vel, es talan OpCommal is, bar kerdes, hogy ami nem Flex -kent jott ki a gyarbol, az hagyja-e magat; ki kene probalni...

http://nighthawkii.free.fr/astra/EcoFlex_InSp.pdf

2 év/50 ezer? Azért mit gondoltak, hogy ehhez milyen üzemeltetési körülmények kellenek?

Arra emlékszem, hogy az első olajcsere előtt is jelzett a szintjelző lámpa. Aztán a csere után többször nem. Majd tavaly nyáron ismét jelzett, és találtunk a programban olyan opciót, ami %-ban jelezte az olaj élettartamát. A csere után viszont kellett menni vele, hogy aztán az újhoz álljon be. Legközelebb, amikor gépre tettük, akkor már 85% volt. Az enyém nem ecoflexként jött ki, így nem tudom, miért képes mérni az olaj állapotát, de ezek szerint tudja.

Link to comment
Megosztás:

2 év/50 ezer? Azért mit gondoltak, hogy ehhez milyen üzemeltetési körülmények kellenek?

Arra emlékszem, hogy az első olajcsere előtt is jelzett a szintjelző lámpa. Aztán a csere után többször nem. Majd tavaly nyáron ismét jelzett, és találtunk a programban olyan opciót, ami %-ban jelezte az olaj élettartamát. A csere után viszont kellett menni vele, hogy aztán az újhoz álljon be. Legközelebb, amikor gépre tettük, akkor már 85% volt. Az enyém nem ecoflexként jött ki, így nem tudom, miért képes mérni az olaj állapotát, de ezek szerint tudja.

Akik ezekkel a dolgokkal hivatalbol foglalkoznak, nyilvan teljesen hulyek, es fogalmuk sincs az egeszrol, de ennek ellenere azt okvetlenul el akarod hinni nekik, amit a szerinted olajallapot meresuk ir ki :)

A szintjelzonek vegkepp semmi koze sincs a "csereerettseg"hez...

Nem ertem, mi allt be mihez, de ahogy az elobb irtam, ha nem flex van beallitva, akkor csak fals adatok jelennek meg.

Egyebkent sem me'ri az olaj allapotat, hanem elhasznalodast szamol, a kovetkezo parameterek alapjan: megtett tavolsag, motor fordulatszam, motor nyomatek, inditasok szama, hutoviz homerseklet, olaj homerseklet.

Most latom, hogy 1.9-esed van, ha DPF-es, akkor a korabban linkelt dokumentum alapjan a gyar szerint is 15e a csereperiodus.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Mantec !

Egy kis segítségre, illetve megerősitésre lenne szükségem.

2009 óta használunk egy 1.4-es H Astrát. Két évesen került hozzánk. A gyári olajról akkor Mobil 1 0W-40 New Life-ra váltottunk, és azóta ez kerül bele. Azóta nem is foglalkoztam az olaj kérdésével.

Most hozzánk került egy 2007-es 1.2-es D Corsa is. Szeretnék ebbe is egy kicsivel jobb olajat rakni.

Elvileg, ha jól értelmezem a gépkönyvet, ez az olaj ebbe is jó lenne a viszkozitása szerint, és megfelel a GM szabványnak is.

Viszont látok egy másik olajat Mobil 1 ESP 0w-40 néven, elvileg ez megfelel Dexos 2-nek is. Árban kb. egyformák.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt az utóbbi olajat belerakhatom-e mindkét motorba és érdemes-e váltanom, és jobb lesz-e bele a régebbinél? Ha esetleg van valami más javaslatod azt is megfontolom.

Köszönöm a választ, előre is.

Módosítva : A65
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Mantec, hozzáértők!

Mióta nálam van a kocsi (3 éve) mindig gyári 5W30 viszk. olajat kapott.

Legközelebb szeretnék én is egy másik fajtát kipróbálni, igazából a vizskozítás kiválasztásával vagyok bajban.

Előttem is 0W40-es olajról beszélgettetek.

A kocsi lassan 8 éves lesz.

Milyen viszkozítású olajjal teszem neki a legjobbat?

Városban használom leginkább, hosszabb távra havonta egyszer.

Z17DTH, 192.000 km-rel.

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv

O

Link to comment
Megosztás:

T okynoa!

Ha többször kérdezik, akkor is a két legkorszerűbb, Mo-on kapható motorolaj:

Mobil 1 ESP 0W-40,

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40.

Tisztelt Mantec!

Nem azt szeretném kérdezni, hogy milyen márkájú olajat vegyek, hanem hogy milyen viszkozításút!

Eddig 5W30-at használtam.

Hálásabb lenne a motor például a 0w40-nel, vagy 8 éves motorba inkább maradjak az 5w30-nál?

Nem értek a viszkozításhoz.

A motor korára futott km-re tekintettel mi lenne a jó választás?

Üdv!

O

Link to comment
Megosztás:

Nem azt szeretném kérdezni, hogy milyen márkájú olajat vegyek, hanem hogy milyen viszkozításút!

Eddig 5W30-at használtam.

Hálásabb lenne a motor például a 0w40-nel, vagy 8 éves motorba inkább maradjak az 5w30-nál?

Nem értek a viszkozításhoz.

A motor korára futott km-re tekintettel mi lenne a jó választás?

Valoszinuleg halasabb lenne, mert az enyem neha ramformed a garazsban, hogy "a franc beled, miert csak a gyari 5w30-ast rakod belem, es azt is csak 30ezrenkent" :)

Amugy a viszkozitas elsosorban a klimatikus korulmenyektol fugg, igy nalunk szerintem semmi szukseg a 0w40-re, de masok ezt biztos jobban fogjak tudni :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T okynoa!

"... márkájú ..."

Nincs más márka, amely képes aktuális olajkövetelmény (GM dexos2) teljesítésére a 0W-40-s viszkozitási osztályban.

"... hálásabb ..."

Igen.

"... futott km-re tekintettel ..."

Az olajkövetelmény független a futásteljesítménytől.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

A szintjelzonek vegkepp semmi koze sincs a "csereerettseg"hez...

Az érdekes, mert amikor elsőként jelzett, az olajszinttel minden rendben volt, bár vettem 1 liter olajat és egy picit töltöttem bele. Ezután másnap ismét világított. Azt hittem, hogy valahol szivárog az olaj, de semmi, szint ismét rendben. Utána cseréltem olajat, soha többé nem jelzett. Majd utána tavaly nyáron ismét jelzett, olajszint ismét rendben. Gép szerint 5 %-os volt az olaj élettartama. Aztán azóta ismét nem jelzett.

Én látok némi összefüggést a dologban, csak akkor erről miért nem esik szó a kezelési útmutatóban?

Link to comment
Megosztás:

Az érdekes, mert amikor elsőként jelzett, az olajszinttel minden rendben volt, bár vettem 1 liter olajat és egy picit töltöttem bele. Ezután másnap ismét világított. Azt hittem, hogy valahol szivárog az olaj, de semmi, szint ismét rendben. Utána cseréltem olajat, soha többé nem jelzett. Majd utána tavaly nyáron ismét jelzett, olajszint ismét rendben. Gép szerint 5 %-os volt az olaj élettartama. Aztán azóta ismét nem jelzett.

Én látok némi összefüggést a dologban, csak akkor erről miért nem esik szó a kezelési útmutatóban?

Biztos szandekosan titkoljak, hogy van ilyen osszefugges :) Nem tudom, hogy mukodik a szintjelzo, de ha mondjuk ellenallast mer, akkor megeshet, hogy egy beteg peldany a koszosabb olajat mar nem latja, a tisztat pedig igen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.