Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Na... ma belepattintottam próbából egy direktszűrőt a gépbe! :huh:

Álllat király hangja lett!!! Először nem akart menni, de aztán lassan ráállt a computer... és most már királyságos. :)

Én is nagyon szerettem az elöző autómnál!! :lol: Használd egészséggel! Én 5 ezrenként kitakarítottam...

Link to comment
Megosztás:

Egyébként azt is ki lehetne ám számolni, hogy meleg levegőben található kevesebb oxigén kompenzálható-e esetleg a jóval nagyobb beszívott mennyiséggel.

Tom, gondolkodj még kicsit, meg se hallottuk ezt a felvetést... :huh:

A direktszűrős téma mindig visszatérő... :lol: Én azt mondom, mint olyan, aki az elsők között volt

anno a kókányolásában, és már a 3. direktszűrő van a versenygépben, hogy gyári szívórendszeren

abszolút semmi változást nem okozhat, max mentálisat, mert nagyobbat szól... Viszont ha nincs

rendesen megcsinálva, és meleg levegőt szív, akkor erősen visszafoghatja a pacikat. És hogy lehet

normálisan megcsinálni? Hmmm... szerintem mindenképpen kell egy kis kókány. :)

De hangsúlyozom, igazi plusz funkciója csak a nem gyári szívórendszeren van. :D

Amúgy meg nem igaz hogy menet közben nem meleg levegőt kap... Sajnos menet közben is

kegyetlen meleg van a motortérben, még a versenyautóban is, ahol egyébként elég jól meg

van oldva a szellőzés.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy meg nem igaz hogy menet közben nem meleg levegőt kap... Sajnos menet közben is

kegyetlen meleg van a motortérben, még a versenyautóban is, ahol egyébként elég jól meg

van oldva a szellőzés.

De neked is el van különítve a motortértől nem?Legalább is én úgy emléxem............ :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csak egy nagy terelőlemez van, ami nagyrészt megoldja a gondokat, de azért az sem

tuti megoldás. Oda is jut azért a hűtő felől meleg levegő, ill. maga a lemez is nagyon átmelegszik

kis idő múlva.

Csak szemléltetésképpen: egy húzósabb menet után (ahol mondjuk 160-as sebességeket is

érünk el a pályán, tehát van szellőzés rendesen) nem lehet megfogni kézzel a toronymerevítő rúdját,

mert odaég a tenyérlenyomat... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csak egy nagy terelőlemez van, ami nagyrészt megoldja a gondokat, de azért az sem

tuti megoldás. Oda is jut azért a hűtő felől meleg levegő, ill. maga a lemez is nagyon átmelegszik

kis idő múlva.

Csak szemléltetésképpen: egy húzósabb menet után (ahol mondjuk 160-as sebességeket is

érünk el a pályán, tehát van szellőzés rendesen) nem lehet megfogni kézzel a toronymerevítő rúdját,

mert odaég a tenyérlenyomat... :huh:

Viszont ha én normálisan mentem városban, akkor zöldben mindig hideg volt a direktszűrő.

Link to comment
Megosztás:

Viszont ha én normálisan mentem városban, akkor zöldben mindig hideg volt a direktszűrő.

Csak ha megállsz, akkor van gond.Nekem is olyankor a motor felöl jövő levegőcső fémtoldata, rendesen átmelegszik.Mondjuk maga a direktszűrő nem, mert kevlárutánzat burkolata van.Tehát maga a szűrő burkolva van, és a nyitott szívórésze viszonylag közel van a gyári, hűtő elöl jövő csőhöz.max. 10cm lehet a távolság.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tom srácok,de ha én ilyenre adom a fejem,én csinálnék neki egy kúp alakú kupakot és a gyári bevezetőcsövet valahogy nagyobbra cserélném és kintről szívatnám vele a levegőt!Akár a lökös alsó kivezetéséhez tenném,mivel ugye a fizika miatt a meleglevegő felfelé megyen!

De amíg 600ft-ért hozzájutok a filtron légszürőhöz én maradoka papírnál!Dezsőnak az is nagyon jó! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként azt is ki lehetne ám számolni, hogy meleg levegőben található kevesebb oxigén kompenzálható-e esetleg a jóval nagyobb beszívott mennyiséggel.

lökettérfogat adott... esetleg egy turbó? :lol:

De.

A zöldbe visszakerült a 40es katalizátor, meg egy új 40es hátsódob a többi cső és a középdob viszont 50-es és jobban megy, mint valaha. Főleg alul.

Ebből is látszik, hogy a kipuffrendszer nem feltétlen jó, ha nagy áteresztő képességű... kell a folytás a mocinak.

Én nem tom srácok,de ha én ilyenre adom a fejem,én csinálnék neki egy kúp alakú kupakot és a gyári bevezetőcsövet valahogy nagyobbra cserélném és kintről szívatnám vele a levegőt!Akár a lökös alsó kivezetéséhez tenném,mivel ugye a fizika miatt a meleglevegő felfelé megyen!

De amíg 600ft-ért hozzájutok a filtron légszürőhöz én maradoka papírnál!Dezsőnak az is nagyon jó! :huh:

Csatlakozom. :) De erre ki van találva a gyári helyére menő "sport" szűrőbetét.

Link to comment
Megosztás:

Található néhány mérés a neten gyári szűrővel direkttel meg minden nélkül. Változás egészen minimális, talán még betudható mérési pontatlanságnak is.

Egyébként megtévesztő lehet hogy a direkttel esetleg más lesz a szívócsőhossz, így kicsit tolódhat a nyomatékgörbe. Így bizonyos fordulaton tényleg érződhet erősebbnek.

Link to comment
Megosztás:

A gyári légszűrőnél van alul egy rezonátor doboz ami adott fordulatszám tartományban gyorsítja a levegő áramlását...én a sport betét légszűrőnél maradnék. Ha direkt légszűrőt használsz ott jó lenne megoldani a feltöltést egy lengőcsöves rezonátorral... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Található néhány mérés a neten gyári szűrővel direkttel meg minden nélkül. Változás egészen minimális, talán még betudható mérési pontatlanságnak is.

Egyébként megtévesztő lehet hogy a direkttel esetleg más lesz a szívócsőhossz, így kicsit tolódhat a nyomatékgörbe. Így bizonyos fordulaton tényleg érződhet erősebbnek.

Nem véletlen mondják, h mentális plusz lovakat hoz a mocinak. Nameg a másik a brutális szívóhang. Aztán röhögök, h 1.4-es moci eleve hogyan szívhat brutálisan? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem ez a cél? :lol:

Csakhogy ez nem a direktnek köszönhető. :)

Másrészt ha valahol erősebb lesz, akkor máshol meg gyengébb.

A gyári légszűrőnél van alul egy rezonátor doboz ami adott fordulatszám tartományban gyorsítja a levegő áramlását...én a sport betét légszűrőnél maradnék. Ha direkt légszűrőt használsz ott jó lenne megoldani a feltöltést egy lengőcsöves rezonátorral... :D

Biztos vagy benne, hogy azt szolgálja? Tudom hogy a neve arra utal, meg áramlástanból is volna még mit tanulnom, de és őszintén szólva a méretét elhelyezkedését figyelembe véve én nehezen tudom elképzelni, hogy az segíthet valahol. Ha abból kijön a levegő, akkor pont keresztezi a kívülről jövő áramlást, másrészt olyan kicsike hogy egy fél pillanat alatt inkább csak vákuumot szolgáltat, ha meg két helyről jön a vákuum akkor csökken a motor felé áramló levegő sebessége. Szerintem inkább zajcsökkentő hatása van.

Bár lehet hogy sokkal bonyolultabb az egész.

1.4-es moci eleve hogyan szívhat brutálisan? :huh:

Azért ne próbáld meg magasabb fordulaton bedugni az ujjad a fojtószelepházba. :D (levett légszűrőháznál)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.