Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

Köszi!

Igazából nem is olcsót akarok, csak félek, hogy tönkremegy a motor tőle, mert hallottam olyat, hogy nem tesz neki jót? Tehát azért a teljesítményen is szeretnék növelni, és tisztában vagyok vele, hogy ez a kocsi nem lesz 10 évig alattam. :blink:

Astra GSI forever B)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Uraim kellene némi ötlet, agymunka meg várom a tapasztalatokat

Kb 3-4 hete bekerült a direktszűrő (kölcsönkaptam a Tomét köszi neki) és az utóbbi 2 hétben amióta már reggel is elég jó idő van azt veszem észre, hogy amikor bemelgszik az autó alacsony fordulaton (cirka 1200 alatt) annyira berángat az autó, hogy a moci ki akar szakadni a helyéről. Az alapjárat közeli finom 2esben gurulást kb el lehet felejteni

Lehet, hogy azért van mert nagyon meleg árad felé a motortól???

A lezárás meg a kopoltyú vágás még nincs meg, idővel azis meglesz.

Vigyázz nehogy a légtömegmérőd bánja. Túlolajozás tönkreteheti. (úgy hallottam)

Link to comment
Megosztás:

Akkor már meg is van a megoldás.

ja csak tudod a lemez + kopoltyu + ujrafény nem nő a fán :)

Azon gondolkoztam miből lenne a legjobb csinálni azt a lemezt? Vagy milyen 2 ötvözetből lenne a legoptimálisabb? Gondolok itt arra, hogy ha már lezárjuk, akkor ne olyan anyaggal ami a felvett hőt a szűrő felé sugározza le egy fél négyzetméteres felületen :)

Vagy tul sokat aggódok megint? :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már régóta figyelgetem a csapatunk polcán a direktszűrőt és ma gondoltam egyet lenyúltam és felaplikáltam. Kíváncsi voltam az én járgányom mit szól hozzá. Nos az első tapasztalatok azt mutatják, hogy a gépsárkány hangja megváltozott mélyebb lett. Jóval mélyebb :) . Egy kicsit mintha jobban is menne, de az is lehet, hogy jobban nyomom neki. Bár nem vártam tőle nagy változást. Most néhány hétig használom oszt ha teccik akkor beruházok egyre, és igényesebben megcsinálom. Itt van néhány fotó:

kep

kep2

Viszont a kérdésem az, hogy lehet egyáltalán dieselre direktszűrőt tenni? Nem lesz baja a mocinak ha hosszú távon ezt haszálom?

Egyébként jelen pillanatban így néz ki a gépsárkány:

kep3

kep4

Egy hónapja esett át egy lakatoláson, és fényezésen (haverom és az munkám a fényezés) A szempilla az elején pediglen házilag készült és NEM szigszalag és tapéta, meg matrica, Hanem műgyanta. Ez pedig öcsém és az én kezem munkája. És Most készül a szempillás hűtőmaszk. Ha valakit érdekel meg tudom osztani a tapasztalataimat a műgyantával kapcsolatban.

Üdv thomasp

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már régóta figyelgetem a csapatunk polcán a direktszűrőt és ma gondoltam egyet lenyúltam és felaplikáltam. Kíváncsi voltam....

Én is ugynígy szereltem bele a G astrámba és ugyanezek a tapasztalataim is. Mély gurgulázós hang gyorsításkor. Jobb gyorsulás. Nekem bejött! Szeretem! :)

Rövidebbre vettem az idézetet. Gepard

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nah, ma ém is beaplikáltam 1t a Fehér villámba! :huh: Simota gyártmány.Tudom, hogy sokan más márkákra esküsznek, de egy kedves hozzáértővel arra a közös nevezőre jutottunk, hogy nem tudnak annyival többet, mint amennyivel drágábbak.Kisit várni kellett egy 45 fokos könyökre, meg a kapott toldatból kellett esztergáltatni (by Paja apukája´) és így már mind2 rész beaplikálásával kiadta a szükséges toldatokat.A kasztnihoz rögzítettem, mert úgy magában eléggé mozgékony lett volna.A szívóhang jelentősen változott, főleg padlózáskor jön elő egy komoly hörgés, szal már megérte.Kaptam hozzá olajzó sprayt is, Sparco cucc, de kicsit gondba vagyok a felvitel vastagságával.Most elsőnek csak úgy érézéssel vittem fel rá az olajzó réteget, remélem elégséges lesz rá, de van erre v.mi kifinomult megoldás?Elvileg minden oldalra, egyenletesen ment fel.

Link to comment
Megosztás:

Nah, leteszteltem ma este.Kegyetlen hangot ad olyan 2000rpm-től.Egy-két előzésnél erősen átnéztek az előzendő autóból, hogy mi a manóból jön ki ez a hang :lol: Tehát az a virtuális +5LE símán megvan. :)

Összeségében tecc. :huh:

én is gondolkodom egy hasonlón

de azt mondják a betét szűrőt cserélsz sportra, akkor alacsony fordulaton is jobb szívó hangja lesz. Viszont ez a verzió drágább is :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.