Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

..egyébként Kadettekben volt 1,6D ha jól rémlik...lehet/biztosan összekeverte..vagy az nem lehetséges, hogy készült néhány darab Astrából is ilyen motorral a modellváltás időszakában? :)

Vagy :

"-Teeeh Jóózsi!!

-Höh??

-Nem indul az ótóe...

- há' me sz.r a motója

- van iened?

-Pistónak von a szomszídba kadött, az jóaz.

-jóvanakko' "

És így lett. :lol:

De hüe vagy te.. <_< :) :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Engem már vagy 2 szer hívtak fel ilyen baromsággal, végighallgattam, hagy menjen a pénze, utána elküldtem a qva anyukájához! :)

ha már annyit elértem, hogy eldobja a telefonját vagy legalább a SIM kártyát, már megérte végighallgatni a baromságait

Arra nem gondolt a barom, hogy úgy potyogtak a rögök a szájából, hogy csupa föld lett a fülem a telefontól <_<

Link to comment
Megosztás:

Volt egy érdekes telefonom. Felhívtak, hogy nyertem 3 millát bankkártyán. Csak most azonnal szaladjak el egy benzinkúthoz és vegyek gyorsan az 1%-áért dominós feltöltőkártyát. Majd később felhívnak, hogy egyeztessük az adatokat. De nehogy interneten vagy ol-line töltsem fel, mert úgy nem érvényes. Kaparjam le a számokról a takaróréteget és diktáljam be neki, majd a nyeremény átvételekor jóváírják a számlámon. Belementem a játékba. 10perc múlva visszahívott, hogy teljesítettem-e az átvételhez szükséges feltételeket. Modom: igen. Sikerült felhívni egy t-mob-os barátomat aki kikereste a hívószámodat és on-line leadta a rendőrségnek. Úgyhogy buktad a telefonodat haver!

Csak ennyit hallottam: "A ku... ist... ba.... meg " és szétkapcsolt a vonal <_< :) :)

Na én erre szoktam azt mondani, hogy "Kellemetlen". :lol:

Engem még nem hívtak ilyen érdekességgel, de van nekem is T-mobile-s szaki ismerősöm. :lol:

Link to comment
Megosztás:

volt régen szó róla, de nem találom sajna, hogy a km órákból ugye van forduatszámmérős illetve nem fordulatszámmérős

a simából van VDO és DELCO is igaz?

fordulatszámmérősből meg csak VDO van elvileg.

VDO bol simán át lehet rakni a VDO ba a km órát, viszont a DELCObol már nem ennyre egyszerű, de megoldható némi faragással, ha jól emlékszem, az akkori csevegésekre.??

hátúlról egyértelmű, mert rá van írva, melyik óra milyen gyártmány, de előlről van vmi megkülönböztető jele??

nekem nem is olyan rég a kezemben volt, de eszembe se volt megnézni...., de úgy emlékszem annakidején kiszedtem direkt ez miatt, és VDO ra emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

volt régen szó róla, de nem találom sajna, hogy a km órákból ugye van forduatszámmérős illetve nem fordulatszámmérős

a simából van VDO és DELCO is igaz?

fordulatszámmérősből meg csak VDO van elvileg.

VDO bol simán át lehet rakni a VDO ba a km órát, viszont a DELCObol már nem ennyre egyszerű, de megoldható némi faragással, ha jól emlékszem, az akkori csevegésekre.??

hátúlról egyértelmű, mert rá van írva, melyik óra milyen gyártmány, de előlről van vmi megkülönböztető jele??

nekem nem is olyan rég a kezemben volt, de eszembe se volt megnézni...., de úgy emlékszem annakidején kiszedtem direkt ez miatt, és VDO ra emlékszem.

Nekem a km óra elején a fólián a jobb felső sarkában is oda van írva hogy VDO.

Link to comment
Megosztás:

volt régen szó róla, de nem találom sajna, hogy a km órákból ugye van forduatszámmérős illetve nem fordulatszámmérős

a simából van VDO és DELCO is igaz?

fordulatszámmérősből meg csak VDO van elvileg.

VDO bol simán át lehet rakni a VDO ba a km órát, viszont a DELCObol már nem ennyre egyszerű, de megoldható némi faragással, ha jól emlékszem, az akkori csevegésekre.??

hátúlról egyértelmű, mert rá van írva, melyik óra milyen gyártmány, de előlről van vmi megkülönböztető jele??

nekem nem is olyan rég a kezemben volt, de eszembe se volt megnézni...., de úgy emlékszem annakidején kiszedtem direkt ez miatt, és VDO ra emlékszem.

Igen bele lehetett volna faragni, én csak azért akartam átrakni az eredeti órát, hogy passzljon a kilóméter számláló, de 10 perc farigcsállás után meguntam, és inkább áttekertem az új órát a régi állására. Asszem a fényvető nem fért el, meg az egyik téglalap alakú volt hátul, a másik meg inkább trapéz, vagy vmi hasonló.

Link to comment
Megosztás:

Igen bele lehetett volna faragni, én csak azért akartam átrakni az eredeti órát, hogy passzljon a kilóméter számláló, de 10 perc farigcsállás után meguntam, és inkább áttekertem az új órát a régi állására. Asszem a fényvető nem fért el, meg az egyik téglalap alakú volt hátul, a másik meg inkább trapéz, vagy vmi hasonló.

akkor neked nem VDO volt a régi óra Zotya?

DAY nekem elől nincs ráírva hogy VDO de az emlékemim szerint hátúl azt olvastam.

de nekem ez nem is fordulatszámmérős.

már csak egy kérdés van

mi vana 100as és 110es soztású hőmérővel??

mert ugye egyfajta jeladó létezik csak, és ha a 100as óra 92-t mutatott, akkor a 110es vhol 86körül mutat csak.

Link to comment
Megosztás:

akkor neked nem VDO volt a régi óra Zotya?

DAY nekem elől nincs ráírva hogy VDO de az emlékemim szerint hátúl azt olvastam.

de nekem ez nem is fordulatszámmérős.

már csak egy kérdés van

mi vana 100as és 110es soztású hőmérővel??

mert ugye egyfajta jeladó létezik csak, és ha a 100as óra 92-t mutatott, akkor a 110es vhol 86körül mutat csak.

Nekem a régi óra volt Delco az új meg a VDO. Más különbséget nem látok kivólről, csak hogy a felirat a 20-as szám alatt máshol kezdődik.

P6020009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hőmérő próblémára azt mondták, hogy mérjem ki a jaladőt a régi óra szerinti pölö 80-foknál, és ez szerint mutató-áthelyezéssel kalibrálja át az újat. De én hagyom így, az a lényeg, hogy mászkál, van nyitás, és nem forr a víz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a régi óra volt Delco az új meg a VDO. Más különbséget nem látok kivólről, csak hogy a felirat a 20-as szám alatt máshol kezdődik.

http://kepfeltoltes.hu/090621/P6020009_www...ltoltes.hu_.jpg

A hőmérő próblémára azt mondták, hogy mérjem ki a jaladőt a régi óra szerinti pölö 80-foknál, és ez szerint mutató-áthelyezéssel kalibrálja át az újat. De én hagyom így, az a lényeg, hogy mászkál, van nyitás, és nem forr a víz.

nekem is egy oszlopban kezdődnek a sorok

szal akkor VDO

a hőmérőről is le lehet szedni a mutatót??

akkor az se nagy dolog, vagy egy fél cmel előrébb kell rakni nem?

egyébként az fura, hogy szinte az összes fordulatszámmérős óra, amik eladóak 1111esek.. n meg az is, hogy neked is 1.4 8v központi ,s éenekd is 1111es nekem is, de nekem meg 1102 es...

Link to comment
Megosztás:

nekem is egy oszlopban kezdődnek a sorok

szal akkor VDO

a hőmérőről is le lehet szedni a mutatót??

akkor az se nagy dolog, vagy egy fél cmel előrébb kell rakni nem?

egyébként az fura, hogy szinte az összes fordulatszámmérős óra, amik eladóak 1111esek.. n meg az is, hogy neked is 1.4 8v központi ,s éenekd is 1111es nekem is, de nekem meg 1102 es...

Le lehet szedni, de a régi órámon lapolt tengely van, csak egy pozícióba lehet visszarakni. Az újat még nem néztem, de szerintem az is olyan.

Link to comment
Megosztás:

akkor nem tudod állítani se ha lapolt van.

Hát nem. És nem lehet ellenállással calibrálni? Kimérni mekkora áramot kap 80-foknál, aztán kimérni, hogy az új órát is 80-foknál, és kiszámolni hogy mekkora ellenállással lehet kompenzálni a különbséget. De ez már a te asztalod, én ehhez nem értek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én ezt úgy oldottam meg, hogy ugyan olyan órát vettem mint a régi és nem kell bacakodni az ilyen dolgokkal. Szerintem ennél egyszerűbb módja nem nagyon van ennek a kérdésnek., a régi óra berak a tokba és kész, még a számlálóval sem kell szívózni. 3x annyi energia megy rá az ilyen heckelésre mint ha az ember előbb gondolkodik és megvalósít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én ezt úgy oldottam meg, hogy ugyan olyan órát vettem mint a régi és nem kell bacakodni az ilyen dolgokkal. Szerintem ennél egyszerűbb módja nem nagyon van ennek a kérdésnek., a régi óra berak a tokba és kész, még a számlálóval sem kell szívózni. 3x annyi energia megy rá az ilyen heckelésre mint ha az ember előbb gondolkodik és megvalósít.

Oké, de a netről rendeletem az órát, és nem is tudtam, hogy van köztük kölünbség. Meg szemre nem is olyan feltűnő, csak amikor át akarod rakni. Azt hittem, hogy csak a W-számra kell figyelni.

Link to comment
Megosztás:

na igen könnyű, akinek olyat sikerül találni.

legtöbb, szinte az összes fordulatszámmérős óra 1111es és 110fokos.

heningnek láttam 100ast talán csak.

ellenállásra én is gondoltam, de attól függ, hogy működik.

ha melegedésre nő az ellenállása a jeladónak, akkor azzal lehet próbálkozni, de ha pont csökken, akkor nem nyert.

de ezt Futó mester, vagy esetleg Fpepe tudná megmondani.

ha leveszed a sarut mit csinál a mutató azt nem nézted még Zotya?

Conci nekem VDO óra volt előtte is benne, és akkor ényleg csak pár csavar??

Link to comment
Megosztás:

Zárojelbe megjegyzem, hogy én is a netről rendeltem és a fotó alapján azonosítottam be az órát. A srác annyit tudott csak az óráról, hogy 96-os 1.4 16v-ben volt! <_< Nagyon szépen be volt kékítve az összes izzó benne, csak a többsége ki volt égve már, ezért az összes ment kukába, meg hát én maradok a gyári összeállításnál mindenben, nekem az jön be! :)

Egy dolgot nem tudok, ha van egy gyártó pl vdo és neked a régi órád is az akkor minek kell figyelni a W-s számot, szerintem az esetek többségében az ember úgy is a saját régi mérőjét rakja vissza akkor meg nem mindegy? Ez nekem is egy fekete lyuk még, de már nem is nagyon érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Zárojelbe megjegyzem, hogy én is a netről rendeltem és a fotó alapján azonosítottam be az órát. A srác annyit tudott csak az óráról, hogy 96-os 1.4 16v-ben volt! <_< Nagyon szépen be volt kékítve az összes izzó benne, csak a többsége ki volt égve már, ezért az összes ment kukába, meg hát én maradok a gyári összeállításnál mindenben, nekem az jön be! :)

Egy dolgot nem tudok, ha van egy gyártó pl vdo és neked a régi órád is az akkor minek kell figyelni a W-s számot, szerintem az esetek többségében az ember úgy is a saját régi mérőjét rakja vissza akkor meg nem mindegy? Ez nekem is egy fekete lyuk még, de már nem is nagyon érdekel.

én azért kérdezem, mert egy ismerős most számolt be, hogy biza neki VDO a régi óra, és nem tudta berakni a fordulatszámmérősbe.

és most vaterán is van egy (igaz dízel óra) ami fordulatszámos, de én DELCOnak nézem, mert ahol van az ic 3 lábú csatija, ott nem olyan pici csatlakozás van, hanem 3 nagy otromba, és az DELCO sima órákon is ugyan így néz ki

illetve a W szám írás is úgy fest, mint amilyet zotya mutatott az övén, ami ugyancsak DELCO szóval van buktató rendesen....

ELsődleges, hogy Egyforma gyártmány legyen aztán a w szám, és ami csak zavaró, meg szépséghibának számít az a víz hőfok mutatója.

Link to comment
Megosztás:

na igen könnyű, akinek olyat sikerül találni.

legtöbb, szinte az összes fordulatszámmérős óra 1111es és 110fokos.

heningnek láttam 100ast talán csak.

ellenállásra én is gondoltam, de attól függ, hogy működik.

ha melegedésre nő az ellenállása a jeladónak, akkor azzal lehet próbálkozni, de ha pont csökken, akkor nem nyert.

de ezt Futó mester, vagy esetleg Fpepe tudná megmondani.

ha leveszed a sarut mit csinál a mutató azt nem nézted még Zotya?

Conci nekem VDO óra volt előtte is benne, és akkor ényleg csak pár csavar??

Nem vettem le a csatit műkődés közben , még nem próbáltam, melyik is az, az egyvezetékes?

Az a baj conquistador, hogy én is át akartam tenni a régi órát, de nem passzol a műszeregység házába, az említett kis különbségek miatt. Kicsit más formályú a hátulja, meg a fényvezetők se egyformák. Ezért vagy átreszeled, vagy átpörgeted az óraállást. Ez szerencse kérdése, hogy pont azonos márkát kapsz, hacsak nem olyat keresel, mert tudtad a különbséget.

Link to comment
Megosztás:

A műszer hőgombája NTK jellegű, azaz a hőmérséklet növekedésével csökken az ellenállása. A trükk a dologban, hogy nem egyféle hőgomba létezik, de eddig még nem sikerült kinyomoznom, melyik fajta műszerfalhoz melyik számú gomba tartozik, az EPC is csak motortipus szerint írja, ahhoz meg tudni kéne, melyik motorú autó milyen műszerrel (100 vagy 110 fokos) jött ki gyárilag. Én is úgy oldottam meg, hogy szereztem ugyanolyan hőmérőjű fordszámos műszeregységet, mint az eredetiben volt.

Link to comment
Megosztás:

A műszer hőgombája NTK jellegű, azaz a hőmérséklet növekedésével csökken az ellenállása. A trükk a dologban, hogy nem egyféle hőgomba létezik, de eddig még nem sikerült kinyomoznom, melyik fajta műszerfalhoz melyik számú gomba tartozik, az EPC is csak motortipus szerint írja, ahhoz meg tudni kéne, melyik motorú autó milyen műszerrel (100 vagy 110 fokos) jött ki gyárilag. Én is úgy oldottam meg, hogy szereztem ugyanolyan hőmérőjű fordszámos műszeregységet, mint az eredetiben volt.

de ha csak 100 és 110es van akkor gomba is kettő lenne max nem??

és eddig mindneki azt mondta, hogy csak egy fajta gombát tudott venni.

Link to comment
Megosztás:

de ha csak 100 és 110es van akkor gomba is kettő lenne max nem??

és eddig mindneki azt mondta, hogy csak egy fajta gombát tudott venni.

Kettő van:

- 13 42 561

- 13 42 569

Akinek 110 fokos a műszere, és keveset mutat, az megpróbálhatná beszerezni az 569-es végűt, akkor legalább tudnánk, melyik a jó hozzá. Ez ugyan csak tipp, de sztem a 110 fokos hőmérőjű műszeregységek gyárilag a klímás autókhoz valók, és ezekhez írja az EPC az 569-es végű gombát.

Link to comment
Megosztás:

Kettő van:

- 13 42 561

- 13 42 569

Akinek 110 fokos a műszere, és keveset mutat, az megpróbálhatná beszerezni az 569-es végűt, akkor legalább tudnánk, melyik a jó hozzá.

aham

tehát ha én bemek autósboltba, és megmondom neki, hogy ilyen számú alkatrász kell nekem opleba,akkor fog tudni adni

és ez magára a gombára is rá van írva nem??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.