Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

tul csicsás??

tiédhez képest 3 piros led van benne, ami színesebbé tette... :lol:

Na, én azt nem raktam volna bele <_< . De a lényeg hogy neked tetszik, ne törődj velem, mert tényleg nem sértésnek szántam :) . Lehet hogy valakinek meg az enyém nem jön be annyira... A lényeg hogy elégedettek legyünk a munkánkkal, ennyi :) .

Peace

Link to comment
Megosztás:

Na, én azt nem raktam volna bele <_< . De a lényeg hogy neked tetszik, ne törődj velem, mert tényleg nem sértésnek szántam :) . Lehet hogy valakinek meg az enyém nem jön be annyira... A lényeg hogy elégedettek legyünk a munkánkkal, ennyi :) .

Peace

majdakkor leszek elégedett, ha meglesz a fordulatszámmérő óra, és az is meg lesz csinálva, de az még nem most lesz...

most kifogytam mindenből

se led se ellenállás... na meg a km órát smdvel lenne célszerű megcsinálni.

még most sincs senkinek sima nem fordulatszámosra való fekete műanyag+ plexi kidobásra várva? :lol:

Link to comment
Megosztás:

majdakkor leszek elégedett, ha meglesz a fordulatszámmérő óra, és az is meg lesz csinálva, de az még nem most lesz...

most kifogytam mindenből

se led se ellenállás... na meg a km órát smdvel lenne célszerű megcsinálni.

Csináld meg

:) . Én néha látnám fehéren is... :)

Vagy esetleg

? <_<

De

se rossz :lol: . Biztos fillérekből meg lehet csinálni... :lol:
Link to comment
Megosztás:

Csináld meg
:) . Én néha látnám fehéren is... :)

Vagy esetleg

? <_<

De

se rossz :lol: . Biztos fillérekből meg lehet csinálni... :lol:

azé ennyire scifi be nem megyek át :lol:

nekem az is elég lesz, ha a mutatók szépen pirosan fognak fényleni, és a piros dolgok, a többi meg kék.

Link to comment
Megosztás:

Mi a külömbség a C20NE(116HP) és a 20SEH(129HP) között???

Mert a motor szerintem ugyan az.

Úgy tudom más a fokolása a vez teng-nek. Más a sűritési arány. Stb...

20SEH

Bauform: R4

Steuerung: OHC

Anzahl der Ventile: 8

Bohrung (mm): 86,0

Hub (mm): 86,0

Volumen (cmł): 1998

Leistung (kW bei min-1): 95 / 5600

Drehmoment (Nm bei min-1): 180 / 4600

Verdichtung: 10,0 : 1

Motormanagement: Bosch Motronic ML 4.1, ab MJ90 Bosch Motronic M 1.5

Oktanzahlbedarf: 98v / 95, keine Klopfregelung

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: kein Katalysator

C20NE

Bauform: R4

Steuerung: OHC

Anzahl der Ventile: 8

Bohrung (mm): 86,0

Hub (mm): 86,0

Volumen (cmł): 1998

Leistung (kW bei min-1): 85 / 5400, 85 / 5200 (Calibra, Frontera A, Omega A ab MJ91, Vectra A)

Drehmoment (Nm bei min-1): 170 / 2600, 170 / 3000 (Ascona C, Kadett E)

Verdichtung: 9,2 : 1

Motormanagement: Bosch Motronic ML 4.1, ab MJ90 Bosch Motronic M 1.5, Astra F Bosch Motronic M 1.5.2

Oktanzahlbedarf: 95 / 98 / 91, keine Klopfregelung

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: geregelter Katalysator

Link to comment
Megosztás:

Amúgy rgb ledekkel meg olyan színű amilyen kedved van. :lol: Csak egy kis szabályzó kell hozzá.

ez az rgbe led

ez a 3 alapszínt egyenként csinálja,vagy bármilyen más színt is előállít?

na ja de ez a vezérlő már szerintem, nekem legalábbis nem tetszően egyszerű :lol:

Ahogy észrevettem a jó multor a Pezónál, a lakodalmast se csíped. <_< :)

hála az égnek.

Nem tudom.. :lol:

Novyy, egyszer érdeklődtél ilyesmi felől, hogy hogyan néz ki ezzel a festéssel..ha jól emlékszem...jó sokat kér érte. :)

pont ma néztem

kb a felét érné is ^_^

Link to comment
Megosztás:

ez az rgbe led

ez a 3 alapszínt egyenként csinálja,vagy bármilyen más színt is előállít?

na ja de ez a vezérlő már szerintem, nekem legalábbis nem tetszően egyszerű :)

RGBvel tudsz színeket produkálni, csak úgy kell kapcsolni. Bár 32 bites színmélységet azért ne képzelj el.. :)

Nekem van itthon pár ilyen RGB-s ledem, cska fater elrakta valahova... <_<

Link to comment
Megosztás:

ez az rgbe led

ez a 3 alapszínt egyenként csinálja,vagy bármilyen más színt is előállít?

na ja de ez a vezérlő már szerintem, nekem legalábbis nem tetszően egyszerű <_<

A 3 alapszínből tudsz keverni. A 3 láb feszültségeitől függ, melyik alapszín mennyire domináns. Pl ha mindegyik max fesz akkor fehér...stb.

Link to comment
Megosztás:

4 láb. <_< 1 test és a 3 +.

Oké. A 4. láb elég egyértelmű, de szorri hogy kihagytam. Szóval egy kis panelre 3 poti aztán olyat keversz amilyet akarsz. :) Szerintem.

Szerk: Bár abba még nem gondoltam bele, hogy hogyan lehetne a műszeregység a kijelző és a középkonzol feszültségeit egyszerre állítani.

Link to comment
Megosztás:

Oké. A 4. láb elég egyértelmű, de szorri hogy kihagytam. Szóval egy kis panelre 3 poti aztán olyat keversz amilyet akarsz. <_< Szerintem.

Pontosan. :) Csak úgy kell méretezni, hogy 20mA-nál többet ne kapjon a led. Akkor lehet remekül állítani a színeket.

Szerk: A műszeregységnek és a kijelzőnek már ott a poti a tompított kapcsolóban, csak brutálisabb ellenállat kell elé.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan. <_< Csak úgy kell méretezni, hogy 20mA-nál többet ne kapjon a led. Akkor lehet remekül állítani a színeket.

Szerk: A műszeregységnek és a kijelzőnek már ott a poti a tompított kapcsolóban, csak brutálisabb ellenállat kell elé.

De éppen ez az hogy ahhoz hogy minden szép egyforma legyen, minden egységnek ugyanazt a jelet kell kapnia, magyarul a műszerfal kábelkötegre és a központi kijelző kábelkötegére is figyelni kell. Más tészta, hogy így utólag belegondolva a műszeregységnél meg a kijelzőnél ezek a ledek már csak szólóban felelnek meg, foglalatba nem tudod tenni.

Link to comment
Megosztás:

De éppen ez az hogy ahhoz hogy minden szép egyforma legyen, minden egységnek ugyanazt a jelet kell kapnia, magyarul a műszerfal kábelkötegre és a központi kijelző kábelkötegére is figyelni kell. Más tészta, hogy így utólag belegondolva a műszeregységnél meg a kijelzőnél ezek a ledek már csak szólóban felelnek meg, foglalatba nem tudod tenni.

előbb írtama tutit <_<

külön bekábelezed, ahova akarsz ilyen variálható világítást elviszed mind a 3 poti jelét, meg a testet.

mivel ezel egybébként is panelos ledek lesznek már, tekintve a 4 lábat, így 3 vezeték már nem gond :)

Link to comment
Megosztás:

én meg a discoval vagyok így. :P Bár inkább kihagyom a \\\"dizsit\\\". <_<

:lol: ha tudnád mikor voltam utoljára.. kb 2001 vagy 2002-ben :) maga a zenei ízlés, \\\"mindenevő\\\" vagyok de leginkább a 90-es évek nagy diszkóslágereit csipázom.. :P :lol: ^_^

Novyy, egyszer érdeklődtél ilyesmi felől, hogy hogyan néz ki ezzel a festéssel..

Nno, pont ilyen formára akarom az enyémét lefúj(at)ni ;) láttam már ezzel a közép-sötétzöld színnel és baromi jól néz ki! :)

Nyilvánvaló azért, hogy minden autónak a saját külső színe megy a belsejéhez -néhány kivétellel.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.