Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát jelen pillanatban nincs 2 négyzet centiméter szabadon....és 2 napja közel 39 fokos a lázam. Ráadásul olyan fájdalommal jár, hogy a reggel sírva mosakodtam meg <_<

Bárányhimlő

( Windpocken, Wasserpocken, varicella), határozottan fertőző betegség, amely megjelenésében sok hasonlatosságot mutat az igazi himlőhöz, ma azonban az orvosok túlnyomó része ettől egészen eltérő betegségnek tartja. Csupán gyermekeket támad meg, s gyakran epidémia alakjában t erjed el. A fertőzés idejétől számítva 8-14 nap mulva mutatkoznak az első tünetek, amelyek többnyire heves lázzal, ritkán anélkül állanak be s főleg a fejen, az arcon, és a test felső részein, támadó halvány rózsaszinü, kissé kiemelkedő, viszkető, gombostűfejnyi egész lencsényi foltokból állanak. Nemsokára e foltok helyén kisebb-nagyobb, víztiszta folyadékkal telt hólyagok támadnak, amelyek az egész testre kiterjednek, gyorsan beszáradnak, mialatt még mindig újak képződnek; 2-4-8 nap mulva a kiütés és láz megszűnnek s a beteg mindig meggyógyul. A megkülönböztetés az igazi himlőtől főleg a kiütés eltérő szakaszainak egymás mellett való jelenléte s a genyedéses hólyagok igen kicsiny száma által történik; egyes elgenyedő hólyagok szabálytalan hegedést okozhatnak úgy mint az igazi himlőnél. A beteg elkülönítése nem igen szükséges, a B.-t is csak egyszer kapja meg az ember. A gyógyításnak egyedüli feladata a láz mérséklése, ha túlságos fokra hág.

Ezek szerint neked nem volt gyerekkorodban?

Link to comment
Megosztás:

hozzászokhatnál már

lemaradsz mindig :)

Hát le. Most is volt pár jó bőr, mert vizsgák voltak, de mondták a többiek hogy tavaly fürtökben lógtak az ablakokban, meg szünetben alig lehetett lépni tőlük. :) Egyik munkatársamat kinézte magának egy "dömper" ahogy ő a nagydarab csajokat hívja, le se mert mászni az állásról. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát le. Most is volt pár jó bőr, mert vizsgák voltak, de mondták a többiek hogy tavaly fürtökben lógtak az ablakokban, meg szünetben alig lehetett lépni tőlük. :) Egyik munkatársamat kinézte magának egy "dömper" ahogy ő a nagydarab csajokat hívja, le se mert mászni az állásról. <_<

:)

ezektől kell megkérdezni:

te mibe élsz gyöngyvirág?

Link to comment
Megosztás:

Jááájj, kocsit kellene mosni meg ki kéne vakarászni egy kicsit mert délután esküvőre vagyunk hivatalosak de semmi kedvem fentetni a gépet a garázsban ráhullott portól <_< :) , luuusta vagyok... :)

Link to comment
Megosztás:

Jááájj, kocsit kellene mosni meg ki kéne vakarászni egy kicsit mert délután esküvőre vagyunk hivatalosak de semmi kedvem fentetni a gépet a garázsban ráhullott portól <_< :lol: , luuusta vagyok... :)

Én tegnap lemostam. Ma reggelre meg úgy néz ki mint az....minden szir-sz@r ráhullott az esti vihar miatt. :)

Link to comment
Megosztás:

hello valaki tudna nekem segíteni hogy a c20xe motornál a 93 as hiba mit takarmár mint tudom hogy hall szenzor fesz alacsony de mibe nyilvánul ez meg?mert megy rendesen az autó kivéve ha leveszem az aksit egy időre akkor utána nem akar menni amig nem megyek vele egy pár km et.

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap lemostam. Ma reggelre meg úgy néz ki mint az....az esti vihar miatt. <_<

Na itt meg olyan por van, hogy jajj de inkább mint vihar legyen.. :lol:

nekem is a gariba porosodik, bár egy kör után a nagyja leszokott menni róla :lol:

Mé? Még garis? :) :) :lol:

Közben meg megtaláltam a dolgom, kaptam egy vagon zenét -1962-től 1995-ig az összes magyar sláger, újra nevezem mert..na. Még csak 1975-nél járok, kitart egy ideig, de legalább jó a zene.. :P ^_^ :P

(csak néhány nevet említsek- LGT, Hungária, Omega, Máté Péter, Neoton, Szécsi Pál, és a többi.. csak anyósom meg ne tudja mert jajajj, írhatom a cd-ket...)

Link to comment
Megosztás:

középkonzolom nappal

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=e032e177f...&aid=150222

középkonzolom este, útszélén közúti világításnál

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=150222&am...78067&sort=

sajna csak telós kép... színhűség olyan is <_<

Az én középkonzolom ilyen: nappal és éjszaka :) . Ízlések és pofonok, nekem jobban tetszik az egyszerűbb, nem túl csicsás színösszeállítás. Ezt ne vedd sértésnek :lol: . Amúgy én a múlthéten csináltam meg, szintén hagyományos LED-ekkel, szóval tudom mekkora meló :) .

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyunk egyformák (hála istennek), én meg a discoval vagyok így. :lol: Bár inkább kihagyom a "dizsit". <_< :lol:

nekem nem a rock al van bajom

csak kimondottan az LGT vel

meg még pár magyar rokot előadó társulattal.

Az én középkonzolom ilyen: nappal és éjszaka :lol: . Ízlések és pofonok, nekem jobban tetszik az egyszerűbb, nem túl csicsás színösszeállítás. Ezt ne vedd sértésnek ^_^ . Amúgy én a múlthéten csináltam meg, szintén hagyományos LED-ekkel, szóval tudom mekkora meló :) .

tul csicsás??

tiédhez képest 3 piros led van benne, ami színesebbé tette... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.