Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok új vagyok itt, most reggeltem, van egy 98 F Caravanom, amin a fütés kapcsolok nem világítanak. A 3 közűl eggyik sem. A lapcsolokat levettem de nincs mögöttük izzó, lejebb azonban nem bontottam. Létezik, hogy a98-ban még nem is volt világítos?

Ez azért lenne furi mondjuk mert a kesztyűtartó meg fényárban úszik.

Várom a válaszokat előre is köszi

Snap6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a kép biztosan segít. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok tudna valaki nekem segiteni hogy astra 1,6 16v menyi hütöviz van a rendszerbe mert vizpumpa csere volt a fagyálos hütöviz kiment és most akkarom feltölteni fagyáloval elöre is köszi

Én c14nz-be vettem 3 liter fagyálló, meg egy 5literes ioncserlt vizet a tecsóba, aminek ha jól emlékszem a fele ment rá a fagyállóra kábé.

Link to comment
Megosztás:

Baca meg, most jöttem hazafele, elől vezette a sort egy utánfutós Ford 50-el. Én voltam a harmadik mögötte, megvártam amig elmegy a szembeforgalom, index ki, vissza 3-ba és elkezdtem előzni. Amikor mögéértem kivágódott elém egy Suzuki egy őszes hajú öregúrral , majdnem ráfutottam, ő is elkezdte előzni olyan 52-vel. :lol: Azt hittem sose kerüljük el. Szembe már kezdtek feltűnni a kocsik, vissza nem mehettem, mert mögöttem is előztek, finoman elkezdtem tolni a papit, aztán már tök úgy nézett ki, hogy arra játszik hogy ő beférjen, a többi le van szarva. Ekkor rátehénkedtem a dudára, és szinte úgy toltam elé a Fordnak, hogy visszamehessek a saját sávba. Én még simán befértem, a mögöttem jövő szerencsétlen inkább visszament. A következő útkereszteződésben a Suzys lement a kanyarodósávba, az imént lekerült Ford elment mellett. :D Visszanéztem 7-en ültek benne 5 felnőtt, meg 2 gyerek a hátsók ölébe. A pofám leszakad.

Link to comment
Megosztás:

Baca meg, most jöttem hazafele, elől vezette a sort egy utánfutós Ford 50-el. Én voltam a harmadik mögötte, megvártam amig elmegy a szembeforgalom, index ki, vissza 3-ba és elkezdtem előzni. Amikor mögéértem kivágódott elém egy Suzuki egy őszes hajú öregúrral , majdnem ráfutottam, ő is elkezdte előzni olyan 52-vel. :lol: Azt hittem sose kerüljük el. Szembe már kezdtek feltűnni a kocsik, vissza nem mehettem, mert mögöttem is előztek, finoman elkezdtem tolni a papit, aztán már tök úgy nézett ki, hogy arra játszik hogy ő beférjen, a többi le van szarva. Ekkor rátehénkedtem a dudára, és szinte úgy toltam elé a Fordnak, hogy visszamehessek a saját sávba. Én még simán befértem, a mögöttem jövő szerencsétlen inkább visszament. A következő útkereszteződésben a Suzys lement a kanyarodósávba, az imént lekerült Ford elment mellett. :D Visszanéztem 7-en ültek benne 5 felnőtt, meg 2 gyerek a hátsók ölébe. A pofám leszakad.

Én megrögzött gyorshajtó vagyok...nem vagyok rá büszke, De még mindig azt mondom, hogy olykor biztonságosabb az én vezetési stílusom, mint az őszes hajú öregúr...aki bénázik a forgalomba.

Link to comment
Megosztás:

Tuskóban vettem méregdrágán drótkefét. 99Ft volt. :lol: A frissen felrakott guminak a felnijét úgyis fújnom kell, mert rozsdafoltos, ezzel meg remekül meg lehet dörzsizni, aztán csiszpapírozni és fújás. :D

vegyél fúróra drótkorongot, az a tuti :lol:

aztán alapozófestéket ne felejts el veni hozzá.

:D

Link to comment
Megosztás:

Tuskóban vettem méregdrágán drótkefét. 99Ft volt. :lol: A frissen felrakott guminak a felnijét úgyis fújnom kell, mert rozsdafoltos, ezzel meg remekül meg lehet dörzsizni, aztán csiszpapírozni és fújás. :D

Nem kellett volna felrakatnod a gumit....Homokszórás...két réteg alapozás, csiszolás, ezüst fújás, majd lakkozás! Így kell felnit festeni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kellett volna felrakatnod a gumit....Homokszórás...két réteg alapozás, csiszolás, ezüst fújás, majd lakkozás! Így kell felnit festeni :lol:

Legközelebb Rád bízom. :D Amúgy rajta volt eddig is, csak a defekt elhárításáig volt levéve. :D

Ja és a feketét jobban kedvelem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Feketére is lefestettem volna...márcsak a led-ezésért cserébe. Anyagom is van hozzá :lol:

Rendicsek. Ősszel úgyis veszek új garnitúra téligumit felnivel (185/60 R14), majd azt akkor megcsináltatom Veled. :D

Szerk: lökős fújást mennyiért vállalsz? Csak a műanyagot kell, feketére. Kezdenek kifakulni. :D De ha jössz holnap mutatom mit kéne csinálni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Rendicsek. Ősszel úgyis veszek új garnitúra téligumit felnivel (185/60 R14), majd azt akkor megcsináltatom Veled. :lol:

Szerk: lökős fújást mennyiért vállalsz? Csak a műanyagot kell, feketére. Kezdenek kifakulni. :D De ha jössz holnap mutatom mit kéne csinálni. :lol:

Álltalába 15-20-ért festek egy lökhárítót, de látnom kell. ha nem színre akarod akkor még szerintem olcsóbb, sajnos holnap nem tudok menni, de a ledesítés miatt úgyis találkozunk, és megbeszéljük. :D

Link to comment
Megosztás:

Álltalába 15-20-ért festek egy lökhárítót, de látnom kell. ha nem színre akarod akkor még szerintem olcsóbb, sajnos holnap nem tudok menni, de a ledesítés miatt úgyis találkozunk, és megbeszéljük. :D

Oks. Ügye nekem félig színre fújt, de nem a színre fújt részét kell, hanem a fekete műanyagot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oks. Ügye nekem félig színre fújt, de nem a színre fújt részét kell, hanem a fekete műanyagot. :lol:

de az nem festhető

miért nem próbálod meg ezt a szilikonzsíros átkenős módszert

eleve ha nem festhető, le fogja magáról dobni, és én már lassan egy hónapja kentem át, és ugyan olyan szép erős fekete

Link to comment
Megosztás:

ha már álmokrólvolt szó, íme mai álmom:

azt álmodtam, hogy a kocsit fel kellett emelni, autólifttel, mert az ajtóban akartam vezetékeket variálni, de ez alapból hülyeség, mert a földön is megtudom csinálni, aztán ha megnyomtam az emelő gombját, egyből felemelte maximum magasságig, de akkor se a kocsit, se az emelő gombját nem értem el, ez meg megint hülyeség, mert a gomb az fix helyen van, és az autót is elérem, mert annyira magasra nem emeli az emelő. nah de a fő hülyeség akkor jött, mikor felmésztam a FÁRA mert az emelő egy fán volt, és egy pálcával értem el a gombot, akkor meg sietni kellett, mert lement teljesen az emelő, de ez is hülyeség volt, mert a fa pont az autó közepe alatt volt, szóval nem vágom,hogy tudna az autó akkor lejönni, na és a végén valahogy megállt félúton, és akkor se tudtam megcsinálni a kábeleket, és akkor felébredtem, és rendesen megkönnyebbűltem, hogy vége az álomnak :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha már álmokrólvolt szó, íme mai álmom:

azt álmodtam, hogy a kocsit fel kellett emelni, autólifttel, mert az ajtóban akartam vezetékeket variálni, de ez alapból hülyeség, mert a földön is megtudom csinálni, aztán ha megnyomtam az emelő gombját, egyből felemelte maximum magasságig, de akkor se a kocsit, se az emelő gombját nem értem el, ez meg megint hülyeség, mert a gomb az fix helyen van, és az autót is elérem, mert annyira magasra nem emeli az emelő. nah de a fő hülyeség akkor jött, mikor felmésztam a FÁRA mert az emelő egy fán volt, és egy pálcával értem el a gombot, akkor meg sietni kellett, mert lement teljesen az emelő, de ez is hülyeség volt, mert a fa pont az autó közepe alatt volt, szóval nem vágom,hogy tudna az autó akkor lejönni, na és a végén valahogy megállt félúton, és akkor se tudtam megcsinálni a kábeleket, és akkor felébredtem, és rendesen megkönnyebbűltem, hogy vége az álomnak :D

:lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már csak a többi részét kell hozzá színre mázolni.. :lol: :lol:

de az nem festhető

miért nem próbálod meg ezt a szilikonzsíros átkenős módszert

eleve ha nem festhető, le fogja magáról dobni, és én már lassan egy hónapja kentem át, és ugyan olyan szép erős fekete

Festhető az biza csak alapozni kell ha jól tudom ;)

Unixos olajszűrővel van valakinek tapasztalata? Olyat kaptam, nem gyárit. :D

Meg valami bárdi-s légszűrőt és pollenszűrőt. Benyaszűrő sem gyári, ez lehet probléma?

Légszűrőből én nem gyárit szoktam venni, minek 3x árú gyári ha 3-4000 km (max 5000 de az már nagyon a vége) után repül.. ;)

Link to comment
Megosztás:

ha már álmokrólvolt szó, íme mai álmom:

azt álmodtam, hogy....és rendesen megkönnyebbűltem, hogy vége az álomnak ;)

Ez már kóros.. :lol: :D Tudok egy helyet ahol talán még van esélyed a javulásra.. :lol: :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Már csak a többi részét kell hozzá színre mázolni.. :D :lol:

Festhető az biza csak alapozni kell ha jól tudom ;)

Légszűrőből én nem gyárit szoktam venni, minek 3x árú gyári ha 3-4000 km (max 5000 de az már nagyon a vége) után repül.. :D

Én is átállok majd a 8000 kilométerenkénti csereperiódusra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.