Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én Bosch-t vettem a M*T*Ó-ban tavaly, még elég jól bírja. A régi mire észrevettem megkarcolta a szélvédőt. :D

Nekem is Bosch van, de egy kalap szar. Újkorától kezdve csíkoz, és úgynézki, 1,5 év után teljesen megadja magát. Pedig nem volt ócó :lol:

A legközelebbi champion lesz, az bejött legutóbb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Bosch van, de egy kalap szar. Újkorától kezdve csíkoz, és úgynézki, 1,5 év után teljesen megadja magát. Pedig nem volt ócó :lol:

A legközelebbi champion lesz, az bejött legutóbb :lol:

Nekem meg a champion csíkozott, és a Bosch amit feltettem helyette, az van most. (és tök gyó ;) :D ) nem csíkoz. Mitől függhet az hogy vmelyik autón ez a sz.r, másikon meg az? :D

Link to comment
Megosztás:

Na nekem sem a Bosch sem a Champion nem vált be, mindegyik csíkozott pedig egy száguldozó rönyósnak köszönhetően megújult a szélvédő is (az eredetit átütötte egy felvert kavics majd be is roppant) és azóta is a Valeo amit valaminek lehet nevezni :D ráadásul elfogadható az ára is -legutóbb 1830-ba került 1 pár..csak ne lenne ennyi bogár mostanság... :D

Ma meg kaptam egy fülest, hogy holnap meglepik Berettyóújfalut és környékét a pösti meg a miskóci zsernyákok (biztos kell a zsé a nyírségi kárenyhítéshez) úgyhogy még ma ellépek utalni egy cartársnak (kocsog.gif falván csak a rózsaszínű csekket ismerik postáéknál :lol: ) mert holnap a csoda kíváncsi rájuk. Nem mintha valami probléma is lenne a verdával, inkább az arcommal.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a champion csíkozott, és a Bosch amit feltettem helyette, az van most. (és tök gyó :lol: :lol: ) nem csíkoz. Mitől függhet az hogy vmelyik autón ez a sz.r, másikon meg az? :D

Gondolom a szélvédő állapotától meg a használattól is erősen függ.

Sok embernél látom, hogy alig pár szem eső ráesik a szélvédőre és már törlik is szárazon. Így hamar karcos lesz, a por bemegy a lapátok alá, utána már karistol. Én ablakmosóval együtt szoktam leginkább törölni, csak amikor már "ömlik" az eső, akkor használom simán. Az Opelnek mondjuk megvan az a hülyesége gyárilag, hogy a mosásnál egyből töröl is, ha húzod magad fele, de mondjuk én ezt már megoldottam több módon :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a szélvédő állapotától meg a használattól is erősen függ.

Sok embernél látom, hogy alig pár szem eső ráesik a szélvédőre és már törlik is szárazon. Így hamar karcos lesz, a por bemegy a lapátok alá, utána már karistol. Én ablakmosóval együtt szoktam leginkább törölni, csak amikor már "ömlik" az eső, akkor használom simán. Az Opelnek mondjuk megvan az a hülyesége gyárilag, hogy a mosásnál egyből töröl is, ha húzod magad fele, de mondjuk én ezt már megoldottam több módon :D

Hogyan? Locsolókannával felöntöd előtte? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogyan? Locsolókannával felöntöd előtte? ;)

Áá, lehet kapni zacskós vizet is :D :lol: :D azt csak kirepíti maga elé és már elő is van öblítve.. :lol: :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem igen.

Igaz, hogy több mint fél év kihagyás (lustaság miatt) után most kezdtem el megint használni, és túl vagyok bizonyos fejlesztéseken is, de a korrekt méréseket csak kb. a nyár végére igérem.

Egy dolog biztos, tavaly hosszú távú túrán 1,2 literrel, (2400 km) vegyes felhasználásban 0,5 - 0,7 literrel csökkent a fogyasztás.

Utólag kiderült, hogy tévedésből a leggyengébb fogyasztás csökkentésre volt kapcsolva a szabályzó elektronikám akkor.

Azt hiszem most jön el az ideje komolyan foglalkozni vele, amikor megint 300 Ft felett lesz a benzin ára!

Hány százalékot tesznek rá Júl. 1től a jövedékire?

Link to comment
Megosztás:

jaaaa

szerintem ez bukfences volt, vagy legalábbis törve volt.

eleve ugye a tükrök nem passzolnak oda, meg a lefalazott antenna helye, meg ha ez classic, hol az oldal index?

de tetszeni nekem is tetszik, főleg ez a felni, pedig nekem a peremesek tetszenek.

F-es rendszáma van. És évjáratra is 96...mitől classic?

Link to comment
Megosztás:

akkor csak face, de ez az oldalindex mikortól van ? nem a faceliftel jött ?

Nekem is már faceliftes a kocsi, új tükrök, műszerfal....de az ajtókárpit még régi felfogatású, meg a külső kilincsek sem faceliftesek. Index sincs. Szerintem a facelift utáni 1 évben ami maradt alkatrész azt össze-vissza felhasználták. Mert pl a tárgyalt autón is a kilincsek már faceliftesek. Meg a belső is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is már faceliftes a kocsi, új tükrök, műszerfal....de az ajtókárpit még régi felfogatású, meg a külső kilincsek sem faceliftesek. Index sincs. Szerintem a facelift utáni 1 évben ami maradt alkatrész azt össze-vissza felhasználták. Mert pl a tárgyalt autón is a kilincsek már faceliftesek. Meg a belső is.

naja ez valószínű.

pl nekem a lökösöm is a régifaja hátul, mint az összesen szinte

de a festettek, meg az ujat kapták.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.