Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

ami 300 ezer környékén szokott jönni, az egy Hf generál, na meg a vezérlést le kell így is úgy is cserélned, ki tudja mikor volt.

a Hf helytől függően már cseppet zsebbenyúlósabb...

új tömítés, csavarok, síkoltatni nem minden esetben kell, de esetleg az is, na meg a hf felújítása,

60 ezer körülszokott lenni.

de bármelyik másik 250ezres autónál megvan ez a lehetőség.

pl zotya szíjszakadás után 15ért vett egy hft et, amihez hozzá se kellett nyúlni, csak síkoltatni vitték el, rárakták a vezérműházat a régi csavarokkal, és azóta is megy vele.

és ez szokott a leg drágább lenni, meg még akuplunk lesz esedékes, de 25ezerért beszerezhető a komplett cucc hozzá.

Mivan? Nekem 35-40eFt-ot mondtak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

kö9ssz megvan aképed, jó :D csak azt nem értem, hogy napok óta így van, miért nem frissítette magát :lol:

250 ezerért mi mást tudsz venni?

KPM vizsgára nem sokat adok, mert józsibácsi kistestvérének a kiskutyájának a játék egerének a bolti eladója is span, és csak áttolják a vasat, nézd meg rendben van e, és ha nem x16xe ami 16 szelepes, akkor egy darabig talán gondod se lesz vele, de 230ezer kmnél már lassan előferdülnek nagyobb költséggel járó javítások.

250 ezer reális ár egy 14-17 éves Astráért, bár a ful pad mivolta miatt, egy kicsit alkudhatsz is...

Egyrészt a KPM vizsga még ma sem játék,elég jó ismerősnek kell ott lenie,aki tud swarcot.

Másrészt a 200E inkább egy E kadett ára,nem jó állapotú F astráé,vagy ha úgy tetszik F kadetté.

Link to comment
Megosztás:

na akkor mennyi egy kuplung és mennyit ér egy ilyen astra? :D

Nekem 35-40eFt-ot mondtak, igaz boltban és már lassan egy éve. :lol:

Nem tudom mennyit ér, de nekem nem épp fapad és fél milláért vettem áron alul. Baja nincs még sok, több mint egy éve nyúzom, nemrég döglött be a vízhűtés és klímahűtés (ventilátorok nem indulnak el). A szokásos vezérlés és olajcseréken kívül nem költöttem rá nagyon. Csak tankolni kellett. Mondjuk a 15W40-s motorolajtól a hidrotőkéknek valszeg lőttek, azok cserések, lassan egy éve... :D

Ja és nekem is 1.6 8 szelep, csak újabb technológia. Kicsivel nyomatékosabb és alacsonyabb fordulaton adja le a max nyomatékot, mint egy C16NZ, de lóerőre passzolnak. :lol:

Anno mikor megvettem ezt, néztem ilyen felszereltségű autót, akkor 800eFt-ért dobálták használtautóponthu-n.

Link to comment
Megosztás:

na akkor mennyi egy kuplung és mennyit ér egy ilyen astra? :lol:

Én inkább olyan 500E körül keresgélnék és a kuplung baráti áron 35 körül mozog,legalább is a C16NZ-hez.

Az pedig,hogy jellemzően hány km-nél milyen hibák jönnek elő...sosem tudhatod,mert nagyon függ a használójától és a használat milyenségétől.

Szal minden áron astra kell,akkor 500 körül,bár ezért elég jó corsát is lehet venni,sőt nagyon jó kadett-et.

Link to comment
Megosztás:

Én inkább olyan 500E körül keresgélnék és a kuplung baráti áron 35 körül mozog,legalább is a C16NZ-hez.

Az pedig,hogy jellemzően hány km-nél milyen hibák jönnek elő...sosem tudhatod,mert nagyon függ a használójától és a használat milyenségétől.

Szal minden áron astra kell,akkor 500 körül,bár ezért elég jó corsát is lehet venni,sőt nagyon jó kadett-et.

nem akarok mindenképpen astrát.csak azért gondoltam erre,mert olcsó,meg jó ismerőstől van,tudom,hogy nem fog átverni.meg ugye ez lenne az elő autóm,gondoltam vezteni tanulni jó lesz ez is.eddig nem volt vele semmi baj,nem is hajtotta sose(bár talán 2 éve van nála,az előző tulaj nem tudom milyen volt).500 ért nem astrát vennék,akkor inkább már valami távolkeletit hasonló évjáratban.akkor szerinted inkább valami drágább,jobb állapotú kevesebb km-es autót nézzek?

Link to comment
Megosztás:

nem akarok mindenképpen astrát.csak azért gondoltam erre,mert olcsó,meg jó ismerőstől van,tudom,hogy nem fog átverni.meg ugye ez lenne az elő autóm,gondoltam vezteni tanulni jó lesz ez is.eddig nem volt vele semmi baj,nem is hajtotta sose(bár talán 2 éve van nála,az előző tulaj nem tudom milyen volt).500 ért nem astrát vennék,akkor inkább már valami távolkeletit hasonló évjáratban.akkor szerinted inkább valami drágább,jobb állapotú kevesebb km-es autót nézzek?

Ha tényleg garantáltan jó a gép,akkor nyugodtan vedd meg.Nem lebeszélni akartalak róla!

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg garantáltan jó a gép,akkor nyugodtan vedd meg.Nem lebeszélni akartalak róla!

okés értem,köszi!még azért gondolkozom rajta.még szerintem úgy is belekerül egy kis időbe mire lesz belőle valami.majd ha megvettem jövök még a hülye kérdéseimmel! :lol: köszi a segítségeteket.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt a KPM vizsga még ma sem játék,elég jó ismerősnek kell ott lenie,aki tud swarcot.

Másrészt a 200E inkább egy E kadett ára,nem jó állapotú F astráé,vagy ha úgy tetszik F kadetté.

szerinted Gabi miért hordja ide KPM re a versenysast?

:lol:

amikor néztem, akkor sach kuplung szet volt 24 ezer ft és ugyna azt hozta 1.4re is meg 1.6ra is.

igaz nekünk bent a bolti ár hoz képest 40% kedvezmény van, de nem vagyok ezzel egyedül, Lalee is ilyen áron jut hozzá, az ismerősétől.

Link to comment
Megosztás:

Mi is épp mentünk ki Debrecenből Nagycserére egy kadettos haverékhoz szaloncsit sütni amikor cb-n kaptam az infókat a környékbeli rádióamatőröktől, hogy milyen katasztrófális idő van bent a városban (ott csak nagyon erős szél fújt) és milyen jég esett a nyírségben. Mi hálistennek megúsztuk gond nélkül. Minden esetre részvétem! :lol:

Vihar közben Kemecsén -szabolcs online

Ez a videó gyenge! Ettől sokkal nagyobb jég esett! Miután elment a vihar, felhívtam anyámat, hogy bent nyíregyen miújság van! Anyám az nyugodtan netezett, ott nálunk alig fújt a szél! Ha nem megyek ki a hugomékhoz, akkor Gizi megússza!

Link to comment
Megosztás:

Ez a videó gyenge! Ettől sokkal nagyobb jég esett! Miután elment a vihar, felhívtam anyámat, hogy bent nyíregyen miújság van! Anyám az nyugodtan netezett, ott nálunk alig fújt a szél! Ha nem megyek ki a hugomékhoz, akkor Gizi megússza!

és most mi a hézag vele?? összehorpadozott? :S

Link to comment
Megosztás:

és most mi a hézag vele?? összehorpadozott? :S

Az a szerencsém, hogy fehér az autó és messziről nem lehet látni! Közelről már más a helyzet! Apró horpadások vannak rendesen! Motorháztető, jobb ill. bal első sárvédő, bal oldali első és hátsó ajtó, ill. a tető!Én még hallgatok is, mert a sógor 1,5 éves Hiluxára kb. 500e-1M forintnyi kárt saccoltak! Néztük a földeket, azokon kb. 30% kár keletkezett, előtte az aszálykár ami ősszel kb. 5M mínusz! Nagy öröm ez az év!

Link to comment
Megosztás:

Ez a videó gyenge! Ettől sokkal nagyobb jég esett! Miután elment a vihar, felhívtam anyámat, hogy bent nyíregyen miújság van!

Anyám az nyugodtan netezett, ott nálunk alig fújt a szél!

Ha nem megyek ki a hugomékhoz, akkor Gizi megússza!

Tudom, jót beszélgettem vele ma délután msn-en, akárcsak barátosnéddal.. ;) :D Kicsit elbeszélgettünk mi is történt tegnap délután ott, eszméletlen egy valami lehetett.. :D :lol:

Lehet jobban tetted volna, asszonypajtinak is jobb volt, hogy tegnap nem dolgozott, most kb nézegethetnénk a faágaktól lezúzott kocsiját. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.