Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Aggódos tipus vagy ? :lol:

Nem igazán, csak érdekelt, hogy mennyire könnyen lehet megbukni, és hol egy ilyen átalakítással. Van aki gond nélkül pakolássza ki-be a mocikat a kocsiba mindenféle papirozás nélkül, én azért ezt nem tenném. Hozzájuk képest aggódó típus vagyok. :D

Link to comment
Megosztás:

Még egyszer sem, azárt írtam, hogy majd legközelebb. :D

Jah, mégcsak elméletileg buktam meg a vizsgán. :lol:

Elméletben is sok ez az aggódás. A vizsgán nem érdekli őket milyen cuccok vannak a motortérben, csak a motorszámod legyen ok.

Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam egy ösztönzést 5000 huf-ért a kresz szabályainak betartására, hát egész jót tesz ez a válság az ember pénztárcájának. Csak azt nem értem, hogy miért mindig azt bántják aki még adót is fizet, melette meg sok rafat felsőgallán kivágja a fél erdőt és kapnak egy ejnye-bejnyét mert nincs kin behajtani a birságot! :lol:

Csak azt nem tudom, ha az ember dolgozni megy és siet, akkor miért nem azt bacogatják aki a 90km/h főuton 70-nel megy!

Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam egy ösztönzést 5000 huf-ért a kresz szabályainak betartására, hát egész jót tesz ez a válság az ember pénztárcájának. Csak azt nem értem, hogy miért mindig azt bántják aki még adót is fizet, melette meg sok rafat felsőgallán kivágja a fél erdőt és kapnak egy ejnye-bejnyét mert nincs kin behajtani a birságot! :lol:

Csak azt nem tudom, ha az ember dolgozni megy és siet, akkor miért nem azt bacogatják aki a 90km/h főuton 70-nel megy!

Ez mindig így van. Aki módszeresen szabályokat szeg, pl mindig gyorsan megy, át a piroson...stb, sosem kapják el. Viszont aki mondjuk becsületesen vezet, és 1-2 alkalommal okkal hágja csak át a szabályokat, azt rögtön elkapják. Én is ilyen balszerencsés típus vagyok sajna.

Amúgy mit vétettél s hol, ha nem vagyok indiszkrét?

Link to comment
Megosztás:

Ez mindig így van. Aki módszeresen szabályokat szeg, pl mindig gyorsan megy, át a piroson...stb, sosem kapják el. Viszont aki mondjuk becsületesen vezet, és 1-2 alkalommal okkal hágja csak át a szabályokat, azt rögtön elkapják. Én is ilyen balszerencsés típus vagyok sajna.

Amúgy mit vétettél s hol, ha nem vagyok indiszkrét?

A Szüvnél az 1-en mentem bicskére és a papi elöttem jött végíg 80-90-el, aztán a leágazás elött 500m-el olyant fékezett mint ha valki elé lépett volna, na mondom elég és elkezdtem elözni, van egy kicsi rész ahol szagatott a felező, de aztán már folyamatosba vált át, sehol senki erre pont melette vagyok mikor szemből cc 1km megjelenik a szerv. hát mire vissza értem az öreg mögé már késő, és közben le is kanyarodott jobbra, az elvtársak rögtön utánam eredtek, de ami nekik fel sem tünt, hogy a turul feljáronál volt a petting, közben 2 piroson mentek át egy ######i pedig zárovonalon fordult meg! Én meg kaptam egy szép sárgát 5e-ről mert nem vettem figyelembe a zárovonalat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Szüvnél az 1-en mentem bicskére és a papi elöttem jött végíg 80-90-el, aztán a leágazás elött 500m-el olyant fékezett mint ha valki elé lépett volna, na mondom elég és elkezdtem elözni, van egy kicsi rész ahol szagatott a felező, de aztán már folyamatosba vált át, sehol senki erre pont melette vagyok mikor szemből cc 1km megjelenik a szerv. hát mire vissza értem az öreg mögé már késő, és közben le is kanyarodott jobbra, az elvtársak rögtön utánam eredtek, de ami nekik fel sem tünt, hogy a turul feljáronál volt a petting, közben 2 piroson mentek át egy ######i pedig zárovonalon fordult meg! Én meg kaptam egy szép sárgát 5e-ről mert nem vettem figyelembe a zárovonalat! :lol:

Engem pár napja igazoltattak: este mentem dolgozni (éjszakára), lakott területen beértem egy rendőrautót, ami 30-cal ment csak. Kicsit késésben voltam, meg különben se fogok 30-cal menni ott, ahol 50-nel is lehet, hát megelőztem. Elvileg a 20-as sebességkülönbség szabállyal is még belefértem az 50-be. Nem is reagált semmit, aztán látom a tükörben, hogy egy másik kocsi tök gyorsan előzi meg azt a rendőrautót, gondoltam ezt a marhát azért csak megállítják, erre kiderült, hogy az is rendőr. Mögém ért, és már villogott is, hogy álljak félre. Kérték a papírjaimat, és ami még sose fordult elő, kérték a kötelező felszereléseket is, még meg is dícsért, hogy érvényes az eü-ládám. Ha valami büntetést kaptam volna, azt mindenképp mondania kellett volna?

Link to comment
Megosztás:

Engem pár napja igazoltattak: este mentem dolgozni (éjszakára), lakott területen beértem egy rendőrautót, ami 30-cal ment csak. Kicsit késésben voltam, meg különben se fogok 30-cal menni ott, ahol 50-nel is lehet, hát megelőztem. Elvileg a 20-as sebességkülönbség szabállyal is még belefértem az 50-be. Nem is reagált semmit, aztán látom a tükörben, hogy egy másik kocsi tök gyorsan előzi meg azt a rendőrautót, gondoltam ezt a marhát azért csak megállítják, erre kiderült, hogy az is rendőr. Mögém ért, és már villogott is, hogy álljak félre. Kérték a papírjaimat, és ami még sose fordult elő, kérték a kötelező felszereléseket is, még meg is dícsért, hogy érvényes az eü-ládám. Ha valami büntetést kaptam volna, azt mindenképp mondania kellett volna?

Ennek kapcsán eszembe jutott valami. Nemrég egy jellegzetes magyar szokást figyeltem meg. Városban kis forgalom, rendőrautó elöl, mögötte autók 30-40 közötti tempóval. Ugyanez kinn főúton, trafi esetén 90-es részen 60-70. Attól hogy ott egy rendőr mért nem lehet a megengedett sebességgel menni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Engem pár napja igazoltattak: este mentem dolgozni (éjszakára), lakott területen beértem egy rendőrautót, ami 30-cal ment csak. Kicsit késésben voltam, meg különben se fogok 30-cal menni ott, ahol 50-nel is lehet, hát megelőztem. Elvileg a 20-as sebességkülönbség szabállyal is még belefértem az 50-be. Nem is reagált semmit, aztán látom a tükörben, hogy egy másik kocsi tök gyorsan előzi meg azt a rendőrautót, gondoltam ezt a marhát azért csak megállítják, erre kiderült, hogy az is rendőr. Mögém ért, és már villogott is, hogy álljak félre. Kérték a papírjaimat, és ami még sose fordult elő, kérték a kötelező felszereléseket is, még meg is dícsért, hogy érvényes az eü-ládám. Ha valami büntetést kaptam volna, azt mindenképp mondania kellett volna?

jaja kellene

Link to comment
Megosztás:

Ennek kapcsán eszembe jutott valami. Nemrég egy jellegzetes magyar szokást figyeltem meg. Városban kis forgalom, rendőrautó elöl, mögötte autók 30-40 közötti tempóval. Ugyanez kinn főúton, trafi esetén 90-es részen 60-70. Attól hogy ott egy rendőr mért nem lehet a megengedett sebességgel menni? :lol:

én is megelőzöm őket, még akkor is ha 40el mennek

kivárom, amíg nincs sok autó szemből és előzök.

Link to comment
Megosztás:

............

Ha valami büntetést kaptam volna, azt mindenképp mondania kellett volna?

A múltkor már valaki emlitett egy olyan szitut amikor azt hitte minden rendben aztán meg jött a bünti....Ha nem voltál szabálytalan és nem is figyelmeztetett rá akkor talán nem szabadna...de a szervek sokszor @ecik.. :lol: ...már elnézést a kifejezésért! :D

Link to comment
Megosztás:

Untam magam, és nekiálltam lemosni a váltót mert nagyon trutyis volt. A brigéciol elfogyott, ezért hideg zsiroldót, benzint, fogkefét, körömkefét stb. használtam. Egy kicsit jobb lett, de nem voltam vele megelégedve, ezért elmentem a kocsimosóba. Sikerült megismerkednem a habpisztollyal, meg a magasnyomású mosóval. :lol: Ez volt életem első autó/motormosása. A habpisztolyból vmi hülye kifelejtette a ravaszt, úgyhogy mire összehaboztam a motort úgy néztem ki, hogy a balcsinál a lányok elbújhattak volna mellettem. :D csak rajtam nem bikini volt, De ez úgyse látszott a habtól. Aztán meg félkézzel laza csuklómozdulattal odatartottam a magasnyomású fejet a váltótól olyan 2 centire. Végülis az ütés nagy részét a mociháztető kapta, úgyhogy nem tört el az orrom, csak kicsit zsibbad. :lol: Egy fokkal jobb lett, de még mindíg nem az igazi. Meg ugye allulról, meg a tűzfal felől nem fértem hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.