Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Régebb irtam, hogy 85 fokos termosztátot tennék a mostani 92 helyett. Valaki mond valami véleményt? Ugy vettem észre a 30 fokos melegben a 92 fokos termosztát sokacska...

Mihez sok? A motor üzemi hőfoka 92C, ez alatt járatva jobban kopik, és többet fogyaszt. Ha a melegben nem tudja tartani a 92C-t, hanem melegebb a motor, akkor inkább a hűtásen kell javítani, pl. kimosni és vízkőmentesíteni a hűtőt, nagynyomású mosóval a hűtő lamellái közül kipucolni a bogár és egyéb maradványokat, megnézni, hogy a hűtőmaszkban nincs-e benne a téli betét...

Link to comment
Megosztás:

Mihez sok? A motor üzemi hőfoka 92C, ez alatt járatva jobban kopik, és többet fogyaszt. Ha a melegben nem tudja tartani a 92C-t, hanem melegebb a motor, akkor inkább a hűtásen kell javítani, pl. kimosni és vízkőmentesíteni a hűtőt, nagynyomású mosóval a hűtő lamellái közül kipucolni a bogár és egyéb maradványokat, megnézni, hogy a hűtőmaszkban nincs-e benne a téli betét...

Menetközben tartja a 92. Ellenben nagyon hamar felkúszik 98-ra. A téli betét az valami gyári cucc?

Link to comment
Megosztás:

Menetközben tartja a 92. Ellenben nagyon hamar felkúszik 98-ra. A téli betét az valami gyári cucc?

Az aláirásomban van pár kép, köztük van arról a betétről is - most csináltam, csak neked <_< . Az egyik képen megpróbáltam oda tenni ahol volt, persze a maszk mögött, eredetileg. Lehet, hogy neked nincs ott, már többen irták, hogy nincs nekik. Ha fent van akkor az alsó két rács között engedi át a levegőt a többit takarja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.