Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

mert megyek esküvőre(nem az enyém lesz mielőtt vmelyik humorherold ellövi). valszeg péntek napközben menek dewbe...aztán szombaton lesz a nagynap, vasárnap meg a túlélés :lol:

gondoltam koccolhatunk vagy vmi <_<

Ettől még koccolhatunk.

Péntek egész nap szabad leszek, szal no para. :lol:

majd cserélünk számot. szólj rám pü-n keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Meg úgy mellesleg egy kis plusz pénzért át is rendszámozzák átíráskor, csak ez nem jellemző :lol:

Kinek van plusz pénze ilyen létfontosságú dolgokra? <_< Azt a pénzt inkább sárvédőbe, meg küszöbbe kell fektetni ilyen autóknál, nem rendszámba :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt én is tudom meddig csinálták <_< , de hogy akkor éppen milyen rendszámokat osztottak azt honnan lehet megszülni? :lol:

Marha egyszerű. Volt az első ilyen rendszám AAA-001-gyel, aztán a következő lett a 002, stb és 2004 január 26-n az első magyarországi forgalombahelyezés napján, pont akkor ez a rendszám volt a következő a listán. Egyébként, láttam már H Astrát is IYP-906-os rendszámmal, de a szomszédos faluban van egy nem faceliftes fehér caravan F astra, aminek meg IYP-335 a rendszáma. Az pl korábban kapta meg, mint az enyém. (IYP-574) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én ezt az adatot nem tudom viszont. Hogy lehet kideríteni? Gondolom sokpénzért bármit. A biztonsági kódjait amúgy is le akarom kéretni majd. <_<

alváz szám alapján meg váltó szám alapján meg lehe tudni a némt oldalról is

Link to comment
Megosztás:

Marha egyszerű. Volt az első ilyen rendszám AAA-001-gyel, aztán a következő lett a 002, stb és 2004 január 26-n az első magyarországi forgalombahelyezés napján, pont akkor ez a rendszám volt a következő a listán. Egyébként, láttam már H Astrát is IYP-906-os rendszámmal, de a szomszédos faluban van egy nem faceliftes fehér caravan F astra, aminek meg IYP-335 a rendszáma. Az pl korábban kapta meg, mint az enyém. (IYP-574) <_<

wareszunk 24éves lenne most CTM - 317 volt

haver 13éves astrája CTL

szóval így semmit se lehet már kiszámolni.

nekem meg HRR 2001es classic

Link to comment
Megosztás:

Marha egyszerű. Volt az első ilyen rendszám AAA-001-gyel, aztán a következő lett a 002, stb és 2004 január 26-n az első magyarországi forgalombahelyezés napján, pont akkor ez a rendszám volt a következő a listán. Egyébként, láttam már H Astrát is IYP-906-os rendszámmal, de a szomszédos faluban van egy nem faceliftes fehér caravan F astra, aminek meg IYP-335 a rendszáma. Az pl korábban kapta meg, mint az enyém. (IYP-574) <_<

neeeeemérted mit nemértek :lol: az lett volna a kérdés hogy honnan lehet megtudni hogy egy adott rendszámot, melyik évben tették autóra. Valahol nincs egy lista ahol ilyeneket gyűjtenek?

"Az pl korábban kapta meg, mint az enyém" amúgy ez nem biztos. A vizsgáztató helyek ahol akasztgatják a rendszámokat nagyobb adagokban veszik. Lehet hogy az ország egyik felén már kiosztottak egy későbbit is, ott ahol meg éppen nem megy úgy a biznisz le vannak maradva és még egy kicsivel régebbi is van autó nélkül. :lol:

Link to comment
Megosztás:

wareszunk 24éves lenne most CTM - 317 volt

haver 13éves astrája CTL

szóval így semmit se lehet már kiszámolni.

nekem meg HRR 2001es classic

Főnököm F Astra Caravanjának meg HUY. 2001es szintúgy és jócskán le van lakva. Enyém ahhoz képest most jött a szalonból. <_<

Link to comment
Megosztás:

wareszunk 24éves lenne most CTM - 317 volt

haver 13éves astrája CTL

szóval így semmit se lehet már kiszámolni.

nekem meg HRR 2001es classic

Jó itt a melóhelemnél a szomszédban az egyik lakónak is CPQ-val kezdődik a zafirája, és mégse idősebb mint az én DXH-s ribim :lol: <_< Gondolom megvette a rendszámot, és minden autójára ezt iratja rá.

Link to comment
Megosztás:

neeeeemérted mit nemértek :lol: az lett volna a kérdés hogy honnan lehet megtudni hogy egy adott rendszámot, melyik évben tették autóra. Valahol nincs egy lista ahol ilyeneket gyűjtenek?

"Az pl korábban kapta meg, mint az enyém" amúgy ez nem biztos. A vizsgáztató helyek ahol akasztgatják a rendszámokat nagyobb adagokban veszik. Lehet hogy az ország egyik felén már kiosztottak egy későbbit is, ott ahol meg éppen nem megy úgy a biznisz le vannak maradva és még egy kicsivel régebbi is van autó nélkül. :lol:

Hát izé. Én munkahelyen egy zsírúj 0 km-s fosvágen transzfostert vezetek, aminek LHJ-373 a rendszáma. Van egy másik, a csőszerelőknek is, annak meg 375.

Ja és utálom az elektromos gázpedált. De nagyon!!! <_<

Link to comment
Megosztás:

de az rögzítve lett és nem előre, hanem utólag vagy nem??

na meg 89.én tuti nem :lol:

a forgalomba helyezés akkor derült ki mikor kiállították a forgalmit, de valszeg elötte már X nappalhónappal előbb legyártották a szekeret, amibe már beleütötték az alvázszámot..

Jó itt a melóhelemnél a szomszédban az egyik lakónak is CPQ-val kezdődik a zafirája, és mégse idősebb mint az én DXH-s ribim :lol: <_< Gondolom megvette a rendszámot, és minden autójára ezt iratja rá.

a cpq rendszámokat megvette a compaq cég...anno...

Link to comment
Megosztás:

a forgalomba helyezés akkor derült ki mikor kiállították a forgalmit, de valszeg elötte már X nappalhónappal előbb legyártották a szekeret, amibe már beleütötték az alvázszámot..

a cpq rendszámokat megvette a compaq cég...anno...

Télleg céges flottyákat is meg szoktak saját rendszámolni <_< Voltak idők amikor még a BKV is szórta a pénzt ilyen fontos dolgokra :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

neeeeemérted mit nemértek <_< az lett volna a kérdés hogy honnan lehet megtudni hogy egy adott rendszámot, melyik évben tették autóra. Valahol nincs egy lista ahol ilyeneket gyűjtenek?

"Az pl korábban kapta meg, mint az enyém" amúgy ez nem biztos. A vizsgáztató helyek ahol akasztgatják a rendszámokat nagyobb adagokban veszik. Lehet hogy az ország egyik felén már kiosztottak egy későbbit is, ott ahol meg éppen nem megy úgy a biznisz le vannak maradva és még egy kicsivel régebbi is van autó nélkül. :lol:

vizsgáztató hely??

inkább a kereskedések.

na meg mi van akkor, ha ujrarendszámoztatja vki???

ezt kiszámolni nem lehet

de van eten olyan vhol ahol megvan ez az adatbázis asszem

pl ilyen "egyedi rendszámokat leht keresgélni

pl van a RIN es

ezek egyedi céges előe kiadott rendszámok

meg vannak a nem 3 betű, 3 számosak

Link to comment
Megosztás:

vizsgáztató hely??

inkább a kereskedések.

na meg mi van akkor, ha ujrarendszámoztatja vki???

ezt kiszámolni nem lehet

de van eten olyan vhol ahol megvan ez az adatbázis asszem

pl ilyen "egyedi rendszámokat leht keresgélni

pl van a RIN es

ezek egyedi céges előe kiadott rendszámok

meg vannak a nem 3 betű, 3 számosak

jópénzért persze hogy vannak. Jót virultam monnyuk egy ezer éves OFF nissan sunny-n ON meg volt rajta a rendszám alkotva 5betű1számra... kábé annyiba kerül egy olyan rendszám mint az az autó <_<

Link to comment
Megosztás:

Télleg céges flottyákat is meg szoktak saját rendszámolni <_< Voltak idők amikor még a BKV is szórta a pénzt ilyen fontos dolgokra :lol: :lol: :lol: :lol:

ja a régi BP-0X-XX meg a BP-1X-XX lett BPO-XXX meg BPI-XXX :lol:

a váltó számából is ki lehet olvasni melyik nap az évben

tagaszahl im jahr

de régebben volt erről szó, és ott azt mondották, hogy alvázszámból is meg lehe tudni ilyeneket.

alvázszámból mindent megmondanak, még azt is mekkora gumival gurult le a szalagról..elvileg epc kiírja de nekem nem sikerült elővarázsolnom..

Pepe esetleg Te tudod hol kell?

Link to comment
Megosztás:

mert megyek esküvőre(nem az enyém lesz mielőtt vmelyik humorherold ellövi). valszeg péntek napközben menek dewbe...aztán szombaton lesz a nagynap, vasárnap meg a túlélés :lol:

gondoltam koccolhatunk vagy vmi :lol:

Ugorj be Vadkertre! <_<

Link to comment
Megosztás:

amikor legyártották, meg mikor forgalomba hlyezik, eltelik egy kis idő...

az hogy mikor lett legyártva vajon rögztítve van egyáltalán vhol??

vagy csak a forgalomba helyezése??

de egyébként nekünk ontos az hogy mikor lett gyártva? sztem aforgalombahelyezés a lényeg.

az első

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.