Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

nem tudom pontosan, de ha cserélték is első 30ezer után, akkor van benne 60, ha nem akkor 90

egyébként voltam már vele pár kört, nem vettem észre semmit se rajta, de gyanítom, hogy ez már az alapjárati mocim kínja is lehet, hogy néha hülyén indul, meg az alapjárat néha nagyon leesik...

hozzáteszem, én már régen ki akartam cserélni a gyertyákat, de nem az én autóm, és le kell küzdeni a birokráciát, és csak utána lehet ilyeneket kieszközölni, de majd hazajön ma a bos ugy is, és megmutatom neki, hogyan is néznek ki a gyertyák.

Ugye, ugye! ;)

A boss- odnak pedig üdvözletem küldöm! ;)

Link to comment
Megosztás:

Néha nekem sem tudja, hogy mit csináljon. Általában nem adok gázt a kiálláshoz vagy elinduláshoz és mikor kicsit agresszívebben engedem a kuplungot, akkor leesik a fordulatszám már majdnem lefulladáshatárra és 500rpm környékén kínlódik, gázadásra helyreáll.

nekem olyat szokott csinálni, hogy tempós motorfék után kinyomott kuplung és ugye megállok, akkor eshet le vagy 500ra, de magától visszaáll egy 3mp-n belül, és arra gondolok, mivel lóg az alapjáratim tengelye, így az lehet, hogy állít ő magán, de a lógást nem vették bele gyárilag, és ezzel később tud igazán reagálni, a hullámzás is ilyesmi miatt lehet...

Link to comment
Megosztás:

nekem olyat szokott csinálni, hogy tempós motorfék után kinyomott kuplung és ugye megállok, akkor eshet le vagy 500ra, de magától visszaáll egy 3mp-n belül, és arra gondolok, mivel lóg az alapjáratim tengelye, így az lehet, hogy állít ő magán, de a lógást nem vették bele gyárilag, és ezzel később tud igazán reagálni, a hullámzás is ilyesmi miatt lehet...

Hullámzó alapjárati fordulat. Ismerős. Állatorvosi lónak készült autómnak ilyen baja is van, de ez sajnos pénzügyi gondok miatt lett ilyen. Ugyanis meghalt tavaly az alapjárati léptető motor és ki kellett cserélni. De az új 20 000 Ft. Szereztek egy alig használt Vectrába való motort és azt tették bele. Na nekem azóta hullámzik az alapjáratom, mert a tengely végén van egy kúpos felület ami pár miliméterrel hosszabbá teszi a szerkezetet mint a gyári léptető tengelye. A másik verzió a lógás, aztán idővel a teljes nyitásban rögzítés és végül a hideg motor nem tartja meg az alapjáratot állapot jelentkezik.

Link to comment
Megosztás:

Hullámzó alapjárati fordulat. Ismerős. Állatorvosi lónak készült autómnak ilyen baja is van, de ez sajnos pénzügyi gondok miatt lett ilyen. Ugyanis meghalt tavaly az alapjárati léptető motor és ki kellett cserélni. De az új 20 000 Ft. Szereztek egy alig használt Vectrába való motort és azt tették bele. Na nekem azóta hullámzik az alapjáratom, mert a tengely végén van egy kúpos felület ami pár miliméterrel hosszabbá teszi a szerkezetet mint a gyári léptető tengelye. A másik verzió a lógás, aztán idővel a teljes nyitásban rögzítés és végül a hideg motor nem tartja meg az alapjáratot állapot jelentkezik.

mikor utcsónak néztem, akkor 8 ezerért volt utángyári

15ért meg asszem gmes volt...

persze ez nagykeres ár, nem boltból vett.

előbb utóbb be kellesz ruháznom egyre.

Link to comment
Megosztás:

Bár én falusi vagyok, de 54 évig éltem a főfaluban, és soha nem nyomták fel a kocsimat. Igaz nem szoktam a kocsiban, látható helyen hagyni semmit. Az F Astra meg már nem üzlet az autó tolvajoknak.... Azért ajtó bezárás nélkül ne hagyd ott az autódat! ..... ;)

Én inkább arra ügyelek, hogy amikor a városon áthajtok, ( sok a megállási kényszer ) soha ne legyen mögöttem, mellettem üres ülés mellett az ajtó lezáratlanul. Így a trükkös tolvajok nem tudnak kikapni a kocsiból semmit sem.

Ez komoly ??

Hogyan ? Állsz a dugóban odamegy a tolvaj, hátsó ajtó kinyit, ellop amit talál és elszalad ?

Nemáááá ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez komoly ??

Hogyan ? Állsz a dugóban odamegy a tolvaj, hátsó ajtó kinyit, ellop amit talál és elszalad ?

Nemáááá ;)

vagy elmotorozik.

pár márkának úgy van a központija, hogy elindulás után automatikusan zárja magát, és belső kilincsre old.

Link to comment
Megosztás:

Ez komoly ??

Hogyan ? Állsz a dugóban odamegy a tolvaj, hátsó ajtó kinyit, ellop amit talál és elszalad ?

Nemáááá ;)

Figyu! Ilyen Pécsen nem történhet? Miért ne!

Én egy csendes faluban lakom, (mondd, hogy fóbiám van...) de még itt sem hagyom a kulcsot a gyújtáskapcsolóban amíg kinyitom a kaput a behajtáshoz! Lehet, hogy mániákus vagyok, ez nekem nem kerül semmibe, és nem is idegesít, de az is igaz, hogy a 64 évem alatt még semmit sem loptak el tőlem. Sőt elveszíteni se nagyon emlékszem, hogy valamit is elvesztettem volna. ;)

Link to comment
Megosztás:

Figyu! Ilyen Pécsen nem történhet? Miért ne!

Én egy csendes faluban lakom, (mondd, hogy fóbiám van...) de még itt sem hagyom a kulcsot a gyújtáskapcsolóban amíg kinyitom a kaput a behajtáshoz! Lehet, hogy mániákus vagyok, ez nekem nem kerül semmibe, és nem is idegesít, de az is igaz, hogy a 64 évem alatt még semmit sem loptak el tőlem. Sőt elveszíteni se nagyon emlékszem, hogy valamit is elvesztettem volna. ;)

Amikor falun vagyok pároméknál mindig kérdezik miért zárom be a kocsit. Mert féltem, azért. Ez nem fóbia. ;)

Link to comment
Megosztás:

én itthon járó motorral nyitom ki a kaput.

5méterre állok meg félig ráfordulva a kapura.

kuton rázárom én is amíg fizetek.

meg áshol is.

menet közben csak h alekönyökölöm a zárat, akkor zárom magamra a kocsit, pesten viszont ritkán járok.

ott én is magamrazárnám szerintem, bár nem is szokott semmi lenni az utastérbe, mindent a csomagtartóba tartok.

Link to comment
Megosztás:

én itthon járó motorral nyitom ki a kaput.

5méterre állok meg félig ráfordulva a kapura.

kuton rázárom én is amíg fizetek.

meg áshol is.

menet közben csak h alekönyökölöm a zárat, akkor zárom magamra a kocsit, pesten viszont ritkán járok.

ott én is magamrazárnám szerintem, bár nem is szokott semmi lenni az utastérbe, mindent a csomagtartóba tartok.

Én is ott tartok mindent, de a központi zárja nekem azt is, illetve nyitja, tehát le kell nyomnom a gombot ha nem szeretném, hogy hátulról kikapják a méregdrága 10W40 castrol magnatecet. Egyébként benzinkúton nem zárom a kocsit, ha egyedül vagyok akkor sem, sokáig tart mire újra beindul a zene. ;) Meg ügye a tankajtót is a központi zárja.

Link to comment
Megosztás:

Én is ott tartok mindent, de a központi zárja nekem azt is, illetve nyitja, tehát le kell nyomnom a gombot ha nem szeretném, hogy hátulról kikapják a méregdrága 10W40 castrol magnatecet. Egyébként benzinkúton nem zárom a kocsit, ha egyedül vagyok akkor sem, sokáig tart mire újra beindul a zene. ;) Meg ügye a tankajtót is a központi zárja.

na nekem ezé van átkötvea zene.

és mi van akkor ha a tankajtódat si az zárja? itt nem értem az összefüggést.

megtankolsz ráfordítod és cső

egyik haver azt mondja: ő még a kulcsot is benne hagyja a csomagtérajtóban, felnyitva...

Trabija van2 T kivi lennék, ha egy drágább autóval járna, akkor is ilyen laza lenne e

egyébként hiába van kamera akutakon, a kamera nem adja vissza a vasadat.

;)

Link to comment
Megosztás:

én itthon járó motorral nyitom ki a kaput.

5méterre állok meg félig ráfordulva a kapura.

kuton rázárom én is amíg fizetek.

meg áshol is.

menet közben csak h alekönyökölöm a zárat, akkor zárom magamra a kocsit, pesten viszont ritkán járok.

ott én is magamrazárnám szerintem, bár nem is szokott semmi lenni az utastérbe, mindent a csomagtartóba tartok.

Amikor 2007-ben elmentünk nyaralni a München-Lindau-Bern-Genf-Nice-Genova-Pisa-Firenze-Bologna-Verona-Velence körre akkor én is inkább itthon hagytam pár dolgot, de így legalább a csomagtartót teljesen elbírtam fedni akadálytalanul a harmonikával. Hála Budapest rossz közbiztonságának és az ebből eredő folyamatos rablástól való félelemnek nem is történt semmi, pedig nem mindig sikerült parkolóházban megállni. Tudom ez nem jelent semmit, de azért az mégsem az utca. Mondjuk amikor Velencében a parkolóházban elkérték a kulcsot meg a forgalmit kicsit megrémültem, de a végén kiderült, hogy ha tűz van akkor kiviszik a kocsit az épületből. És megvolt a kocsi mire visszaértünk:) Szóval fő az elővigyázatosság!

Engem mondjuk a garázsba vagy kerti parkolásnál lévő kapunyitás nem érint hála a csillaggarázsnak és a külvárosi zsákutcának. ;)

Link to comment
Megosztás:

na nekem ezé van átkötvea zene.

és mi van akkor ha a tankajtódat si az zárja? itt nem értem az összefüggést.

megtankolsz ráfordítod és cső

egyik haver azt mondja: ő még a kulcsot is benne hagyja a csomagtérajtóban, felnyitva...

Trabija van2 T kivi lennék, ha egy drágább autóval járna, akkor is ilyen laza lenne e

egyébként hiába van kamera akutakon, a kamera nem adja vissza a vasadat.

;)

Mert akkor még logikus lenne kivennem a kulcsot, hogy a betöltőcsőbe lévő dugót kulccsal kéne kinyitnom és úgy tankolni, de nem. Csak egy dugó van és kész.

Link to comment
Megosztás:

Mert akkor még logikus lenne kivennem a kulcsot, hogy a betöltőcsőbe lévő dugót kulccsal kéne kinyitnom és úgy tankolni, de nem. Csak egy dugó van és kész.

jaaaaaa jóvan mester erre nem is gondoltam ;)

egyébként a nem gyárilag központiba be lehet szerelni???

a tank ajtón ott van a karika...a lyuk is ottvan asszem.. legalábbis van ott egy műanyag darabka, amiben van lyuk

majd csinálj már nekem egy két képet, meg hogy milyen pöcök jön ki ott

Link to comment
Megosztás:

jaaaaaa jóvan mester erre nem is gondoltam ;)

egyébként a nem gyárilag központiba be lehet szerelni???

a tank ajtón ott van a karika...a lyuk is ottvan asszem.. legalábbis van ott egy műanyag darabka, amiben van lyuk

majd csinálj már nekem egy két képet, meg hogy milyen pöcök jön ki ott

Tessék a képek: Zárt állapot. Nyitott állapot.

Link to comment
Megosztás:

jaja én is, csak én a kulcsot is bezárom :D ;)

Vagy 25-30 éve, volt egy Román csodám! (Dacia)

Megyek haza, egy kis faluba, hajnal 3 felé, mikor nagyon rám jött a szükség. (Pedig nem sörözés volt!)

Az út közepén álltam meg, járó motor mellett, kiszállok.

Dolgom végeztével szállnék vissza!

ne mán! Az ajtó magától bezáródott! ;) ;) :P -_-

Az ütő megállt bennem!

Már azt nézegettem, hogy melyik ablakot nyomjam be.

De aztán jó vége lett! Az egyik zsebemben megtaláltam a tarcsi kulcsot! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.